dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 24
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 471
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzisiaj przyjechały 2 wielkie, niebieskie pojemniki na wodę pitną. Powoli przygotowujemy się do podłączenia tymczasowego wody. Na razie czekają w garażu, który coś znowu się zagracił i nie ma już jak się poruszać...

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wieczorem byliśmy podlać trawnik. Jest świeżo co po nawożeniu. Czkamy na magiczne efekty pięknej, soczystej zieleni.
    Siedzieliśmy razem z moją drugą połową na pustakach na naszym betonowym jeszcze tarasie, wsłuchiwaliśmy się w szum wiatru. Jak to miło słyszeć tylko wiatr, bez tramwajów, samochodów, podpitych kibiców na ławce pod blokiem. Nawet komarów dzisiaj nie było . Taki błogi słodki wieczór i piękny zachód słońca...ależ romantycznie się zrobiło .
    Już nie mogę się doczekać przeprowadzki...jednak patrząc na to ile jeszcze do zrobienia... trochę to potrwa. Oby zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dostaliśmy dzisiaj wycenę drzwi - 5500,00 + VAT, cena z montażem. Drzwi bedą mahoniowe, doświetle z szybą P4, zamki klasy C z pokrętłami. Cena wydaje mi się jak najbardziej do zaakceptowania. Będziemy składać zamówienie.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podjęliśmy ostateczną decyzję co do wyglądu łazienki na dole.
    Przeważać będzie biel:
    - Tubądzin; kolekcja London, seria Piccadilly, Oxford white na ścianach i brixton white na podłodze.
    - na ścianach będzie też mozaika wielokolorowa robiona na zamówienie
    - w części prysznicowej będzie Keraben Chicago Kursal Gris

    Łazienka w rezultacie będzie wyglądać mniej więcej tak:

    Ostatnio edytowane przez Analiena ; 09-07-2010 o 19:45

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Wink

    Tylko prysznic bedzie inny . Znaczy kabina

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trochę mnie nie było - niestety czasu na wszystko jest tak mało, że na wpisy w dzienniku czasami już po prostu sił brak...

    Wykończenie idzie pełną parą. Góra została zakończona - jeśli chodzi o brudną robotę . Panowie działają na dole:

    Łazienka:


    W kuchni aktualnie robiony jest sufit podwieszany. W suficie będą świetlówki za matowym szkłem - dlatego też są przerwy miedzy płytami.


    Wyprowadziliśmy też prąd do lampek nad blatem kuchennym - nie będziemy mieć szafek wiszących więc aby mieć dobrze oświetlony blat musimy zainstalować dodatkowe oświetlenie. Cały czas się zastanawiam jakie...
    Ostatnio edytowane przez Analiena ; 16-07-2010 o 12:29

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzisiaj na skosach w suficie pojawiła się podsufitka. Na razie nad małym oknem w salonie.




    Reszta drewna pomalowana na podłodze czeka na swoją kolej.



    Zaczyna się robić swojsko i domowo .

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zastanawiam się tylko czy nie powinna być pomalowana jeszcze jedną warstwą... Podjedziemy jutro żeby się przyjrzeć dokładnie.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    26 lipca zaczynamy, zgodnie z aktualnym planem, wykonywanie podłogi betonowej. Cały czas mam zagwozdkę czy pokrywać żywicą epoksydową czy poliuretanową... Mam wrażenie, przynajmniej na próbkach, że poliuretanowa mniej się rysuje... Poliuretanowa też jest bardziej błyszcząca i w takiej fajnie by się światło odbijało. Musimy jeszcze raz pogadać z wykonawcą aby nam odświeżył różnice jeśli chodzi o parametry i efekt wizualny .

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wybraliśmy kolor farby na ściany i sufity w otwartej przestrzeni (czyli parter bez gabinetu, łazienki i spiżarki oraz hol na górze) będzie to S0502Y .

    Jest to biel lekko ocieplona. Ma być neutralnie, ściany i sufity mają być tłem całości.

    Chodzi nam po głowie pomalowanie wnęk okien połaciowych na jakiś intensywny kolor. Coś w tym stylu:

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wykończeniowcy mają dwa minusy - obydwa wynikają moim zdaniem z robienia na ślepo. No bo nie wiem, wydaje mi się że nie jesteśmy zbytnio wymagający.

    Wiem, że projekt jest dla wykonawcy podstawą, ale pracę należy wykonywać z głową. Nasza łukowa ściana przy schodach jest trochę bardziej łukowa niż na projekcie, tym samym sufit w kuchni idzie po większym łuku. W związku z tym należało zmienić kąt wnęk na oświetlenie w kuchni - miały one podkreślać krzywiznę a nie ją niwelować tak jak to jest w chwili obecnej. No nic ktoś będzie musiał poprawki nanosić....

    Drugi temat to podsufitka. Zbiega się ona w jednym miejscu pod kątem z drugą płaszczyzną podsufitki, no i na razie wygląda strasznie.... Panowie chcą to wykończyć jakimiś listewkami ale ja tego nie widzę...

    No i jak tu nie być cały czas na miejscu...

    A cha właściwie to trzecia wtopa bo parę dni temu mój małżonek podjechał rano na budowę i o zgrozo zastał Panów malujących naszą podsufitkę na czarno . Na pytanie co to za kolor Panowie pokazali puszkę z jakiej korzystają - kolor się zgadzał "Palisander średni". Tylko okazało się, że wypadałoby dokładnie wymieszać impregnat....czego nie uczyniono....

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzisiaj skończono (prawie...) sufit podwieszany w kuchni wraz z wnękami na oświetlenie. Jutro Panowie skończą podsufitkę.

    Pojawiło się nam niestety pęknięcie na linii łączenia stropu i wylewki na jednej ze ścian . Będziemy próbowali zniwelować je poprzez zastosowanie tapety z włókna szklanego. Ponieważ obawiamy się że to samo stanie się z pozostałymi widocznymi fragmentami na nich położymy karton gips.
    Ostatnio edytowane przez Analiena ; 22-07-2010 o 21:15

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A w ogóle to nasi Panowie mieli dzisiaj taki nastrój filozoficzno-narzekający... W stylu "gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem".
    Długo dyskutowaliśmy na temat tego pęknięcia i w pewnym momencie usłyszałam od Panów, że gdybyśmy ściany mieli na górze murowane a nie z kartongipsu to by nie było problemu z pękaniem... No cóż może i by nie było ale wkurza mnie takie gadanie dla gadanie. Sytuacja jest jaka jest i należy znaleść najlepsze rozwiązanie.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wklejam zdjęcia z dzisiaj - postęp prac:

    Tak jak wspominałam skończony (prawie...) jest sufit podwieszany w kuchni. Pozostały do uzupełnienia wnęki na oświetlenie.





    Pozostawiono tylko jeden odkryty fragment - miejsce na linki schodowe.




    Zakończono mocowanie drewna. Podsufitka została również po raz drugi pomalowana.




  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pomalowane zostały również jętki.





    Ach ta biel ...

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Roboty jeszcze strasznie dużo, a w poniedziałek ma być czyściuteńko, bez rusztowań, narzędzi, śrubek i innych śmieci na podłodze bo wchodzą Panowie od posadzki betonowej. Nasza ekipa jutro ma sporo do zdziałania, myślę ze weekend też będzie pracujący. Mam ogólnie takie wrażenie, że tępo z jakim pracowali na początku zmniejszyło się o połowę. Mój małżonek dzisiaj trenował na zarządzającym ekipą udzielanie feedbacku... Mam nadzieję, że poskutkuje.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Załamana jestem ogrodem . Przez ostatnie 1,5 tygodnia niestety nie mogłam podjechać na działkę i dzisiaj przeżyłam lekkie krwawienie serca... Tyle chwastów... . Kiedy ja to powyrywam... chyba potrzebuję wsparcia...
    Nasza kochana Pani Marzena, osoba która pomagałam nam przelać na ziemię wyobrażenia o ogrodzie, przyjechała dzisiaj pooglądać co słychać u naszych roślinek i też nie była zachwycona, opryskała drzewka bo jakieś świństwo na nie wlazło... Bardzo się ciesze z jej pomocy bo jesteśmy na razie nawet nie raczkującymi ogrodnikami i pewnie by wszystko co delikatniejsze wymarło bez jej rad.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to że studnia taka płytka i wody nie starcza na podlanie przy jednej wieczornej wizycie całego ogrodu... Podlewamy więc na raty.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jadę na budowę zobaczyć co słychać. Ostatnio byłam w niedzielę. Mam nadzieję, że się miło zaskoczę postępem prac. Relacje zdam później .

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Byłam na budowie, pełno wody. Jeszcze da się dojechać ale woda stoi w każdym zagłębieniu a w szczególności tam gdzie są jeszcze puste miejsca po zdartym humusie....

    Niestety nikogo na budowie dzisiaj nie było - Panowie skończyli robotę, a ja nie miałam klucza więc nie weszłam do środka. Bardzo żałowałam bo nie ma juz w salonie rusztowania i w ogóle jest pięknie posprzątane, wszystko powynoszone, podłoga zamieciona i przygotowana do wielkiej akcji "betonowa podłoga" która zaczyna się jutro o 7 rano .
    No i straciłam okazję do zrobienia zdjęć naszego domku od środka.
    Podglądałam przez okna chyba z jakieś 20 minut jarząc się do szyb jak jakaś wariatka .
    Ależ mi się podoba

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Działaliśmy w czwartek z podłogą betonową (znaczy działali Panowie z firmy wykonującej a ja się przyglądałam ).

    Pierwsza część podłogi zrobiona - pierwsza warstwa wylewki. Musimy podnieść poziom wylewki do poziomu drewna dlatego też nasza podłoga betonowa składać się będzie z:
    - warstwy podkładowej wylanej na siatkę zbrojącą (to już zrobione)
    - warstwy ostatecznej zaimpregnowanej żywicą (to do zrobienia)

    Czekamy teraz na materiały od producenta (max. czas oczekiwanie 3 tygodnie, zostały jeszcze 2, mam nadzieję że materiał będzie wcześniej )

Strona 3 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony