dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 331
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #2021

    Domyślnie

    Mozna prosic o wiecej zdjec takiego innego montazu ?? SWoja droga w grudniu przygladalem sie oknom zamontowanym w 10 letnim hotelu w Berlinie. Cos takiego ciemno-szarego bylo miedzy oknem a sciana, dzis jestem prawe pewien, ze to byla tasma rozprezna Sposobu mocowania niestety nie dalo sie juz dopatrzec.

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #2022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wszelkie wskazówki i zalecenia dla domów pasywnych wskazują na to że taśma rozprężna nie ma aż takiego znaczenia jak taśma i3 lub pochodne od wewnątrz

  3. #2023
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Kurt, spójrz krytycznie jak ta Twoja robota wygląda. Przykleiłeś węgarek, pod nim jest taśma rozprężna, teraz będziesz tynkować do samej ramy okiennej. A powinieneś tylko do taśmy rozprężnej i pod nią, ale jak to zrobić ? Więc musisz przykleić do ramy dodatkową listwę dylatacyjną z siatką i położyć tynk. Przykrywasz taśmę rozprężną dodatkowym uszczelnieniem. Zbędny dodatkowy koszt taśmy lub listwy, plus praca i koszt zamaskowania okna. Na każdym kroku wchodzisz w koszty i dodatkową pracę. A jeszcze nie wiadomo jak dokładnie osadziłeś okna. Jeżeli wymęczenie widać z zewnątrz, to i w środku jest to samo, a to źle wróży. Samo osadzenie okna w warstwie ocieplenia jest prostą sprawą, 30 minut dla dwóch pracowników, ale trzeba to zrobić z głową. System, który przyjąłeś jest skomplikowany i zimny, więc łatwo w nim popełnić błędy. Fartuchy EPDM nie są przeznaczone do uszczelniania ramy okiennej z murem. Wybrałeś złą drogę na początku. Czekają Cię męskie decyzje.
    Te zdjecia sa sprzed 2 lat.... dom juz jest zrobiony i ma straty zgodne z zalozeniami.... wiec chyba specjalnie zimny ten montaz nie jest.
    Ale chetnie bym zrobil termowizje.

    Tasma rozprezna jest przykryta tynkiem mineralnym, ktory jest jak dobrze wiemy paroprzepuszczalny.

    Do czego sluza fartuchy EPDM? To rozwiazanie stosowane powszechnie w stolarce polaciowej i aluminiowej...?
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 29-01-2012 o 09:55
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  4. #2024

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Odpowiedź przecież już padła
    Jareko, masz słabe zdanie w tej materii. Pokazałeś na forum zdjęcia z kamery termowizyjnej, skierowane do mnie, na które odpowiedziałem w miarę swojej wiedzy. Nie wiem co doradziłeś pod stołem "Aadamuss24'owi", ale w najbliższym czasie czeka Go ciężki sprawdzian dla kieszeni. Mrozy do -20*C będą trzymać przez 3 tygodnie.

  5. #2025

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    wszelkie wskazówki i zalecenia dla domów pasywnych wskazują na to że taśma rozprężna nie ma aż takiego znaczenia jak taśma i3 lub pochodne od wewnątrz
    R&K, dla producenta i3, to ta taśma jest najważniejsza, bo wraz z nią sprzedaje dodatkowe artykuły. A i montażyści są zadowoleni, bo przybyło dodatkowej pracy i pieniędzy. Prawidłowo osadzone okno, ma szczelinę między ramą a murem 1,5-2cm, to gdzie tam jest miejsce na folię o szerokości 15cm i po co to robić ?

  6. #2026
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Krzysztof49 mogłbyś jasno i wyraźnie sprecyzować o co chodzi? Najlepiej w punktach abym nie miał problemów ze zrozumieniem.
    Jaki sprawdzian mnie czeka ? W zeszłą zimę były większe mrozy, już mieszkałem i nie zamarzłem. Mrozy -30 akurat mi są na rękę
    Teraz wracając do konkretów.
    1. Pokazałem zdjęcia jak są montowane okna, zdjęcia od wewnątrz i z zewnątrz.
    2. Ram okna nie styka się bezpośrednio z kątownikiem. Jest tam przekładka z tworzywa. Czy się to różni o plastikowych kotew które podajesz za przykład.
    3. Jeśli rama okna jest stosunkowo zimna to tylko dlatego, że jest to aluminium.
    4. Okno narożnikowe ma większe straty bo tak jest zrobione, miało być bez słupka.
    5. Spójrz dokładnie na rozkład temperatur a nie tylko na kolory. Jeśli byłby większy zakres temperatur to nie byłoby to tak widoczne. Tym można dowolnie manipulować. Jeśli zależałoby mi na super opytmistycznej temperaturze to takie zdjęcie bym pokazał.
    6. co do "pod stołem" to już jest lekko poniżej poziomu
    7. Zużycie prądu na ogrzewanie od 29.12.11 do 29.01.12 to 350 kWh - czy to dużo jak na 155 m2 ? ile mogłbym jeszcze zmniejszyć zużycie energii po poprawkach zalecanych przez Ciebie i na czym one miałyby polegać ?
    8. Ogólnie z montażu okien jestem bardzo zadowolony bo jakoś nie widzę innej alternatywy, choć uważam, że nie ma co się spinać aby wszyscy montowali okna w warstwie ocieplenia. Normalny montaż wykonany dokładnie również się sprawdzi. Pokaż dokładnie na zdjęciach krok po kroku jak to powinno wyglądać tak dla laika.
    9. Jedyne na co narzekam to okna otwieralne bo są mniej szczelne niż fixy i trudno mi je sensownie wyregulować, myślę też, że w jednym miejscu przydałaby się dodatkowa uszczelka. Niby powinna coś poprawić ale po jej założeniu niewiele się poprawiło więc widocznie producent stwierdził, że nie jest tam konieczna.

    Uff się rozpisałem ale już się gubię o co chodzi w tym wszystkim.
    Krzysztof promuje jakieś kotwy ? i krytykuje każdy inny system? taaak ?
    pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  7. #2027

    Domyślnie

    ...dokładnie aadamuss... pod koniec wypowiedzi trafiłeś w samo sedno...
    co byś nie zastosował w temacie montażu okien to będzie tragedia i kilkusettysięczne straty finansowe w kilka lat, no chyba że zastosujesz kotwy Krzysztofa....
    wtedy czeka Cię sielankowa i różowa przyszłość, w dostatku i z gwarancją wyjazdów co najmniej trzy razy w roku na wczasy pod palmami w najdalsze zakątki świata (za zaoszczędzone na ogrzewaniu pieniądze oczywiście...)
    i to wszystko możesz mieć po użyciu tych cudownych przedmiotów do montażu okien...
    wszyscy, którzy nie posłuchali mistrza są teraz bankrutami, ich domy są już dawno sprzedane przez banki a oni sami mieszkają w kanałach ciepłowniczych...
    najlepsze jest to, że najgorzej mają ci co zamontowali okna na metalowych kotwach (np JB-D)... Ci już pewnie rzucili się już dawno do wisły z mostu siekierkowskiego bądź strzelili sobie w głowę (oczywiście z lepszym skutkiem niż pewien prokurator wojskowy...)
    tak więc aadamuss, jesteś już dorosły - decyzja należy do Ciebie... ja na Twoim miejscu wywalałbym czym prędzej te okna i montował w jedyny słuszny sposób (szczegóły - patrz wypowiedzi Krzysztofa...)
    ...

  8. #2028
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    aadamuss ... niemożliwe, że zużyłeś 350kWh. Według Krzysztofa taką energię powinny zabrać Ci same metalowe kotwy i nieszczelności przez folie a gdzie utrzymanie temperatury 21- 23 stopnie?

  9. #2029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ech, uśmiałem się Dobrze że Was nie opuszcza poczucie humoru, bo mnie czasem szlag trafia
    Na pewno Aadamus pozostałe Waty rozlicza pod stołem

  10. #2030

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Krzysztof49 mogłbyś jasno i wyraźnie sprecyzować o co chodzi?
    1. Pokazałem zdjęcia jak są montowane okna, zdjęcia od wewnątrz i z zewnątrz.
    2. Rama okna nie styka się bezpośrednio z kątownikiem. Jest tam przekładka z tworzywa. Czy się to różni o plastikowych kotew które podajesz za przykład.
    3. Jeśli rama okna jest stosunkowo zimna to tylko dlatego, że jest to aluminium.
    5. Spójrz dokładnie na rozkład temperatur a nie tylko na kolory. Jeśli byłby większy zakres temperatur to nie byłoby to tak widoczne. Tym można dowolnie manipulować. Jeśli zależałoby mi na super opytmistycznej temperaturze to takie zdjęcie bym pokazał. Zużycie prądu na ogrzewanie od 29.12.11 do 29.01.12 to 350 kWh - czy to dużo jak na 155 m2 ? ile mogłbym jeszcze zmniejszyć zużycie energii po poprawkach zalecanych przez Ciebie i na czym one miałyby polegać ?
    8. Ogólnie z montażu okien jestem bardzo zadowolony bo jakoś nie widzę innej alternatywy. Jedyne na co narzekam to okna otwieralne bo są mniej szczelne niż fixy
    Aadamuss24, nie piszesz prawdy do końca. 350 kWh na 155m2 to jest mało, ale jest to z pompy ciepła i przy lekkim styczniu. Gdybyś pompy nie miał, to ten wynik trzeba pomnożyć przez jej sprawność, czyli 5 i jest wynik 1750 kWh, co czyni 875 zł/ciepły styczeń. Nie masz się czym chwalić. Piszesz że okna masz U=0,6 więc i ramy musisz mieć ciepłe, a tu ze zdjęć termowizyjnych wynika, że miejscami rama z zewnątrz ma 4*C przy -6*C z zewnątrz. Jednym zdaniem, ze zdjęć wynika, że masz zimne okna i zimne ramy, a czy to jest wynik niskiej jakości okien, czy dodatkowo ich osadzenia na elementach stalowych, to trudno powiedzieć. Piszesz że jesteś zadowolony ze szczelnych fix'ów, ale przecież także okna ze skrzydłami muszą być szczelne, coś jest nie tak, że masz powyginane ramy, które wymagają regulacji. Gdyby nie ta pompa ciepła, to byłbyś bardziej krytyczny do swoich pomysłów.

  11. #2031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Aadamuss24, nie piszesz prawdy do końca.....
    Oj Aadamuss ależ ty kłąmczuszek jesteś - jak możesz !!! Przyznaj się że 355.000 kW/h twoja chałupa zżera, i że 354.999 kW/h przypada na te cholerne elementy mocujące
    Oj Aadamuss jak możesz tak wszystkich okłamywać
    Jak możesz !!!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #2032

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    aadamuss ... niemożliwe, że zużyłeś 350kWh. Według Krzysztofa taką energię powinny zabrać Ci same metalowe kotwy i nieszczelności przez folie a gdzie utrzymanie temperatury 21- 23 stopnie?
    Bitter, "Aadamuss24" na tych swoich oknach to On traci 2x tyle, bo tak wskazują zdjęcia termowizyjne, ale grzeje dom pompą ciepła i odczuwa to słabo. Nie czytasz Jego uważnie, a mnie zarzucasz kłamstwa.

  13. #2033

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Oj Aadamuss ależ ty kłąmczuszek jesteś - jak możesz !!! Przyznaj się że 355.000 kW/h twoja chałupa zżera, i że 354.999 kW/h przypada na te cholerne elementy mocujące
    Oj Aadamuss jak możesz tak wszystkich okłamywać
    Jak możesz !!!
    Jareko, jak nie masz co powiedzieć to zamilcz i nie wymyślaj bzdurnych liczb. Milczenie jest złotem. A prawda w oczy kole. Bo to Ty prowadziłeś Go za rękę w tym montażu okien. Najlepszy doradca na tym forum.

  14. #2034

    Thumbs up

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    AGdybyś pompy nie miał, to ten wynik trzeba pomnożyć przez jej sprawność, czyli 5 i jest wynik 1750 kWh, co czyni 875 zł/ciepły styczeń.
    Krzysztof, mowisz, ze Adamus ma COP pompy 5 ?? Niezle, jak Ci wyniki nie pasuja to sobie mnozysz co chcesz i jak chcesz. Zenujace.

    Pozdrawiam.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  15. #2035
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Krzysztof ja wymiekam i się poddaje.
    Nie miałbym odwagi pisać że mam cop 5, bardzo Cię proszę napisz to o mnie w wątku o pompach
    Nigdzie nie pisałem o krzwych ramach, tylko o złej/kłopotliwej / braku regulacji.
    Myślę, że na kazdym oknie można znaleźć punkt który bedzie miał 4 stopnie, bez względu na sposób montażu.
    Czy aby cos praktycznie pokazać nie możesz zrobić dwóch montazy na różnych kotwach ? Ja eksperymentuje dla siebie i nie uważam, ze cos u mnie jest najlepsze. Ehhh poddaje się - tu powinna być ikoną białej flagi na kotwie z tworzywa
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #2036
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    aadamuss a robiłeś OZC twojego domu? Jaką masz powierzchnię okien? Zajrzałem na ostatnią stronę Twojego dziennika ale czadowe okno!!!

  17. #2037
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Bitter, "Aadamuss24" na tych swoich oknach to On traci 2x tyle, bo tak wskazują zdjęcia termowizyjne, ale grzeje dom pompą ciepła i odczuwa to słabo. Nie czytasz Jego uważnie, a mnie zarzucasz kłamstwa.
    Zaraz tam kłamstwa. Po prostu uważam, że lekko przesadzasz a niestety swoich tez nie udowodniłeś. Jak już ktoś wspomniał namów jakiegoś inwestora do zamontowania w jednej ścianie jednego okna w JB-D a drugiego w Twoim systemie. Weź kamerę termowizyjną i pokaż temperatury ościeżnic. I już jeżeli masz rację zamkniesz usta niedowiarkom.

    A co do zużycia bije się w pierś, że nie zauważyłem że to PCi. Ale myślę, że można przyjąć COP 3 a może maks 4. Wtedy należy przyjąć, że właściwe zużycie bez COP byłoby rzędu 1000 do 1300kWh co oznacza w taniej taryfie rachunek rzędu 300-400zł. Nie pamiętam ile pisałeś, że tracimy na każdej kotwie ale jak ktoś to przywoła to można odjąć i zobaczymy ile według Ciebie ten dom zużywał by przy montażu okien w Twoim systemie. Pamiętam tylko, że straty według Ciebie miały być na poziomie tysięcy w roku. Okazuje się, że kolega wydałby grzejąc najdroższym nośnikiem czyli czystym prądem ok 3 tys zł w roku! Tyle to Ty pisałeś, że metalowe kotwy generują strat. A co w przypadku grzania najtańszym nośnikiem np drewnem? A co w pzypadku mojego domu, który będzie miał podobne ocieplenie co aadamuss a ma tylko 100m2? Nie ma co sobie tymi kotwami głowy zawracać.

  18. #2038

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Krzysztof, mowisz, ze Adamus ma COP pompy 5 ?? Niezle, jak Ci wyniki nie pasuja to sobie mnozysz co chcesz i jak chcesz. Zenujace.
    Pozdrawiam.
    Miloszenko, dla pompy, która pracowała w styczniu w temperaturach 0*C przyjąłem największą sprawność, a z moich wyliczeń wynika, że pracowała 50% swojej mocy. Kiedy teraz są mrozy -20*C, to pompa będzie pracować całą mocą ze sprawnością 3. Tamte ogólnikowe wyliczenia dotyczyły stycznia, a jak Aadamuss24 będzie chciał podać wielkości za luty, to będzie więcej wiedzy do porównania. Ale nie będzie to prosta sprawa, bo różne będą sprawności pompy. Im niższa jest temperatura, tym pompa słabiej grzeje, bo sprawność jej spada. Ja liczbami nie manipuluję, ale nie można porównywać zużycia prądu bezpośrednio przez kaloryfer elektryczny, z prądem zużywającym przez pompę. Jeszcze prościej jest podłączyć się bezpośrednio do słupa, z pominięciem licznika, i chwalić się domem pasywnym. Gdzie według Ciebie jest ta żenująca prawda.

  19. #2039

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Krzysztof ja wymiekam i się poddaje.
    Nie miałbym odwagi pisać że mam cop 5, bardzo Cię proszę napisz to o mnie w wątku o pompach
    Nigdzie nie pisałem o krzwych ramach, tylko o złej/kłopotliwej / braku regulacji.
    Myślę, że na kazdym oknie można znaleźć punkt który bedzie miał 4 stopnie, bez względu na sposób montażu.
    Czy aby cos praktycznie pokazać nie możesz zrobić dwóch montazy na różnych kotwach ? Ja eksperymentuje dla siebie i nie uważam, ze cos u mnie jest najlepsze. Ehhh poddaje się - tu powinna być ikoną białej flagi na kotwie z tworzywa
    Aadamuss24, możemy porozmawiać spokojnie. Jeżeli z zewnątrz jest temperatura -6*C, to na powierzchni ramy "idealnej" z zewnątrz, temperatura powinna być podobna. Ponieważ ramy okienne, są najzimniejszymi elementami okna, więc ich temperatura jest wyższa, wypromieniowują ciepło. Tą różnice 2-4*C widać w kamerze termowizyjnej. Natomiast u Ciebie ta różnica wynosi 10*C. Okna są ustawiane i regulowane fabrycznie, i nie przewiduje się regulacji po montażu. Jeżeli montaż był zły, to mógł pogorszyć jakość okien. Ja na Twoim miejscu, wybrałbym nieduże okno w osobnym pokoju, teraz przy tych mrozach, zrobił zdjęcie kamerą termowizyjną w nocy, szyby, ramy, parapetu zewnętrznego, tam gdzie ucieka ciepło. Jeżeli okna są wysokiej klasy, to musisz je reklamować. Ale jak je przewierciłeś pod mocowanie, to producent nie uzna reklamacji. I będzie to temat do męskiej decyzji w przyszłości. Co do okna klejonego bez słupka, to tak się tego nie robi. Szyby są gięte promieniem i są całe, z których robi się składy kątowe. Takie okno kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, a i transport z Niemiec pochłonie kilka tysięcy. Jednym słowem pomysł z piekła rodem. Na starość, która teraz jest długa, to człowiek siedzi nie przy oknie a przy piecu, tyłem do okna.

  20. #2040
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Ciekawe rzeczy piszesz o tych szybach, nie widziałem nawet takiej i nikt mi nawet takiej nie proponował. Przewiercenia pod mocowanie robił producent.
    Nie przewiduje się regulacji po montażu ? ? ? to znaczy, że jak firma proponowała mi i robiła regulację plastików to znaczy, że jej nie robiła bo nie była konieczna ?
    Okno na zdjęciach wybrane losowo, właśnie nieduże. Najcieplejszym elementem jest uszczelka przy samej szybie, od zewnątrz jak i w środku, sama ram nie wygląda najgorzej.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

Strona 102 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony