dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 113

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Ile kosztuje kompletny kominek z płaszczem wodnym???

    Mam pytanie. Ile kosztuje dobry (w sensie dobrej firmy ; CTM Polonia , Makroterm, Lecma...) kompletny kominek z płaszczem wodnym. Chodzi mi o dobrze wypozażony kominek (zabezpieczenia, pompki itp) z montażem. Dodam, że połaczony z piecem gazowym. Mi hydraulik wycenił na 11.5 tys.

    Pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    pytanie co dla Ciebie jest definicją dobre ... od zaufanego instalatora słyszałem , że jeden z polskich producentów wypuścił lekkiego bubla i odkształcały oraz pękały tylne ściany kominka oczywiście wymieniają to bez szemrania a czy poinformowali o problemie wszystkich klientów ? kominek po jakimś tam czasie wzmocniony i poprawiony ale u części pewnie problem dopiero się pojawi ..

    generalnie nie gadaj z hydraulikiem tylko najpierw popytaj co masz kupić w dużych firmach handlujących wkładami , wybierz kominek wg twoich oczekiwań a nie wg tego na , którym lepsza marżę ma twój hydraulik

  3. #3

    Domyślnie

    Na mój gust hydraulik niewiele Ci powiedział, pewnie o czymś zapomniał lub nie miał pojęcia, że powinno się zastosować.
    Zestaw kominka z płaszczem wodnym, taki z którego będziesz zadowolony i nie zrobisz kotłowni z salonu to:
    - wkład 12-17 tys
    - zbiornik buforowy 2-8 tys
    - zawór podnoszący temperaturę powrotu 1,4 - 2 tys.
    - zawór 3 drogowy, +siłowik zaworu, 800zł
    - materiały instalacyjne (rurki, złączki, pompy..) 3 - 5 tys.
    - automatyka sterująca pompami i temp. wody 300 - 1500zł
    - automatyka sterująca procesem spalania 1-6 tys.
    - robocizna instalatora: ???
    Ostatnio edytowane przez margod ; 19-05-2010 o 08:49

  4. #4

    Domyślnie

    woli ścisłości margod podał koszty w oparciu o naprawdę wysoką półkę renomowanej firmy

  5. #5

    Domyślnie

    Ok.Może deko sprecyzuje. Powiedzmy, że chciałbym Turbokominek z Makrotermu. Mam już wszystkie rurki itp.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacek6607

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Młoszowa
    Kod pocztowy
    32-546
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ostros0204 Zobacz post
    Ok.Może deko sprecyzuje. Powiedzmy, że chciałbym Turbokominek z Makrotermu. Mam już wszystkie rurki itp.
    Tylko nie oni-odradzam szczerze

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mochitto

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-130
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Na mój gust hydraulik niewiele Ci powiedział, pewnie o czymś zapomniał lub nie miał pojęcia, że powinno się zastosować.
    Zestaw kominka z płaszczem wodnym, taki z którego będziesz zadowolony i nie zrobisz kotłowni z salonu to:
    - wkład 12-17 tys
    - zbiornik buforowy 2-8 tys
    - zawór podnoszący temperaturę powrotu 1,4 - 2 tys.
    - zawór 3 drogowy, +siłowik zaworu, 800zł
    - materiały instalacyjne (rurki, złączki, pompy..) 3 - 5 tys.
    - automatyka sterująca pompami i temp. wody 300 - 1500zł
    - automatyka sterująca procesem spalania 1-6 tys.
    - robocizna instalatora: ???
    tak sie zastanawiam nad kominkiem Kominek ISKIERKA LUX
    http://www.inotec.ovh.org/index.php?...mid=44&lang=pl

    ale załamał mnie monter bo wyliczył mi tyle samo za robocizne i dodatki ok 6000 zł.
    Jestem lekko podłamany i sie zastanawiam jak obiąc koszty?
    Da sie jakos ? Pewnie nie.
    A moze te piece na pellet ?
    Sam nie wiem co robic.




  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał mochitto Zobacz post
    tak sie zastanawiam nad kominkiem Kominek ISKIERKA LUX
    http://www.inotec.ovh.org/index.php?...mid=44&lang=pl

    ale załamał mnie monter bo wyliczył mi tyle samo za robocizne i dodatki ok 6000 zł.
    Jestem lekko podłamany i sie zastanawiam jak obiąc koszty?
    Da sie jakos ? Pewnie nie.
    A moze te piece na pellet ?
    Sam nie wiem co robic.




    Pieniądze są po to by je wydawać. Jeśli boisz się je wydawać,
    to sprzedaj rozpoczęta budowę i wróć do bloku. Będziesz miał
    święty spokój , nie będziesz wyrywać sobie włosów przy
    każdej konieczności podejmowania decyzji. Tym bardziej ,że
    wtedy wydaje się je jeszcze mniej racjonalnie "wpadając
    z deszczu pod rynnę". Takim pomysłem wydają mi się pelety.

    Pomyśl logicznie , czy tańszy będzie opał przed przetworzeniem
    (drewno) czy wymagający dodatkowych nakładów pracy ,
    dodatkowej energii i specjalnej logistyki dostaw - pellet ?
    Ostatnio edytowane przez eniu ; 22-05-2011 o 08:00

  9. #9
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    ..............Pomyśl logicznie , czy tańszy będzie opał przed przetworzeniem
    (drewno) czy wymagający dodatkowych nakładów pracy ,
    dodatkowej energii i specjalnej logistyki dostaw - pellet ?
    eniu nie dziw mu się chłopina chce ustrzelić najlepsze urządzenie by mieć spokojną przyszłość to się nad tym nie zastanawia.Sam przeca mam solary (wpięte dodatkowo w CO) ,PG,KZPłW (wpięty do WCWU) i palę drewnem ale dla przypomnienie alternatywnym paliwem czyli brykietem z węgla kamiennego.To co bym zmienił i tu znowu ukłon w stronę foresta to jakiś lepszy wkład także przemyślany i dopasowany do wymogów stawianych przez np. kubaturę itp mego domciu.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał mochitto Zobacz post
    tak sie zastanawiam nad kominkiem Kominek ISKIERKA LUX
    http://www.inotec.ovh.org/index.php?...mid=44&lang=pl

    ale załamał mnie monter bo wyliczył mi tyle samo za robocizne i dodatki ok 6000 zł.
    Jestem lekko podłamany i sie zastanawiam jak obiąc koszty?
    Da sie jakos ? Pewnie nie.
    A moze te piece na pellet ?
    Sam nie wiem co robic.



    Wiesz ,na forum jednym z głównych problemów to pisanie i czytanie
    ze zrozumieniem. Sam często się na tym łapię , że odpowiadam nie
    na temat i dopiero kolejne posty doprowadzają do wzajemnego
    zrozumienia "o co chodzi" . Niestety najczęściej uprzedzenia
    powodują ,że do kolejnych postów nie dochodzi...Albo dyskusja zaczyna
    dotyczyć tego ,że nick "eniu" jest be , a inne są cacy

    Niepotrzebnie wyjechałeś z tym biadoleniem na ceny ,wprowadzając
    nas w błąd .

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    A może coś takiego?

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...81Y-DOM/page25

    w poscie #483 opisałem krótko o co chodzi z pieco kominkiem
    Ostatnio edytowane przez eniu ; 23-05-2011 o 12:24

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacek6607

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Młoszowa
    Kod pocztowy
    32-546
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Na mój gust hydraulik niewiele Ci powiedział, pewnie o czymś zapomniał lub nie miał pojęcia, że powinno się zastosować.
    Zestaw kominka z płaszczem wodnym, taki z którego będziesz zadowolony i nie zrobisz kotłowni z salonu to:
    - wkład 12-17 tys
    - zbiornik buforowy 2-8 tys
    - zawór podnoszący temperaturę powrotu 1,4 - 2 tys.
    - zawór 3 drogowy, +siłowik zaworu, 800zł
    - materiały instalacyjne (rurki, złączki, pompy..) 3 - 5 tys.
    - automatyka sterująca pompami i temp. wody 300 - 1500zł
    - automatyka sterująca procesem spalania 1-6 tys.
    - robocizna instalatora: ???
    No ostro poszedłeś po bandzie-jak chcesz to ja Ci postawię konfigurację za 55tyś -tylko po co? Wywalisz kasę i nie wróci Ci się to nigdy przecież.
    Napcham tam gadżetów w Ty ich nie będziesz wogóle używał-nawet temperaturę ze smartfonu albo lapka sobie będziesz regulował (podobnie jak funkcje w tel komórkowym wysokiej klasy)-no chyba,że gości do domu zapraszasz i prowadzisz ich przez kotłownie-też takich znam...

    W rozmowie z klientem trzeba dobrać optymalne relacje ceny,funkcjonalności i jakości. Zestaw za 11-12 tyś jest całkowicie realny , będzie podobnie funkcjonalny jak ten za 55 tyś i znacznie łatwiejszy w obsłudze-praktycznie bezobsługowy...

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacek6607

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Młoszowa
    Kod pocztowy
    32-546
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R Zobacz post
    pytanie co dla Ciebie jest definicją dobre ... od zaufanego instalatora słyszałem , że jeden z polskich producentów wypuścił lekkiego bubla i odkształcały oraz pękały tylne ściany kominka oczywiście wymieniają to bez szemrania a czy poinformowali o problemie wszystkich klientów ? kominek po jakimś tam czasie wzmocniony i poprawiony ale u części pewnie problem dopiero się pojawi ..

    generalnie nie gadaj z hydraulikiem tylko najpierw popytaj co masz kupić w dużych firmach handlujących wkładami , wybierz kominek wg twoich oczekiwań a nie wg tego na , którym lepsza marżę ma twój hydraulik
    Większych bzdur nie słyszałem jeszcze.
    Po pierwsze -ja jestem w branżny od 25 lat ,znam wszystkie firmy kominkowe jakie są na rynku i nie spotkałem się z takim "bublem". Prędzej uwierzę,że zamontowany kominek przez pseudofachowca został uszkodzony podczas eksploatacji lub rozruchu a winę usiłował ktoś zwalić na producenta.

    Po drugie. Cena za taki kominek -uważam-jest całkiem normalna-rynkowa-tyle to niestety kosztuje.
    Poza tym nic bardziej mylnego jak rezygnować z usług hydraulika przy zakupie takich urządzeń. Klient się z reguły nie zna na tym ,ma głowę nabitą bzdetami przez wszytstkowiedzących, kieruje sie wyłacznie względami estetyki a do tego chce kupić "cenę" a nie gotowy dobry wyrób-nic gorszego być nie może. A pytanie sprzedawcy -co potrzeba- to następna bzdura. Dobry sprzedawca nie jest fachowcem tylko dobrym psychologiem i przytaknie klientowi w to co on chce usłyszeć a nie to co być musi. To logiczne -inaczej nie sprzeda wyrobu. Na własne uszy słyszałem jak na pytanie o klimę sprzedawca zapewniał kupującego,że do montażu jej potrzebuje tylko dwa śrubokręty i klucz nastawny i wiertarkę z udarem-toż to oszustwo już było nawet.
    Jedynym dobrym rozwiązaniem jest kontakt z fachowcem (ale fachowcem a nie Panem wszystkowiedzącym) najlepiej takim z polecenia i rozmowa z nim na miejscu. On powie wszystko co i jak ma być-on to dostarczy (ma napewno dużo większe upusty jak Ty ) ,wykona,da gwarancję,zapewni serwis, uruchomi,wyreguluje i nie będziecie biegać po każdą kształkę do sklepu. Zabezpieczyć sie stosowną umową-to ważne dla obu stron.
    Cena to sprawa wtórna-kominek to poważna sprawa związana z bezpieczeństwem -a życie i zdrowie jest bezcenne. Niestety za dobrą usługę trzeba godziwie zapłacić. Pamiętajcie Ci ludzie też maja rodziny jak i wy muszą z czegoś żyć.
    Jak się nie ma wymaganej kwoty -nie obcinajmy automatyki,zabezpieczeń-lepiej poczekać ,odłożyć i zrobić jedną rzecz a do końca-więcej do tego nie wrócisz.
    Przestrzegam przed "okazjami" z marketu lub internetu-cena wyrobu to nie tylko marża ale przede wszytkim jakość-grubość blach,jakość blach,ilość szuflad, rodzaj automatyki-tanio odbija sie póżniej czkawką-zupełnie jak z autem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek6607 ; 15-08-2013 o 12:43

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Delikatnie starał bym się odwieść od tego pomysłu. Bo z przymiotnika dobry pozostanie tylko marketing.
    Margod zrobił bardzo realne podliczenie - no może w kwestii paleniska można by zejść nieco.
    Paleniska jaki wymieniłeś są dobre właśnie pod względem...marketingu. Stąd ich popularność i duża sprzedaż. Konstrukcyjnie zatrzymały się na poziomie, który obecnie jest dla mnie na przykład nie do przyjęcia.
    Potem setki ludzi pisze, że śmierdzi z wkładu a ogień widać tak przez pierwsze dwie godziny palenia...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gonzokrak
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Północ Krakowa
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Delikatnie starał bym się odwieść od tego pomysłu. Bo z przymiotnika dobry pozostanie tylko marketing.
    Margod zrobił bardzo realne podliczenie - no może w kwestii paleniska można by zejść nieco.
    Paleniska jaki wymieniłeś są dobre właśnie pod względem...marketingu. Stąd ich popularność i duża sprzedaż. Konstrukcyjnie zatrzymały się na poziomie, który obecnie jest dla mnie na przykład nie do przyjęcia.
    Potem setki ludzi pisze, że śmierdzi z wkładu a ogień widać tak przez pierwsze dwie godziny palenia...
    Pozdrawiam.
    Witam
    Też jestem mocno zainteresowany kominkiem z płaszczem wodnym. Może podzieciel się swoimi doświadczeniami co do producentów dobrych wkładów za rozsądną cenę (dla mnie max 10000zł). Nie wiem czy na przykład Lechma, Hajduk to firmy których wkłady można wybrać. A może są inne dobre w rozsądnej cenie?
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Jeszcze nie sprawdziłem kuponu w lotka także min. 20 tys za kominek to dla mnie stanowczo za dużo.
    Ponawiam pytanie czy 11.5 tys za Makroterm to dużo czy mało, czy może w sam raz.
    Pzdr

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Według mnie ta cena za wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest za wysoka.
    Można kupić dobry wkład kominkowy z płaszczem wodnym w niższej cenie.
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Według mnie ta cena za wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest za wysoka.
    Można kupić dobry wkład kominkowy z płaszczem wodnym w niższej cenie.
    Pozdrawiam
    Oczywiście, że można, nawet u mnie w salonie kupisz taki ale ja montażu takowego nie podejmę się. Dość już mam telefonów z zapytaniem jak domyć osmoloną i przypaloną szybę, jak wyczyścić palenisko, które wygląda jakby wlał ktoś do niego 5 wiader smoły, dlaczego w domu śmierdzi wędzonką, itd... Poza tym zdecydowana większość instalacji robiona jest na układzie CO zamkniętym (ciśnieniowym) w związku z czym muszę mieć na 200% pewność, że wężownica schładzająca wkład jest odpowiednio zaprojektowana aby w żadnym razie nie dopuścić do zagotowania wody. Tu już nie ma miejsca na eksperymenty i nie sprawdzone patenty.
    Jeżeli kogoś nie stać na dobrej jakości wkład to dobrym rozwiązanie jest nasada wodna na klasyczne "palenisko", można trochę zaoszczędzić, pod warunkiem, że mamy co zrobić z wyprodukowanym przez korpus ciepłym powietrzem.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Według mnie ta cena za wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest za wysoka.
    Można kupić dobry wkład kominkowy z płaszczem wodnym w niższej cenie.
    Pozdrawiam
    Czyli wg Pana jaka cena byłaby odpowiednia za Makroterm 24 kw?

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ostros0204 Zobacz post
    Czyli wg Pana jaka cena byłaby odpowiednia za Makroterm 24 kw?
    Ja nie miałem na myśli tych wkładów

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony