dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 331
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #1781
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maron79

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    IMHO masz rację. Z drobnym zastrzeżeniem, że to nie muszą być taśmy tylko cokolwiek, co spełni rolę warstwy "paroszczelnej".
    To może napisz, czym można zastąpić taśmę paroszczelną
    -Silikon,

    PATTEX Taśma klejąca POWER TAPE
    http://www.karolewscy.pl/index.php?p...0x10mb-srebrna

    - taśma aluminiowa
    http://dobiuraireklamy.pl/opis/id,18...a5e0e153fbb474

    http://www.rf.net.pl/?menu=products&type=alu&pid=3

    Można zastosować takie wynalazki?
    Ostatnio edytowane przez Maron79 ; 18-11-2011 o 06:11

  2. #1782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wczoraj przyszedł do mnie ciepły parapet do testów Wygląda to solidnie. Ale to jednak "tylko " styropian.

    ma ktoś doświadczenie, jak taki parapet się przymocowuje?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #1783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maron79 Zobacz post
    To może napisz, czym można zastąpić taśmę paroszczelną
    Silikon to jak najbardziej dopuszczalna i prawidłowa forma uszczelnienia. Warunek: trzeba to zrobić prawidłowo. Np. tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolejnosc_montazu_rys_5.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	85669
    Inne wynalazki pewnie też się nadają tylko trzeba zadbać o dobre przyklejenie do muru i okna.

  4. #1784
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maron79

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    186

    Domyślnie

    Ciekawość mnie zżera co to ten sznur gąbkowy.
    W kilku montażach okien widziałem zastosowaną taśmę aluminiową. Pewnie wychodzi najtaniej, ale potem chyba jest problem z obróbką, bo do takiej taśmy alu nic się nie klei.


    EDIT:
    http://www.ms.pl/index.php/layout/se...ejnosc_montazu

    Taki montaż rolet to chyba jeden wielki mostek termiczny. Chyba są lepsze sposoby??
    Ostatnio edytowane przez Maron79 ; 18-11-2011 o 17:16

  5. #1785
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maron79 Zobacz post
    Ciekawość mnie zżera co to ten sznur gąbkowy.
    Nie wiem co autor rysunku miał na myśli ale stosuje się sznur PE.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PE_Rundschnur_0.0x0.0_0.14153628051280975x0.1593274623155594_0.15932746_1164270821609.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	85735

  6. #1786
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maron79 Zobacz post
    Moim zdaniem właśnie ważniejsze są te taśmy wewnętrzne, bo one są paroszczelne, a zewnętrzne są paroprzepuszczalne.
    Może wypowiedzą się fachowcy
    A nie jest tak, że bardziej okno powinno byc szczelne od zewnątrz? Para z domu niewiele zrobi styropianowi, wentylacja zreszta usunie wilgoć z domu a jeżeli nie uszczelnimy na zewnątrz to zacznie nam wiać do domu? Kto ma rację?

  7. #1787
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    opaski kleję na pianę do styropianu - mak 10 minut i już nic opaski nie ruszy, a taśma nawet w upalny i słoneczny dzień zanim zacznie działać duża siła na opaskę potrzebuje więcej czasu
    Skoro tak szybko wiąże to również w ten sposób można by przykleić to jednak pod węgarkiem a nie na tych opaskach dookoła. Zawsze to szczelniejszy węgarek wyjdzie - czyś nie jareko?

  8. #1788
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maron79

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    A nie jest tak, że bardziej okno powinno byc szczelne od zewnątrz? Para z domu niewiele zrobi styropianowi, wentylacja zreszta usunie wilgoć z domu a jeżeli nie uszczelnimy na zewnątrz to zacznie nam wiać do domu? Kto ma rację?
    Zasada - "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz" i dotyczy ona wszystkich elementów docieplenia okien, ścian czy dachu. Moim zdaniem, izolacja musi być sucha i ochronić ma przed tym paroizolacja. Przy szczelniejszej przegrodzie zewnętrznej wilgoć ma zamkniętą drogę ucieczki z ocieplenia i tedy jest duże prawdopodobieństwo wyhodowania grzyba.
    Wilgoć to nie tylko wilgotność powietrza w domu, ale np. przy oknach w pewnych warunkach może zostać przekroczony punkt rosy (np. w okolicy parapetu lub kotew metalowych , w warstwie ocieplenia) i w tych miejscach będzie skraplać się woda (jeśli izolacja będzie zawilgocona) i wcale nie musi to być widoczne na pierwszy rzut oka. Z takim zawilgoceniem wentylacja może sobie nie poradzić, a przy szczelniejszej izolacji zewnętrznej odetniesz jej drogę ucieczki, a wilgoć = grzyb.
    Ja tak to sobie tłumaczę, ale może jeszcze ktoś się wypowie.
    Ostatnio edytowane przez Maron79 ; 19-11-2011 o 18:30 Powód: dodatkowe przemylśenia

  9. #1789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wracam od klienta z Ustrzyk Dolnych i kiepsko się pisze z komórki.
    Niby masz racje problem tylko w tym że ja nie robię klientom ocieplenia tylko montuje im okna i dbam o własny tyłek. Mógłbym wogóle opasek nie robić tylko kto mi zagwarantuje że przy ociepleniu dokładnie opiańuja ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #1790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to i ja wrzucę swój kamyczek do tego ogródka

    przyglądam się Waszej dyskusji nt ciepłego montażu drodzy Panowie / i Panie i poza ceną nie bierzecie jeszcze jednej bardzo istotnej rzeczy pod uwagę
    tj. tego jakie korzyści daje kotwa i jej długość




    Pzdr.
    Konrad

  11. #1791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    mam jeszcze jedno pytanie
    będę miał montaż w warstwie ocieplenia - zacząłem czytać cały wątek ale szybko wymiękłem
    szukam informacji co najpierw okna czy ocieplenie
    ewentualnie jeśli oba rozwiązania są do przyjęcia to jakie ewentualnie niosą za sobą konsekwencje i na co zwrócić uwagę

    pytam ponieważ rozpoczęliśmy już prace nad ociepleniem a okna będę miał w 2 połowie grudnia

    będę wdzięczny za podanie linku do postu lub opowiedz

    dziękuję
    Konrad

  12. #1792

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    przyglądam się Waszej dyskusji nt ciepłego montażu drodzy Panowie / i Panie i poza ceną nie bierzecie jeszcze jednej bardzo istotnej rzeczy pod uwagę tj. tego jakie korzyści daje kotwa i jej długość

    Pzdr.
    Konrad
    Długość nie zawsze jednak ma znaczenie. Na obydwu pokazanych przez ciebie rysunkach izotermy są warstwie ocieplenia poza murem, więc o co cho? Pierwszorzędne jest poprawne uformowanie węgarka osłaniającego ramy okienne - w każdym przypadku. Polecam artykuł technologa z Aluplastu - pouczający w tym zakresie.. pzdr

  13. #1793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    szukam informacji co najpierw okna czy ocieplenie
    Fakt że przeszukanie takich obfitych wątków to wyzwanie, ale dyskutowalismy o tym całkiem niedawno w tej części tematu: post 1800
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rw#post4996507
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 26-11-2011 o 13:24 Powód: zjedzona literka... czy tylko jedna?

  14. #1794
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    .... więc o co cho? ...
    no właśnie obrazki pokazują ze długość - w tym przypadku - ma znacznie


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Fakt że przeszukanie takich obfitych wątków to wyzwanie, ale dyskutowalismy o tym całkiem niedawno w tej części tematu: post 1800
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rw#post4996507

    dziękuje - nie z tego końca zacząłem ...

    co do kolejności - wczoraj koło 20:30 rozmawiałem z montażysta który będzie montował mi okna
    ekipa styropian już położyła - choć on wolałby by go nie było w okół okien
    uzgodniliśmy że podczas montażu tam gdzie będzie on przeszkadzał np przy kotwach które reguluje się od zewnątrz - wytną tyle ile będą potrzebować i bezpośrednio po montażu wszelkie braki zostaną uzupełnione tak by zamontować taśmy
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 26-11-2011 o 19:07

  15. #1795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    witam

    będę wdzięczny za konsultacje w sprawie montażu okien w warstwie ocieplenia

    czy taka izolacja jak na zdjęciu jest OK?
    ewentualnie jakie muszą być spełnione warunki by montaż był prawidłowy









    Pozdrawiam
    Konrad

  16. #1796

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    witam

    będę wdzięczny za konsultacje w sprawie montażu okien w warstwie ocieplenia

    czy taka izolacja jak na zdjęciu jest OK?

    Konrad
    Jeżeli ta taśma "intello" jest paroszczelna, to jest OK. pzdr

  17. #1797
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    będę wdzięczny za konsultacje w sprawie montażu okien w warstwie ocieplenia
    czy taka izolacja jak na zdjęciu jest OK?
    Przy montażu w warstwie ocieplenia ta taśma paroszczelna może być zbyt wąska (powinna zasłaniać część ściany).

  18. #1798
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    minimalne "najście" na ścianę to 10mm, przy taśmie posiadającej warstwę butylu do przyklejenia. Przy taśmach tego nie posiadających i wymagających zastosowanie silikonu jako materiału łączącego taśmę z podłożem minimum 5 cm a im więcej, tym lepiej - choć nie dajmy się zwariować
    Polecam od razu po przyklejeniu taśmy pokrycie ją warstwą tynku od miejsca gdzie pojawia się już odsłonięta część materiału nośnego ściany aż po prawie samą ramę okienną.
    Sugestia do tynkarzy, bez względu na to jakiego materiału na tynk będą używać, dodajcie pasek siatki z tworzywa aż do samej ościeżnicy, zapobiegnie to pękaniu tynku które może się pojawić w efekcie pracy termicznej okna lub bardzo brutalnej jego obsługi. Miejcie świadomość, że ta przestrzeń, gdzie jest folia nie jest tak stabilna jak sama ściana
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #1799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziękuje wszystkim za rady
    a czy ta czarna taśm rozprężna jest OK ? - ma być podobno czymś nasączona - niestety nie zanotowałem czym

    mam do wyboru 2 warianty
    2 taśmy i3 paroszczelna i paroprzepuszczalna lub zestaw jak na zdjęciu - cena bez zmian - wykonawca poleca opcje ze zdjęcia
    pracować będzie lepiej w lecie wraz z ramą okna która ma być ciemna a taśma ma dochodzić do węglarka - brzmi sensownie

    Konrad

  20. #1800
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Okienka mam już zamontowane, jak sugerował mi montażysta- wysunięte o grubość ramy okna tj 8,2 cm
    Styro jest 20 cm - nie wiem czy miałem czy nie miałem nalegać o wysunięcie o pare cm -zdaje się że już po sprawie

    Mam pytanie o taśmy Ilbrucka - o ile taśma zewnętrzna będzie w ciągu 2 dni obrobiona i zasłonięta węgarkiem to co z taśmą wewnętrzną ,one nie lubią światła więc po opianowaniu i wstępnej obróbce przykleić ją klejem do BK do muru i pianki ?

Strona 90 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony