dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 125

Temat: M3-70m2-

  1. #101

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    dzięki PePe i nawzajem!!

  3. #103
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W ramach poświątecznych zmian, o przybyło nam 2TB przestrzeni centralnego dysku wraz a obudową to tegowego Synology DS 211j:



    A to jeżeli ktoś myśli, że sitch 24 portowy do 3 pokojowego mieszkania to gruba przesada:

    wolnych zostało 8 portów, ale do podłączenia jest jeszcze co nieco
    Szafa RACK w pełnej okazałości:


    Pozdrawiam

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wracając do tematu Maximuma, którego nie ma nigdzie już i moich wiszących kabli, to rozwiązanie się robi
    Zakupiłem 2 tablety e Realu (w tym tygodniu było -20% na wszelkie tego typu ustrojstwa) za 190zł (Lark Free Me 70.0) i czekam na wykonanie z pleksi zaprojektowanej własnoręcznie obudowy. Ponieważ tablet będzie wisiał tuż obok grupy przełączników w ramce potrójnej pionowej to zdecydowałem się na powieszenie go również pionowo, a obudowa/uchwyt z pleksi polakierowane zostaną pod kolor osprzętu ospela (szary metalic).
    Dla potomnych wrzucam projekt obudowy w razie jakby ktoś chciał coś podobnego zrealizować.

    Koszt tabletów 380zł + koszt wykonania uchwytów z materiałem, lakierowaniem ok 250zł...
    Będzie gotowe na koniec przyszłego tygodnia, więc powoli zacząłem zabawę z kablami, zamówiłem wzmacniacz do głośników,
    http://allegro.pl/wzmacniacz-wzd100w...512077116.html (79zł)
    zaś same głośniki to stare elementy z kina domowego które będą leżeć na szafkach kuchennych.
    Na szczęście kable RCA oraz zasilanie nisko i wysoko napięciowe mam wyciągnięte nad szafki pod tynkiem więc cała operacja sprowadzi się do założenia kilku kostek i wkręcenia dwóch śrub pod uchwyt na ścianie
    Ostatnio edytowane przez witu102 ; 03-08-2012 o 10:00

  5. #105
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No i ruszyły roboty związane z osadzeniem tableta w "ubranku" w kuchni.
    Po przymiarkach powstał otwór o wymiarach 110x170cm głęboka na 5cm
    Następnie pierwsze przymiarki puszki:


    Następnie po osadzeniu puszki została osadzona i zagipsowana:



    A na koniec rzeczywisty wygląd ubranka solo:

    oraz ubranka z zawartością czyli tabletem Lark 70.0:


    Może jutro uda mi się wyszlifować pomalować i cudo zawiesić

    Wokół puski jest rozklejona taśma malarska prawie w identycznym kolorze co ściana więc bez obaw nie utytłałem połowy ściany gipsem

  6. #106

    Domyślnie

    Hey
    gratuluje pomysłu multiroom. Właśnie jestem na etapie rozważań i przygotowania do systemu, dlatego chętnie obserwuje Twoje poczynania.
    tablety które kupiłeś mają gniazdo RJ45?
    Jak będą miały swoje IP to możesz na telefonie z androidem zainstalować Bubble upnp, którym bedziesz sterował źródło.
    Wybierasz skąd ma isc sygnał (dysk sieciowy, czy cokolwiek) i dokąd ma iść sygnał (napele w pokojach, radia internetowe, TV w DLNA/Upnp)

    pozdrawiam

  7. #107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    jest adapter wpisany do urządzenia rj45+2x usb muszę to przekierować żeby weszło w obudowę i git dzięki za podpowiedź co do programu androidowego

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    wpinany jest i muszę go przelutowac tylko android wie lepiej

  9. #109

    Domyślnie

    świetnie, już mi się podoba pomysł. Kiedy planujesz wstepne uruchomienie i sprawdzenie jak to funkcjonuje?

  10. #110
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No i stało się, system złożony (poza adapterem na RJ45, który oddam do lutowania w poniedziałek), całość zamontowana, wisi, trzyma się i działa (obecnie uPnP i radia internetowe via WiFi). Po podłączeniu RJ-ki funkcjonalność delikatnie wzrośnie, ale i bez tego spełnia moje oczekiwania
    Kilka fotek z uruchomienia:

    Uchwyt jest wysokości ramki potrójnej, obecnie znajduje się, około 0,5cm powyżej zakładanego poziomu, po zainstalowaniu adaptera ethernetowego zostanie osadzony na miejscu i zasylikonowany co by nie odstawał od ściany

    uruchomienie urządzenia

    całość "działająca"

    widok z boku

    tutaj pokazana grubość całości, nie odstaje od ściany, całość ma około 2cm grubości.
    Wiem, że spod spodu zieje lekko gips, ale zostanie on pomalowany przy okazji końcowego montażu

  11. #111

    Domyślnie

    Witam

    Gratulacje realizacji - wygląda na prawdę nieźle.
    Jaki program używasz do upnp, radia internetowego? czy planujesz jakąś większą funkcjonalność w przyszłości tzn sterowanie światłem itd?

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    do sterowania światłem potrzebowałbym fibaro czyli wydatek dla mieszkania koło 5k zł...obecnie mam przełączniki tak porobione, że nie potrzebuję takich rozwiązań (choć z racji, że tablet jest na androidzie jest to jak najbardziej możliwe). Korzystam obecnie z bubble upnp i jestem zadowolony
    Co do funkcjonalności to przewiduje muzyka via uPnP radia internetowe, możliwość przeglądania zdjęć. Filmów na tym raczej nie będę oglądał
    Także głównie narzędzie muzyczne

  13. #113

    Domyślnie

    hey
    minęło juz trochę czasu, jak się sprawuje Twój system? nie ma spowolnień podczas przeszukiwania dysku po upnp i potem podczas streamowania?
    jakiego switcha używasz?

  14. #114
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hej system działa ok co do switcha to mam gigabitowego TP Linka
    http://www.morele.net/switch-tp-link-tl-sg1024d-374221/
    z wyszukiwaniem przez UPnP nie ma problemów, muza śmiga aż miło, przeszukuje się równie szybko jak an dysku komputera czy pendrivie, spokojnie mogą na dwóch TV lecieć filmy Ful HD i na 3 odbiornikach muza z dysku mp3 128kbps i żadnych zakłóceń nie ma.
    Jak uploaduje filmy an dysk to przez kable leci spokojnie 25MB/s

  15. #115
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mari1981

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-290
    Posty
    6

    Domyślnie

    Fajny pomysł z tym systemem multiroom. Tez sie przymierzam do podobnego rozwiazania i dlatego mam pare pytan. Jak rozwiązales problem wzmacniaczy - Są w każdym pomieszczeniu gdzieś schowane? Możesz dac namiar jakie konkretnie wzmacniacze zastosowałes i jakie głośniki. A i jeszcze jedno czy zastosowanie głośników aktywnych nie załatwiłoby sprawy wzmacniaczy?

  16. #116

    Domyślnie

    Masa roboty i to dobrej roboty widzę, że idziesz z postępem techniki. Świetnie wykończone mieszkanie.

  17. #117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    dzięki póki co zaczynam planować remont łazienki wraz z prawdopodobną wymianą płytek w kuchni i przedpokoju i wymianą grzejników...

  18. #118
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mari1981 Zobacz post
    Fajny pomysł z tym systemem multiroom. Tez sie przymierzam do podobnego rozwiazania i dlatego mam pare pytan. Jak rozwiązales problem wzmacniaczy - Są w każdym pomieszczeniu gdzieś schowane? Możesz dac namiar jakie konkretnie wzmacniacze zastosowałes i jakie głośniki. A i jeszcze jedno czy zastosowanie głośników aktywnych nie załatwiłoby sprawy wzmacniaczy?
    Są wzmacniacze pochowane w łazience pod sufitem z KG w kuchni na górze mebli, oczywiście, że zastosowanie głośników aktywnych byłoby rozwiązaniem, ale są one dość drogie i nie można łatrwo dostać np do zabudowy w suficie, ja miałem głośniki ze starego kina domowego które wykorzystałem w kuchni.

    Wzmacniacz:
    http://allegro.pl/zestaw-audio-do-sk...012118878.html
    nie dokładnie taki ale tego typu

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Witam się w Twoim gniazdku

    Świetnie prowadzony wątek, zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać dopóki nie dotarłam do ostatniego wpisu. Rewelacyjnie szybko i przemyślanie przeprowadzony remont. Już nie mogę się doczekać co wymyślicie w temacie łazienki i kuchni. Brawo za niebiałe (wszechobecne) szafki do kuchni
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  20. #120
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    no co do płytek (bo tylko one będą zmieniane) to w kuchni pewnie damy coś pod kolor blatu i w przejściu chciałbym to płynnie np mozaiką połączyć to z płytkami na przedpokoju (prawdopodobnie szare) a co do łazienki to bardzo chciałbym zachować i wannę i prysznic, popełniłem już nawet kilka wstępnych wizualizacji:





    P.S Kolory są z grubsza przypadkowe, chodzi o samą aranżację przestrzeni

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony