dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 107

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Dzieje się, dzieje...
    Dziś byliśmy w banku złożyć wniosek i dokumenty do banku - chyba nam dadzą. Muszę się pochwalić, że pani z banku była pod wrażeniem zrobionego przeze mnie kosztorysu budowy (za jego realność)! Tak więc, dwa zarwane wieczory opłaciły się . Jestem z siebie dumna jak paw!
    Musimy teraz szybko znaleźć ekspresowego rzeczoznawcę do wyceny planowanej inwestycji.
    Generalnie, to jak w tym dowcipie o budowlańcach co latają z pustymi taczkami: nie ma kiedy załadować!
    Jutro ślubny jedzie podpisać umowę z Zakładem Energetycznym. Pojutrze jedziemy po moje mebelki. We wtorek mamy wycieczkę do Tarnowskich Gór do firmy Cezbud. Podjęliśmy decyzję: robimy płytę fundamentową. Jak na razie szef Cezbudu jest człowiekiem rzeczowym i kompetentnym i mam nadzieję, że po wykonaniu płyty, potwierdzę tę informację. Bierzemy więc projekt by konstruktor/projektant wykonał projekt płyty i osobiście omówimy szczegóły. Termin już zaklepany.
    Dzwoniłam też do archeologa i mamy się umówić na przyszły tydzień. Potrzebujemy archeologa, bo nasza działka znajduje się 150 m od stanowiska archeologicznego i wykopy musimy robić pod nadzorem. A pan archeolog będzie patrzył w wykop i szukał śladów przeszłości - mam nadzieję, że nie kości lub czegoś podobnego. Jak znajdą coś ważnego to dom będzie marzeniem dalekiej przyszłości!
    A jeśli chodzi o nasze włości - akcja odchwaszczania, wycinania itp. itd. trawa. Mąż jak Boryna z kosą, ja jak Jagna tyle, że nie z urodą, ale z łopatą. Ziemianie psia kość! I Bogu dziękuję, że nie kupiliśmy działki powyżej 1000 mkw - nasze niecałe 700 mkw i tak dostarcza nam mnóstwa atrakcji.
    Teraz kilka fotek działki. Pierwsze są sprzed 2 lat, gdy ogłoszenie o sprzedaży "wisiało" w internecie:



    A to stan surowy przed rozpoczęciem akcji:


    I pierwsze zbiory:


    No i nasz pierwszy postawiony dom:


    Na dziś to chyba tyle

  2. #2

    Domyślnie

    No i sprawozdanie z ostatnich wydarzeń:
    1.Meble odebrane – są w bardzo dobrym stanie. Tymczasowo zdeponowaliśmy je w stodole znajomego – muszą poczekać do wiosny.
    2.Wycieczka do Tarnowskich Gór udana. Umowa na wykonanie płyty fundamentowej podpisana. Z właścicielem Cezbudu omówiliśmy najważniejsze sprawy. Ustalony termin wejścia to 23 sierpnia.
    3.Pan archeolog z przyjemnością obejrzy nasze wykopy. Sam załatwi całą dokumentację – my tylko pieniążki (ale bardzo rozsądne). W tym miejscu dziękuję budowniczemu Irkowi za kontakt do archeologa. Pomoc dobrosąsiedzka jest nieoceniona!
    4.Dziś dostaniemy opinię rzeczoznawcy dla banku – bardzo interesuje mnie co też pani tam napisze. Szczególnie interesuje mnie punkt o prognozowanej wartości zakończonej inwestycji.
    5.Rozpoczęte rozmowy z panem od przyłącza wodnego – kontynuacja w przyszłym tygodniu.
    Poza tym nasz bardzo miły sąsiad wyraził zgodę, na podłączenie się do jego prądu jeśli nas nie zdążą przyłączyć do czasu rozpoczęcia budowy.
    Rozglądamy się też, za projektantem instalacji wentylacji z rekuperatorem.
    Oglądam tez sobie różne dachóweczki, okienka itp. itd.. W przyszłym tygodniu muszę ruszyć do wycen.
    Bycie inwestorem jest jednak bardzo trudne!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony