dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 214
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 4262
  1. #1001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Tabliczka

  2. #1002
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    to ja też się z Wami przywitam mówiąc - dobry wieczór

    I co - trudno się wypalało napis?
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  3. #1003
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Łatwo wcale , ale dałam jakoś radę . Jak pisałam wcześniej jedną lutownicę wykończyłam i tą robiło się nieźle, później musiałam się poratować lutownicą jakąś przedpotopową 20-letnią . Ta była niewygodna i kiepsko się nią wypalało. Muszę wypróbować sposobu Juszczakówki i ściągnę od Niej napis i też postawię na blacie w kuchni ... a co ... podoba mi się ...bardzo

  4. #1004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jednym słowem, wszystko rodzi się w bólach - nawet napis na drewnie
    Technika Juszczakówki jest prosta. Myślę nawet, że używając szablonu będziesz miała łatwiej - szablon służy Ci tylko do odrysowania wzoru "czcionki" na drewnie a nie tak jak przy malowaniu ścian.
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  5. #1005
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jak spróbuję to się przekonam ...rodzi się w bólach ale szybko zapominasz .

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubel30 Zobacz post
    [...] Albo jeszcze inaczej wylejemy lodowisko tak jak Juszczkówka - dobrze pamiętam?
    Bardzo dobrze pamiętasz

    Co do pogody to jakaś masakra w piątek mieliśmy 6 st., w sobotę 7 szt,, a dzisiaj temp. podskoczyła aż do 10 st...... i cały czas pada deszcz, a do tego wieje zimny wiatr..... Tatry całe w śniegu.... mąż się cieszy i mówi, że w tym roku będzie szybciej wylewał lodowisko jak tak dalej będziemy mieli takie gorące lato

    Moja droga super wyszła Ci ta tabliczka też muszę spróbować lutownicą ( może być taka jaką się lutuje cyną ? ), tylko też odrysuję litery wycięte z papieru i będę powoli wypalać.....

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubel30 Zobacz post
    Łatwo wcale , ale dałam jakoś radę . Jak pisałam wcześniej jedną lutownicę wykończyłam i tą robiło się nieźle, później musiałam się poratować lutownicą jakąś przedpotopową 20-letnią . Ta była niewygodna i kiepsko się nią wypalało. Muszę wypróbować sposobu Juszczakówki i ściągnę od Niej napis i też postawię na blacie w kuchni ... a co ... podoba mi się ...bardzo
    Właśnie też tak podejrzewałam, że łatwo wcale nie jest, ale efekt fajny i trwałe
    Ściągaj do woli już jestem ciekawa efektu końcowego , a jaki napis chcesz zrobić ? Ja jak pozwolisz ściągnę od Ciebie "witamy" tylko powieszę go na zewnątrz domku.

    Jakbym usłyszała z ust dziecka " kocham ten domek" to naładowałabym baterie na następne kilka miesięcy......wiem czasami są chwile załamania ( ale na szczęście mało ich jest ) więcej jest pozytywu i radości , że tak pięknie odnawiacie, budujecie, tworzycie WASZ DOM i zdecydowanie lepiej jest samemu coś stworzyć. Tak jak napisała kardamina wszystko rodzi się w bólach , ale bóle zapominasz ( Twoje słowa ) pozostają wspomnienia przy trzasku ognia w kominku z lampką wina w ręku.......
    Ostatnio edytowane przez Juszczakówka ; 03-07-2011 o 11:53

  8. #1008
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ściągaj , bierz co chcesz - ja od Ciebie , Ty ode mnie i wszyscy zadowoleni.
    Oczywiście to była zwykła lutownica do cyny , jednak trzeba to robić powoli bo inaczej przepalisz ją. Ja chciałam raz dwa i się doigrałam.
    Mój napis ma docelowo też wylądować na ganku , teraz był przyczepiony do belki tylko do zdjęcia Zrobiłam jeden błąd i pokazałam tą tabliczkę dzieciaczkom i co teraz muszę zrobić? - oczywiście tabliczki z ich imionami i mają zawisnąć przed wejściem do ich pokoi. Więc dobra mamusia wyszlifowała już drewienko i ołóweczkiem napisała imiona . Resztę roboty zostawiłam na jakąś lukę czasową.
    Maluchy faktycznie jak coś powiedzą to tak od serca ,że aż miło .
    Och ja ja zazdroszczę tych gór , oczywiście w pozytywnym znaczeniu i zimą i latem są piękne, mogłabym siedzieć i gapić się na nie .

  9. #1009
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    co do napisu do kuchni to jeszcze nie mam pomysłu , lub po prostu : Nasza Wichura

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Maniu zapomniałam zmierzyć te schody sorki postaram się następnym razem. Dziś byliśmy zajęci sufitem i zupełnie wyleciało mi to z głowy.
    Roboty było dużo, bo co kawałek były doczepiane profile poprzeczne , tzn. na krzyż i zabraliśmy się za największy pokój.


  11. #1011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej hej, nie przejmuj sie, przy okazji jak bedziesz miala czas, mi sie nie spieszy . Zauwazylam tylko ze nie sa to wielkie okazale schody a cos co by "wlazlo" u mnie. Chcialam tylko zobaczyc bo moze jednak da sie zbudowac normalne a jakies szkieleciki. Ale jak mowie - przy okazji

  12. #1012
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kapsl
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    le Altans
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dobry wieczór wszyskim obecnym
    mam niezły zgryz..porwałam się trochę z motyką na słońce i zapragnęłam mieć drewnianą skrzynkę na listy. Własnoręcnzie zrobioną... dechy już mam, ale brakuje mi natchnienia, jakiegoś pomysłu, żeby ta skrzynka jakoś wyglądała i spełniała swoją funkcję...może ktoś z Was natknął się kiedyś przypadkiem na takie "cudo"? poradźcie mi,proszę, jak to można zrobić?

  13. #1013
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A gdybyś zrobiła coś podobnego do tej otwartej skrzynki na listy, tylko dodaj klapkę od góry na zawiasach z tą przerwą na wrzutkę na listy. Oczywiście przód też prosty.


    Mogłaby być wyższa oczywiście, nic więcej jak na razie nie wpadło mi w oczy

  14. #1014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    drewniana skrzynka pocztowa - na takie hasło wujek google pokazuje różności






    a tu więcej nie koniecznie drewnianych ale zainspirować mogą

    http://pl.photaki.com/pictures-skrzynek-pocztowych-p2
    Ostatnio edytowane przez Gosiek33 ; 05-07-2011 o 08:28

  15. #1015
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kapsl
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    le Altans
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dzięki Dziewczyny za pomoc google mam już obszukane wszerz i wzdłuż.. allegro i ebay również. postanowiłam poświęcić na zrobienie skrzynki najbliższy weekend, jednak w świetle obecnej przeprowadzki nie wiem, czy się uda... a jak tam prace budowlane u Was?

  16. #1016

    Domyślnie

    Kubel30 bardzo mi się podoba Twój blat w łazience możesz skrobnąć jaki był koszt i z jakiego drewna jest wykonany? (nie dałam rady doczytać wszystkiego, obejrzałam fotografie)

  17. #1017
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Kapselku prace idą do przodu, tylko nie tak szybko jakbym chciała , a że jak z tych szybkich jestem to wydaje mi się ,że wszystko idzie jakoś wolno.
    Padam ostatnio na me lico , rąk nie czuję ani krzyża , a wszystko przez to ,że postanowiłam pomóc mojemu mężowi przy sufitach. Zabrałam się za łączenie płyt klejem gipsowym. Ojjj to nasakryczne zajęcie dla baby, stoisz cały dzień na drabinie z rękoma w górze i jeszcze musisz (to znaczy ja muszę) nakładać dokładnie ( ja tak nakładam), bo to cholerstwo jak zaschnie to na amen i trudno się szlifuje. Muszę uważać na belki , na schody i... muszę wykonać ukłon w strone tych co robią to na co dzień.
    Mąż mój wypadł z obiegu na kilka dni stąd moje tak wielkie zaangażowanie .
    Aha i robią się podstawy pod kominki , będą proste bez udziwnień i bajerów, bez podświetleń . W salonie postanowiliśmy dodać cegłę by wszystko ze sobą się zgrało , czyli progi i wejście do kuchni. Mam tylko nadzieję, że nie będą stały za blisko ściany tak je ustawiłam to tak będę mieć.

    AnnieA trudno mnie powiedzieć jaki jest koszt takiego stolika, bo mnie kosztował tyle co pręty i motylki jako usztywnienie , lakier (ale już go miałam) i czarny hemarajdek . Cała reszta jest z odzysku, poszliśmy do stodoły i sru wpadły nam ręce stare beli i stare drzwi z domu.
    Byłam u Ciebie na blogu i muszę stwierdzić, że klimaty mamy podobne (to samo nam się podoba) i fajne schody mieć będziesz i fajnie by było jakbyś założyła wątek na Fm, wpadałabym częściej
    Ostatnio edytowane przez kubel30 ; 07-07-2011 o 07:20

  18. #1018

    Domyślnie

    kubel30 super to Wam wyszło!!!
    w ogóle podziwiam i bardzo mi się u Was podoba
    ja mam nogi od singera na podstawę więc też pokuszę się o wyczarowanie blatu łazienkowego z odzysku
    nie dam rady niestety ciągnąć jeszcze wątku na fm, to by było za dużo o 4 zmianę
    jeszcze muszę kuchnię "wyczarować' za 0zł, a mam tylko zlew bez kranu.....
    Ostatnio edytowane przez AnnieA ; 07-07-2011 o 23:04

  19. #1019

    Domyślnie

    Annie teście mają kuchnię za 0zł (nooo w porównaniu do kuchni na wymiar itp.)

    Stelaż drewniany z półką na środku, na to blat, zamiast drzwiczek materiał. A druga strona wymurowana z cegieł (a tych Wam pewnie nie brakuje), blat - wylany beton, a na wierzchu grafitowe stare dachówki. Naprawdę robi wrażenie, i koszt nie jest wielki

  20. #1020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Waldek78
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał zosik Zobacz post
    Annie teście mają kuchnię za 0zł (nooo w porównaniu do kuchni na wymiar itp.)

    Stelaż drewniany z półką na środku, na to blat, zamiast drzwiczek materiał. A druga strona wymurowana z cegieł (a tych Wam pewnie nie brakuje), blat - wylany beton, a na wierzchu grafitowe stare dachówki. Naprawdę robi wrażenie, i koszt nie jest wielki
    zosik a mogłabyś tak fotkę tej kuchni wkleić?

Strona 51 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony