dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Do Starego:

    Nie próbuję wcale udowadniać wyższości jednych okuć nad drugimi. Nie bardzo wiem, dlaczego tak odebrałeś ten tekst. Odsyłam ponownie do wpisu otwierającego wątek. Kolega kupuje na Winkhausie, więc nie doradzam mu, co jest na Roto. To chyba nie powinno być bardz trudne do zrozumienia.

    Co do zamka FSV i karkołomnej kombinacji z "tilt first" to akurat jestem bardziej przekonany do tego pierwszego, ale OK, kwestia gustu. Co do porównania Brügmanna z Salamandrem, to opieram się na oficjalnych badaniach. Sam ich nie robiłem, przyznaję.

    No cóż, brakuje jeszcze kolejnego zadymiarza, który napisze, że nie tylko Oknoplus ma dobre okna

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oknosalon Zobacz post
    Co do porównania Brügmanna z Salamandrem, to opieram się na oficjalnych badaniach
    Możesz je w takim razie przytoczyć? Najbardziej interesują mnie te badania na temat "ciekawszej kolorystyki".

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bwojtek - daj spokój koledze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Możesz je w takim razie przytoczyć? Najbardziej interesują mnie te badania na temat "ciekawszej kolorystyki".
    Coś pisałem o badaniach na temat kolorystyki? Hmm...

    Panowie, uwaga na boku, czy to jest forum dyskusyjne, czy jakiś ring, gdzie po dniu pełnym frustracji część użytkowników próbuje rozładować skołatane nerwy i dać upust swojej dawce testosteronu?

    Czytam te Wasze uwagi i nie mogę się nadziwić, skąd ten atak? Co ja takiego napisałem? Może mi ktoś to spokojnie wyjaśni?

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oknosalon Zobacz post
    Co ja takiego napisałem? Może mi ktoś to spokojnie wyjaśni?
    Ależ oczywiście. Spokojnie i rzeczowo.
    Przemyśl też zammianę Brügmanna na profil Salamander: lepsze uszczelnienie i ciekawsza kolorystyka.
    a dalej po wypowiedzi starego:
    Co do porównania Brügmanna z Salamandrem, to opieram się na oficjalnych badaniach. Sam ich nie robiłem, przyznaję.
    Dlatego czekam na oficjalne badania na temat lepszego uszczelnienia i ciekawszej kolorystyki B w stosunku do S (zresztą to ta sama firma).

  6. #26

    Domyślnie

    Do bwojtek:

    Wycinasz konkretne zdania z kontekstu, więc po prostu manipulujesz moim tekstem.

    W wypowiedzi do starego odnosiłem się do wodoszczelności. Na wodoszczelność robi się badania. No chyba, że bwojtek słyszał o "badaniach na kolorystykę"

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Oknosalon ; 20-05-2010 o 20:36

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    czekam na oficjalne badania na temat lepszego uszczelnienia
    Aprobata techniczna ITB AT-15-5357/2005

    Brügmann AD, wodoszczelność klasy 5A, zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 (dP = 200 Pa)


    APROBATA TECHNICZNA ITB AT-15-5490/2006

    Salamander 3D, wodoszczelność klasy 9A, zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 (dP = 600 Pa)

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oknosalon Zobacz post
    Aprobata techniczna ITB AT-15-5357/2005

    Brügmann AD, wodoszczelność klasy 5A, zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 (dP = 200 Pa)


    APROBATA TECHNICZNA ITB AT-15-5490/2006

    Salamander 3D, wodoszczelność klasy 9A, zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 (dP = 600 Pa)
    O ile wiem to aprobata określa wymagane minima a nie przedstawia wyniki badań. To jak z tymi wynikami?

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oknosalon Zobacz post
    Wycinasz konkretne zdania z kontekstu, więc po prostu manipulujesz moim tekstem.
    Cytowałem całe twoje wypowiedzi odnoszące się do omawianych aspektów więc nie posądzaj mnie niesłusznie o manipulację. Zresztą każdy może przeczytać całość wypowiedzi.

  10. #30

    Domyślnie

    bwojtek:

    Wejdź sobie na stronę Abatexa, tam są certyfikaty z badań.

    Zanim zacytujesz, to przeczytaj ze zrozumieniem

    Jeśli piszę o wynikach badań, to muszą się one odnosić do wodoszczelniści a nie kolorystyki. Podaruj sobie uszczpliwości

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oknosalon Zobacz post
    bwojtek:

    Wejdź sobie na stronę Abatexa, tam są certyfikaty z badań.

    Zanim zacytujesz, to przeczytaj ze zrozumieniem

    Jeśli piszę o wynikach badań, to muszą się one odnosić do wodoszczelniści a nie kolorystyki. Podaruj sobie uszczpliwości
    Może podasz jakieś konkretne linki do tych wyników badań?
    A skoro kolorystyka nie była badana to bądź łaskaw i napisz o wyższości kolorów S nad B bo ja jej jakoś nie widzę.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.597

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oknosalon Zobacz post
    Coś pisałem o badaniach na temat kolorystyki? Hmm...

    Panowie, uwaga na boku, czy to jest forum dyskusyjne, czy jakiś ring, gdzie po dniu pełnym frustracji część użytkowników próbuje rozładować skołatane nerwy i dać upust swojej dawce testosteronu?

    Czytam te Wasze uwagi i nie mogę się nadziwić, skąd ten atak? Co ja takiego napisałem? Może mi ktoś to spokojnie wyjaśni?
    Kolego
    Nie jest to żaden atak lecz normalna wymiana doświadczeń, niekiedy próba wyprostowania niektórych wypowiedzi, np. tej:
    APROBATA TECHNICZNA ITB AT-15-5490/2006

    Salamander 3D, wodoszczelność klasy 9A, zgodnie z norma PN-EN 12208:2001 (dP = 600 Pa
    Owszem tekst prawdziwy, tylko brak kilku słów na początku - wodoszczelność w przypadku okien stałych.!!! Dla okien otwieranych rozszczelnionych wyniki są podobne dla obydwu systemów. Dla Salamandra bardziej sie rozpisali, ot wszystko. I jak zauważył bwojtek - są to minima, w rzeczywistości firmy osiągają kilkakrotnie lepsze wyniki. Akurat na podsuniętej stronie nie znalazłem żadnych wyników, jedynie potwierdzenie wykonania badań i spełnienie minimalnych wymagań aprobaty. Niektóre firmy publikują w necie takie badania i wodoszczelność przekracza 1050 Pa lub więcej.
    A wracając do tematu: Oknoplus jest wart polecenia, tak samo jak poprawnie wykonane i zamontowane okna zarówno w Salamandrze jak i Brugmanie.
    Ostatnio edytowane przez stary ; 21-05-2010 o 09:09

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Na podstawie ostatniej wypowiedzi każdy wie, dlaczego to Stary ma /słusznie/ przyznany tytuł najlepszego Doradcy.

    Oknosalon - jesteś nowy, masz wykupiony płatny profil (gratuluję odwagi) ale to sugeruje, że Twoje wpisy są czysto- komercyjne. Nie dziw sie wiec, ze wszystkie Twoje słowa są poddawane wnikliwej analizie. Musisz się po prostu pilnować dwa razy bardziej zanim napiszesz coś niejasnego.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oknosalon Zobacz post
    Wejdź sobie na stronę Abatexa, tam są certyfikaty z badań.
    W sumie to niegłupia rada. Wszedłem i wiem teraz, że okna z ABATEXU "mają konsystencję sitka" co potwierdziło notyfikowane laboratorium.

    Dla czytelników nieświadomych istoty sporu doradców. Wodoszczelność, to jedna z podstawowych właściwości każdego okna, badana przez laboratoria w tak zwanych badaniach typu. W pewnym uproszczeniu wodoszczelność okna określona klasą od 1A do 9A oraz klasą Exxxx mówi nabywcy przy jakim ciśnieniu parcia wiatru na okno zachowa ono szczelność nie przepuszczając wody do wnętrza konstrukcji podczas padającego deszczu. Co oznaczają owe tajemnicze klasy i jak to się przekłada na prędkość wiatru przedstawiam w skrócie poniżej, pomijam klasy od 1A do 3A, bo to wartości ciśnienia parcia wiatru od 0 Pa do 100 Pa czyli prawie żadne.

    4A – 150 Pa – 57 km/h
    5A – 200 Pa – 65 km/h
    6A – 250 Pa - 73 km/h
    7A – 300 Pa – 80 km/h
    8A – 450 Pa – 95 km/h
    9A – 600 Pa – 112 km/h

    Exxx - powżej 600 Pa np. 1000 Pa – 144 km/h

    Po co ABATEX wykonał w ubiegłym roku badania do aprobaty (było tanio?) i po co tak publicznie się nimi teraz chwali, to wie chyba tylko on sam, bo to że nie analizowali treści AT i wymagań przez nią stawianych, to raczej pewne. Oj ci okniarze figlarze lubią sobie sami w stopę strzelić.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  15. #35

    Domyślnie

    Jeszcze ja sie nieśmiało wtracę
    Okna mam zamówione, za pakiet trzyszybowy dopłata wyniosła 1400zł. Współczynnik szyby zespolonej u=0,6 W/m2. Okna na wyposazeniu maja m. innymi : zawiasy ukryte, stopniowanie uchyłu, zatrzask balkonowy.
    Jest jeden problem z drzwiami balkonowymi, zakonczonymi łukiem. Łuk ma promień 30cm, pozostałe wymiary drzwi: szer. skrzydła 890mm, wysokość wraz z łukiem 2180mm.
    Chcieliśmy, żeby cała powierzchnia skrzydeł nie była dzielona. Jednakże okazało sie, że producent warunkuje utrzymanie gwarancji na to okno jedynie w przypadku zamontowania poprzeczki w podstawie łuku. Przy promieniu łuku 20cm poprzeczki nie trzeba by montować, ale tutaj wchodziłaby juz zabawa z obniżaniem nadproża. Na to ochoty nie mam.
    Niezbyt nam sie to podoba wizualnie, ale chyba będziemy musieli na to przystać.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Chyba coś z tymi promieniami łuków mieszasz. Przy promieniu 30cm maksymalna szerokość okna to 60cm i mamy półkole (geometria się kłania). Może masz na myśli wysokość łuku?
    Jeżeli tak to wg mnie okno do wykonania ale raczej z giętym wzmocnieniem w skrzydle albo najlepiej wklejaną szybą (jest firma, która to robi). No i raczej dla świętego spokoju tylko rozwierne a nie R/U.

  17. #37

    Domyślnie

    OK. 30 cm to wysokość łuku.

  18. #38

    Domyślnie

    Witam!
    OknoPlus Aktiv Plus - a może jednak Okno Plast Awans lub Jezierski Premium. Do OknoPlusa przekonuje mnie profil i Wasze opinie o nim. Okna to m.in. 150x150cm jedno skrzydłowe i balkonowe 240x150 (dwuskrzydłowe z łukiem) 230x240 (suwanka 120/120). Z góry dzięki za sugestie, bo trochę się już zapętliłem.
    (Ze względu na cene Jezierski Premium Ultra, Oknoplast Platinium, Eurocolor Econo 70 nie wchodzi w grę).
    Niewiedza jest błogosławieństwem....

  19. #39

    Domyślnie

    up

    może ujawnia sie nowi uzytkownicy oknoplusa?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    w zeszłym roku montowałem okienka tej firmy i złego słowa na ich wykonanie powiedzieć nie mogę, dla jasności, nie sprzedaję ich okien, zajmuję się po prostu także montażem i mam z różnymi profilami doczynienia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony