dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 217 z 217
  1. #201
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon2000 Zobacz post
    Producent to BEF, kominek trochę droższy od Hajduka ale to może przez unoszoną szybę. No i trochę "słabszy" ale to akurat mi pasuje bo w innych postach ciągle straszą przegrzanymi salonami.
    Fajny ten kominek i nawet wkłady ma w esy-floresy, niestety jak wam się przestanie chcieć czyścić za często szybę (a wielu się przestaje chcieć po miesiącu zachwytu) to znikną - szkoda
    Co do cen, rzeczywiście unoszone szyby są kosztowniejsze bo to dodatkowy mechanizm i obudowa, ale abstrahując od tego, jestem ciekaw jak się sprawuje taki patent kiedy chcemy coś dorzucić do ognia, bo jednak odsłaniamy całe palenisko, a nie tylko jego kawałek, jeśli w środku jest duży ogień i dużo rozżarzonych kawałków to przy dorzucaniu drewna potrafi trochę grubszej materii polecieć - normalnie część odbije się od szyby, a część niestety spadnie na dół.
    Dobrze by było, gdyby wypowiedział się na ten temat ktoś kto ma taki kominek.

  2. #202
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    przeczytałam dziennik zaciekawiona waszym rozwiązaniem odkurzacza centralnego - jak sie sprawuje instalacja i wasz projekt hand made ??
    Działa, ciągnie, drugi raz pewnie zrobiłbym tak samo, no chyba, że ... - miałbym więcej kasy i nie chciałbym marnować mojego czasu to kupiłbym jednostkę centralną z montażem i ułożeniem całej instalacji.

  3. #203
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek DG Zobacz post
    Mam jeszcze kila pyatń, więc pozwolę sobie na kontynuację.
    1) Nie dotarło do mnie Twije sformuowanie - firma wavin - producent rurek do podłogówki - czyżby coś nie tak było z tym producentem i nie powinienem brać ich pod uwagę?
    kompletnie mnie nie zrozumiałeś. Wavin produkuje DOBREJ jakości produkty i raczej jest to wyższa półka, a pisząc o kiepskich RARACH do KANALIZACJI DESZCZOWEJ produkcji południowych sąsiadów porównywałem je do wysokiej półki czyli Wavina.

    Cytat Napisał Marek DG Zobacz post
    2) Podobnie jak większość budujących i jednocześnie szukających oszczędności zastanawaim się nad samodzielnym wykonaniem insztalacji elektrycznej.
    Stąd kolejne moje pytanie. Opracowałem sobie schemat elektryczny, czy byłbyć na tyel upszejmy i wyraził swpja opinię na jgo temet (jako automatyk z całą pewnością masz większe pojęcie na ten temat aniżeli ja). Schmat po Twojej aprobacie wyślę na priv.
    Elektryka to wbrew pozorem, nie są przelewki. konsekwencje źle zarobionych kabli mogą być katastrofalne.
    Jeśli nie miałeś styczności z kładzeniem instalacji elektrycznych to mocno bym się zastanawiał czy warto się za to zabierać. Trzeba mieć uprawnienia SEP (ewentualnie pracować pod nadzorem osoby, która takie uprawnienia ma). Jeśli czujesz się na siłach, to można spróbować, ale radzę porozumieć się wcześniej z "zaprzyjaźnionym" elektrykiem - instalacja musi być odebrana co potwierdzają protokoły podbite przez elektryka z odpowiednimi uprawnieniami SEP.

    Raczej trudno znaleźć elektryka, który podbije coś w ciemno, potem może odpowiadać za spalony dom. Dlatego wolałbym, abyś nie bazował na mojej opinii.
    Elektrycy bywają różni, zdarza się, że oszukują na kładzeniu kabli zamiast 2,5 dają 1,5mm2 na gniazda, prowadzą po skosach, zmniejszają ilość różnicuwek, albo potrafią skopać totalnie połączenia w instalacji - ale biorą za to odpowiedzialność podpisem i pieczątką na dokumentacji.

    A na marginesie oficjalnie jestem technikiem elektronikiem uprawiającym zawodowo informatykę

    Cytat Napisał Marek DG Zobacz post
    3) Czy mógłbyć mi przesłać ostateczną wersję schematy ogrzewania jakie masz u siebie?
    3.1) Czy masz jeszcze namiary na gościa z Krakowa. Ja jaestem z Dąbrowy G. Zakładam że w dzisiejszych czasach 60km nie stanowi problemu, więc mógłbym skożystać z usługi sprawdzonego źródła.
    4) Jeśli to nie tajemnica, prosze abyś podał koszty ogrzewania w tym sezonie (przynajmniej przedizał).
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Schemat kotłowni się nie zmienił w stosunku do tego na rysunku w dzienniku.
    Kosztami zajmuje się moja żona, chyba nawet skończył się teraz okres rozliczeniowy - nie wiem ile teraz nam wyszło. W zeszłym roku miesięczne koszty za gaz wachały się w granicałch 200-300zł w zalezności od tego jak intensywnie używaliśmy 3 biegu w reku i czy paliliśmy w kominku. Ale pamiętaj, że piec mało spali jeśli będzie się żadko włączał i podgrzewał wodę do niskiej temperatury - a to jest możliwe tylko wtedy jesli z domu nie bedzie uciekać za dużo i za szybko ciepła czyli mocne ocieplenie i dobrej jakości okna.
    Co do gości z Krakowa - napisz dokładnie na priva o którego fachowca ci chodzi.


  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Witam się u Ciebie, Drejku
    Poczytałam sobie i mam prośbę. Napisz ocenę folii dekarskiej. Jak się sprawuje teraz, gdy poleżała troszkę na tarasie? Może być na priv.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #205
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Witam się u Ciebie, Drejku
    Poczytałam sobie i mam prośbę. Napisz ocenę folii dekarskiej. Jak się sprawuje teraz, gdy poleżała troszkę na tarasie? Może być na priv.
    Chyba chodzi o Nylon dekarski? (Ale że komo tego już nie produkują - część pracowników zwiała z firmy i założyła nową, produkującą coś podobnego, ale to już nie jest to samo - tak twierdzili ludzie z branży).
    Jeśli tak to puki co nie puszcza wilgoci i cała płyta jest sucha.
    Ostatnio edytowane przez drejku ; 28-01-2013 o 00:06

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dzięki.
    Tak, nylon
    Naczytałam się o tym trochę, ale byłam ciekawa zdania użytkownika, czy skuteczne.
    Jest w Polsce kilka firm, które dystrybuują m.in taki kanadyjski specyfik.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #207
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Dzięki.
    Tak, nylon
    Naczytałam się o tym trochę, ale byłam ciekawa zdania użytkownika, czy skuteczne.
    Jest w Polsce kilka firm, które dystrybuują m.in taki kanadyjski specyfik.
    Jest wiele kontrowersji, bo jak gdzies na forach napisałem:
    "Jest genialny, tylko przed pokryciem np. warstwy betonowej, materiał musi być maksymalnie wysuszony, następnie zaimpregnowany firmowym środkiem, a nie tanim gruntem malarskim (jak o zgrozo niektórzy robią) i dwie warstwy kładzione koniecznie na krzyż. 3 lata na płaskim tarasie (zielony dach) i nie ma przecieków!

    Jeśli ktoś pisze, że to badziew tzn. że nie umiał tego położyć!!!

    Na dolnym tarasie przed domem mimo moich protestów, na próbę, był kładziony na wilgotny beton, i cały się złuszczył i zlazł.

    Trzeba czytać instrukcję i się do niej stosować. Ciekaw jestem kto sprawdzał wilgotność podłoża przed położeniem gruntu??? Pani Urszulo, czy nadzorowała Pani kładzenie? U mnie w pracy ciągle się leje na płaskim dachu i ciągle naprawiają "nowoczesną" papą i lepikiem i końca nie widać.
    Nawet gdyby kupić najdroższe produkty z Siki i wydać na to fortunę to jak przyjdzie chłopek roztropek-fachowiec i zrobi po swojemu to pieniądze spłyną."

    Podtrzymuję

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał drejku Zobacz post
    Działa, ciągnie, drugi raz pewnie zrobiłbym tak samo, no chyba, że ... - miałbym więcej kasy i nie chciałbym marnować mojego czasu to kupiłbym jednostkę centralną z montażem i ułożeniem całej instalacji.
    dzięki,mam pytanie jaka masz odległość do najdalszego gniazdka od odkurzacza i ile masz gniazdek ?

  9. #209
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    dzięki,mam pytanie jaka masz odległość do najdalszego gniazdka od odkurzacza i ile masz gniazdek ?
    Do najdalszego gniazda na piętrze jest jakieś 10m. Na parterze pod schodami 1 gniazdo, na pietrze drugie, szufelka pod zlewem w kuchni. Zostawiona rura w wiatrołapie w szafie na przyszłość.
    W przyszłym tygodniu dorobię sobie gniazdo w garażu, bezpośrednio przy odkurzaczu i to wszystko.

  10. #210

    Domyślnie

    witaj drejku, od roku śledzę wasz dziennik budowy, macie super pomysły, niektóre już niebawem może i nam uda się wdrożyć.
    jednak zżera mnie zwykła babska ciekawość, więc postanowiłam napisać tutaj
    mógłbyś wkleić zdjęcia gotowego kominka jestem ciekawa efektu jaki uzyskaliście
    pozdrawiam

  11. #211
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał malotka Zobacz post
    witaj drejku, od roku śledzę wasz dziennik budowy, macie super pomysły, niektóre już niebawem może i nam uda się wdrożyć.
    jednak zżera mnie zwykła babska ciekawość, więc postanowiłam napisać tutaj
    mógłbyś wkleić zdjęcia gotowego kominka jestem ciekawa efektu jaki uzyskaliście
    pozdrawiam
    No to się doczekałaś @malotka W dzienniku budowy dodałem wpis z wyglądem salonu. Mam nadzieję, że Cię zadowoli

  12. #212

    Domyślnie

    dzięki, dzięki, ciekawość babska zaspokojona sofa rewelacyjna (macie małe dzieci? jeśli tak to jak można dać sobie radę z utrzymaniem tego cacka w czystości?), kominek też wyszedł cudaśnie. nic tylko pogratulować pomysłowości i zdolności żeby kotom nie było przykro - one też dodają uroku całości pozdrawiam.
    eee, przypomniał mi się pokój z lasem, a ja tu o dzieci pytam

  13. #213
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał malotka Zobacz post
    dzięki, dzięki, ciekawość babska zaspokojona sofa rewelacyjna (macie małe dzieci? jeśli tak to jak można dać sobie radę z utrzymaniem tego cacka w czystości?), kominek też wyszedł cudaśnie. nic tylko pogratulować pomysłowości i zdolności żeby kotom nie było przykro - one też dodają uroku całości pozdrawiam.
    eee, przypomniał mi się pokój z lasem, a ja tu o dzieci pytam
    Dzieci rosną , a kotki od małego tak wychowane, że wiedzą czego im nie wolno np. wchodzić na kanapę - więc nie ma problemu.

  14. #214

    Domyślnie

    Dzień dobry!

    Razem z żoną przeglądamy do dzisiaj Wasz dziennik budowy - jesteśmy wciąż "w trakcie" i inspirują nas Wasze pomysły i rozwiązania.
    Chcieliśmy zapytać o regulowaną lampę halogenową - jaka to marka i gdzie ją kupiliście. No i jak się spisuje?

    Pozdrawiamy!

    Joanna i Piotr

  15. #215
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Librarian Zobacz post
    Razem z żoną przeglądamy do dzisiaj Wasz dziennik budowy - jesteśmy wciąż "w trakcie" i inspirują nas Wasze pomysły i rozwiązania.
    Chcieliśmy zapytać o regulowaną lampę halogenową - jaka to marka i gdzie ją kupiliście. No i jak się spisuje?
    Dziękujemy

    Teraz rzadko zaglądam na muratora - przepraszam za zwłokę.
    Rozumiem, że chodzi Wam o lampę w kuchni - to Brilux - oświetlenie dedykowane do sklepów, galerii itp. Seria Brilux Lavado o ile się nie mylę. Lapma daje duzo świała bo ma 4xAR111 50W, kiedyś zamienimy na LEDy, ale na razie są okropnie drogie więc nie ma to sensu. Dodatkowo nad obudową lodówki jest lampa kupiona w supermarkecie, ale nie mam pojęcia co to za marka - włączona jest przez przełącznik dotykowy - trzeba dotknąc do metalowego stojaka na ręczniki papierowe i wtedy oświetla z góry zlew i ladę przy oknie.
    Tyle z lamp halogenowych

    Pozdrawiamy

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał drejku Zobacz post
    Teraz rzadko zaglądam na muratora - przepraszam za zwłokę.
    Drobiazg!

    Chodziło nam o lampę, którą umieściliście - jeśli dobrze pamiętam - na ścianie szczytowej:



    W tzw. międzyczasie znaleźliśmy ją na stronie firmy Astat - produkt firmy Elbrolight. Nie mniej jednak dziękujemy za odpowiedź!

    Pozdrawiamy!

    Joanna i Piotr

  17. #217
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar drejku
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Sorki Lampa kupiona w OBI - tylko tyle pamiętam, ale producent był inny - jakiś niemiecki.

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony