dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie zimne mieszkanie - pomocy !

    Witam
    Proszę Was o dobrą radę w następującej sprawie:
    mam mieszkanie w budynku wielorodzinnym parter narożny - prawie jak dom
    ___powierzchnia 52m^2, wysokosć pomieszczeń 2,5m
    ___ogrzewanie piec dwufunkcyjny De dietrich
    ___pokój 21m^2 - 1 grzejnik plytowy 60x120cm, pokój 13m^2 - 1 grzejnik plytowy 60x90cm, kuchnia 10m^2 - 1 grzejnik plytowy 60x90cm, łazienka 7m^2 - grzejnik drabinkowy 150x60cm
    ___ściany zewnętrzne phorotherm 44 nieocieplone, wewnętrzne cegła, podłogi oceplone styropianem, sufit grzeje sąsiad

    utrzymanie w temperatury 19*C wymagao zużycia od 9 do 31 grudnia - 119m^3 gazu, natomiast od 1 stycznia do 4 lutego - 189m^3

    to jest bradzo duzo jak na mieszkanie takiej wielkości CO MOŻE BYĆ NIE TAK ?
    jakie macie pomysły co mogę zrobić żeby zmniejszyć zużycie gazu potrzebnego do ocieplenia tego mieszkania ?

    bedę wdzięczna za wszelkie wskazówki
    Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź szczelność okien i drzwi.
    Wyłącz cyrkulację jeśli posiadasz.

  3. #3

    Domyślnie

    Uszczelnic okna i drzwi i jesli to mozliwe to zrobic docieplenie budynku.ew. mozna to zrobic nawed od wewnatrz styropianem ok 2,5cm-3cm na scianach zewnetrznych
    Stolarz/Kafelkarz/Malarz

  4. #4

    Unhappy

    okna nowe szczelne sprawdzam niemal codziennie czy napewno z nich ne wieje
    drzwi porta dodatkowo uszczelniłam uszczelką tak na wszelki wypadek tez z nich nie wieje poza tym wychodzą na klatkę schodową nie na zwenątrz jak w domach to chyba też coś daje
    "sufit grzeje sąsiad" to znaczy że na górze jest mieszkanie na dole piwnica

    gniazdka ? - jak uszczelnić gniazdka ?

    i co aż takie rachunki przez gniazdka ?
    jak to możliwe że ogrzanie w ten sam sposób 100 metrowego domu zbudowanego w takim samym systemie kosztuje tyle co ogrzanie mojego mieszkania o połowe mniejszego ?!


    styropian wewnątrz o ile sie zorientowalam powoduje szybkie niszczenie murów i mogą powstawać mosty powietrzne czy jak to się nazywa. Do tego styropian nie przepuszcza powietrza i się mokro robi w pomieszczeniach
    myślałam też o położeniu wełny między ścianę i płyty gipsowe ale nie wiem jakie by to miało konsekwencje
    Ostatnio edytowane przez karolkak ; 20-05-2010 o 20:53

  5. #5

    Domyślnie

    A moze cos z piecem ?rozstrojony albo jakies dysze?kiedys mialem problem z olejowym przyszedl gosc od piecow i po wymianie jakiegos wtryskiwacza zaczal palic mniej
    Stolarz/Kafelkarz/Malarz

  6. #6

    Domyślnie

    wątpie ze to piec bo już był serwisant i sprawdzał prawidlowośc pracy pieca ale wezwe go jeszcze raz dla pewności
    jakieś jeszcze macie pomysły ?

    myślałam też o zmianie sposobu ogrzewania np na nadmuchowe lub zmiane grzejników i zamontowanie pod nimi wentylaorów w celu wymuszenia obiegu powietrza

  7. #7

    Domyślnie

    Masz małe mieszkanie ale być może dużą powierzchnię okien, co powiększa straty.
    Jeśli tak jest to rolety mogą pomóc
    A tak w ogóle to pobaw się programem OZC firmy sankom

  8. #8

    Domyślnie

    dwa okna standardowej wielkości 140x150-160cm w kuchni i mniejszym pokoju, w dużym podwójne drzwi balkonowe
    na wszystkich od początku rolety zewnętrzne

    gdzie mogę znalesć ten program?

  9. #9

    Domyślnie

    My mamy taką sytuacje.
    mieszkanie w środku (między innymi mieszkaniami), 2 piętro. W mieszkaniu jest bardzo ciepło, w zimie kaloryfery tylko lekko odkręcone, bo wiecznie jest za gorąco.
    Sąsiad obok - mieszkanie skrajne, w mieszkaniu ma około 2 stopni zimniej niż my i więcej płaci za ciepło.
    Sąsiad z dołu mieszkanie nad garażem - u niego to już w ogóle jest dużo zimniej, mimo że w zimie przy -20 temp w garażu była około 8 st.

    U ciebie jest sytuacja mieszkania skrajnego, w dodatku nad zimną piwnicą - jak masz jeszcze nieszczelną izolację termiczną, bądź jej nie ma w podłodze, to kaplica. Jedni mają podłogówkę do grzania a u ciebie jest klima do chłodzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Tu masz OZC:
    http://www.sankom.pl/s,audytor-ozc-s...getyczne,4.htm
    Wstaw swoje dane i porównaj zużycie z prognozami.
    Jeśli będą duże różnice to by znaczyło, że masz nieszczelny dom (obrzęd gromniczny należałoby zrobić, ale dopiero zimą) i/lub rury od co słabo izolowane.
    Jeśli powyższe zawiodą pozostaje ci jeszcze badanie termowizyjne.
    Ostatnio edytowane przez orko ; 21-05-2010 o 08:22

  11. #11

    Domyślnie

    w takim razie jak prawidłowo ocieplić mieszkanie od wewnątrz ?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolkak Zobacz post
    w takim razie jak prawidłowo ocieplić mieszkanie od wewnątrz ?
    Wełna folia paroizolacyjna i regipsy na stelażu.
    Jest jeden warunek folia musi być położona bardzo szczelnie oraz wentylacja w mieszkaniu musi być naprawdę dobra
    I niestety zepsujesz w ten sposób akumulacyjność swojego mieszkania.

  13. #13

    Domyślnie

    Po pierwsze uszczelnienie okien powoduje brak cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. To doprowadza do zwiększonej wilgotności w mieszkaniu. Zgodnie z zasadami fizyki ogrzanie wilgotnego pomieszczenia wymaga większej ilości dostarczonego ciepła. Po drugie docieplenie mieszkania od środka nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak pozostaje tylko takie wyjście nie należy stosować folii paroizolacyjnej. żadnej nie można stosować ( z wyjątkiem łazienki).
    Po trzecie jeśli pod spodem jest piwnica można to docieplić od dołu. Po czwarte Porotherm jest dobrym materiałem wiec programy nic nie pomogą bo nie rozwiążą problemu.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  14. #14

    Domyślnie

    Po pierwsze:
    ...
    Po czwarte:
    To nie ta bajka kolego!

  15. #15

    Domyślnie

    Ja potrzebuje Waszej rady, nie wzajemnego sprzeczania się o rację

    Piszecie że dużo ścian zewnętrznych i dlatego tak jest. Mnie zastanawia w takim razie ile ściam zewnętrznych mają właściciele domów wybudowanych w tym systemie skoro są zadowoleni z kosztów i efektów ogrzewania.
    Piszecie że ucieka przez gniazdka. Zgadzam się każde naruszenia struktury cegły powoduje częściową utratę jej właściwości. W takim razie pytam jak zmniejszyć takie straty ? jak uszczelnić gniazdka ?

    już na tym etapie doszłam do tego, że dobrym pomysłem będzie wyciszyć drzwi wyjściowe co także wpłynie na ich izolacyjność.
    Ponadto okna - mają wywieczniki które są otwarte więc cyrkulacja powietrza jest. Ale między ramą a taflami szkła jest przestrzeń chroniona jedynie izolacją gumoą z zewnątrz i plastikową listewką od wewnątrz, może by tą przestrzeń wypełnić wełną ?
    Inne pomysły ?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolkak Zobacz post
    okna nowe szczelne sprawdzam niemal codziennie czy napewno z nich ne wieje
    drzwi porta dodatkowo uszczelniłam uszczelką tak na wszelki wypadek tez z nich nie wieje poza tym wychodzą na klatkę schodową nie na zwenątrz jak w domach to chyba też coś daje
    "sufit grzeje sąsiad" to znaczy że na górze jest mieszkanie na dole piwnica

    gniazdka ? - jak uszczelnić gniazdka ?

    i co aż takie rachunki przez gniazdka ?
    jak to możliwe że ogrzanie w ten sam sposób 100 metrowego domu zbudowanego w takim samym systemie kosztuje tyle co ogrzanie mojego mieszkania o połowe mniejszego ?!


    styropian wewnątrz o ile sie zorientowalam powoduje szybkie niszczenie murów i mogą powstawać mosty powietrzne czy jak to się nazywa. Do tego styropian nie przepuszcza powietrza i się mokro robi w pomieszczeniach
    myślałam też o położeniu wełny między ścianę i płyty gipsowe ale nie wiem jakie by to miało konsekwencje
    materiał certfikowany do środka- Multipor firmy XELLA zadzwoń do konsultanta to same dobre chłopaki -powiedzą co i jak,przykleić na ścianę to prościzna.
    powodzonka

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78 Zobacz post
    Po pierwsze uszczelnienie okien powoduje brak cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. To doprowadza do zwiększonej wilgotności w mieszkaniu. Zgodnie z zasadami fizyki ogrzanie wilgotnego pomieszczenia wymaga większej ilości dostarczonego ciepła. Po drugie docieplenie mieszkania od środka nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak pozostaje tylko takie wyjście nie należy stosować folii paroizolacyjnej. żadnej nie można stosować ( z wyjątkiem łazienki).
    Po trzecie jeśli pod spodem jest piwnica można to docieplić od dołu. Po czwarte Porotherm jest dobrym materiałem wiec programy nic nie pomogą bo nie rozwiążą problemu.
    Do tego wilgoć wnika w ściany i powoduje, że zamiast izolatorem stają się przewodnikiem ciepła.
    Wentylacja, wentylacja, po stokroć wentylacja.

  18. #18

    Domyślnie

    Większej głupoty niż ucieczka ciepła przez gniazdka nie słyszałem! Jak by to były tak wielkie straty to instalacja robiona by była jako natynkowa. Bo dobre pytanie jak uszczelnić gniazdka. KAROLKAK wynajmij gościa który ma kamerę termowizyjną i niech pstryknie kilka fot. Będziesz wiedziała gdzie są straty ciepła. I po dyskusji.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  19. #19

    Domyślnie

    mam na ten temat zdanie odrębne, nie wszystkie wyroby spotykane w handlu są hydrofobowe, w przypadku zwykłej wełny izolacja paroszczelna jest jak najbardziej wskazana i to w każdym pmieszczeniu[/QUOTE]

    Powołujesz się na artykuły reklamowe, które nie zawsze są bezstronne a często wprowadzają w błąd i powinno się do nich podchodzić z pewną rezerwą. Multipor nie jest przecież wełną mineralną. Jeśli chodzi o wełnę mineralną bo o tym pisałem wcześniej to nie można a nawet nie wolno stosować foli paroizolacyjnej( z pewnymi wyjątkami). Nie chcę opisywać całego procesu migracji pary wodnej bo to nie ma sensu a większość osób i tak nie będzie wiedziała o co chodzi. Para wodna jest usuwana z budynku jak również dostarczana do budynku przez ściany. Jeśli zastosujesz folię paroizolacyjną wilgoć zostaje właśnie w warstwie wełny mineralnej i przy odpowiednich warunkach skrapla się. Reszty chyba pisać nie muszę.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  20. #20

    Domyślnie

    Nic mi się nie "poderdało" i wiem co piszę. Natomiast widzę, że sam nie rozumiesz migracji pary wodnej.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony