dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 47
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 928
  1. #481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Nie wiem, bo 75 zł/m2 przy grubości 12cm oznacza 625zł/m3 i jeszcze musisz zapłacić za robociznę. Współczynnik U=0,19 to ciut gorzej niż będziesz miał na ścianach, czyli bez rewelacji, ale całkiem nieźle. Tylko jak przyjdzie ci ochota obić tym cały dach (zakładam 160m2) to zapłacisz 12 koła. Ja bym jednak wziął folię i piankę trysnął od środka, a nie deskował wcale.
    Masz o czym myśleć.

  2. #482
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Już oficjalnie - w najbliższą sobotę, osoby które pojawią się w Wa-wie na spotkaniu forumowiczów, będą mogły wysłuchać mojego wystąpienia i wziąć udział w dyskusji na temat: Czy informatyk może sam zbudować dom? Ja, Samorób buduję.

    Dla pozostałych - całość ma być rejestrowana i dostępna w formie audio-wizualnej

    Mam nadzieję, że chociaż z częścią osób udzielających się na forum będzie okazja się tam spotkać
    Patrz Pan, a ja miałem tez jechać i nawet temat chciałem zrobić podobny. Szkoda że nie dam rady, moglibyśmy wystąpić w duecie
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #483
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Patrz Pan, a ja miałem tez jechać i nawet temat chciałem zrobić podobny. Szkoda że nie dam rady, moglibyśmy wystąpić w duecie
    No widzisz, żałuj A i może jakieś after udałoby się zorganizować.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  4. #484
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Nie wiem czy to to samo ale płyty obustronnie obłożone blachą chyba by sie sprawdziły w tym wypadku.
    Od razu masz pokrycie na gotowo. W starej pracy miałem magazyn tym kryty. Fajna sprawa - podobna do twojego stropu.

    ps.
    poczytaj posty Pana Andrzeja W. od dachów. sporo robi izolacji nakrokwiowych tylko mnie nie dotyczy więc sie nie interesowałem.
    Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/plyta-warstwowa-pl...670266148.html cenowo podobnie, ale takie 20 cm - U=0,11 W/m2K robi już wrażenie i chyba by to już całkiem sztywne było.
    Ostatnio edytowane przez DrKubus ; 21-09-2015 o 20:36
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  5. #485
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Sztywne na pewno. i odchodzi koszt pokrycia docelowego. To jednocześnie jest sufit ocieplenie i pokrycie.
    No jedynie jakiś kolor temu nadać.
    Montaż polega na wsunięciu paska pianki pomiędzy płyty dopchnięciu przykręceniu do konstrukcji i założenia z góry na łączenie listwy zatrzaskowej.
    prościzna prawda?

  6. #486
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Jeżeli strop był jakoby wyzwaniem to dopiero zobaczysz co to jest szalowanie rdzeni i wieńca. Tutaj dopiero jest czas a nie przy stropie.....

    Używasz tylko szpilek żadnych kołków. Szpilki można dostać fi 6 za 2,2 pln - 1metr. Także szpilki mocujesz parami a nie tylko na srodku. Górę wieńca poziomujesz na szalunku aby prostopadle przejechać łatą i mieć naprawdę PROSTO co dla niektórych oznacza "w oku"..... Tak piszę pro forma bo ja miałem magika z 30 letnim stażem który przy takiej prostej rzeczy polegl....

    Robisz więźbę czy wiązary ?
    Ostatnio edytowane przez grend ; 21-09-2015 o 21:00

  7. #487
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    strop gorszy od wieńca. Najpierw murowanie potem szalowanie. zamiast szpilek można użyć drutu podwójnie i skręcając go w szalunku kawałkiem pręta zbrojeniowego regulować naciąg.

  8. #488
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Kubus rozstrzygnie ....

    Strop tydzień, szalowanie 3 tygodnie tak u mnie wyglądało - używałem desek i miałem z 60metrów rdzeni...

  9. #489
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Jeżeli strop był jakoby wyzwaniem to dopiero zobaczysz co to jest szalowanie rdzeni i wieńca. Tutaj dopiero jest czas a nie przy stropie.....
    <ciach>
    Robisz więźbę czy wiązary ?
    Dlatego od poniedziałku biorę 2 tyg. urlopu

    Robię standardową więźbę.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  10. #490
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Użyj szpilek z gotowego pręta gwintowanego. Są długości 1m i 2m, więc można dobrać w miarę bezstratnie. Proponuję odcinki po 40cm, bo trzeba deskę złapać i musi zostać coś na podkładkę i nakrętkę.
    Jeszcze kwestia ocieplenia. Te płyty nie nadają się na dach, bo będzie się lało na łączeniach. Jeśli zdecydujesz się na klasyczne rozwiązanie od środka, to zostaw sobie przerwę między ścianką kolankową i więźbą, żeby tamtędy wpuścić do środka izolację i połączyć ją z izolacją dachu. Czyli murem podchodzisz tylko do oparcia murłaty i płatew, a między krokwiami od strony murłat i między pokryciem i ścianą kolankową przewlekasz izolację. Zadbaj też, żeby ci krokiew nie wyszła bezpośrednio nad ścianą kolankową, bo ci mało miejsca na izolację zostanie.

  11. #491
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Użyj szpilek z gotowego pręta gwintowanego. Są długości 1m i 2m, więc można dobrać w miarę bezstratnie. Proponuję odcinki po 40cm, bo trzeba deskę złapać i musi zostać coś na podkładkę i nakrętkę.
    Jeszcze kwestia ocieplenia. Te płyty nie nadają się na dach, bo będzie się lało na łączeniach. Jeśli zdecydujesz się na klasyczne rozwiązanie od środka, to zostaw sobie przerwę między ścianką kolankową i więźbą, żeby tamtędy wpuścić do środka izolację i połączyć ją z izolacją dachu. Czyli murem podchodzisz tylko do oparcia murłaty i płatew, a między krokwiami od strony murłat i między pokryciem i ścianą kolankową przewlekasz izolację. Zadbaj też, żeby ci krokiew nie wyszła bezpośrednio nad ścianą kolankową, bo ci mało miejsca na izolację zostanie.
    Albo za wcześnie, albo za mało kawy... nie rozumiem co czytam.

    Jak krokiew ma przechodzić nad ścianką kolankową? Z tego co wiem krokwie opiera się na murłacie, która leży na ścianie kolankowej?

    Chyba, że chodziło Ci o ścianę szczytową?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  12. #492
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Chyba, że chodziło Ci o ścianę szczytową?
    TAK! Szczytową!

    Kurde, do tej poty myślałem, że ona się nazywa kolankowa, bo jest jak zgięte kolano, a to chyba dlatego że jest do kolan. Mea culpa - proszę czytając zamienić "kolankową" na "szczytową".

    Tutaj widać o co chodzi:



    Krokiew nie wypada nad murem, a sam mur jest opuszczony i nie dochodzi do samego deskowania czy membrany, tylko zostawiono miejsce na izolację.

  13. #493
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    .. odnośnie tego odczytu. Tak ogólnie technologia budowlana polega na jednym żeby było PROSTO - to jest całe wyzwanie na budowie. Tutaj mieszasz układasz nakładasz tak żeby było PROSTO, więc za baardzo nie rozumiem tego odczytu jakby budowa była jakims wyzwaniem. Wystarczy zobaczyć kto pracuje na budowie to nie sa ludzie którzy chcą mieć wyzwania muszą rozwiązywać intelektualne problemy - większość z nich przez 30 lat nie potrafi nauczyć się głownej technologii - aby było PROSTO. Wiem bo mam epizody na budowie i tez uważam że nie jestem rozgarnięty bo pracuje na budowie

  14. #494
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Dlatego od poniedziałku biorę 2 tyg. urlopu

    Robię standardową więźbę.
    Więźba to 4 dni jeżeli masz coś dobrego co dobrze tnie - to jest banał tylko musisz mieć idealnie ułożoną murłatę - czyli poziom względem siebie i przekatne

  15. #495
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shitol

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kaczanowo
    Kod pocztowy
    62-303
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Dawno mnie tu nie było, ale żyję, budowa również...
    Wczoraj natomiast przy wsparciu 3 budowlańców i forumowego kolegi shtiol'a (jeszcze raz dzięki za pomoc), udało się zalać strop:

    polecam się na przyszłość
    daj znać jak będzie trzeba więźbę na strop wrzucić

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Chyba źle mnie zrozumiałeś. Planuję płyty PIR nakrokwiowo, zamiast deskowania.
    wpadnij do mnie to Ci pokaże jedną budowę z takim pokryciem (szwagra mojego)
    Ostatnio edytowane przez shitol ; 23-09-2015 o 13:56

  16. #496
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ... i jak się odnalazłeś w gronie forumowiczow. Nue widze żadnej relacji choćby jednego zdania na ten temat

  17. #497
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    ... i jak się odnalazłeś w gronie forumowiczow. Nue widze żadnej relacji choćby jednego zdania na ten temat
    Impreza sobotnia się udała, mimo iż prawie nikogo nie znałem, bardzo szybko nawiązałem kontakty - atmosfera iście rodzinna. Brak relacji spowodowany jest twardą walką na budowie. Jak będą schły wieńce coś więcej napiszę (a może będzie już video relacja - to się pochwalę).

    Bym zapomniał, dostałem dyplom:
    Ostatnio edytowane przez DrKubus ; 01-10-2015 o 22:46
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  18. #498
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Jestem padnięty, ale pierwszy tydzień urlopu uznaję za udany:





    Jutro mam nadzieję uda się dokończyć kształtki na drugiej stronie ścianki kolankowej i może zacznę szalowanie rdzeni... w przyszłym tygodniu zalewamy wieniec.

    Drzewo na więźbę trzeba powoli zamawiać
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  19. #499
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    bardzo ładnie a jak bedziesz robił szalunek rdzeni z zewnątrz? Z drabiny czy będziesz ustawiał rusztowanie? Albo może jakiś cfaniacki sposób od wewnątrz?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #500
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    bardzo ładnie a jak bedziesz robił szalunek rdzeni z zewnątrz? Z drabiny czy będziesz ustawiał rusztowanie? Albo może jakiś cfaniacki sposób od wewnątrz?
    Znając mnie pewnie będzie coś nietypowego, z pewnością nie będzie rusztowania, z drabiny ciężko będzie utrzymać.

    Tak sobie myślę, że zrobię podpórkę na desce opartej o mur, na tym postawie szalunek, przełożę śruby i od wewnątrz będę skręcał.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

Strona 25 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony