dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 305 z 331
Pokaż wyniki od 6.081 do 6.100 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #6081
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    m@rio,

    To teraz powinieneś napisać ile zapłaciłeś za taki niepoprawny montaż i kto go zrealizował i po temacie.

    Pozdrawiam

  2. #6082
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    pierwsze wykańczasz warstwy właściwe dla okna, później nakładasz węgarek.
    A jeszcze lepiej jak robisz to przed fachowcami od "elewacji" zawsze jest wtedy możliwość dojścia do szczelin itp.
    A rysunek może bym zrobił .. ale trochę trzeba chomikować
    dokładnie da się tylko trzeba chcieć

    Ja tam zrobię po raz pierwszy i powiem, że nie jest to kosmiczna technologia.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  3. #6083
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    m@rio,

    To teraz powinieneś napisać ile zapłaciłeś za taki niepoprawny montaż i kto go zrealizował i po temacie.

    Pozdrawiam
    1500zł za cały dom. Przecież to mniej więcej połowa średniej krajowej. Pół miesiąca trzeba na to zapier....ać. Przyjdzie taki leszczu i odpie...li ale kasę weźmie.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  4. #6084
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał SajmonTempler Zobacz post
    Praktyczny teoretyku, pamiętaj, że jak będziesz samemu docieplać okna przed fachowcami "od elewacji", to zrobisz to na swoją odpowiedzialność
    No i to jest najlepsza odpowiedzialność i gwarancja jaką można wybrać w tym kraju.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  5. #6085
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cena za samą robociznę czy z elementami do montażu. (piana kotwy, śruby i inne niezbędne duperele) ?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #6086
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Trlele fere pitu pitu
    Załącznik 290796
    Ja zapłaciłem i wymagałem i co z tego.
    Załącznik 290797
    Dobrze że zajrzałem.To jest pod nadprożem jak by kto nizałapał.
    I kto komu teraz powinien zapłacić. Przecież więcej jest roboty przy poprawianiu. Szkoda gadać.
    30% dajesz kasy jak zaliczkujesz wykonanie okien. Następne 30% kiedy Ci je przywiozą. Ostatnie 40% po montażu i Twoim oglądzie. Gdybyś to zrobił w technologii MODEROWANO w warstwie ocieplenia, to ze strony zewnętrznej miałbyś taśmę rozprężną, i jedną warstwę piany PUR, potem poszłaby druga warstwa piany PUR między mur a ramę okienną, następnie folia w płynie i listwa dylatacyjna z uszczelką oraz tynkiem na ramę po stronie wewnętrznej. Nawet jakby to było z takimi pustkami powietrza, jak pokazujesz, to byłoby ciepło, bo pustka powietrzna jest dobrym izolatorem byle była zamknięta. Prosta technologia zawsze jest gwarantem dobrego wykonania.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-11-2014 o 17:15 Powód: reklama

  7. #6087

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    ....Ja zapłaciłem i wymagałem i co z tego.....
    Kiepsko wymagałeś i można tylko brutalnie powiedzieć, żeś kiep skoro za taką partaninę zapłaciłeś

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    1500zł za cały dom. Przecież to mniej więcej połowa średniej krajowej. Pół miesiąca trzeba na to zapier....ać. Przyjdzie taki leszczu i odpie...li ale kasę weźmie.
    Jasne, patrz na średnią krajową. Skoro to takie kokosy - załóż firmę w tym popapranym kraju, płać ZUS, podatki, materiały itd itd i będziesz w rok milionerem
    Kto Ci broni ?
    Mierzi mnie zaglądanie innym do portfela - zwłaszcza, że często robią to ludzie zarabiający wielokrotność średniej krajowej

    Policzmy, 1500 zł po stawce 25 zł za surówkę na piane i kotwy to coś około 60 mb czyli tak średnio licząc coś około 7-9 okien.
    Oblicz sobie ile zapłaciłeś za metr i uchyl nam rąbka tajemnicy

  8. #6088
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Cena za samą robociznę czy z elementami do montażu. (piana kotwy, śruby i inne niezbędne duperele) ?
    Nie no z materiałem-było by już przegięcie. Materiał to tylko piana, kotwy i kołki. Więc ile 100zł max 200zł.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  9. #6089

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Nie no z materiałem-było by już przegięcie. Materiał to tylko piana, kotwy i kołki. Więc ile 100zł max 200zł.
    Ha ha ha koniec tematu.
    Gdzie ty żyjesz? 2 zł za 1mb ? Sam materiał kosztuje o wiele więcej.
    trzech ludzi, za dwa-trzy dni roboty, 200 zeta na trzech i dni to wychodzi jakaś dniówka na łebka z 20 zł za dzień roboty czy coś około 2,50 zł za godzinę
    To już nawet Ukraińcy i murzyni za taką stawkę rano nie wstają do roboty
    Wiesz co - znów będę brutalny w słowach - lecz się
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 24-11-2014 o 15:42

  10. #6090
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Sajmon gdzie ty żyjesz, obudź się człowieku- to jest Polska. Co nie widzisz to nie boli. Gdyby przyszli ociepleniowcy z zewnątrz to by zachlapali a tynkarze do wewnątrz też by zachlapali. Tyle byś to widział. Zejdź na ziemię. tak się robi w tym kraju. I nie ma dyskusji z tym. A że tak nie powinno to już temat na inny wątek.[/QUOTE]

    Cytat Napisał SajmonTempler Zobacz post
    Gdybyś to zrobił w technologii AD w warstwie ocieplenia, to ze strony zewnętrznej miałbyś taśmę rozprężną, i jedną warstwę piany PUR, potem poszłaby druga warstwa piany PUR między mur a ramę okienną, następnie folia w płynie i listwa dylatacyjna z uszczelką oraz tynkiem na ramę po stronie wewnętrznej. Nawet jakby to było z takimi pustkami powietrza, jak pokazujesz, to byłoby ciepło, bo pustka powietrzna jest dobrym izolatorem byle była zamknięta. Prosta technologia zawsze jest gwarantem dobrego wykonania.
    Bo pustka powietrzna jest dobrym izolatorem byle była zamknięta - tak ale byle była zamknięta.
    Prosta technologia zawsze jest gwarantem dobrego wykonania. Ale już paprok który ja stosuje nie.
    Tak sobie zrobię i będę miał git.

    Dobra kończymy temat bo dość mam nerwów. Chciałem Wam pokazać jak się robi w praktyce i jak można proste rzeczy chrzanić.
    Wracamy do meritum wątku czyli jak to zrobić dobrze i na tym się skupmy.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  11. #6091
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kiepsko wymagałeś i można tylko brutalnie powiedzieć, żeś kiep skoro za taką partaninę zapłaciłeś
    mała uwaga i tego się trzymam
    staram się określać zwrotami wulgarnymi zachowanie, nie osoby...
    Jasne, patrz na średnią krajową. Skoro to takie kokosy - załóż firmę w tym popapranym kraju, płać ZUS, podatki, materiały itd itd i będziesz w rok milionerem
    to jest masakra ... urząd skarbowy to przy zakładzie utylizacji staruszków pikuś ..

    Pustka powietrzna jest dobrym izolatorem, pod warunkiem że nie jest za duża ..
    to znaczy że nie jest wyższa jak 10 krotność szerokości ..

  12. #6092
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Ha ha ha koniec tematu.
    Gdzie ty żyjesz? 2 zł za 1mb ? Sam materiał kosztuje o wiele więcej.
    trzech ludzi, za dwa-trzy dni roboty, 200 zeta na trzech i dni to wychodzi jakaś dniówka na łebka z 20 zł za dzień roboty czy coś około 2,50 zł za godzinę
    To już nawet Ukraińcy i murzyni za taką stawkę rano nie wstają do roboty
    Wiesz co - znów będę brutalny w słowach - lecz się
    Z choinki się urwałeś. Sam ciągniesz ten temat. Ja nie chciałem nikomu zaglądać do kieszeni. Kto ma sie leczyć. Jak ty tak prowadzisz firmę i liczysz to powodzenia.
    To tak policze za ciebie bo masz blade o tym pojecie.
    Robiło 2 ludzi w 2 dni. Za to wzięli 1500zł. Z tego materiały to max 100zł klika kotew i kołków i kilka pianek. To cały materiał. Zwyczajne wstawienie okna w dziurę zakotwienie i opanowanie nic więcej. zadne systemy i kosmiczne technologie.Te dwa dni to z palcem w dupie bo nie mieli od roboty tylko szef im płaci na godziny - ich sprawa. Normalnie to w jeden dzień można to było zrobić.

    Liczymy 1400 / na 2 ludzi = 700zł dniówki.na łebka. Nawet z tym opierdalaniem się 1400 na 2 dni = 700 / 2 ludzi = 350zł dniówka na łepka.
    Liczymy dalej
    wariant 1 tam gdzie 700zł dniówka x 21 dni/m-c = 14700zł zarabia taki paprok na miesiąc
    wariant 2 tam gdzie 350zł dniówka x 21 dni/m-c = 7350zł zarabia paprok na miesiąc
    Ile z tego bierze szef nie wnikam ich problem.

    Jak już tak wyliczasz i podnosisz kwestię ile kto powinien zarabiać.
    To ci policzyłem.
    Teraz odpowiedz ile powinien zarabiać inwestor aby sobie dupy nie zawracać własnoręcznym montażem i mógł zapłacić takiemu paprokowi ?
    A najlepiej zapłacić 2x więcej bo to za tanio i za darmo paprok nie będzie robił a inwestor chce mieć tzw. GWARANCJĘ.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 24-11-2014 o 16:09
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  13. #6093

    Domyślnie

    Odniosłem się do Twych wyliczeń i dalej dyskusja nie ma sensu.
    Zap... za 2,50 zł na godzinę, bo tak Ci się wydaje że montaż można za 200 stówy wykonać i to z materiałem
    A inwestor niech sam zakasa rękawy i robi

  14. #6094
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Odniosłem się do Twych wyliczeń i dalej dyskusja nie ma sensu.
    Zap... za 2,50 zł na godzinę, bo tak Ci się wydaje że montaż można za 200 stówy wykonać i to z materiałem
    A inwestor niech sam zakasa rękawy i robi
    Ty jakoś inną matematykę stosujesz.
    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Cena za samą robociznę czy z elementami do montażu. (piana kotwy, śruby i inne niezbędne duperele) ?
    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Nie no z materiałem-było by już przegięcie. Materiał to tylko piana, kotwy i kołki. Więc ile 100zł max 200zł.
    Pyta czy 1500zł to z materiałem?. A ja dopowiadam, że z materiałem bo gdyby bez to by było jeszcze większe przegięcie.

    Czyli 1500 robocizna z materiałem człowieku W tym materiał się zawiera. Czy to jest takie skomplikowane.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  15. #6095
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Liczymy 1400 / na 2 ludzi = 700zł dniówki.na łebka. Nawet z tym opierdalaniem się 1400 na 2 dni = 700 / 2 ludzi = 350zł dniówka na łepka.
    Liczymy dalej
    wariant 1 tam gdzie 700zł dniówka x 21 dni/m-c = 14700zł zarabia taki paprok na miesiąc
    wariant 2 tam gdzie 350zł dniówka x 21 dni/m-c = 7350zł zarabia paprok na miesiąc
    Chłopie pojęcia nie masz o pracy montażysty i o kosztach prowadzenia takiej działalności, jak już chcesz dniówki płacić ok to ja Ci powiem tak:

    Zapłać moim współpracownikom TYLKO 200 zł dniówki i zapewnij im pracę przez 21 dni w miesiącu i 12 miesięcy w roku tak 10-15 km od miejsca zamieszkania i gwarantuje, że będą BARDZO DOBRZE wypełniać swoje obowiązki.

    Pozdrawiam

  16. #6096
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Chłopie pojęcia nie masz o pracy montażysty i o kosztach prowadzenia takiej działalności, jak już chcesz dniówki płacić ok to ja Ci powiem tak:

    Zapłać moim współpracownikom TYLKO 200 zł dniówki i zapewnij im pracę przez 21 dni w miesiącu i 12 miesięcy w roku tak 10-15 km od miejsca zamieszkania i gwarantuje, że będą BARDZO DOBRZE wypełniać swoje obowiązki.

    Pozdrawiam
    Ja nie chce nikomu płacić. Oni zarobili realnie (nie wirtualnie) 350 lub 700 dniówki a nie 200. Sam poruszył tę kwestię.

    Twoje myślenie też jest błędne. Jeśli uważasz, że:
    -zapewnij im pracę przez 21 dni w miesiącu
    -12 miesięcy w roku
    -tak 10-15 km od miejsca zamieszkania
    to ma być po stronie inwestora a nie Twojej to jesteś w błędzie.

    Idac twoim tokiem rozumowania. To jak twój montażysta ma jeden montaż w miesiącu to inwestor który ci zleci powinien zapłacić ci miesięczną stawkę dla dwóch pracowników + twój zysk za montaż Nawet jeśli będzie on trwał 1 dzień.

    Niech teraz nikt ważny odpowie:
    Ile powinien zarabiać taki inwestor aby sobie dupy nie zawracać własnoręcznym montażem i mógł zapłacić takiemu paprokowi ?
    A najlepiej zapłacić 2x więcej bo to za tanio i za darmo paprok nie będzie robił a inwestor chce mieć tzw. GWARANCJĘ.

    Prawdziwych montażystów przepraszam - paprok to ten co zamontował jak na foto - takiego trzeba po imieniu.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 24-11-2014 o 16:31
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  17. #6097

    Domyślnie

    Odpowiem Ci cytatem Twojej wypowiedzi i to biorę pod obliczenia
    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    ...Materiał to tylko piana, kotwy i kołki. Więc ile 100zł max 200zł.
    Jak wspomniałem, nie ma sensu dalej taka dyskusja
    Policz ile wychodzi za 1mb obwodu okna przy zapłacie 200 zł za cała robotę - to Twoje słowa, maksimum 200 zł
    A zresztą nie licz, bo i tak tymi słowami wiele dałeś do myślenia

  18. #6098
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Liczymy 1400 / na 2 ludzi = 700zł dniówki.na łebka. Nawet z tym opierdalaniem się 1400 na 2 dni = 700 / 2 ludzi = 350zł dniówka na łepka.
    Liczymy dalej
    wariant 1 tam gdzie 700zł dniówka x 21 dni/m-c = 14700zł zarabia taki paprok na miesiąc
    wariant 2 tam gdzie 350zł dniówka x 21 dni/m-c = 7350zł zarabia paprok na miesiąc
    Nie ma to jak brać się za obliczenie nie mając większego pojęcia o tym
    Oczywiście podatków i ZUS się nie płaci. Okna teleportują się z magazynu na budowę. Montażyści tak samo. No i do pracy wystarczają im gołe ręce. A że ubiór też jest zbędny to pewnie sami też są goli? Za to jak przychodzi zima i nie ma co robić to zapadają w sen zimowy

  19. #6099

    Domyślnie

    a co do Inwestora - nie interesuje mnie ile powinien zarabiać, ile zarabia, czy z kredytu czy nie. To nie mój interes a tym bardziej nie moje wyliczanie ile za to co robi bierze kasy
    Jak stać Cię na dom ponad 350 mkw to dobrze i nie mnie oceniać skąd na to wziąłeś kasę, ukradłeś, kredytujesz się czy zarabiasz tyle że Cię na to stać
    Tak samo nie zaglądaj mi do kieszeni a jak się burzysz i jest to takie proste - buduj sam, kto Ci broni "oszczędzać"

  20. #6100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    m@rio - nie podlega dyskusji fakt że montaż masz spie....... Nie wiem ile ci wyszło za metr montażu ale u mnie to około 60 zł. Z tym że u mnie jest taśma z jednej i drugiej strony, ciepły parapet, i w oknie tarasowym oraz jednym balkonowym JBD. Za zwykły bym zapłacił około 25 zł. Z tym że trzech chłopów u mnie było przez dwa dni dojechać mieli 80 km , czyli w sumie zrobili 320km. i naprawdę mieli co robić od 7 rano do 22. Jak jest zrobiony możesz zobaczyć w moim dzienniku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 305 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony