dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Joasiamik

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    6

    Domyślnie pompa powietrze-powietrze, czy ktoś taką ma ?

    Witam, czy ktoś ma zainstalowaną pompę ciepła powietrze powietrze firmy DAKINA, bądź innych firm ? Jakie spostrzeżenia z użytkowania, kto poleca ? kto krytykuje? Proszę o pomoc, bo chcę się na taką zdecydować.

  2. #2

    Domyślnie Daikin SkyAir

    Cytat Napisał Joasiamik Zobacz post
    Witam, czy ktoś ma zainstalowaną pompę ciepła powietrze powietrze firmy DAKINA, bądź innych firm ? Jakie spostrzeżenia z użytkowania, kto poleca ? kto krytykuje? Proszę o pomoc, bo chcę się na taką zdecydować.
    Witam,

    Mam w domu 190 m2 Daikin SkyAir z rekuperatorem. Na ogrzewanie zużyłem w ubiegłą zimę, która była bardzo ostra, ok. 13 tys. kWh plus 1000 rekuperacja, czyli ok. 5500 zł., przy temp. wewnętrznej 23 st. i bez wspomagania się kominkiem. Trzeba pamiętać, że taki system jest droższy, bo tam jest mocna dmuchawa (ok. 800 w), która chodzi przez wiele godzin. Za to klimatyzacja latem - bezcenne .

    Pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bea_k

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    15

    Domyślnie

    Niestety nie uzytkuję ale z zawodowego doświadczenia uważam, że mimo dośc wysokiej ceny SkyAir Daikina to najlepszy wybór
    Na rynku jest wiele rozwiązań a kazdy oczywiście chwali swoje - i uzytkownicy i producenci ale skoro juz się zastanawiasz nad wyborem tego naj to cóż innego można polecić??? Zresztą koszt zakupu kosztem, ale dalsze bezawaryjne użytkowanie - bezcenne
    Poza tym jeśli nie trafisz na chytrego sprzedawcę, możesz wynegocjować dobry rabat

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Werkotka

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-653
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    W 2010 roku założyliśmy pompy ciepła firmy Nateo z montażem firmy Ebea,
    Na powierzchni 140m2 domu jedno piętrowego rozłożyli ogrzewanie podłogowe którego nie zamienilibyśmy na grzejniki z racji wygody i ekonomii. W kotłowni wstawili nam pompy ciepła z zasobnikiem wody 300l - nigdy podczas półtora rocznego użytkowania domu nie skończyła nam się gorąca woda, dodam że lubimy długie postoje pod prysznicem z którego leci na prawdę parząca woda
    Grzejniki aby grzały muszą mieć wysoką temperaturę więc w pompie załącza się grzałka która ciągnie prąd - cos za coś albo grzejnik albo oszczędności. Podłoga nagrzewa się do temp max 40stopni dlatego jest taka ekonomiczna bo nie potrzeba wiele energi aby je nagrzać. Podłoga zaś długo oddaje ciepło wobec czego nie ma gwałtownych skoków temperatury w pomieszczeniu - na prawdę super ale sterowanie temp w pomieszczeniach z pompy za to nie działa jak termostat w grzejniku - też coś za coś
    Na zewnątrz budynku wmontowano nam tzw studnię przelewową a w gruncie wywiercono trzy odwierty po 70m. Mamy bardzo dobre źródło dolne w największe mrozy miało 5 c ciepła na wyjsciu . źródło dolne poziome i powietrze odradzam - mogą się nie sprawdzić. Szczególnie pompy typu powietrze powietrze - to raczej gadżet niż ogrzewanie. Poziome zaś radzę dobrze, mocno zakopać bo w Polsce nawet jeśli ziemia na metr nie przemarznie to ciepła ona za bardzo nie będzie i znów i tu włączą się prądożerne grzałki.
    Oczywiście jak ktoś ma zasobny portfel i stać go na prąd to ok - też coś za coś
    Nasza pompa 8KW ma też możliwość chłodzenia pasywnego, którego jeszcze nie używaliśmy racji tego że nie dokupiliśmy jeszcze urządzeń do pomisczeń, można zamotowac 3 sztuki do naszej pompy aby były wydajne i podobno wieje powietrzem z nich około 7C najmniej - latem jak znalazł pożyjemy zobaczymy .
    Instalacje już mamy więc gdy je kupimy to dopiszę jak się sprawdzają. To z czego na dzień dzisiejszy bym zrezygnowała to sterowniki temperatury w pomieszczeniach. Z racji praw fizyki działają z opóźnieniem 24h i jak dla mnie nie sprawdziły się. Lubimy mieć ciepło i w zimie trzymamy w domu temp 19-21C a wsypialni 18C ale i bez tych sterowników można żyć (kosztowały 5,5tyś netto). zimą można otworzyć na chwilę okno w sypialni i wychodzi na to samo no ale jak oszczedzać to na całego więc mamy sterowniki i ich używamy sporadycznie
    No i gdybym mogła cofnąć czas to oddała bym hydraulike wod-kan w ręce monterów pompy bo nam spartaczył polecony rzekomo dobry hydraulik podłączając grzejniki łazienkowe szeregowo zamiast oddzielnie. Teraz ostatni jest zalezny od poprzednich czy płynie w nich woda , jesli nie to nie grzeje Dodam, że chodzi o ciepłą wodę użytkową i mamy grzejniki tylko w łazienkach do wieszania i suszenia reczników. Woda z CWU jest dostepna cały rok a nie tylko w sezonie grzewczym po za tym po zakręceniu grzejnika woda nie płynie więc kolejna oszczędnośc i funkcjonalność
    Co do kosztów to całość: pompa, zasobnik, odwierty, ogrzewanie podłogowe, studnia przelewowa, sterowniki, instalacja chłodzenia pasywnego, plany geodezyjene,robocizna kosztowały 95tyś.brutto; montowaliśmy w 2010roku. Plany geodezyjne szczerze doradzam przy małych działkach!!. Nas kosztowały plany i pozwolenie 3 tyś brutto
    Jesli zrobimy odwierty bez pozwolenia bliżej granicy działki niż 8m wówczas jeśli sąsiad zrobi odwierty w odległości 8m lub mniej od naszego odwiertu i będzie miał pozowolenie wówczas będzie miał prawo domagać się od nas abyśmy nasz odwiert usuneli z racji "podkradania" ciepła w ziemi na które nie ma pozowlenia!! Dlatego zdecydowanie doradzam umiszczenie na planach naszych odwiertów legalnie (koszt odwietów to około 17 tyś netto)!!!
    Pracujemy nad funduszami na rekuperator, który zapewne poprawi nam wydajnośc pompy a raczej oszczędność ciepła które teraz ucieka jeszcze przez kominy. Zdecydowalismy sie na rekuperator ITHO ze sterowaniem 3 stopniowym - są ekonomiczne, podobno
    Na dzień dzisiejszy płacimy rachunki za prąd około 500zł/m-c w okresie grzewczym i około 200zł w okresie po za sezonem grzewczym w którym pompa podgrzewa jedynie ciepłą wodę użytkową
    Kominek nie będzie miał płaszcza wodnego bo jest awaryjny a kominek nie ma być jedynym źródłem ogrzewania w domu ale jedynie jako ozdoba: i podrzewacz w okresach przejściowych co pozwoli nam na znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania - ta liczę
    W domu mamy oświetlenie ledowe łącznie z światłem halogenowym. Kupiliśmy żarówki w hurtowni na sosnowej w Markach k Warszawy. Kosztowały 35zł/szt ale świecą jak halogeny!!Te z marketu nie maja takiej mocy więc szczerze odradzam!!!! No i oczywicie każda z nich pobiera 2,7kw zamiast 50Kw Są super bo nie nagrzewają się i można je umiescić blisko np firanek - tak jak mamy w wykuszu bez obawy że się coś zapali
    No i są energooszczędne cały czas a nie tylko gdy sie nagrzeją

    Dom jest zbudowany z Ytongu, ocieplony styropianem 12cm - żałuje że nie 15cm - byłoby prawie na poziomie pasywnym. Dach ocieplony na połaciach wełną 15cm + 15 cm na stropie tuż nad pierwszym piętrem, na podłodze poddasza
    Okna PVC, średniej jakości - stać nas było już tylko na Dobroplast, szyba P4 ramy antywłamaniowe, ze szprosami - bo tak ładniej - szkoda że nie kupilismy Veki
    Drzwi wejściowe PCV, wzmacniane blachą, antywałaminiowe - i to był strzał w dziesiątkę!! Są bardzo ciepłe nie odkrztałcają się i nie tracą koloru Też Dobroplastu
    Podłoga ocieplona na 20 cm + styrpian 9 cm pod podłogówką

    Mamy dwu strefową umowę z elektrownią
    Dzieki temu piekę oraz piorę,i zmywam zmywarką z opóźnionym startem w godzinach 13-16 kazdego dnia lub po 22: do 6 rano - można się przyzwyczaić
    I tyle jeśli chodzi o energię i nasze oszczędności wyszło naprwadę super
    Jestesmy bardzo zadowoleni szczególnie z rachunków zimą

    Nasi sąsiedzi za gaz zimą płacą 900-1200zł /m-c w domu 180m2 plus 200-300 zł za prąd -MASAKRA!!!!!

    Mam nadzieję że przydadzą Wam się te informacje Kalkulujcie co chcecie i róbcie tak aby całośc pasowała do Waszych potrzeb i możliwości
    Spłacam w ten sposób dług wobec tych którzy pisali posty o pompach i dzięki nim przekonałam się że jest to najlepsze urządzenie grzewcze dla oszczędnych i nie lubiącyh palić w piecu Dziekuję Wam bardzo

    Pozdrawiam
    W.

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba się ktoś nawalił w długi weekend i postanowił zostać pisarzem
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    1200 zl za gaz miesiecznie ..??? to oni scian nie maja .. ???

  7. #7

    Domyślnie

    Ty się nie nabijaj. Sam dostałem rachunek ponad 1200zł za jeden miesiąc. Tyle, że to propan więc potencjalnie 2x drożej.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    1200zl to jakeis 600m3 gazu ludzie sie w 1200m3 na rok mieszcza ogrzewanie z uzytkowa woda

  9. #9

    Domyślnie

    Patrząc na rekordowo niskie wyniki zużycia prądu/gazu/wody to czasem ma wrażenie, że ludzie się nie myją, jedzą zimne jedzenie i mieszkają zimą w 15 stopniach...

    PS.
    Pamiętaj, że to propan... Te 1200zł to było za 112,41m3

    PS2.
    To nie było 1200 ale 1318zł - sprawdziłem fakturę
    Ostatnio edytowane przez chcialbympompe ; 05-05-2012 o 16:54
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    ehehehno to ja powiem tak bede mial rekordowe niskie zuzycie gazu i pradu ehehhe pompa do -5, a potem gaz i bede mogl w 2 tematach swiecic ehhehe - mam teraz propan do gotowania i powiem ze nic szybciej czajnika nie nagrzeje jak propan

  11. #11
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    ehehehno to ja powiem tak bede mial rekordowe niskie zuzycie gazu i pradu ehehhe pompa do -5, a potem gaz i bede mogl w 2 tematach swiecic ehhehe - mam teraz propan do gotowania i powiem ze nic szybciej czajnika nie nagrzeje jak propan
    Jest sens kupowania pompy ciepła do - 5???
    Chyba szkoda kasy

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    ehehehno to ja powiem tak bede mial rekordowe niskie zuzycie gazu i pradu
    Czyli jeszcze nie mieszkasz? No to poczekamy, zobaczymy...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    miki - jak pompa bedzie za 3,5 tys. albo nawet 5 tys. to i tak mi sie oplaca
    wykorzystam jeszcze wysoki COP
    a co do gazu, spokojnie zmieszcze sie w taryfie W2 (czy jak tam ona teraz sie zwie)- jak pogrzeje gazem do 1,5 miesiaca w sezonie,
    cwu przez te 10,5 miesiaca pompa w taniej taryfie - gaz jeszcze do gotowania ..
    domek bede mial nieduzy..110m2 podlogowka wszedzie, generalnei dobrze ocieplony .... okna prawie wszystkie od poludnia ... - ma byc energooszczednie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Werkotka Zobacz post
    Witam,
    W 2010 roku założyliśmy pompy ciepła firmy Nateo z montażem firmy Ebea,
    Na powierzchni 140m2 domu jedno piętrowego rozłożyli ogrzewanie podłogowe którego nie zamienilibyśmy na grzejniki z racji wygody i ekonomii. W kotłowni wstawili nam pompy ciepła z zasobnikiem wody 300l - nigdy podczas półtora rocznego użytkowania domu nie skończyła nam się gorąca woda, dodam że lubimy długie postoje pod prysznicem z którego leci na prawdę parząca woda
    Grzejniki aby grzały muszą mieć wysoką temperaturę więc w pompie załącza się grzałka która ciągnie prąd - cos za coś albo grzejnik albo oszczędności. Podłoga nagrzewa się do temp max 40stopni dlatego jest taka ekonomiczna bo nie potrzeba wiele energi aby je nagrzać. Podłoga zaś długo oddaje ciepło wobec czego nie ma gwałtownych skoków temperatury w pomieszczeniu - na prawdę super ale sterowanie temp w pomieszczeniach z pompy za to nie działa jak termostat w grzejniku - też coś za coś
    Na zewnątrz budynku wmontowano nam tzw studnię przelewową a w gruncie wywiercono trzy odwierty po 70m. Mamy bardzo dobre źródło dolne w największe mrozy miało 5 c ciepła na wyjsciu . źródło dolne poziome i powietrze odradzam - mogą się nie sprawdzić. Szczególnie pompy typu powietrze powietrze - to raczej gadżet niż ogrzewanie. Poziome zaś radzę dobrze, mocno zakopać bo w Polsce nawet jeśli ziemia na metr nie przemarznie to ciepła ona za bardzo nie będzie i znów i tu włączą się prądożerne grzałki.
    Oczywiście jak ktoś ma zasobny portfel i stać go na prąd to ok - też coś za coś
    Nasza pompa 8KW ma też możliwość chłodzenia pasywnego, którego jeszcze nie używaliśmy racji tego że nie dokupiliśmy jeszcze urządzeń do pomisczeń, można zamotowac 3 sztuki do naszej pompy aby były wydajne i podobno wieje powietrzem z nich około 7C najmniej - latem jak znalazł pożyjemy zobaczymy .
    Instalacje już mamy więc gdy je kupimy to dopiszę jak się sprawdzają. To z czego na dzień dzisiejszy bym zrezygnowała to sterowniki temperatury w pomieszczeniach. Z racji praw fizyki działają z opóźnieniem 24h i jak dla mnie nie sprawdziły się. Lubimy mieć ciepło i w zimie trzymamy w domu temp 19-21C a wsypialni 18C ale i bez tych sterowników można żyć (kosztowały 5,5tyś netto). zimą można otworzyć na chwilę okno w sypialni i wychodzi na to samo no ale jak oszczedzać to na całego więc mamy sterowniki i ich używamy sporadycznie
    No i gdybym mogła cofnąć czas to oddała bym hydraulike wod-kan w ręce monterów pompy bo nam spartaczył polecony rzekomo dobry hydraulik podłączając grzejniki łazienkowe szeregowo zamiast oddzielnie. Teraz ostatni jest zalezny od poprzednich czy płynie w nich woda , jesli nie to nie grzeje Dodam, że chodzi o ciepłą wodę użytkową i mamy grzejniki tylko w łazienkach do wieszania i suszenia reczników. Woda z CWU jest dostepna cały rok a nie tylko w sezonie grzewczym po za tym po zakręceniu grzejnika woda nie płynie więc kolejna oszczędnośc i funkcjonalność
    Co do kosztów to całość: pompa, zasobnik, odwierty, ogrzewanie podłogowe, studnia przelewowa, sterowniki, instalacja chłodzenia pasywnego, plany geodezyjene,robocizna kosztowały 95tyś.brutto; montowaliśmy w 2010roku. Plany geodezyjne szczerze doradzam przy małych działkach!!. Nas kosztowały plany i pozwolenie 3 tyś brutto
    Jesli zrobimy odwierty bez pozwolenia bliżej granicy działki niż 8m wówczas jeśli sąsiad zrobi odwierty w odległości 8m lub mniej od naszego odwiertu i będzie miał pozowolenie wówczas będzie miał prawo domagać się od nas abyśmy nasz odwiert usuneli z racji "podkradania" ciepła w ziemi na które nie ma pozowlenia!! Dlatego zdecydowanie doradzam umiszczenie na planach naszych odwiertów legalnie (koszt odwietów to około 17 tyś netto)!!!
    Pracujemy nad funduszami na rekuperator, który zapewne poprawi nam wydajnośc pompy a raczej oszczędność ciepła które teraz ucieka jeszcze przez kominy. Zdecydowalismy sie na rekuperator ITHO ze sterowaniem 3 stopniowym - są ekonomiczne, podobno
    Na dzień dzisiejszy płacimy rachunki za prąd około 500zł/m-c w okresie grzewczym i około 200zł w okresie po za sezonem grzewczym w którym pompa podgrzewa jedynie ciepłą wodę użytkową
    Kominek nie będzie miał płaszcza wodnego bo jest awaryjny a kominek nie ma być jedynym źródłem ogrzewania w domu ale jedynie jako ozdoba: i podrzewacz w okresach przejściowych co pozwoli nam na znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania - ta liczę
    W domu mamy oświetlenie ledowe łącznie z światłem halogenowym. Kupiliśmy żarówki w hurtowni na sosnowej w Markach k Warszawy. Kosztowały 35zł/szt ale świecą jak halogeny!!Te z marketu nie maja takiej mocy więc szczerze odradzam!!!! No i oczywicie każda z nich pobiera 2,7kw zamiast 50Kw Są super bo nie nagrzewają się i można je umiescić blisko np firanek - tak jak mamy w wykuszu bez obawy że się coś zapali
    No i są energooszczędne cały czas a nie tylko gdy sie nagrzeją

    Dom jest zbudowany z Ytongu, ocieplony styropianem 12cm - żałuje że nie 15cm - byłoby prawie na poziomie pasywnym. Dach ocieplony na połaciach wełną 15cm + 15 cm na stropie tuż nad pierwszym piętrem, na podłodze poddasza
    Okna PVC, średniej jakości - stać nas było już tylko na Dobroplast, szyba P4 ramy antywłamaniowe, ze szprosami - bo tak ładniej - szkoda że nie kupilismy Veki
    Drzwi wejściowe PCV, wzmacniane blachą, antywałaminiowe - i to był strzał w dziesiątkę!! Są bardzo ciepłe nie odkrztałcają się i nie tracą koloru Też Dobroplastu
    Podłoga ocieplona na 20 cm + styrpian 9 cm pod podłogówką

    Mamy dwu strefową umowę z elektrownią
    Dzieki temu piekę oraz piorę,i zmywam zmywarką z opóźnionym startem w godzinach 13-16 kazdego dnia lub po 22: do 6 rano - można się przyzwyczaić
    I tyle jeśli chodzi o energię i nasze oszczędności wyszło naprwadę super
    Jestesmy bardzo zadowoleni szczególnie z rachunków zimą

    Nasi sąsiedzi za gaz zimą płacą 900-1200zł /m-c w domu 180m2 plus 200-300 zł za prąd -MASAKRA!!!!!

    Mam nadzieję że przydadzą Wam się te informacje Kalkulujcie co chcecie i róbcie tak aby całośc pasowała do Waszych potrzeb i możliwości
    Spłacam w ten sposób dług wobec tych którzy pisali posty o pompach i dzięki nim przekonałam się że jest to najlepsze urządzenie grzewcze dla oszczędnych i nie lubiącyh palić w piecu Dziekuję Wam bardzo

    Pozdrawiam
    W.
    Pytania:
    - jeśłi dobrze zrozumiałem to grzejniki łazienkowe ogrzewasz cwu - czyli działają jedynie wtedy gdy ktoś korzysta z ciepłej wody w łazienkach ?
    - czemu takie dysproporcje w ociepleniu ścian, podłogi i połaci dachowej ? ( uwierz mi 15 styro na ścisnie to nawet nie 50% wymogów dla domów pasywnych u=< 0,1 )
    - 5 500 PLN za ogrzewnie, cwu i prąd dla domku 140 m to według Ciebie jest mało !!!
    - podłogę grzejecie do 40 C ??
    - 95 tys za instalację co dla 140 m domku ?????
    PS mam wrażenie że cały ten post to jedna wielka ściema lub prowokacja .
    -

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    PS mam wrażenie że cały ten post to jedna wielka ściema lub prowokacja .
    A ja mam wrażenie, że ktoś prymitywnymi metodami próbuje zrobić reklamę pewnej firmie montującej PC.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No, podanie kwoty 95tyś za instatację w niedużym w sumie domku to raczej antyreklama

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby
    No, podanie kwoty 95tyś za instatację w niedużym w sumie domku to raczej antyreklama
    To marne grosze dla kogoś, kto oświetla dom LEDami o mocy 2,7kW
    Cytat Napisał Werkotka Zobacz post
    W domu mamy oświetlenie ledowe łącznie z światłem halogenowym. Kupiliśmy żarówki w hurtowni na sosnowej w Markach k Warszawy. Kosztowały 35zł/szt ale świecą jak halogeny!!Te z marketu nie maja takiej mocy więc szczerze odradzam!!!! No i oczywicie każda z nich pobiera 2,7kw zamiast 50Kw Są super bo nie nagrzewają się i można je umiescić blisko np firanek - tak jak mamy w wykuszu bez obawy że się coś zapali
    No i są energooszczędne cały czas a nie tylko gdy sie nagrzeją
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  18. #18

    Domyślnie

    Nie dziwię się że gość obawiał się zapalenia firanek od halogenu o mocy 50 KW ( ciekawe jakie ma przyłącze ??, a może małą elekrownię )

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    To się zwykło nazywać mianem "marketingu szeptanego" czy jakoś tak.

    Ale jest to skuteczne jeśli robią to rozsądne osoby.
    Jeśli zleca się takie coś byle komu to zostaje efekt odwrotny od zamierzonego
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Werkotka

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-653
    Posty
    4

    Domyślnie

    "Pytania:
    - jeśłi dobrze zrozumiałem to grzejniki łazienkowe ogrzewasz cwu - czyli działają jedynie wtedy gdy ktoś korzysta z ciepłej wody w łazienkach ?
    - czemu takie dysproporcje w ociepleniu ścian, podłogi i połaci dachowej ? ( uwierz mi 15 styro na ścisnie to nawet nie 50% wymogów dla domów pasywnych u=< 0,1 )
    - 5 500 PLN za ogrzewnie, cwu i prąd dla domku 140 m to według Ciebie jest mało !!!
    - podłogę grzejecie do 40 C ??
    - 95 tys za instalację co dla 140 m domku ?????
    PS mam wrażenie że cały ten post to jedna wielka ściema lub prowokacja"


    Ad1 Nie, ciepła woda w grzejnikach łazienkowych ma osobny obieg więc działają niezaleznie od używania wody w łazience. Każdy grzejnik można zakręcić aby nie zuzywał energii jeśli się z niego nie korzysta w danym czasie
    Ad2 brak doświadczenia. To nasz pierwszy dom i żałujemy że nie zrobiliśmy lepszej izolacji. Dane podałam dla pełniejszego obrazu. Niestety daleko nam do domu pasywnego ale jak wspomniałam nie mieliśmy jeszcze doświadczenia.
    Ad3 W zimie temperatura w domu wynosiła około 20C, jak grzaliśmy na wyszej temp to było nam za goraco a w sypialni nie dało się zasnąć więc tam mamy temp niższą
    W pierszą zime gdy "suszyliśmy dom" temp była ustawiona na 24C ale wówczas tam nie mieszkaliśmy jeszcze.
    Tak uważam że to jest mało bo w tej cenie mam ogrzewanie i prąd oraz nie muszę zaglądać do pieca w przypadku peletu, węgla czy koksu
    Sąsiedzi płacą za gaz 1200 + prąd około 300 miesiecznie więc przez 6 miesiecy (minimum) daje to kwotę 9000PLN A ja za cay rok zapłaciłam 4200 za prąd wg najnowszych moich wyliczeń - bardzo dokładnych tym razem
    Ad4 Cena zawiera materiały i robociznę za: pompę (, zasobnik wody, instalacje podłogową, sterowniki w pomieszczeniach, studnię przelewową, odwierty, instalację chłodzenia pasywnego oraz koszty projektu. Może to dużo nie wiem bo w 2010 ciężko było aby ktoś napisał na forach jakich kosztów się spodziewać. Otrzymalismy kilka ofert i ta była wówczas najtańsza w stosunku do tego co mieliśmy otrzymać. Jeśli znajdziecie tańszą to ok, trzymam kciuki.

    Co do rachunków to ostatnio wprowadziłam wszystkie do tabelki w Excelu i wyszło że od 1 stycznia 2011 do 1 stycznia 2012 zapłacilismy za prąd 4200PLN (za cały ROK!!!)
    Śrenio miesięcznie wychodzi 350PLN
    W tym jest ogrzewanie, oświetlenie i korzystanie z pralki, zmywarki i wszelkich urządzeń elektrycznych w domu

    Ja nie namawiam do tej firmy, to wasz wybór ale napisałam nazwę firmy i nazwę pompy TYLKO PO TO abyście mieli pełne informacje
    Osobiście doradzam do skorzystania z firmy z rynku lokalnego bo to największa gwarancja że będzie wszytsko ok bo będzie zależało im na dobrej opinii
    Tak doradziłam swojej kuzynce i korzysta z firmy która działa u niej w rejonie. Jej budowa kończy się w przyszłym roku więc zobaczymy. Jedyny bład jaki zrobiła i czego będzie na pewno żałowała to grzejniki na piętrze ale oczywiście każdy ma prawo decydować co u siebie założy.
    Namawiam do pomp jako takich bo są pro ekologiczne a po za tym dla ludzi którzy po zakończeniu budowy nie chcą wysokich opłat miesięcznych
    Oczywiście zgadzam się że gdybyśmy lepiej ocieplili dom zapewne rachunki może byłyby jeszcze niższe ale to zobaczymy jak wybuduję kiedyś drugi dom dom
    Jest kilka decyzji błędnych jak to nieszczęsne ocieplenie ale dopiero w praniu wzytsko wychodzi. Teraz czekamy na rekuperator i może w przyszłym roku kominek.
    Zobaczymy wówczas jak będą wyglądały rachunki

    Co do ogrzewania gazowego czy innego sami podejmiecie decyzję. My zrobilismy tak jak wyżej opisałam i nie żałujemy
    Jesteśmy bardzo zadowoleni i choć nie jest idealnie jest bardzo dobrze


    Ps z tą prowokacją zapachniało komuną albo paranoją
    Ostatnio edytowane przez Werkotka ; 08-06-2012 o 12:27

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony