dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 331
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #1761
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    no ale przy konsolach to żeby podpory dolne dobrze zamocować to klinkier wręcz to uniemożliwia.
    no dobra - oprócz tego że u siebie zamontowałem na konsolach okna , to rocznie własnymi rękoma wstawiam okna w kilkudziesięciu domach
    w systemie na konsolach to mam zaliczone z 20 domów.
    ja w przyszłym tygodniu wstawiam chałupę w klinkierze z 32 oknami i toczę wojenki z kierownikiem budowy.
    klientom zaproponowałem albo montaż w systemie za kilkanaście tysięcy albo tańszy sposób sprawdzony tradycyjnie - podcięcie okna podparetowe opieram na parapecie zewnętrznym podcięcie wewnętrzne na drewnianym parapecie - który z kolei będzie podparty na stałe klinami .
    dodatkowo wymusiłem żeby w warstwie ocieplenia przemurować pod słupkami isomurami -tak żeby nie dotykały klinkierów.
    kierownik budowy właścielom zaproponował rozwiązanie problemu- cofamy okna w ścianę nośną[klinkier wymurowany]
    jeszcze inne szalone pomysły miał- kotwy ze stali z blachy 3,5 mm -ja mu to kazałem je tak powyginać żeby nie tworzyły dżwigni.
    w przyszłym tygodniu zdAM wam relację

    na palcach jednej ręki miałem sytuację gdzie klnkierowcy kazali zamontować okna przed nimi na konsolach.
    mają więcej myślenia z rozstawem klinkieru.

    ja u siebie konsole zamontowałem głownie ze względu na ilość światła ale nie ukrywam że będę chałupę grzał pom. powietrzną i dlatego walcze o każdy kilowat ciepła.- i wtedy jak jareko kiedyś powiedział warto przemyśleć konsolę

    choć nie podzielam wszystkich opini jareko- ale akurat to że lepiej dodać jedną konsolę za dużo niż na styk to jest logiczne.
    koszty konsol są takie jakie są -
    może was zbulwersuję -ale temat konsol folii taśm to trzeba z klientem trzeba przegadać na zasadzie nauk przemałużeńskich - muszą mieć świadomość na co się decydują.

    ciągle uważam że godnym przemyślenia jest sposób że warstwy z pustaka pod oknami są wysunięte z 4-5 cm.
    a najlepiej zastosować technologię jednowarstwową plus z 10 cm ocieplenia.
    i tradycyjny montaż do tego
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 11-11-2011 o 12:49
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  2. #1762
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    Okna zamontowane;

    tym Panom, którzy znaleźli chwile i przerwali bicie piany bardzo dziękuję za cenne rady. Jako podpory użyłem kotwy Knelsen


    Wyszło przede wszystkim solidnie - okna są ciężkie (szyby P4 i ciężkie okucia)
    pod balkonami poszerzenia (chyba tak sie to nazywa) oparte również na kotwach.



    Natomiast boki oraz góra okien trzymane są zwykłymi kotwami blaszanymi (w scianie 3W nie dało się zastosować tych droższych - brak możliwości regulacji). Całość zafoliowana dookoła chyba zgodnie ze sztuką



    i juz nie przeszkadzam. Nawet jak mi te 50W ucieknie - trudno. Jest czysto, prosto i szczelnie.

    pozdrawiam wszystkich Panów Fachowców.

    Sz

  3. #1763
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Moje ostatnie doświadczenie ze ścianą 3W (wykończenie klinkier)
    - okna zamówione na podstawie otworów w ściane nośnej (z podowodu czasu, itp)
    - montaż po ścianie zewnętrznej - mniejsza lub większa porażka (w zależności od oczekiwań można powiedzieć też, że sukces, bo wszystko się "udało").
    Po pierwsze włożenie okien na konsolach nie było łatwe (obowiązkowo nie powinno być warstwy cegieł pod parapetem zewnętrznym).
    Po drugie - murarz zrobił węgarki boczne tak jak mu wychodziło, mniej więcej równo, ale finalnie jedno okno chowało się o 1-2cm, inne o 5.
    Po trzecie - poziomy - tragedia. Tzn nie było wyjścia, bo trzeba się było trzymać poziomów wykońcoznej ściany, ale okazało się, że miejscami nadproże było nad otworem otworu głównego - skucie nadproza, by okno zachodziło za cegłę to najmniejszy problem - finalnie balkon był za krótki i zamiast być idealnie schowany w podłogę, byl wyciągnięty do góry.

    Także.. jak juz - to pomiary obowiązkowo po ścianie zewnętrznej, a jak nie - to okna przed ścianą, z mojej strony chciałbym by było wcześniej ocieplenie.
    Odpukać - mam wyrozumialych klientów, ale ostatnio koleżanka przysłała mi zdjęcie - wykusz łączony na słupkach - na dole specjalne podcięcia do parapetu, spasowanie dolne i boczne perfekt, na górze się nie zgrywa się pion łączenia o niecały 1cm.. Drobiazgowy Klient wini pomiar, bo wg niego należało odpowiednio "krzywo" zamówić okna..
    Chore..
    Dlatego.. jak mam wybór - najpierw okna, potem ściana..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 12-11-2011 o 12:28

  4. #1764
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    To wygląda na to ze ja miałem doczynienia z artystami co widać w moich zdjęciach z montaży.
    Fin-przy takim montażu mierzy się okna konkretnie do otworu. Wysokość to nie problem. Gorzej z szerokością. I o wiele gorzej będą wyglądać okna równie wystajace spod klinkieru niż nawet brak ich poziomu względem siebie gdyż ten oszuka nasze oczy fugą
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #1765
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    k...a szkoda nie umie wkleić zdjęć ja w pażdzierniku wstawiałem okna na południu francji na balkonie o wysokości 3,6 m mur ucieka od ramy o 16 cm- przyjechał klient francuz popatrzył i stwierdził że ten dystans uzupełnią zaprawą

    fakt że popatrzył sobie 2,5 metrową łatę słowika - i luz dosłownie.
    cieszył się jak dziecko z 6 hs na basenie.
    praktycznie ja przez 15 lat to miałem z 5 budów perfekcyjnie przygotowanych
    aha u żabojadów to nie był klinkier tylko kamień . najlepszy jest parapet -jeden odlew betonowy jako wewn i zewn -jakiś perlitobeton chyba
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  6. #1766
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    podeślij fotki to ci wstawię.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #1767
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Czy ktoś ma jakieś uwagi do moich obliczeń : http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5001356 ?

  8. #1768
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maron79

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkaradzio Zobacz post
    Okna zamontowane;
    Całość zafoliowana dookoła chyba zgodnie ze sztuką



    Sz
    Zastanawiam się, czy prawidłowo przyklejona jest taśma zewnętrzna. Parapet powinien chyba być posunięty pod okno, a z taśmą przyklejoną do boku ramy to chyba niewykonalne?

  9. #1769
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    Tego nie widac na zdjęciu, ale wydaje mi się, ze miejsce na parapet zewnętrzny będzie.
    Taśmy są przyklejane od spodu do listwy parapetowej (chyba tak sie to nazywa)




    Ale dzieki za info - większy problem bedzie w srodku budynku. Tam parapet ma wejść na 3-5 cm w mur - przecinać te taśmy? odkleić i przyklejać do parapetu? Fachowcy juz poszli...



  10. #1770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Będzie problem. Dziś parapety wpuszcza się 10-20 mm w mur i nie ma wtedy problemów.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #1771

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Temat Krzysztofa i jego wynalazku został przeniesiony do innego wątku i proponuję by tak pozostało...
    Natomiast w temacie wiodącym tego wątku chciałbym spytać kolegów z branży o doradzaną kolejność prac w ścianie 3 warstwowej. Otóż ja zawsze byłem zwolennikiem kolejności: ściana nośna, okna, ocieplenie + ściana osłonowa. .......
    Dokładnie z takimi sytuacjami ja się spotykałem - i mi to odpowiadało. Wtedy jest pewne, że okna są dobrze zamontowane.

  12. #1772
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Będzie problem. Dziś parapety wpuszcza się 10-20 mm w mur i nie ma wtedy problemów.
    To znaczy, że taśmy są OK tylko parapet ma wejść płycej w ścianę?

  13. #1773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    W tynk a nie w ścianę. Przeważnie parapet jest 2-4 cm szerszy od okna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #1774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    To wygląda na to ze ja miałem doczynienia z artystami co widać w moich zdjęciach z montaży.
    Fin-przy takim montażu mierzy się okna konkretnie do otworu. Wysokość to nie problem. Gorzej z szerokością. I o wiele gorzej będą wyglądać okna równie wystajace spod klinkieru niż nawet brak ich poziomu względem siebie gdyż ten oszuka nasze oczy fugą
    Ostatnio sie spiesze i pisze nie dosc zrozumiale
    Własnie wysokosc jest problemem - okno mialem zamowione do wysokosci otworu 230cm od gotowej posadzki. Sciana licowa wyszla na 232cm + wpuszczenie okna za cegłę, więc prawidłowo powinienem uwzględniać okno do otworu ok 235cm! Tak wygląda u nas rzeczywistość budowlana..


    Widze ze "wyszedl" problem z tasmami i parapetami - faktycznie ciekawe ile jeszcze takich kwiatkow sie pojawi, bo o tym przy teorii sie nie mysli. Moj "pomysl" na obejscie tego tematu to - wycięcie foli, wykucie otworu by parapet wpuścić w ścianę (nie tylko w tynk) i zamontowanie parapetu przy użyciu taśm, któe by uzupełniły wykutą wnękę.. tylko znow.. pojawia sie problem rownego podloza do naklejania folii..

  15. #1775
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Co do taśm to może jednak darować sobie te wewnętrzne. Z zewnątrz i owszem doszczelnią przed wiatrem i wilgocią ale wewnątrz dyskusyjne. Jareko tam mnie dręczy jeszcze jeden problem. Jak przyklejasz ten opaski styropianowe i dajesz taśmę rozprężną nie od czoła ale z boku ościeży to w jaki sposób mocujesz styropian bo podobno ta taśma się szybko rozpręża. Skoro masz na to sposób to czy nie da się jednak przykleić tej taśmy pod węgarek a nie do tych opasek?

  16. #1776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    opaski kleję na pianę do styropianu - mak 10 minut i już nic opaski nie ruszy, a taśma nawet w upalny i słoneczny dzień zanim zacznie działać duża siła na opaskę potrzebuje więcej czasu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #1777
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    Chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie. Tynkarz chciał obrobic okna zachodząc tynkiem ok 1 cm na rame okienną. Kupiłem specjalne listwy plastikowe do wykonania takiego tynku, niemniej inspektor budowy stwierdził, że korzystniej jest okleić okno paskiem 2cm styropianu. Jak to powinno być obrobione? Tynk na ścianie zewnętrznej będzie wapienno cementowy. Z góry dziękuję.

    Sz.

  18. #1778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jeżeli mówisz o obróbce od zewnątrz to oczywiście lepszy będzie styropian. I to nie zachodzenie 1cm (stanowczo jest to błąd) ale minimum do połowy szerokości ramy.

  19. #1779
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maron79

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Co do taśm to może jednak darować sobie te wewnętrzne. Z zewnątrz i owszem doszczelnią przed wiatrem i wilgocią ale wewnątrz dyskusyjne.
    Moim zdaniem właśnie ważniejsze są te taśmy wewnętrzne, bo one są paroszczelne, a zewnętrzne są paroprzepuszczalne.
    Może wypowiedzą się fachowcy

  20. #1780
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maron79 Zobacz post
    Moim zdaniem właśnie ważniejsze są te taśmy wewnętrzne, bo one są paroszczelne, a zewnętrzne są paroprzepuszczalne.
    Może wypowiedzą się fachowcy
    IMHO masz rację. Z drobnym zastrzeżeniem, że to nie muszą być taśmy tylko cokolwiek, co spełni rolę warstwy "paroszczelnej".

Strona 89 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony