dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 60
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1183
  1. #861

    Domyślnie

    No to ja jeszcze dopiszę, że nie będę miał kołkowania, a kleją tylko na placki. Tynk ma być firmy Kabe.

    A tak sobie jeszcze mędrkuję. Może lepiej faktycznie w tym przypadku pomalować te wstawki ciemniejsze farbą silikonową. Może wpływ na tynk będzie mniejszy niż w przypadku tynku barwionego ciemnym kolorem.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 16-09-2017 o 07:39

  2. #862
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KOSBUD
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    55
    KOSBUD Bracia Kosińscy Sp.J. Chemia budowlana. Systemy ociepleń. Okładziny elewacyjne. www.kosbud.com.pl Dziękowizna, ul. Warszawska 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Jakiej firmy tynk elewacyjny silikonowy polecacie , metoda aplikacji natryskowa za pomocą pistoletu.
    Witam, polecam natryskowy tynk silikonowy ACRYLIT-SLN http://kosbud.com.pl/produkty/acryli...skowy-baranek/
    Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu.

  3. #863
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bubonek1982

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Swarożyn
    Kod pocztowy
    83-115
    Posty
    2

    Domyślnie

    "Bubonek1982: jezeli podłoze jest nosne, nie pyli i na tyle rowne, ze mozna klasc - to normalnie: PG610 + Carbopor"

    Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź fighter1983 Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Bubonek1982 ; 20-09-2017 o 16:24

  4. #864
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Ja przyłączam się do grupy zadowolonych użytkowników systemu Foveo Tech.

  5. #865

    Domyślnie

    Czy tynk silikonowy Ceresit CT74 będzie dobry?
    Mogę go kupić po 160 za wiadro z transportem.
    Czy gruntować jeśli od klejenia siatki do tynkowania mija jeden - dwa tygodnie?
    Jakie alternatywy.

    Dom z lat '70. Grunt. Styropian Knauf Etixx grafit 15 cm klejony Ceresitem ZS i termodyble. Na to siatka z Ceresitem ZU. Teraz pora na tynk. Typowa okolica domków. Ściany południowo wschodnie i północno wschodnie. Kolor jasny, zbliżony do beżu.
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 07-10-2017 o 16:18
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #866
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał KOSBUD Zobacz post
    Witam, polecam natryskowy tynk silikonowy ACRYLIT-SLN http://kosbud.com.pl/produkty/acryli...skowy-baranek/
    Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu.
    Niestety z tej oferty nie skorzystam ze względu na złe opinie, co najwyżej Lakmna szkoda ze caparol w swojej ofercie nie ma natryskowego, a rozrzedzać żeby natrysnąć mnie nie interesuje.

  7. #867

    Domyślnie

    Witam, nie wiem czy to dobre miejsce dla takiego pytania, ale nie wiem gdzie go napisać i poprosić was o poradę. około mięsiąc temy firma bydowlana kładła na moim budynku tynk sylikonowy Ceresit i jak rozebrali rusztowania to na jednej ścianie wyszły ciemniejsze pasy. Moje pytanie czy na sylikon można położyć jeszcze raz drugą warstwę czy czymś innym zamalować? Oni to kładli maszyna i proponują nam zamalowanie jakąś farbą :/ Pisałam to zapytanie w innej podgrupieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22375351_1591469104245105_504689832_o.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	398357Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22375235_1591469214245094_1144034872_o.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	398358

  8. #868

    Domyślnie

    To nie będzie wina tynku ale robotników. Pasy wyszły zapewne na wysokości podestów rusztowania. Po prostu zacierali w tym miejscu w inny sposób, bo im podest przeszkadzał i to spowodowało inne ułożenie tynku.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał paulina94xxx Zobacz post
    Witam, nie wiem czy to dobre miejsce dla takiego pytania, ale nie wiem gdzie go napisać i poprosić was o poradę. około mięsiąc temy firma bydowlana kładła na moim budynku tynk sylikonowy Ceresit i jak rozebrali rusztowania to na jednej ścianie wyszły ciemniejsze pasy. Moje pytanie czy na sylikon można położyć jeszcze raz drugą warstwę czy czymś innym zamalować? Oni to kładli maszyna i proponują nam zamalowanie jakąś farbą :/ Pisałam to zapytanie w innej podgrupieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22375351_1591469104245105_504689832_o.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	398357Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22375235_1591469214245094_1144034872_o.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	398358
    Dokladnie - to nic innego jak widoczne miejsca gdzie stalo rusztowanie.
    Jezeli kladli recznie - brak wprawy
    jezeli natryskowo - zmiana kata natrysku i inaczej sie swiatlo zalamuje w tych miejscach

    Nie jest to wina materialu a aplikacji.
    Nie da sie zamalowac - i tak bedzie widac.
    1. Siatka z klejem jeszcze raz + grunt + tynk - to pomoze na 100%
    2. tynk na tynk - ale tu trzeba mega wprawnej reki, zeby ladnie polozyc tynk na tynk.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #870
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jbiz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-120
    Posty
    23

    Domyślnie

    Moja kostka z gotową elewacją
    Tynk na jaki w końcu się zdecydowałem to hydrofilowy WEBER AquaBalance
    Trochę zaryzykowałem bo opinii nie wiele jeszcze na temat tego tynku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	402174

  11. #871

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Czy tynk silikonowy Ceresit CT74 będzie dobry?
    Mogę go kupić po 160 za wiadro z transportem.
    Czy gruntować jeśli od klejenia siatki do tynkowania mija jeden - dwa tygodnie?
    Jakie alternatywy.

    Dom z lat '70. Grunt. Styropian Knauf Etixx grafit 15 cm klejony Ceresitem ZS i termodyble. Na to siatka z Ceresitem ZU. Teraz pora na tynk. Typowa okolica domków. Ściany południowo wschodnie i północno wschodnie. Kolor jasny, zbliżony do beżu.
    U mnie w hurtowni mogłem wziąć za 145 zł za wiadro. Ostatecznie wyszło KABE, bo kolor na jednym domku nam się spodobał. Sam tynk i granulacja także.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  12. #872

    Domyślnie

    Panowie, możecie powiedzieć coś o tynkach silikonowych Termo Brawo, dobre są, długo wytrzymują, warto je brać? Szukam czegoś w kolorze szarym, raczej ciemniejszym, na ocieplenie styropianem białym.

  13. #873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fandango Zobacz post
    Panowie, możecie powiedzieć coś o tynkach silikonowych Termo Brawo, dobre są, długo wytrzymują, warto je brać? Szukam czegoś w kolorze szarym, raczej ciemniejszym, na ocieplenie styropianem białym.
    powinienes zapytac tak:
    Panowie, przeczesalem internety , allegro, olx-y itd... najtaniej znalazlem termobrawo.
    Czy jak kupie najtansze co znalazlem na rynku przez tydzien szukania w netach to na cos to sie nada?
    tak na dobra sprawe nawet jak mi napiszecie ze moze powinienem wybrac cos innego to w sumie... silikonowy to silikonowy to po co przeplacac... wiec kupie sobie ten silikonowy w cenie takiej, ze nawet porzadnego akrylowego sie w takich pieniadzach nie da zrobic, pewnie bedzie dobrze.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #874
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    KOCHANI FORUMOWICZE,
    już dwunasty raz dzieci z Ogniska Marymont przygotowały prace na aukcję. Są w tym roku też prace Tajemniczej Forumowiczki, które przesłała kartki do Ogniska.
    Zapraszamy do licytowania.
    Dzieci wiedzą, że my nie zawodzimy. Mieć pod choinkę prace dziecka - to podnosi na sercu, to radość, to prawdziwe święto...

    Aukcja trwa do 17 grudnia do godziny 22. A w poniedziałek wysyłamy prace.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-dzieci-zobacz http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Tu-licytujemy



    Pozdrawiam

  15. #875

    Domyślnie

    Zależy mi na tynku w miarę możliwości gładkim i jestem skłonny dopłacić za lepszą jakość, bo widzę co dzieje się po paru latach u znajomych, którzy brali jak najtaniej. Ten Termo Brawo jest najtańszy.
    Wykonawca który oferuje drożej, już proponuje Alpol AT 381 z gruntem pod tynk Alpol AG 701. A w najdroższej opcji proponuje tynki Kabe.
    Co myślicie?

  16. #876

    Domyślnie

    Witam dołacze do tematu czy polecacie Atlas sylikon .Moj fachowiec powiedział ze pracuje na Atlasie non stop i nie ma z nim zadnych problemow.
    Ktorego producenta polecacie do porównania.
    Inne pytanie czy polecicie program do wizualizacji elewacji?

  17. #877

    Domyślnie

    Będę miała dom ocieplony plytą poliuretanową bez zadnych welonów szklanych, mimeralnych itp, poprostu zwykła płyta.
    Skłaniam sie do systemu Caparola z tym że nie wiem jakich użyć produktów.
    Fighter proszę o pomoc.

    I jeszcze pytanie dlaczego uważasz że rozwiązanie: tynk Caparol Mineral Lightputz + farba Thermosan NQG jest lepsze niż od razu tynk Thermosan NQG?

  18. #878
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    odp w @
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #879
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kubaSZ

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    61-008
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam

    O co chodzi z "systemami elewacyjnymi"? Dom kupiłem w stanie ocieplonym styropianem grafitowym 15mm z siatką i klejem. Nie wiem jednak jaki rodzaj i markę kleju i siatki zastosowano. Czy mogę bez tej wiedzy dać dowolny tynk?

    Z góry dziękuję za podpowiedź

  20. #880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jak zawsze odpowiedzi sa co najmniej 2.
    ale w duzym skrocie: jestes na takim etapie, ze nie masz wyjscia, sprawdzic sie tego praktycznie nie da w ten sposob co tam masz, albo kosztowaloby to wiecej niz zerwanie tego i polozenie od nowa, wiec jezeli nie jest popekane, sypkie, pylace : grunt + tynk i do przodu
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 44 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony