dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 14
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 274
  1. #161

    Domyślnie

    Trochę zaległych zdjęć.

    Schody zewnętrzne:


    Słupki pod taras drewniany (na legarach):


    Stelaże w naszej łazience (do zabudowania):


    I z trochę bardziej aktualnych rzeczy

    Skrzynka gazowa pod przyłącze:


    Skrzynka gazowa na elewacji (wymagana ze względu na dużą odległość instalacji od przyłącza):


    Zawór wewnętrzny pod kocioł gazowy:


    Instalacja odgromowa w peszlu na ścianie szczytowej (będzie u góry połączona z instalacją na gąsiorach, a na dole z bednarkę wspawaną w ławę fundamentową):


    Fragment stelaży pod zabudowę sufitową nad poddaszem:


    No i dzisiejsza dostawa wełny (reszta przyjedzie w poniedziałek):

  2. #162

    Domyślnie

    Ostatnio mało czasu na pisanie na forum, więc tylko krótki update

    W poniedziałek dotarła ekipa tynkarzy i poprawiła wszystko co było do poprawienia (z wyjątkiem ściany w kotłowni, którą po konsultacji z kierbudem zdecydowaliśmy zostawić tak jak jest).
    Dotarły też wszystkie brakujące materiały, wełna Profit-mata w skosy itp.
    Ekipa w postaci Pana Pawła i Pana Grześka, zabrała się ochoczo do pracy
    Wczoraj na budowę dotarli też kopacze wody i dzięki temu od wczoraj mamy już podpiętą wodę w domu.
    Obiecałem napisać o kosztach podpięcia gazu i wody - gaz kosztował nas 3600zł (w tym 60m kopania, skrzynka do przyłącza, wykonanie jednego punktu w domu, montaż skrzynki rewizyjnej na elewacji itp), woda - 1650zł (w tym 30m kopania, wcinka trójnikiem w istniejącą rurę, montaż wodomierza i jego odbiór przez lokalne wodociągi).
    Całość wyniosła nas 5250zł, więc chyba całkiem tanio
    Dzisiaj z samego rana na budowie pojawiła się ekipa, która będzie nam montowała komin dwuścienny, ok. 12-ej mają się pojawić ludzie od reku żeby przełożyć rury w korytarzu na parterze, a także ma dotrzeć ekipa od elewacji.
    Czyli - jak zwykle dużo się dzieje

  3. #163

    Domyślnie

    Mamy od dzisiaj stalowy komin do kozy, tylko... jakoś nikomu się nie podoba
    Okazało się że przejście przez dach ma zewnętrzny kołnierz, który wygląda jak armata...
    Podobno tak się robi teraz wszystkie (szczelne) przejścia przez dach i jeśli ktoś robi inaczej to trzeba się liczyć z przeciekaniem takiego przejścia.
    Wrzucę później poglądowe zdjęcie.

    Była też ekipa od reku i poprawiła bieg kanałów na parterze, które były za nisko.
    Teraz powstał tylko inny problem - po podniesieniu kanałów okazało się że na sporej długości ściany mamy za mało tynku.
    Po zamocowaniu profili nagle okaże się że mamy po prostu prześwitującą gołą ścianę - musimy jakoś (czyt. przy pomocy kogoś) to otynkować.

    Żona ma też nową koncepcję na wannę w łazience, która wygląda bardzo sensownie i może rozwiąże nasze bolączki.

  4. #164

    Domyślnie

    Po wpisach w dzienniku Spirei coś mnie tknęło i przejrzałem świeżo zrobione zdjęcia obrobienia okien dachowych.
    Wygląda niestety na to że mamy ten sam problem co Spirea

    Kilka innych zdjęć poglądowych...
    Nasze parapety (jak się okazało zamówiłem trochę krótkie - tzn. wąskie, kapinos będzie miał ok. 3-3.5cm):







    Komin dwuścienny na poddaszu:


    Ten sam komin widziany od dołu:


    A także armata, czyli to co w nowym kominie nie podoba się nikomu...




    Przy okazji widać też źle docięte dachówki, które okalają armatę.

    A tutaj nasz nowiutki licznik wody (już zaplombowany i poświęcony przez lokalne wodociągi):

  5. #165

    Domyślnie

    Ekipa od zabudowy poprawiła obróbkę okien - tylko teraz żonie się dużo mniej podoba
    Panowie od elewacji zrobili już prawie 3 ściany (2 kolankowe i jedną szczytową) - mam nadzieję że nie okaże się że zabraknie nam styropianu.
    Mamy problem z obudowaniem rury od kozy na poddaszu, bo się okazało że profil musiałby iść centralnie nad rurą od podłogówki - musimy więc najpierw podmurować dół jakąś cegłą albo pustakiem, a potem dopiero do tego mocować profile.
    Musimy też podtynkować kawałek ścian na parterze - po podniesieniu rur od reku, okazało się że mamy ok. 10cm wysokości nieotynkowanej ściany
    Dzisiaj rano po rozpakowaniu wszystkich parapetów okazało się też że mamy źle wykonany jeden parapet.
    Zamiast 2 parapetów dł. 2.4m i jednego 2.3m, mamy 2 parapety 2.3m i jeden 2.4m
    Niestety nie wiem jak długo będziemy musieli czekać na wykonanie tego parapetu, ale pewnie opóźni to tynkowanie.
    Jakby tego było mało - okazało się że schody Roto które do nas dojechały to jednak lipa.
    Skrzynka jest niewymiarowa (różnice rzędu 1cm na długości skrzynki) i do tego cała się buja.
    Nie jest skręcana, tylko sklejana i nie wiem jak to się w ogóle ma trzymać w suficie.

  6. #166

    Domyślnie

    Panowie od k-g skończyli część prac i pożegnaliśmy sie z nimi, aż do grudnia, gdy przyjdą zrobić sufity na parterze. Z Panem od barierek i daszku wsio uzgodnione i we wtorek nastąpi montaż.
    Zdjecia wrzucimy jak sie zgrają, poza tym akrualnie inne rzeczy na glowie.

    Weekend spełzł nam na myśleniu o elewacji.
    Niby od roku wiemy, że ma być biała z drewnianymi wstawkami, ale, że Panowie od elewacji własnie kończą układać szary styropian, to dom jest szary i w zwiazku z tym pojawiły sie mysli czy jednak nie pójść w tę szarość, bo nam się podoba..
    Pokombinowałam trochę w Photoshopie i są 4 propozycje. Ten pomarańczowy pasek na samym dole to drewniany taras.
    Mamy 2 dni na decyzję jaki tynk kładziemy, aaaaaa.
    Pomocy!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eleacja-styropian1.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	78622   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja-styropian2.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	78623   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacje-która.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	78624  
    Ostatnio edytowane przez sheenaz ; 09-10-2011 o 21:36

  7. #167

    Domyślnie

    Ekipa od elewacji idzie ostro do przodu z pracą
    Właściwie to prawie zamknęli już styropianem wszystkie ściany, gdyby nie to że musieli zostawić kawałki na zamocowanie płaskowników pod barierki i konstrukcji naszego daszku.
    Ekipa do montowania obydwu miała dotrzeć dzisiaj rano (barierki), a drugi raz popołudniu (daszek).
    Jak się można domyśleć - nikt nie dotarł
    Barierki miały być dzisiaj popołudniu, a daszek się podobno przesunął na czwartek bo nie ma stali.
    Ciekawe czy ktokolwiek dotrze dzisiaj, zamocować cokolwiek...
    A termin realizacji 3 dni roboczych wydawał się taki piękny, że aż niemożliwy.

    Już za moment, już za chwilę musimy też wybrać tynk na elewację.
    Ciągle nie wiemy czy biały czy jednak szary.

    Dzisiaj miał też dojechać kontener na śmieci, ale także nie dojechał.
    W tym tygodniu ma do nas także zawitać glazurnik, aby położyć kafle na ścianie w kotłowni.
    Dzięki temu będziemy mogli kupić piec i zacząć wygrzewać wylewkę.

    Uprasza się o trzymanie kciuków, aby spóźnione i zagubione ekipy dotarły

  8. #168

    Domyślnie

    Ok, zestawiłam ze sobą wszystkie 3 ściany w 3 wersjach kolorystycznych, które bierzemy pod uwagę.
    I co myslicie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ele-ele-ele.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	78921  

  9. #169

    Domyślnie

    Ech, ciągle nie zamówiliśmy drzwi zewnętrznych, a zraz złapie nas zima
    Nie wiem czy jednak nie postawimy na profil drewniany, bo stalowe/aluminiowe wpadają w próg 8-10k (albo i więcej)...

    Mamy też dylemat z kotłem - byliśmy zdecydowanie na Junkersa 14-3C, ale wczoraj wynalazłem jakieś opinie o problemach z tym kotłem i sam już nie wiem.
    Na tapecie jest jeszcze Buderus GB162 i DeDietrich MCA15, ale te 2 kosztują (patrząc na koszt ze sterownikiem) 3k więcej niż Junkers o takiej samej mocy i porównywalnych parametrach.
    Dzisiaj rano doszliśmy też do wniosku że nie wiemy czy jest sens brać zasobnik biwalentny z myślą o przyszłościowym podpięciu kolektorów.
    Cena takiego zasobnika 300-litrowego to ok. 3000zł (zależy nam na zasobniku który by miał podział wężownic blisko zakresu 50/50), podczas gdy 150-litrowy zasobnik jednowężownicowy to raptem ciut ponad 1000zł.
    Różnica spora, szczególnie że nie wiadomo czy i kiedy w ogóle będziemy montowali kolektory...
    Jakieś rady?

  10. #170

    Domyślnie

    Do kalkulacji opłacalności kolektorów dodaj te 2k różnicy na zbiornik. Ja jestem zdania, że nie warto. Jak kiedyś będziecie mieli kaprys kolektorów, to najwyżej wtedy zmienicie zbiornik.

    Ja mam drzwi drewniane - właśnie dlatego, żeby były ciepłe. Wzięłam meranti, fajne są.

  11. #171

    Domyślnie

    Madelaine, u kogo zamawiałaś drzwi. Nam ostatnio jedna firma drzwi z meranti wyceniła na 6k i nie robią montażu.

  12. #172

    Domyślnie

    AP-drzwi może? ja mam drzwi z AFB, wymiar 108x212 - 5500 z montażem już na gotowo, z zamkami itd. Model z wąskim pionowym pojedynczym przeszkleniem. (dopłaty za szersze skrzydło było jakieś 400-500pln).

  13. #173

    Domyślnie

    Trochę bardziej lub mniej zaległych zdjęć.

    Łazienka rodziców:



    Okna nad klatką schodową:


    Profile pod daszek nad wejściem:


    Wtapianie siatki na elewacji południowej:


    Zrobiona na gotowo ściana wschodnia:


    No i last but not least...

    Imitacja drewna (na razie przyklejone surowe płyty):


    I Cercom Genesis Loft Fossil:


  14. #174

    Domyślnie

    I ja kilka fotek dla pamięci, bo zegary to ja bedę za 3 lata pewnie kupowała. Priorytetem nie są.
    Podczas ostatniej wizyty w Rzymie odwiedziłam kilka sklepów z meblami licząc, że moża na jakąs super wyprzedaz Artemide trafię Nie trafilam ,ale natknęłam się na fajne zegary. Ceny niefajne, ale cóż.

    Diamantini & Domeniconi - niektóre propozycje


    Gdyby ktoś chciał więcej poogladać, to tu jest trochę:
    http://www.postmoderndesigns.co.uk/a...ubcat=1&page=1
    http://mymarca.com/search.asp

    I ciekawy wieszak z tej samej pracowni:
    Ostatnio edytowane przez sheenaz ; 16-10-2011 o 12:56

  15. #175

    Domyślnie

    I jedna z tych rzeczy, których raczej nigdy nie kupię, dopóki w totka nie wygram.
    Krzesła za 160 GBP szt
    Calligaris Jam Sleigh Chair

  16. #176

    Domyślnie

    Jeszcze z włoskiego sklepu zdjęcie- gablota z krzesłami - kiepskiej jakości bo robione z ukrycie (zakaz fotografowania wisiał).
    Przydałoby mi się cos takiego do gabinetu.

    W prawym dolnym rogu tego zdjecia ciekawa lampa biurkowa - żarówka na drucie z przymocowanymi skrzydłami anielskimi
    Były tez wersje wiszące.

    I zegar, który mnie zauroczył, ale wymiary miał nie do przyjecia- fi ok. 40cm. Te nóżki na dole to wahadło
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_18291.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	79473   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zegar.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	27,7 KB
ID:	79474  

  17. #177

    Domyślnie

    Jeszcze kilka zdjęć około-elewacyjnych.

    Ściana południowa (sam podkład + deski):


    Ściana wschodnia (już z tynkiem):


    Struktura tynku Caparol:

  18. #178
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Salik o co chodzi z twoim drewnem na elewacji, dlaczego piszesz imitacja drewna?

  19. #179
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ania & Krzyś
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał salik Zobacz post
    Ostatnio mało czasu na pisanie na forum, więc tylko krótki update


    Wczoraj na budowę dotarli też kopacze wody i dzięki temu od wczoraj mamy już podpiętą wodę w domu.
    Obiecałem napisać o kosztach podpięcia gazu i wody - gaz kosztował nas 3600zł (w tym 60m kopania, skrzynka do przyłącza, wykonanie jednego punktu w domu, montaż skrzynki rewizyjnej na elewacji itp), woda - 1650zł (w tym 30m kopania, wcinka trójnikiem w istniejącą rurę, montaż wodomierza i jego odbiór przez lokalne wodociągi).
    Całość wyniosła nas 5250zł, więc chyba całkiem tanio
    Czy możecie podać namiar na firmę od wodociągu? Info na priv. Dzięki

  20. #180

    Domyślnie

    Ekipa elewacyjna zakończyła dzisiaj pracę (przyjadą jeszcze kiedyś obrobić wnękę drzwiową itp).
    Zdjęcia elewacji będą później, bo chwilowo nie mam czasu zrzucić z aparatu na komputer.
    W poniedziałek wchodzi do nas vadiol położyć kafle w kotłowni.
    Dzisiaj rano odbyło się bezowocne 'spotkanie' w gminie w sprawie naszej studzienki kanalizacyjnej, na którym dowiedziałem się że lokalne wodociągi mogą nam pociągnąć 1m rury i zrobić studzienkę na naszej działce, ale będzie to nas kosztowało tyle co normalne podłączenie do sieci - 3000zł
    Mamy alternatywę, ale nie tak to miało być i nie tak to miało wyglądać.
    Przy okazji - ile płaciliście za mb kanalizacji (materiał + robocizna) i czy cena zależała od głębokości układania?

    Zamówiliśmy też w końcu kocioł i pozostałe bebechy do kotłowni.
    Stanęło ostatecznie na Junkersie ZSB 14-3C ze sterownikiem FW100 i zasobnikiem Biawar 150L.
    Całość ma zostać nam dostarczona na początku przyszłego tygodnia, ostatecznie zakupu dokonaliśmy w firmie która jest najbliższym nam geograficznie sprzedawcą (zadziałało porównanie z cenami konkurencji

Strona 9 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony