dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 331
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #1741
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Henok, tam nic nie ma, żadnej konkretnej odpowiedzi.
    Tam jest konkretne pytanie do Ciebie, na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć .

  2. #1742
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    wydać CERTYFIKAT
    To nie producenci stali, a okien.
    Cetryfikat wydawany przez twórcę, to nic innego, jak tylko marketing. Kolejna reklama udająca obiektywną formę urzędową.
    CETRYFIAKT to coś, co jest potwierdzone rzetelnymi badaniami przeprowadzonymi przez niezależne jednostki.
    O ile wiem, to Jareko daje gwarancję na swój montaż.

  3. #1743
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Maron, takie okno 2m2 generuje 9 Watów strat co daje 43,2 kWh w sezonie grzewczym.
    Jesteś jasnowidzem, geniuszem, czy i.....ą (intelektualistą ) ? Bez podania warunków klimatycznych i warunków w pomieszczeniu, czy konstrukcji okna, z dokładnością do 3 miejsc znaczącym jesteś w stanie podać straty ciepła jakie generuje takie okno?

  4. #1744
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie dziw się w innym wątku ktoś się przyznał ze jest wielbłądem Poważnie. Nic mnie nie zdziwi

    Żeby nie być gołosłownym:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4993637
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #1745

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Jesteś jasnowidzem, geniuszem, czy i.....ą (intelektualistą ) ? Bez podania warunków klimatycznych i warunków w pomieszczeniu, czy konstrukcji okna, z dokładnością do 3 miejsc znaczącym jesteś w stanie podać straty ciepła jakie generuje takie okno?
    Henok, trzymam się sztywno parametrów zasugerowanych przez Was. Okno 2m2 PCV, szerokość ramy 7cm, temperatura zewnętrzna średnia w okresie grzewczym +2*C, temperatura wnętrza +20*C, 12 kotw blaszanych - 1,4mmx25mm, L PUR 0,03, grubość piany PUR 2cm, L - stali 58. Wynik jest zaokrąglony z kalkulatora.

  6. #1746

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To nie producenci stali, a okien.
    Cetryfikat wydawany przez twórcę, to nic innego, jak tylko marketing. Kolejna reklama udająca obiektywną formę urzędową.
    CETRYFIAKT to coś, co jest potwierdzone rzetelnymi badaniami przeprowadzonymi przez niezależne jednostki.
    O ile wiem, to Jareko daje gwarancję na swój montaż.
    Jareko, daje gwarancje na dobrze wykonaną pracę, ale nie na wielkość strat generowanych w tego typu montażu. Daje "słowo" a nie papier. Inwestorzy muszą mu wierzyć na słowo, ile jest ono warte ? Jak się wie co się robi, to można samemu wydać CERTYFIKAT. Jeżeli jest prawidłowy to go obroni.

  7. #1747
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tobie tez trzeba wierzyć na słowo bo wyliczeń z kobry brak.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #1748
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Henok, trzymam się sztywno parametrów zasugerowanych przez Was. Okno 2m2 PCV, szerokość ramy 7cm, temperatura zewnętrzna średnia w okresie grzewczym +2*C, temperatura wnętrza +20*C, 12 kotw blaszanych - 1,4mmx25mm, L PUR 0,03, grubość piany PUR 2cm, L - stali 58. Wynik jest zaokrąglony z kalkulatora.
    Tylko to wszystko trzeba jeszcze umieć przełożyć na poprawny model fizyczny. Dopiero on może być podstawą do dalszych obliczeń. Zacznij od szkicu, na którym zaznaczysz drogę jaką musi pokonać ciepło z pomieszczenia na zewnątrz. Uwzględnij opory przejmowania ciepła oraz opory poszczególnych materiałów. Na tej podstawie dobierz wzory na strumień przepływającego ciepła i rozkład temperatur. Bez tego Twoje obliczenia są g.... warte.

  9. #1749
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Tylko to wszystko trzeba jeszcze umieć przełożyć na poprawny model fizyczny. Dopiero on może być podstawą do dalszych obliczeń. Zacznij od szkicu, na którym zaznaczysz drogę jaką musi pokonać ciepło z pomieszczenia na zewnątrz. Uwzględnij opory przejmowania ciepła oraz opory poszczególnych materiałów. Na tej podstawie dobierz wzory na strumień przepływającego ciepła i rozkład temperatur. Bez tego Twoje obliczenia są g.... warte.
    Amen!!! .
    PRO QUALITY

  10. #1750

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Tylko to wszystko trzeba jeszcze umieć przełożyć na poprawny model fizyczny. Dopiero on może być podstawą do dalszych obliczeń. Zacznij od szkicu, na którym zaznaczysz drogę jaką musi pokonać ciepło z pomieszczenia na zewnątrz. Uwzględnij opory przejmowania ciepła oraz opory poszczególnych materiałów. Na tej podstawie dobierz wzory na strumień przepływającego ciepła i rozkład temperatur. Bez tego Twoje obliczenia są g.... warte.
    Henok, dlaczego Ty tego nie możesz zrobić, dokładnie i poprawnie. Może będzie lepiej.

  11. #1751
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Henok, dlaczego Ty tego nie możesz zrobić, dokładnie i poprawnie. Może będzie lepiej.
    Bo jak dotąd Krzysztofie negujesz każdą wypowiedź niezgodną z Twoimi obliczeniami (chyba nikt nie zliczy ile razy już zmieniały się ich wyniki!)
    Ja bedę nadal wierzył w dorobek swoich dostawców i wytyczne montażu opracowane przez ITB.
    Wykonanie naszej pracy (sprzedaż/montaż) poświadczamy fakturą, umową, ew. innymi zobowiązaniami. Jak są niezgodne ze sztuką, prawem lub stanem faktycznym, to każdy Klient moze nas pociągnąć do odpowiedzialności.
    Moze pokażesz wzór swojego "certyfikatu"?

  12. #1752
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Henok, dlaczego Ty tego nie możesz zrobić, dokładnie i poprawnie. Może będzie lepiej.
    Po co mam to robić? Wynik takich obliczeń jest dosyć łatwy do przewidzenia. Jak wykonam takie obliczenia i tak w nie nie uwierzysz i stwierdzisz, że promuje "stalowe rozwiązania".

  13. #1753

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Po co mam to robić? Wynik takich obliczeń jest dosyć łatwy do przewidzenia. Jak wykonam takie obliczenia i tak w nie nie uwierzysz i stwierdzisz, że promuje "stalowe rozwiązania".
    Henok, jeżeli Twoje wyliczenia strat osadzenia 1 okna 2m2 to 2,3 kWh/rok, i to jest równoważne stracie rocznej przez taką samą ramę 8cm wykonaną ze styropianu o grubości 72 cm, to musisz te obliczenia skorygować. Nie dosyć że tam nie ma czystego styropianu, to jeszcze są elementy stalowe w ilości 12 szt konsol i kotew.

  14. #1754
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maron79

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maron79 Zobacz post
    Czas wrócić już do tematu wątku
    Myślę, że optymalnym rozwiązaniem będzie montaż okna z wysuniętą do połowy ze ściany ramą okna.
    Załącznik 84258Załącznik 84259
    Załącznik 84260Załącznik 84261

    Można jeszcze trochę powalczyć z nadprożem i zastosować ciepły parapet, ale sam montaż można chyba wykonać na standardowych kotwach.
    Czas już skończyć tą dyskusję z Krzysztofem i zająć się tematem, a Krzysztofowi proponuję dyskusję w wątku założonym przez Arturo
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...71#post4994771

  15. #1755

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maron79 Zobacz post
    Już widzę, gdzie popełniasz błąd! Przez cały czas zakładasz, że większe straty spowodowane użyciem kotew metalowych będą występowały na całym obwodzie okna, a powinieneś uwzględnić tylko łączną szerokość samych kotew. Załóżmy dla okna 15 kotew o szerokości 4 cm każda, daje to łącznie 0,6 m na obwodzie okna i straty 0,6 W, czyli
    Razem to 0,6W x 24 godziny x 200 dni = 2,88 kWh x 10 przeciętnych okien = 28,8 kWh na sezon grzewczy dla przeciętnego domu
    HenoK, byłeś szybszy
    Maron, Henok był szybszy w większym naciąganiu wyników. Twoje wyliczenie straty jednego okna 2,9 kWh na sezon grzewczy odpowiada takiej samej ramie okiennej, jak wyliczyłem Henok'owi, tylko grubości 58cm styropianu. Są to wszystko ramy okien super pasywnych. Daleko Ci do prawdy, ale jesteś bliżej od Niego. Przytargałeś program KOBRA, 28,8 kWh/rok, ale wyparłeś się jego jak Judasz.

  16. #1756
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja bym gościa nie skreślał

    jest jakaś poważna placowka naukowa które przeprowadziła badania?

    ja konsole u siebie mam no ale tu raczej z powodu 30 cm styropianu.
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  17. #1757
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Jareko, daje gwarancje na dobrze wykonaną pracę, ale nie na wielkość strat generowanych w tego typu montażu. Daje "słowo" a nie papier. Inwestorzy muszą mu wierzyć na słowo, ile jest ono warte ? Jak się wie co się robi, to można samemu wydać CERTYFIKAT. Jeżeli jest prawidłowy to go obroni.
    Ale ty pierniczysz głupoty. Od...ol się od Jareko. Facet jak każdy inny, każdemu klientowi który chce montaż w warstwie ocieplenia mówi, że by mieć realną świadomość słusznego wyboru klient musi sobie zrobić bilans cieplny swojej, SWOJEJ chałupy, bo nawet dwa identyczne projekty mogą i mają inny bilans cieplny. Wtedy I TYLKO WTEDY można realnie ocenić ile można zaoszczędzić na montażu w warstwie ocieplenia.
    Przypierniczyłeś się teraz do certyfikatu tylko czy głąbie wiesz że każdy montaż musiałbym poddawać certyfikacji?
    Masz ty mózg czy tylko jeden zwój który odróżnia cię od kury?
    Ktoś ci pięknie powiedział. Zamknij się w tym wątku, skup się nad doskonaleniem swego produktu, zacznij go produkować na skalę masową i szukaj montażystów którzy dadzą klientowi gwarancję na rok za wykonany przez siebie montaż a później g... go obchodzi co w oknami się dzieje.
    Pracuj nad swoim produktem i zasil jak najszybciej rzesze milionerów w tym kraju
    Szkoda naszego czasu by cokolwiek ci udowadniać - chylę czoła przed Henok-iem, że wogóle zabrał głos i zmieszał z błotem cała twoją teorię i metodykę obliczeń.
    Mnie szkoda na to czasu. by cię dalej punktować
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #1758
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Temat Krzysztofa i jego wynalazku został przeniesiony do innego wątku i proponuję by tak pozostało...
    Natomiast w temacie wiodącym tego wątku chciałbym spytać kolegów z branży o doradzaną kolejność prac w ścianie 3 warstwowej. Otóż ja zawsze byłem zwolennikiem kolejności: ściana nośna, okna, ocieplenie + ściana osłonowa. Wielu wykonawców i kierbudów radzi jednak inną kolejność - ściana nośna + ocieplenie + osłonowa i dopiero okna. Z takim przypadkiem miałem styczność choćby w tym tygodniu. I co się okazało? Nadproża klinkierowe w domu mają różnice poziomów dochodzącą do 3cm... Nie wiem jakie są standardy montażu okien ale moi pracownicy mają obowiązek używać niwelatora i nie akceptuję różnic poziomów pomiędzy oknami większych niż 0,5. Dlaczego więc nie obowiązuje to innych wykonawców? Gdzie są kierownicy budowy i inspektorzy nadzoru na etapie wznoszenia ścian? Co radzicie inwestorom - najpierw ściana osłonowa czy okna?

  19. #1759
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    do tej pory zawsze montowałem okna jak już była ściana osłonowa i nośna, wielokrotnie mur osłonowy powstawał zgodnie z moimi wytycznymi.
    Póki co, Inwestorzy nie oszczędzali na ekipach i osłonówka była wykonana perfekcyjnie - może tez i dlatego że chyba jeszcze nie miałem ściany osłonowej wymurowanej inaczej jak z klinkieru.
    Jestem zwolennikiem montażu okien po pełnym wymurowaniu ścian - ale te muszą być wykonane idealnie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #1760
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    No widzisz - ja wprost przeciwnie. Jeżeli mam możliwość wyboru to doradzam klientom montaż okien przed wykonaniem ściany osłonowej. Tak samo jak przy montażu w warstwie ocieplenia ściany 2-warstwowej. Wtedy wiem, że to ja odpowiadam za montaż okien na jednakowym poziomie. Jest to chyba łatwiejsze do wykonania niż indywidualny dobór wysokości okien do skopanych nadproży w taki sposób, by uzyskać jednakowy poziom parapetów.

Strona 88 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony