dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 331
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #2001

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Krzysztof, a skąd takie założnie, że parapet trzeba wepchnąć na maxa pod okno? Jeśli luz pod szerszym oknem ma 2 a nawet 3 cm to po co tam go pchać. Piana jest tańsza i lepiej się sprawdzi. Dochodzimy do absurdów. Nie wyrzekam się szukania oszczędności w oknach. Ale dobija mnie obłuda, zakłamanie a może wręcz głupota. Tu rozmowa dotyczy groszowych spraw (bardziej do mnie przemawiają wyliczenia HenoK`a) Ps. Inny, aleternatywny system montażu - Saw System - dostał - zdaje się - medal targów Budma..
    Finlandia, położenie parapetu, względem ramy, wynika z konstrukcji i technologii montażu. Jeżeli ktoś chce sobie utrudniać pracę to jego wola, ale niech za to nie bierze pieniędzy. Parapet z uszczelką wpycha się do oporu, czyli do listwy progowej. Jeżeli będzie wpychany na pianę, to piana może wychodzić i trwale zanieczyści parapet i ramę. Jeżeli do Ciebie przemawiają wyliczenia strat HenoK'a, osadzenia okna w warstwie ocieplenia, na elementach stalowych, to wejdź na forum "Ile ciepła tracimy przez kotwy" i przemyśl to. A inny alternatywny system montażu okien Saw System, polega na osadzeniu okien z licem muru wewnętrznego, na rozparciu szczeliny, tworzywowymi śrubami, między ramą a murem. Śrub jest według uznania, w zależności od ciężaru okna. Ściskając ramę okienną, trzeba uważać na jej wygięcie, skrzydło może się nie zamykać, a w witrynie szyba może pęknąć. O regulacji pionu nie wspomnę, tu podkręć tam ujmij, bo szyba poleci. Jednym słowem, nie jest to osadzenie okien w warstwie ocieplenia budynku.Ten kto przyznał nagrodę Budmy, patrzył w tył a nie do przodu.

  2. #2002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Uff.. do zdjęcia przydałby się komentarz, bo długo patrzyłem co to jest - pierwsze skojarzenia to jakiś garaż i odkurzacz wiszący na ścianie
    ALe jak już przyłożyłem wzrok bliżej niż Ty aparat to dosrzegłem - dół okna i styk z murem, ucięty klin przebity dyblem i taśmę rozpreżną która nie wypełniła szczeliny.. popraw jeśli coś źle odczytałem? I zapewne ten szczegół mocno chłodzi..

  3. #2003

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ble ble ble gadaj zdrów kolego K....

    Aadamuss - przejdźmy na mail, tu nie rozwiążemy tego minimalnego problemu, a założenie konkretnego wątku mija się z celem - K.... jest wszechobecny i wszędzie się wpier... z swoimi rewelacjami
    Jareko, jeżeli chcesz doradzać Aadamuss24'owi pod stołem, to jest Jego sprawa i strata. Ale jeżeli on pokazuje zdjęcia publicznie, to trzeba teraz doradzić dobrze jak to poprawić. Przecież on osadzał okna według Waszych wskazówek. Jeżeli chcesz, to przytoczę Twoją aprobatę. Chęci były z jednej i drugiej strony, a wyszło jak zwykle,"z piekła rodem". Tak pisałem jak zobaczyłem ten montaż. Jak się osadza okna na elementach stalowych, to trzeba się liczyć ze stratami ciepła, a nie z zyskami. Zdjęcia termowizyjne to potwierdzają.

  4. #2004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    człowieku, czy ty nie dostrzegasz że twoja interpretacja zdjęci jest co najmniej idiotyczna i nie zgodna ze stanem faktycznym??
    Robisz zadymę o zdjęcia ukazujące prawidłowy przebieg strat przy oknie wykonanym z aluminium i przy takich a nie innych temperaturach wewnętrznych i zewnętrznych. Poza jednym miejscem, gdzie jest o wiele zimniej czyli przy parapecie, realnie nie ma się do czego przyczepić. Rozumiesz? Nie ma się do czego czepiać. Tak samo wglądałyby te zdjęcia gdyby żadnych kotew mocujących nie było.
    Ale skoro jesteś tak geniusz w interpretacji termowizji to poproszę o twoje zdanie na temat tych dwu zdjęć - ciekaw jestem Twej interpretacji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IR_0527.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	97750   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IR_0441.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	66,7 KB
ID:	97751  
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #2005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Drogi Krzysztofi. Dobrze piszesz że piana może wyjść. Ale komuś, kto nie ma doświadczenia. Na prawdę - by formułować takie rady trzeba mieć trochę praktyki na budowie.

    Doceniam Saw System za pracę i trud jaki wkładają w wypromowanie swojego systemu. Preznetują, rozmawiają a nie skupiają się na starszeniu i zniechęcaniu do konkurencji. Nie mniej jednak - mnie nie przekonuje ich prostota montażu.

    EDIT: Haha, w międzyczasie pojawił się wpis, z którego można by wnioskować, że któryś system daje zyski.. Może jeszcze grzeją te plastikowe kotwy?
    Pojęcia trzeba formułować poprawnie i ja widzę różnicę między OSZCZĘDNOŚCIĄ A ZYSKIEM.

  6. #2006
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Krótki opis do ostatniego zdjęcia. Zrobione od wewnątrz, jeszcze bez parapetu, to czarne to epdm przyklejony do muru. kotwa stalowa przykrecona do muru od zewnątrz, na kotwie jakiś profil z tworzywa przez który przechodzi wkret do ramy.
    Czarny epdm jest ciepły, za nim jest styropian. Zimne są ramy okna. Parapetu brak. Czy w tej sytuacji kotwy grzeja ramę ? Która jest zimna ? Wszędzie mam te przekładki z tworzywa.
    Ps ile powinno być uszczelek pomiedzy skrzydłem a ramą ?
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  7. #2007

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Ale skoro jesteś tak geniusz w interpretacji termowizji to poproszę o twoje zdanie na temat tych dwu zdjęć - ciekaw jestem Twej interpretacji
    Jareko, ja geniuszem nie jestem, ale staram się ciągle uczyć. Ciężko jest wysnuć prawidłowe wnioski ze zdjęć, nie wiedząc z jakich materiałów zostały wykonane te okna i jak były osadzone. Ale postaram się. Te zdjęcia kolorystycznie różne, oddają obraz zbliżonych temperatur. Zdjęcia są wewnętrzne i szklenie tych okien jest potrójne. Lewe okno najprawdopodobniej, ma lekko wygiętą prawą ramę lub skrzydło. Można to poprawić regulacją obrotową zaczepów. Natomiast prawe okno może być wykonane z drewna, a tam uszczelki często przyklejają się do ramy i wysuwają się z gniazd w czasie otwierania skrzydeł. Potem przy zamknięciu są miażdżone i może być taki efekt. Ale żeby odpowiedź była prawidłowa, to trzeba zaraz po takim zdjęciu obejrzeć miejsca strat ciepła. Ja tego nie widziałem.

  8. #2008

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Doceniam Saw System za pracę i trud jaki wkładają w wypromowanie swojego systemu. Preznetują, rozmawiają a nie skupiają się na starszeniu i zniechęcaniu do konkurencji. Nie mniej jednak - mnie nie przekonuje ich prostota montażu.
    EDIT: Haha, w międzyczasie pojawił się wpis, z którego można by wnioskować, że któryś system daje zyski.. Może jeszcze grzeją te plastikowe kotwy?
    Pojęcia trzeba formułować poprawnie i ja widzę różnicę między OSZCZĘDNOŚCIĄ A ZYSKIEM.
    Finlandia, z której strony by nie patrzeć na SAW, to jest to osadzenie okien z licem muru, a więc nie takie, o jakim dyskutujemy. Oczywiście zysk nie jest oszczędnością. Ale jeżeli, takie samo przedsięwzięcie wykonamy taniej, a może lepiej bo cieplej, to mamy oszczędności. Jeżeli w przyszłości na to ciepło będziemy wydawać mniej, to będą zyski a nie straty. O tym najlepiej wie kieszeń.

  9. #2009

    Domyślnie

    Taaak..... Tylko co wtedy jeśli oszczędności nie rekompensują nakładów.

    Co do SAAW System to nie wyobrażam sobie zamontowania okna tylko za pomocą plastikowych śrub-rozpórek i piany. Poza tym nie widzę oszczędności czasu, bo przygotowanie okna do montażu zabiera tyle dodatkowego czasu (wiercenie dziur w ramie - w ulotkach SAAW System napisane jest, że system jest rewelka bo nie wymaga użycia wiertarki???? !!!), że cały montaż i tak trwa dłużej.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  10. #2010

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Co do SAAW System to nie wyobrażam sobie zamontowania okna tylko za pomocą plastikowych śrub-rozpórek i piany. Poza tym nie widzę oszczędności czasu, bo przygotowanie okna do montażu zabiera tyle dodatkowego czasu (wiercenie dziur w ramie - w ulotkach SAAW System napisane jest, że system jest rewelka bo nie wymaga użycia wiertarki???? !!!), że cały montaż i tak trwa dłużej.
    To ewidentne nieporozumienie, bo każde okno musi być ZWIĄZANE z murem, nie wyparte, a trwale zamocowane. To trochę tak, jakby chcieć mocować okno za pomocą samych klinów i pianki - nie ma już chyba nikogo, kto uznałby to za poprawny sposób montażu? System SAAW może służyć co najwyżej do precyzyjnego ustawienia okna względem ościeża, ale czas jaki trzeba by temu poswięcić nie uzasadnia chyba jednak wdrożenia takiej innowacji w praktyce. A i tak po takim ustawieniu trzeba uzyć kotew do zamocowania. Nie mam pojęcia, kto podjął decyzję o nagrodzeniu tego rozwiązania medalem targgowym, ale chyba jednak nie była to najbardziej szczęśliwa decyzja..

  11. #2011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Nie mam pojęcia, kto podjął decyzję o nagrodzeniu tego rozwiązania medalem targgowym, ale chyba jednak nie była to najbardziej szczęśliwa decyzja..
    Nie wiem jak wyglądała komisja oceniająca zgłoszone do konkursu produkty na Budmie ale podejrzewam, że tak jak zawsze. Grupka specjalistów "od wszystkiego" czyli ...od niczego. Dla osób nie znających zasad poprawnego montażu okna system mógł wydawać się ciekawy i innowacyjny. A że jego zastosowanie przeczy podstawowym zasadom montażu okna? Prawdopodobnie komisja nie miała o tym pojęcia.

  12. #2012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No niestety.. muszę się z Wami zgodzić i z żalem przyjąć pomyłkę Targów..
    Ale plus dla Saw S. za porawny marketing - i minus za brak badań /lub błędne wnioski z nich wyciągnięte/.

  13. #2013
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Jezeli ktos z Poznania chcialby przeprowadzic inspekcje termowizyjna w moim domu to zapraszam.... Dla przypomnienia moj montaz zostal przeprowadzony z fartuchami EPDM przyklejonymi do suporexu klejem, szczelina wokol ramy opianowana, wegarek uszczelniony tasma rozprezna Illbrucka.
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 28-01-2012 o 10:18
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  14. #2014
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie











    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  15. #2015

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Jezeli ktos z Poznania chcialby przeprowadzic inspekcje termowizyjna w moim domu to zapraszam.... Dla przypomnienia moj montaz zostal przeprowadzony z fartuchami EPDM przyklejonymi do suporexu klejem, szczelina wokol ramy opianowana, wegarek uszczelniony tasma rozprezna Illbrucka.
    Kurt, spójrz krytycznie jak ta Twoja robota wygląda. Przykleiłeś węgarek, pod nim jest taśma rozprężna, teraz będziesz tynkować do samej ramy okiennej. A powinieneś tylko do taśmy rozprężnej i pod nią, ale jak to zrobić ? Więc musisz przykleić do ramy dodatkową listwę dylatacyjną z siatką i położyć tynk. Przykrywasz taśmę rozprężną dodatkowym uszczelnieniem. Zbędny dodatkowy koszt taśmy lub listwy, plus praca i koszt zamaskowania okna. Na każdym kroku wchodzisz w koszty i dodatkową pracę. A jeszcze nie wiadomo jak dokładnie osadziłeś okna. Jeżeli wymęczenie widać z zewnątrz, to i w środku jest to samo, a to źle wróży. Samo osadzenie okna w warstwie ocieplenia jest prostą sprawą, 30 minut dla dwóch pracowników, ale trzeba to zrobić z głową. System, który przyjąłeś jest skomplikowany i zimny, więc łatwo w nim popełnić błędy. Fartuchy EPDM nie są przeznaczone do uszczelniania ramy okiennej z murem. Wybrałeś złą drogę na początku. Czekają Cię męskie decyzje.

  16. #2016
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Czekają Cię męskie decyzje.

  17. #2017
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Krzysztof a co miał zrobić (oczywiście poza wyborem Twojego systemu)? Lekko wysunąć taśmę rozprężną i tynkować do niej? Chyba by równo nie wyszło?

  18. #2018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Krzysztof a co miał zrobić (oczywiście poza wyborem Twojego systemu)?
    Odpowiedź przecież już padła
    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    ....Czekają Cię męskie decyzje.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #2019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I tak są postępy - nie padło nic o "kotwach z tworzywa".
    Sorry Krzysztof - tak często o tym mówisz, że nawet jak zapomniesz to każdy z nas, czytajacych spodziewa się znaleźć tekst o nich w następnej linijce

  20. #2020
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jaspis2

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-409
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Jezeli zamontujemy okno w konstrukcji z krawedziakow na okolo oscieznicy, polaczenie okno mur bedzie bardzo szczelne. Wydaje mi sie ze polaczenie bedzie szczelniejsze niz w przypadku montazu na kotwach stalowych i uszczelniania jakimis foliami przylepnymi, co jest skomplikowane i dalekie od idealu, bo i tak trzeba omijac kotwy stalowe, chyba ze wyrowna sie polaczenie czyms. Dzieki ramie drewnianej polaczenie okno-mur napewno bedzie wytrzymalsze niz w innych rozwiazaniach, poniewaz rama drewniana bedzie zintegrowana obwodowo za pomoca kontownikow oraz bedzie zakotwiona na calym obwodzie i w gornej czesci w zelbetowym nadprozu. Więc rozwiazanie to zapewni maxymalna szczelnosc oraz wytrzymalosc, eliminuje takze mostki termiczne poprzez kotwy stalowe przykrecane do muru bo rame okna przykrecimy bezposrednio do krawedziakow drewnianych ktore sa slabym przewodnikiem. Co do zafoliowania, zaizolowania konstrukcji drewnianej, od wewnatrz folia nieprzepuszczalna, na zewnatrz mozna zastosowac mebrane przepuszczalna...drewno powinno byc takze zaizolowane od sciany.
    Tak to się robi od lat



    Krawędziaki można impregnować, owijać folia.
    Najważniejsze to osłonięcie od góry okna drewnianego przed wilgocią zbierająca się w konstrukcji muru 3warstwowego w bo o takim tu mówię .

Strona 101 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony