dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Dom w Kaliach 2 - energooszczędny samemu - komentarze

    Witajcie
    Komentarze do mojego dziennika budowy Dom w Kaliach 2 - energooszczędny samemu
    który znajduje się tu:
    Dom w Kaliach 2 - energooszczędny samemu

    proszę pisać w tym wątku. W ten sposób czytelniejszy będzie DB.

    Nie ukrywam, że liczę na Wasze wsparcie. Konstruktywne uwagi również miło widziane.

    Najgorsze w budowie jest to, że wszystko jest pierwszy raz, idę na żywioł i uczę się na własnej budowie.
    Wolę jednak uczyć się ja niż ktoś ma się uczyć za moje pieniądze i na moich ciężko zapłaconych materiałach. Nie ukrywam też, że ten wybór wynika też z tego, że nie zarobię takich pieniędzy w pracy jakie zaoszczędzę nie wydając na własnej budowie. Więc jak mam gdzieś dorabiać to wolę dorabiać u siebie.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 05-08-2013 o 13:31

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Gannia
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    448
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Witaj,

    Gratuluję wyboru najpiękniejszego projektu
    Jestem pełna podziwu dla Ciebie, sam tak to wszystko.. no niesamowite
    Widzę, że nie powiększałeś tarasu? My poszerzyliśmy go i uważam, ze to był super pomysł.
    Trzymam kciuki i jakbyście mieli ochotę to zapraszam na "gotowe"

    Pozdrawiam,
    A
    Wielka Improwizacja
    komentujcie!
    działka na sprzedaż w Długiej Szlacheckiej, gm Halinów (mazowieckie)! Zainteresowanych zapraszam na prv

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dziękuję.

    Co do tarasu pamiętam o uwagach na powiększenie. Tarasu zwyczajnie jeszcze nie ma . Będzie nie połączony z domem aby nie robić mostka termicznego. W planach jest na sam koniec budowy, wtedy będziemy decydować co i jak.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Witaj,
    idziesz dzielnie.
    Akcja z płatwią i koparką... tę płatew postawiłeś, mam nadzieję, na słupach! Zajrzyj do mojego dziennika, mam podobne płatwie, podparte słupami. Samorobnie.

    Odnośnie podłogówki, w projekcie nie widać rozstawów, ale z tego co napisałeś, wychodzi sensownie.
    Moją wątpliwość budzą dwie pętle na 6m2!!!
    To se ne da, Pane Havranek.
    Zrób jedną pętle z rozstawem co 10cm, a niedobór załatwi drabinka.
    Tak się zwykło robić łazienkę, bo zazwyczaj brakuje tam powierzchniw stosunku do zapotrzebowania.

    Koparki Ci zazdraszczam.
    Pozdrawiam,
    PzeZet
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzięki za wpis.

    Cytat Napisał PeZet Zobacz post
    Witaj,
    idziesz dzielnie.
    Akcja z płatwią i koparką... tę płatew postawiłeś, mam nadzieję, na słupach! Zajrzyj do mojego dziennika, mam podobne płatwie, podparte słupami. Samorobnie.
    Zaraz zajrzę do twojego dziennika. Płatew jest podparta na końcach na ścianach nośnych szczytowych gr 25cm z odpowiednim podmurowaniem.
    Rozstaw ponad 7m bez podparcia. Nie chcę tam żadnych słupów.

    Cytat Napisał PeZet Zobacz post
    Odnośnie podłogówki, w projekcie nie widać rozstawów, ale z tego co napisałeś, wychodzi sensownie.
    Rozstawy są w tabeli (kolumna VA [cm] ) i pod panele wynoszą - jeden pokój 20cm reszta po 25cm, garderoba i hol 30cm ( to mogę zagęścić na 25cm).

    Cytat Napisał PeZet Zobacz post
    Moją wątpliwość budzą dwie pętle na 6m2!!!
    To se ne da, Pane Havranek.
    Zrób jedną pętle z rozstawem co 10cm, a niedobór załatwi drabinka.
    Tak się zwykło robić łazienkę, bo zazwyczaj brakuje tam powierzchniw stosunku do zapotrzebowania.
    Tak też myślałem i to były moje wątpliwości. Łazienka ma dwie pętle po 6m2 razem 12m2. Program zagęszcza na 5cm właśnie z uwagi na zapotrzebowanie na ciepło w stosunku do powierzchni. Ale i tak występuje niedobór. Odejmując powierzchnię zajętą przez ściankę stelaży, wannę i brodzik zostaje do zagospodarowania 8,26m2 co myślę, że zrobię rozstawem 10cm pętlą o długości blisko 83mb..
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    83m... Niby granica długości to 120m.

    Jednak, w moim amatorskim odczuciu nawet 70m to już dużo. Uruchamiając rozdzielacze i pętle bawiłem się rotametrami.
    Mam wrażenie, że najdłuższe pętle - u mnie około 70m - w porównaniu z najkrótszymi (podejście do drabinki) zachowują się... jakby inaczej.
    Bez rotametrów byłaby kicha.

    U mnie w łaz. na poddaszu
    1. grzeję transferami (rozdzielacz w łaz)
    2. postawię wannę na nóżkach - mam więcej miejsca na rurki.

    Jeśli masz wolne przyłącze na rozdzielaczu, może faktycznie lepiej zrobić dwie pętle łazienkowe.
    Trudna sprawa.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelz33

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    58

    Domyślnie

    Wracając do DGP - pewnie masz juz dalszy plan działania.
    Czy kanały 150x50 będziesz jakoś izolował co by ich temperatura nie topiła storo ? /jak i czym ?/
    Czy rozprowadzenie powietrza będzie tylko grawitacyjne czy pomagasz jakąś turbiną ? ( ile mb odchodzi w bok od kominka ? )

    Planuje to samo rozwiązanie ... tez podkuwałem beton ,żeby schować kanał ( beton B25 małym młotem - MASAKRA )
    U mnie w bok od kominka idzie ponad 7 mb i boje się ,że to za daleko i ,że prawie w ogóle samoczynnie ciepłe powietrze nie poleci do pokoi.
    zdjęcia + opisy zmagań blog budowy

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelz33 Zobacz post
    Wracając do DGP - pewnie masz juz dalszy plan działania.
    Czy kanały 150x50 będziesz jakoś izolował co by ich temperatura nie topiła storo ? /jak i czym ?/
    Czy rozprowadzenie powietrza będzie tylko grawitacyjne czy pomagasz jakąś turbiną ? ( ile mb odchodzi w bok od kominka ? )

    Planuje to samo rozwiązanie ... tez podkuwałem beton ,żeby schować kanał ( beton B25 małym młotem - MASAKRA )
    U mnie w bok od kominka idzie ponad 7 mb i boje się ,że to za daleko i ,że prawie w ogóle samoczynnie ciepłe powietrze nie poleci do pokoi.
    Ja na szczęście podkuwałem tylko na skrzynki wokół istniejących przepustów oraz na jeden kanał. Dodatkowo mam do wykonania 6 otworów 160mm do wentylacji oraz trzy otwory 150mm do DGP.

    Plan co do DGP już jest.
    Najdłuższa odnoga ma może z 5m. Dokładnie pomierzę co i jak i podam fotki jak posprzątam.
    Planuje kanały izolować po bokach wełną taką jak dają na kominku. Grubość 2-3cm bo obu bokach kanału. Z góry przykryje wylewka od stropu nic- kanał będzie leżał na stropie. Szczegóły podam w dzienniku w tym tygodniu jak się tylko obrobię.


    Edycja
    Z tym podkuwaniem cieszyłem się przedwcześnie jednak musiałem podkuć pod te ok 20mb kanału 150x50. Dokładnie to podkuwałem na szerokość 15+2x3=21cm.
    A miało być tak dobrze.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 31-08-2013 o 23:36
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie



    podpory podporami, ale one muszą być przytwierdzone
    o ile mocowanie do betonu przy osadzonym oknie to pikuś, tak mocowanie do ramy okna to już chyba wyczyn...
    przykręciłeś?


    aaa... zapomniałem się przywitać.. co czynię

    pozdro
    NETbet

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    a tu już po ociepleneniuZałącznik 209600
    Podpory muszą być mocowane do betonu jak napisał Netbet, wiejący wiatr wciska drzwi do środka i się odkształcają co powoduje powstawanie szpar na styku ościerza drzwi z tynkiem, brakuje również izolacji poziomej pod drzwiami - papy - od chudziaka z odpowiednio wystawionym zakładem by potem zgrzać palnikiem z resztą pasów papy bez uszkodzenia drzwi.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam witam

    Wszystko przymocowane jak należy. Dodatkowo co widać na zdjęciu wystają dodatkowo takie listwy dziurkowane (kotwy). Będą one zalane w posadce.
    Więc nie ma siły, ze wyrwie a wcisnąć też nie ma szans.

    Odnośnie papy nie wiem czy pisałem ale te wszystkie okna są na poddaszu i stoją na stropie. To chyba papa nie potrzebna. Na strop idzie styro i na niego folia po wywijana dookoła na ściany na dylatacji brzegowej.

    Od zewnątrz na piep... nych balkonach będzie jedynie położona papa a na niej folia wywinięta do góry pod ościeżnicę okna. Na to wszystko styropian i wylewka na balkonie. Później balkon ociepli się od czoła i od spodu.

    Mam zagwozdkę tylko jak zakończyć wylewkę od zewnątrz balonu przy ramie okna aby ograniczyć straty ciepła na styku rama beton wylewki balkonu?
    Czy lać ją do prawie do ramy okna z jakąś dylatacją 2-5mm. Czy może wsadzić tam jakiś pionowy pasek styro gr. 2-3cm. Tylko jak to potem uszczelnić od góry przed wodą. Jakieś obróbki blacharskie nie mają sensu gdyż nigdy nie połączy się blachy z betonem. Inna praca i rozszerzalność. Co radzicie lub jak to się rozwiązuje?
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuję za odwiedziny w moim dzienniku. Oczywiście odwiedzam także Twój. Pozdrawiam i powodzenia.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam zaglądałem do ciebie kilka razy i już myślałem, że dałeś sobie spokój z dziennikiem. Piszesz ciekawie więc pisz dalej, pozdrawiam
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Miałem trochę przerwy w budowie.

    Trzeba też zarabiać na budowę i kredyt.

    Po za tym pracować robić budowę i myśleć na niej o dzienniku oraz prowadzić to razem to nie taka prosta sprawa.

    Raźniej jest jak ktoś się odzywa i problemy etapów rozwiązuje się razem.

    Wiadomo, że ci co się wybudowali już nie będą codziennie siedzieli na forum i z czasem ten etap ich nie interesuje i powoli przechodzą na wnętrza, potem ogród i z czasem odchodzą z forum.

    Sama budowa w sumie fajna jest chętnie bym się tym zajął zarobkowo. Kto wie jak skończę muszę się nad tym zastanowić.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Witam,
    własnie przebrnąłem przez Twój dziennik - dziękuję, ze Ci się chciało. Czyta się bardzo ciekawie.
    Jestem pełen respektu i podziwu dla ogromu prac, jakich sam dokonałeś w swoim domu.
    Gratuluję i powodzenia przy urządzaniu się.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za uznanie i wsparcie i życzę realizacji planów.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    ...Pozostanie dokończyć swoja część wjazdu ale to już jak zamieszkamy.
    Na razie są różne koncepcje
    1. biały grys jedynie okrawężnikowany
    2. dwa np. 0,5m szer. pasy kostki na koła i trawa
    3. ażurowe utwardzenie pod koła i trawa
    4. pełna kostka na szer 2-2,5mb jako dojazd

    Musze przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz koszty.
    ...chętnie się zapoznam z efektami analizy budowa super powodzenia...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cześć
    Widzę, że powierzchniowo i kubaturowo budujemy podobne domy, założenia też podobne.
    Kosztowo jestem z 200zł/m2 wyżej od ciebie ale ty robisz więcej samemu.
    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał inż.maliniak Zobacz post
    ...chętnie się zapoznam z efektami analizy budowa super powodzenia...
    oczywiście nie omieszkam się podzielić przemyśleniami. Warto podyskutować będzie o tym w większym gronie i przy innych spojrzeniach.
    Czasami po prostu nie widzi się rzeczy oczywistych.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Cześć
    Widzę, że powierzchniowo i kubaturowo budujemy podobne domy, założenia też podobne.
    Kosztowo jestem z 200zł/m2 wyżej od ciebie ale ty robisz więcej samemu.
    pozdrawiam
    Jak już się wprowadzę i zrobię tą cholerną wykończeniówkę to postaram się podsumować ile i n co poszło. Jest mnóstwo tego typu pytań szczególnie tych startujących.

    Powodzenia w budowie.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony