dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 47
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 928
  1. #461
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Dawno mnie tu nie było, ale żyję, budowa również...

    Po położeniu stropu pozostało zbrojenie i zaszalowanie, ciągnęło się to niemiłosiernie, gotów byłem już zaprosić ekipę do wykonania zbrojenia rdzeni ściany kolankowej. Po 2 tygodniach poszukiwań ekipy (w tym czasie zdążyłem już ponacinać płyty, wygiąć pręty i strzemiona), trafiłem na ekipę która podjęła się zadania. Przyjechali na drugi dzień przed 8 i wzięli się do pracy. Po 30 min. dywagacji nad 3 prętami, postanowiłem im pomóc, pokazałem jak mają je zamontować i poszedłem... Po kolejnych 30 min., jeden rdzeń (6 prętów) gotowy! - co prawda dwa pręty przymocowane odwrotnie, ale mówi się trudno.

    Postanowiłem zaprosić ich na kawę i pocieszyć, że następne pójdą szybciej. Niestety Panowie już byli spakowani i poinformowali mnie, że spróbowali, ale myśleli że to szybciej pójdzie i oni jadą już do domu Całe szczęście, że nie dałem nabrać się na ich wcześniejsze zapewnienia i nie zamówiłem betonu na popołudni.

    Zamiast tracić czas na poszukiwania kolejnej ekipy, wziąłem szwagra do pomocy i pozostałe 14 rdzeni zrobiliśmy w 2 x po 3h.

    Kolejny dzień było szalowanie szczelin, które pozostały między płytami SMART.

    Po paru godzinach pojawił się malutki zagajnik na parterze:






    Wczoraj natomiast przy wsparciu 3 budowlańców i forumowego kolegi shtiol'a (jeszcze raz dzięki za pomoc), udało się zalać strop:



    Dzisiaj w nocy strop podlała matka natura, ale o 14 wyszło słońce i mogę zaprezentować poziom 1:



    Ostatnio edytowane przez DrKubus ; 20-09-2015 o 14:15
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  2. #462
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Elegancko, my tu mysleli ze ten strop to sie na Ciebie zawalil
    Kolejny raz sie potwierdza, że samemu jednak sie zrobi najpewniej i najlepiej!

    Pozdro dla samorobow!

  3. #463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Hura. Będziesz coś jeszcze robił w tym roku, czy tylko folią przykryjesz?

    Jak się popatrzy na stare zdjęcia, to widać że jednak sporo roboty już za.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	331303
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 20-09-2015 o 20:05

  4. #464
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Hura. Będziesz coś jeszcze robił w tym roku, czy tylko folią przykryjesz?

    Jak się popatrzy na stare zdjęcia, to widać że jednak sporo roboty już za.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	331303
    W tym roku planuje zamknąć dachem i otwory zaślepić - zobaczymy czy już docelowo (okna, drzwi) czy tylko tymczasowo, ale zimą chciałbym instalacje w środku układać.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  5. #465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No to masz sporo roboty. Ścianki kolankowe, wieniec, więźba, folia, łaty, pokrycie... samemu się nie da, a to już prawie październik. Więźba ciężka i czasowo zeszłoby z całością z 2 miesiące. Co zatem planujesz?
    Lepiej zamów okna, znajdź kogoś do dachu, zapakuj HDS-em pustaki na górę, zamów drewno i jak się czujesz na siłach to wybuduj ścianki kolankowe i wieniec zrób, a jak nie to najmij kogoś na dwa-trzy dni. W tej kolejności właśnie, a jak będziesz miał okna, to coś będziesz mógł w zimie porobić. Termin montażu też można przesunąć jeśli już okna będą. Inaczej stracisz tylko mnóstwo czasu i zdrowia i przed zimą nie przykryjesz.

  6. #466
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Dawno mnie tu nie było, ale żyję, budowa również...

    Po położeniu stropu pozostało zbrojenie i zaszalowanie, ciągnęło się to niemiłosiernie, gotów byłem już zaprosić ekipę do wykonania zbrojenia rdzeni ściany kolankowej. Po 2 tygodniach poszukiwań ekipy (w tym czasie zdążyłem już ponacinać płyty, wygiąć pręty i strzemiona), trafiłem na ekipę która podjęła się zadania. Przyjechali na drugi dzień przed 8 i wzięli się do pracy. Po 30 min. dywagacji nad 3 prętami, postanowiłem im pomóc, pokazałem jak mają je zamontować i poszedłem... Po kolejnych 30 min., jeden rdzeń (6 prętów) gotowy! - co prawda dwa pręty przymocowane odwrotnie, ale mówi się trudno.

    Postanowiłem zaprosić ich na kawę i pocieszyć, że następne pójdą szybciej. Niestety Panowie już byli spakowani i poinformowali mnie, że spróbowali, ale myśleli że to szybciej pójdzie i oni jadą już do domu Całe szczęście, że nie dałem nabrać się na ich wcześniejsze zapewnienia i nie zamówiłem betonu na popołudni.

    Zamiast tracić czas na poszukiwania kolejnej ekipy, wziąłem szwagra do pomocy i pozostałe 14 rdzeni zrobiliśmy w 2 x po 3h.

    Kolejny dzień było szalowanie szczelin, które pozostały między płytami SMART.
    Mozesz dokladniej opisac wykonanie zbrojenia. Bo rozumiem ze szalujesz wszystkie plyty i zalewasz betonem, czy tez jakies zbrojenie? Te 14 rdzeni to tylko do ściany kolankowej?

  7. #467
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    No to masz sporo roboty. Ścianki kolankowe, wieniec, więźba, folia, łaty, pokrycie... samemu się nie da, a to już prawie październik. Więźba ciężka i czasowo zeszłoby z całością z 2 miesiące. Co zatem planujesz?
    Lepiej zamów okna, znajdź kogoś do dachu, zapakuj HDS-em pustaki na górę, zamów drewno i jak się czujesz na siłach to wybuduj ścianki kolankowe i wieniec zrób, a jak nie to najmij kogoś na dwa-trzy dni. W tej kolejności właśnie, a jak będziesz miał okna, to coś będziesz mógł w zimie porobić. Termin montażu też można przesunąć jeśli już okna będą. Inaczej stracisz tylko mnóstwo czasu i zdrowia i przed zimą nie przykryjesz.
    Plan jest taki, ze za tydzień zaczynam 2 tygodniowy urlop w tym czasie chce pociągnąć ścianki kolankowe do wieńca i ścianki szczytowe - ile się da, później zaproszę ekipę która dociągnie mi ścianki szczytowe do końca (na 9 metrach murowanie to już nie to "co tygrysy lubią najbardziej").

    Dach od samego początku planowałem zlecić (dzisiaj mam umówione spotkanie w tej sprawie), więc mam nadzieję, że chłopaki do końca października załatwią sprawę przykrycia. Jeszcze mam dylemat czy deskować/papować, a później bawić się z wełną, czy zaszaleję i położę piankę PIR nakrokwiowo.

    Co do okien, to za 2 tyg. jak już będę miał komplet otworów okiennych (w ścianach szczytowych), zamówię okna i jak się uda zamkniemy bryłę do końca roku.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  8. #468
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    Mozesz dokladniej opisac wykonanie zbrojenia. Bo rozumiem ze szalujesz wszystkie plyty i zalewasz betonem, czy tez jakies zbrojenie? Te 14 rdzeni to tylko do ściany kolankowej?
    Zbrojenie/szalowanie w moim przypadku polegało na:
    - zaszalowaniu przestrzeni które nie zostały przykryte płytami SMART (3 szczeliny od 7 do 19 cm)
    - zaszalowaniu wieńca nad oknem tarasowym (na dwuteownikach nie kładłem kształtek.
    - wycięciu szczelin w płytach w miejscu gdzie idą rdzenie ścianki kolankowej
    - zazbrojeniu w/w przestrzeni
    - postawieniu rdzeni, gdzie pręty zbrojenia rdzeni wchodzą w szczeliny wycięte w płycie SMART.

    Co do drugiego pytania, miało być 16 rdzeni (po 8 na ściankę kolankową), ale z jednej strony wychodziło mi że między rdzeniami będzie 35 i 45 cm, więc jednego rdzenia się pozbyłem i odległość jest ciut większa (110 cm), w stosunku do 95 cm w pozostałych przypadkach.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  9. #469
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Już oficjalnie - w najbliższą sobotę, osoby które pojawią się w Wa-wie na spotkaniu forumowiczów, będą mogły wysłuchać mojego wystąpienia i wziąć udział w dyskusji na temat: Czy informatyk może sam zbudować dom? Ja, Samorób buduję.

    Dla pozostałych - całość ma być rejestrowana i dostępna w formie audio-wizualnej

    Mam nadzieję, że chociaż z częścią osób udzielających się na forum będzie okazja się tam spotkać
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  10. #470
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie wybieram się na to spotkanie do Wawy, ale bardzo mnie cieszy, że Twój referat dostępny będzie do obejrzenia Mój mąż informatyk szczególnie się cieszy

    Życzę powodzenia w wystąpieniu, oby wywiązała się ciekawa dyskusja
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  11. #471
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    E ,no super Doktorku. Gratulacje. Plany duże na ten rok . Oby się spełniły. Ja to już za stary jestem na takie tempo chyba. Co do twojego wystąpienia w Wa-wie: W końcu byłaby okazja do poznania w realu bo widać ,że czasu Ci brak na odwiedzenie starych śmieci. A posłuchać mądrego człowieka zawsze miło.
    Pogody,zdrowia i dużo siły życzę.

  12. #472
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał MeArek Zobacz post
    E ,no super Doktorku. Gratulacje. Plany duże na ten rok . Oby się spełniły. Ja to już za stary jestem na takie tempo chyba. Co do twojego wystąpienia w Wa-wie: W końcu byłaby okazja do poznania w realu bo widać ,że czasu Ci brak na odwiedzenie starych śmieci. A posłuchać mądrego człowieka zawsze miło.
    Pogody,zdrowia i dużo siły życzę.
    To co zobaczymy się w Wa-wie, czy będziesz czekał na wideo?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  13. #473
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Bardzo bym chciał jechać. Tym bardziej ,że mam gdzie nocować
    Zgłosiłem swoje przybycie ale dzieciak namawia na piknik lotniczy w Łasku:http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/p...l,t,id,tm.html.
    Teraz chyba wszystko zależy od pogody.

  14. #474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Wełna to dziadostwo. Kto ma, ten żałuje i mówię to po rozmowie z wieloma osobami. Pod wpływem wilgoci zbija się w gęstą kołdrę i przestaje izolować. Budowlańcy robiący remonty też mówili mi że to tak wygląda po zdjęciu płyt GK, wiec to chyba jest przyczyną zimnych poddaszy. Poza tym taka luźna wełna znacznie gorzej tłumi dźwięki niż pianka.
    Nie zapomnij tylko o folii (najtańszej), żeby się pianka z pokryciem nie skleiła. Moja znajoma dostała dom w stanie surowym i tam właśnie nie było ani desek, ani folii. Ostatecznie obijali folią krokwie od wewnątrz, zabezpieczali listewkami i dopiero w to wstrzykiwali piankę. Dużo niepotrzebnej roboty.

  15. #475
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Wełna to dziadostwo. Kto ma, ten żałuje i mówię to po rozmowie z wieloma osobami. Pod wpływem wilgoci zbija się w gęstą kołdrę i przestaje izolować. Budowlańcy robiący remonty też mówili mi że to tak wygląda po zdjęciu płyt GK, wiec to chyba jest przyczyną zimnych poddaszy. Poza tym taka luźna wełna znacznie gorzej tłumi dźwięki niż pianka.
    Nie zapomnij tylko o folii (najtańszej), żeby się pianka z pokryciem nie skleiła. Moja znajoma dostała dom w stanie surowym i tam właśnie nie było ani desek, ani folii. Ostatecznie obijali folią krokwie od wewnątrz, zabezpieczali listewkami i dopiero w to wstrzykiwali piankę. Dużo niepotrzebnej roboty.
    Chyba źle mnie zrozumiałeś. Planuję płyty PIR nakrokwiowo, zamiast deskowania.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  16. #476
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A to od środka chyba i tak będziesz musiał jakieś wiatrownice dać.
    Płyta pir chyba by się w końcu wyrobiła w miejscach mocowania do krokwi i dach straciłby na sztywności a w deskowaniu między innymi o to chodzi.

  17. #477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Chyba źle mnie zrozumiałeś. Planuję płyty PIR nakrokwiowo, zamiast deskowania.
    Chyba źle. A ile te płyty kosztują za m3?

  18. #478
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    A to od środka chyba i tak będziesz musiał jakieś wiatrownice dać.
    Płyta pir chyba by się w końcu wyrobiła w miejscach mocowania do krokwi i dach straciłby na sztywności a w deskowaniu między innymi o to chodzi.
    Myślę, że to i tak będzie znacznie sztywniejsze niż konstrukcja z membraną ostatnio tak popularna, ale dobrze że zwróciłeś uwagę dopytam.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  19. #479
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Chyba źle. A ile te płyty kosztują za m3?
    Cena m3 zmienia się w zależności od grubości, tutaj znalazłem cennik: http://www.thermano.eu/pub/pl/upload...ano-cennik.pdf ale na wycenę konkretną jeszcze czekam.

    Przyjmując nawet wg. cennika: 12 cm płyty 75 zł/m2 (brutto 8% VAT) - co daje U=0,19 W/m2K, to jest to chyba korzystne, odchodzi deskowanie, papowanie, koszt waty, układanie wełny. No i współczynnik wydaje się być realny, nie ma na niego wpływu wilgotność powietrza, nie zwinie się, nie będzie mostka na krokwi...
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  20. #480
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nie wiem czy to to samo ale płyty obustronnie obłożone blachą chyba by sie sprawdziły w tym wypadku.
    Od razu masz pokrycie na gotowo. W starej pracy miałem magazyn tym kryty. Fajna sprawa - podobna do twojego stropu.

    ps.
    poczytaj posty Pana Andrzeja W. od dachów. sporo robi izolacji nakrokwiowych tylko mnie nie dotyczy więc sie nie interesowałem.

Strona 24 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony