dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44

Temat: Dom na miarę

  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Dom na miarę

    marzenie o budowie było od zawsze, ale dopóki dzieci nie było nasze mieszkanie z osobnym wejściem i ogródkiem na wsi w zupełności zaspokajało nasze potrzeby
    tymczasem dzieci pojawiła sie dwójka i w naszych dwóch pokojach zrobiło się jakby ciasno
    zaczęliśmy myśleć o wykupieniu sąsiadów, potem rozbudowie tego co mamy, stety/niestety okazało się to niemożliwe do wykonania
    zaczęłam więc poszukiwania działki, kryteria mieliśmy proste, dobry dojazd do Poznania, najlepiej na zachód od miasta, super gdyby nie trzeba było zmieniać gminy, szkoła podstawowa we wsi, cena do 100 tys., ostatnie kryterium jak sie domyślacie było najcięższym do spełnienia
    ale w lipcu 2009 znalazłam ofertę, która pasowała, a wyglądała tak
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 09-01-2015 o 15:17

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    25 marca sprawdzaliśmy co sie kryje w naszej ziemi, sąsiad przyszedł pytać czy szukamy ropy, na szczęście nie znaleźliśmy, bo utylizacja jest strasznie droga


    a teraz kilka słów o mojej batalii z mediami
    15 marca wystąpiłam o warunki dostarczania prądu, wody i odbioru ścieków
    po miesiącu przyszły warunki z enei razem z umową
    niestety z wodociągów dostaliśmy odpowiedź odmowną, ponieważ nie posiadają sieci na tym terenie (sieć jest w drodze asfaltowej 150m od naszej działki), możemy się podłączyć jeśli sami sobie wybudujemy brakujący kawałek sieci
    no to na początku kwietnia złożyłam wniosek o wydanie warunków na rozbudowę sieci wod-kan
    trzeba dodać, że w mpzp mamy "piękny zapis": Na terenach intensywnej zabudowy, wprowadza się bezwzględny zakaz oddania do użytkowania wszelkiego rodzaju obiektów kubaturowych przed oddaniem do użytku właściwych dla nich odcinków kanalizacji sanitarnej.
    Zapis ten uniemożliwia nam zrobienie szamba. Ale nie daję za wygraną, przeczytałam chyba wszystkie wyroki sądowe w podobnych sprawach i jest duża szansa, że prawo do zbudowania szamba uda nam się uzyskać po złożeniu sprawy do sądu administracyjnego.
    Tymczasem 26 kwietnia wyłożono do wglądu zmiany w naszym mpzp i o dziwo w zmianach jest dopuszczona możliwość korzystania z szamb do momentu kiedy powstanie sieć kanalizacyjna. 10 maja stawiłam się na publicznej dyskusji nowego planu, trzeba wszak trzymać rękę na pulsie. Zainteresowanie nowym mpzp okazało się "ogromne". Byłam jedyną zainteresowaną!!! Tak więc pogadałam sobie o zmianach z Wójtem, projektantką i dwoma pracownikami działu zagospodarowania przestrzennego. No i żeby nie było jak w bajce wójt się zdziwił, że nowy plan dopuszcza szamba i jest temu przeciwny. Cóż czekać mnie będzie w takim razie jeszcze wystąpienie na Radzie Gminy kiedy będą uchwalać nowy plan.

    W między czasie znów dostałam odpowiedź z wodociągów. Śmiech na sali. Ani wody ani kanalizy sami sobie nie możemy rozbudować, bo w sieci wodociągowej jest za mało wody. Możliwe to będzie za kilka lat jak zbudują wodociąg tranzytowy.
    Projektant zatem zmienił mi w projekcie, że wodę będziemy czerpać ze studni a ja w środę pobiegłam do starostwa podmienić te papiery w projekcie, bo papiery do pnb już miesiąc tam leżą.

    Plan mamy taki:
    w najbliższym czasie mam nadzieję dostać pnb
    potem wiercimy studnię, zdejmujemy humus, wytyczamy dom itd.
    gdzieś w lipcu złożę w starostwie wniosek o zmianę pnb tak, żeby ścieki odprowadzać do szamba, zapewne odpowiedź bedzie negatywna, odwołam sie więc do wojewody, jeśli i on odrzuci wniosek sprawa pójdzie do sądu administracyjnego. Potrwa to pewnie do końca roku jak dobrze pójdzie.
    Być może w tym samym czasie rada gminy uchwali jednak korzystne dla nas zmiany w mpzp, ale nie mogę na to czekać, chcemy w przyszłym roku zamieszkać w naszym nowym domu
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 09-01-2015 o 15:18

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    u mnie niestety komplikacji ciąg dalszy mam 8 punktów do uzupełnienia/poprawienia do pnb

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    z placu boju
    zdobyłam warunki rozbudowy sieci kanalizacyjnej
    mam pismo z gminy, że nie potrzebuję uzgadniać zjazdu skoro zjazd istnieje
    elektryk za jedyny tysiączek zrobił nam ponoć część elektryczną instalacji i jego papiery z poprawionymi papierami od architekta są w drodze (na razie w posiadaniu poczty)
    kolega właśnie dostał ode mnie warunki i dziś będzie nam projektował wod-kan i ogrzewanie
    jutro mam nadzieję, że wszystko uda mi się razem zebrać, oprawić (żeby nie można było dekompletować, bo do tego tez się przyczepił, że spięte tylko) i zanieść do starostwa, bo jutro mam termin

    no i ciekawe co dalej

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ps. na działce i drodze dojazdowej rośnie mi w tej chwili półmetrowe zboże

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    mamy pnb !!!

    w środę dostarczyłam pouzupełniane papiery, zmienił się nam prowadzący sprawę i mamy pnb, jeszcze trudno mi w to uwierzyć
    myślałam, że to jednak lata świetlne do tego czasu miną

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    dzis mamy spotkanie z naszym mam nadzieję przyszłym kierbudem

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    dawno mnie tu nie było, bo na naszej działce niewiele się działo
    mielismy plan zrobić studnię i fundamenty jesienią, ale ....
    we wrześniu byli studniarze, dowiercili się do 15 metra i powiedzieli, że nie ma co wiercić dalej bo tu wody nie będzie na rozsądnej głębokości
    działkę mamy niewielką więc mozliwości szukania wody też niewiele
    do tego o fak nie wierzymy w radiestetów
    uderzyłam więc znów z pytaniem do wodociągów i pojawiło się światełko w tunelu, w paździeniku rozpisali przewtarg na wodociąg tranzytowy, który na tyle poprawi ciśnienie że będziemy mogli rozbudować wodociąg do naszej działki
    przetarg zakończył się w tym tygodniu, mam nadzieję, że pozytywnie, po świętach pojadę gadać w tej sprawie
    no ale ponieważ nie wiedzieliśmy co z wodą, a nasz mam nadzieje wykonawca miał mnóstwo innej roboty przełożyliśmy start na wiosnę

    nie znaczy to jednak, że próżnowałam
    opowiem wam szambo story

    otóż pnb dostaliśmy na sam dom, co prawda wniosek był na dom z szambem, ale nie było rysunku szamba, pani sie spieszyła, bo już czas naglił, nie dodzwoniła się do mnie bo co za pech, akurat nie wzięłam w ten dzien telefonu i wydała pnb na sam dom
    ale z szambem nie miało być problemu, miałam złożyć osobny wniosek na szambo i już
    no i złożyłam
    ale ....
    wniosek trafił już do innej miłej pani
    a ona doczytała w naszym mpzp, że istnieje "bezwzględny zakaz oddania do użytku wszelkich obiektów kubaturowych przed ododaniem odpowiednich odcinków kanalizacji sanitarnej"
    no i się zaczęło
    kanalizacja jest w drodze asfaltowej jakieś 150m od naszej działki, jaki to koszt możecie się domyslić
    jak byśmy mieli sami robic to chyba lepiej szukać innej działki
    i tak oto na koniec września dostaliśmy odmowę pnb na szambo
    do tego czasu przeczytałam chyba wszystkie wyroki dotyczące podobnych spraw, dzięki temu, że internet dotarł pod strzechy naszych sądów i wyroki z uzasadnieniami są dostępne online
    napisałam więc odwołanie do wojewody licząc na to, że jak nie starostwo to chociaż wojewoda już sie z tymi wyrokami zapoznał
    odpowiedź przyszła nadspodziewanie szybko, bo po około 20 dniach
    wojewoda ku mojej radości uchylił decyzje starostwa
    niestety nie napisał wprost, że maja wydać pozwolenie
    ech, ruszyłam więc kolejny raz na podbój starostwa, całe szczęście, że trafiłam na sympatyczną babkę, która po godzinnej konferencji ze mną, po lekturze wyroków sądowych z dyrektorką, wydała mi jednak decyzje pozytywną, do której wójt nie zgłosił "ale" w ciągu 2 tygodni i od wczopraj pnb na szambo jest już prawomocne

    ze smaczków w tym temacie
    w owym czasie (a było to w maju) wystawiono w gminie projekt nowego mpzp dla mojej wiochy, z radościa przeczytałam w nim, że do czasu powstania kanalizacji można będzie mieć szambo, jako że chciałam mieć rękę na pulsie wybrałam się na publiczną dyskusje planu, a raczej na prywatną audiencję u wójta, bo nikt inny z zainteresowanych sie nie zjawił, wójt tymczasem wyraził swoją dezaprobate do zapisu o szambach, próbował mi wciskac populistyczne dyrdymały, dość, że zasiał w moim sercu uzasadnione wątpliwości co do rokowań dla tych zapisów
    napisałam więc uwagi do planu, żeby utrzymali te zapisy w kształcie jaki przedstawiła projektantka, wójt uwagi przyjął i zaaprobował, w drugim wyłożeniu planu zapisy sie nie zmieniły
    jakież więc było moje zdziwienia jak na stronach gminy zobaczyłam co uchwalili nasi radni (jeszcze poprzedniej kadencji, niestety tej również w lwiej części) Radni zmienili jego ustalenia jesli chodzi o kanalizację podczas sesji rady i oczywiście wyrzucili zapisy o szambach
    cóż, tak mnie wnerwili, że mimo iż właściwie mnie to już nie dotyczy, napisałam w tej sprawie do wojewody, teraz z ciekawością obserwuję czy plan przejdzie w województwie
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 03-02-2011 o 15:34

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U nas przygotowania do godziny 0 trwają. Ruszamy w marcu jak tylko pogoda pozwoli. Póki co kupiliśmy pustaki, trwa kasting na okna, drzwi, szambo itd.
    No i wczoraj niespodziewanie kupiśmy kafle do salonu, kuchni i holu, bo akurat super promocja
    o takie:

    i takie dekorki
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 03-02-2011 o 11:29

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    wreszcie machina ruszyła
    a jak już ruszyła to z kopyta
    i tak
    23.03 wytyczenie i utwardzanie kawałka drogi przy naszej działce

    25.03. miła niespodzianka na działce, zajeżdżam a tam panowie z energetyki nareszcie
    w porę ten prąd, nie będziemy musieli pożyczać od sąsiada
    ale prąd w terminie tylko dzięki interwencji na szczeblu dyrektorskim w Enei
    bo sami z siebie to nam aneks do umowy przysłali z przesunięciem terminu o prawie pół roku
    28.03 pierwsze wykopki

    29.03 podbeton, randka kierbuda z wykonawcą i inwestorką, ogrodzenie sie robi, stal właśnie jedzie na budowę, zawieziona też została przyczepa, żeby ucywilizować troche warunki pracy ekipie
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 09-01-2015 o 15:20

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    u nas dziś

    i gorączkowe poszukiwania bloczków na jutro
    ale najprawdopodobniej udane
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 09-01-2015 o 15:21

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    u nas stan z wczoraj

    dziś zasypują piachem,jutro chudziak i mamy stan 0 zrobiony
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 09-01-2015 o 15:21

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    mieliśmy przez chwilę pokaźną piaskownicę


    tu widok od ogrodu, taras będzie spory, cieszę się, bo na planach jakiś taki mikry mi sie wydawał


    i stan 0 zakończony



    zachciało nam sie jeden słup zlikwidować i beleczka stalowa w zamian jedyne 2 tysiaczki buuuuu
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 09-01-2015 o 15:22

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    a mury pną sie do góry

    wczoraj

    tu muruje się kuchnia

    widok z salonu

    a tam panowie murują ścianke między sypialnia a naszą łazienką

    a w weekend będziemy podlewać słupy betonowe, niech rosna, a co
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 09-01-2015 o 15:24

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    w weekend urosły nie tylko słupy

    okno od kuchni i jadalniane

    tu tarasowe i od naszej łazienki

    salon

    kuchnia

    kibelek na dole

    gospodarcze

    sypialnia

    oraz nasi koncertujący goście
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 09-01-2015 o 15:27

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    jesteśmy zastropowani

    przepust do wentylacji
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 09-01-2015 o 15:25

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    20.04 zalewali strop

    dziś trzeba było obejrzeć

    a potem obsikać teren :mrgreen:


    mamy też za sobą pierwsze świąteczne porządki w nowym domu
    pozamiataliśmy dziś sobie

    Atika dzięki za życzenia

    Wszystkim czytaczom życzę co najmniej tyle radości na te święta ile ja mam jej w tym roku w sobie
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 09-01-2015 o 15:28

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    u nas trwa przerwa techniczna ze wzgledu na strop, ale nie powiem, żeby w tym tygodniu budowa nie dostarczyła nam emocji
    w tym tygodniu była akcja szambo
    szambo miało przyjechac w piatek o 11, zamówiliśmy koparke na środę, bo w piątek już pan koparkowy był umówiony
    kopał, kopał, aż mniej więcej na głębokości na jakiej miało stanąć szambo zaczęła wypływać woda wartkim strumieniem, a wykop zaczął się osypywać

    w piątek od rana gorączkowo szukaliśmy jakiegokolwiek koparkowego, który przyjechałby pogłębić nieco wykop, niestety po obdzwonieniu calutkiej okolicy okazało, że, że wszyscy zajęci, w dodatku panowie od szamba o 9 radośnie zadzwonili, że już są na budowie
    cóż inwestor pojechał, panowie stwierdzili, że dziura jest ok i da radę, no to zaczęli wstawiać
    i na nasze szczęście szambo zatrzymało sie na idealnej głębokości, wielkie ufffff

    pan inwestor samodzielnie robi podłączenie

    inwestorka trochę pomaga
    Ostatnio edytowane przez lipka71 ; 09-01-2015 o 15:29

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    po akcji szambo rozważamy zrobienie studni kopanej

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    na budowę jutro ma powrócic ekipa
    my korzystając z przerwy knuliśmy w sprawie elektryki i zwiedzaliśmy okolice naszej nowej lokalizacji
    nawet nie wiedzieliśmy, że tak ładnie tam







Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony