dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 145

Temat: Cena B20

  1. #1

    Domyślnie Cena B20

    Witam,
    tak z ciekawości, ile płacicie za m3 B20? Czy ktoś zmienia z własnej inicjatywy B20 na B25? U mnie projektant zmienił B15 na B20 właśnie (na podstawie badań gruntu) i mam nadzieję, że to już jest ok.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    200 + vat + pompa

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orvis
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    179+7%Vat+pompa
    Dziennik budowy
    Komentarze

    Los jest ślepy ale trafia bez "pudła"...

  4. #4

    Domyślnie

    Aha, to u mnie najtaniej chyba było 187 + VAT + pompa, może jeszcze da się coś wynegocjować

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    To zależy od regionu u mnie okolice Wodzisławia Śląskiego 203 zł brutto z pompą i łatą wyrównawczą
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  6. #6

    Domyślnie

    Czemu chjcesz mieniać na B25 ?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafek11
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    174

    Domyślnie

    190+ vat+ pompa

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafek11
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    174

    Domyślnie

    Nikt z własnej inicjatywy nie zmienia betonu B20 na B25, bo jest droższy (200netto). B20 ma bardzo dużą wytrzymałość i do budownictwa jednorodzinnego w większości przypadków wystarcza aż naddto.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    u mnie w Poznaniu B25 jest droższy od B20 o 8zł na m3, niewielka różnica jak na fundamenty i chyba się skuszę, robię płytę i nie zawadzi zrobić mocniejsza chyba

  10. #10

    Domyślnie

    8zł to chyba naprawde warto dołożyć
    a na pomurówke pod siatkę B20 ? czy może B25 ?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    podmurówka pod siatkę to b20 w zupełności wystarczy, byle nie za płytko bo to większy problem niż słabszy beton. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rzodkiewka

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    andrychów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam ceny sie róznią wielkościa fundamentów i zależy jaki beton ma być wylany, ale my zaczynamy budować dom 123m użytkowe i fundamenty wychodzą około 15 tyś

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rzodkiewka

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    andrychów
    Posty
    4

    Domyślnie

    A czy ktoś wie ile kosztuje kubik betonu b20 w Łękawicy z pompą tak z ciekawości pytam bo słyszłam że tam jest niedrogo

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mar81

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Można płacić za B20 nawet 180zł/m3 wszystko zależy od ilości cementu w mieszance, jeżeli chcecie dobrą cenę ktoś na czymś musi zaoszczędzić najczęściej kosztem cementu>>a sprawdzić to można tylko zlecając badanie wytrzymałości które nie jest tanie

  15. #15

    Domyślnie

    A nie jest tak, że każdy legalnie kupowany beton musi posiadać certyfikat? Jeśli posiada stosowny certyfikat, to zakłdam, że spełnia normy wytrzymałościowe i i inne narzucone dla danej klasy i już. Parametrów osobiście raczej sprawdzać nie będę.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzodkiewka Zobacz post
    Witam ceny sie róznią wielkościa fundamentów i zależy jaki beton ma być wylany, ale my zaczynamy budować dom 123m użytkowe i fundamenty wychodzą około 15 tyś
    b-15 250zł a b-20 260zł brutto plus pompa 20 zł kubik albo powyżej 20 kubików 250 zł.

  17. #17

    Domyślnie

    Wielkopolska / Konin B20 - koniec marca 2010 płaciłem 250zł netto razem z taśmą i dowozem ( podajnik taśmowy, zamiast pompy ) bardzo drogo mi się wydaje - w Poznaniu jak się dowiadywałem z ciekawości, to kosztował 190 netto.

  18. #18

    Domyślnie

    Co do jakości betonów to sprawdziliśmy kiedyś jedną przy okazji wylewania posadzki w hali około 10000 m2.Dodam ,że beton był z tzw.zbrojeniem rozproszonym.
    Wzieliśmy próbkę 100 kg betonu ,wypłukaliśmy cement i drobne kruszywo,wybraliśmy owo zbrojenie i co się okazało:
    -ilość zbrojenia zaniżona o około 25% ,czyli sporo
    -grube kruszywo o około 15%
    -po zważeniu 1 samochodu z betonem okazało się ,ze brakuje około 0,7m3 w gruszce????

    Wniosek :można negocjować ceny betonu ale raczej odbywa się to kosztem jakości

  19. #19

    Domyślnie

    Po moich doświadczeniach (ławy już wylane) powiem tak: cena to jedno a rzetelność i terminy (!) to drugie. Była ładna pogoda i zależało nam na szybkiej dostawie betonu. I tu sie okazało, że beton w najlepszej cenie był dostępny dopiero za 2-3 dni. Inna z kolei betoniarnia (cena też dość dobra) wystawiła mnie do wiatru, ponieważ zamówiłam u nich na pierwszy ogień tylko 6m3 chudego betonu i kiedy juz po ok. 1-2 godz. od umówionej godz. dostawy (wcześniej nikt nie odbierał tel. albo wręcz odrzucał moje połączenia) udało mi się do nich dodzwonić, to dowiedziałam się, że rezygnują z mojego zamówienia (!), złożonego natabene z normalnym 1-dniowym wyprzedzeniem. Wkurzyłam się niesamowicie, bo potraktowali mnie jak psa i po prostu kopnęłi w d.....
    Na tej podstawie stwierdzam, że czasami warto dopłacić parę złotych, aby mieć coś na czas i zgodnie z ustaleniami.
    Co do jakości betonu, to nie znam się na tym i ciężko byłoby mi tą zawartość betnou w betonie zweryfikować.

  20. #20

    Domyślnie

    Mazowieckie Legionowo B 20 190 +Vat + pompa

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony