dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 107 z 677
Pokaż wyniki od 2.121 do 2.140 z 13530
  1. #2121

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Po pierwsze większość dmuchaw jest przewymiarowana i to kilkukrotnie, po drugie większość sterowników nie jest w stanie prawidłowo sterować dmuchawami i praktycznie nie dają możliwości regulacji w najważniejszym zakresie [tak miałem z moim pierwszym sterownikiem, w którym pomiędzy 30 a 100% zmiany obrotów i ciągu dmuchawy były ledwo zauważalne a tylko taki zakres miałem do dyspozycji - dlatego musiałem ograniczać ciąg przesłoną].
    Ja u siebie mam dmuchawę wbs-6a. Szczerze mówiąc jedyny minus jaki zauważyłem przy max otwartej dmuchawie jest to że jak są mrozy to polepsza mi się na tyle ciąg że w stanie wstrzymania piec dostaje tyle powietrza że opał sam się ładnie pali i temp. rośnie ...

    Zamwówiłem już klapkę i sądzę że ten problem zniknie.

    U mnie domykając klapkę zauważyłem że piec dłużej osiąga żądaną temperaturę i nie wiem czy to jest dobry pomysł aby ograniczać dmuchawie ilość powietrza , tym bardziej że moja elekttronika i tak ogranicza moc dmuchawy chyba o 50% , czyli mimo że mam max 85% to tak naprawdę jest to 42% max mocy dmuchawy , jeśli dobrze pamiętam ...

    Kiedyś pytałem się Jareckiego i powiedział mi że nie ma sensu przymykać w Skam-P dmuchawy , no chyba że jest bardzo mocny ciąg to wtedy tak , ale w większości nic się nie przymyka ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2122

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. Suspenser, o tym ustawianiu sterownika pisałem do kolegi Martinos, a on ma ST 37. Swoją drogą bardzo przyzwoity sterownik.A tak a propos - czy Bruli daje mozliwość pracy w trybie absolutnie dwustawnym, bez żadnej ingerencji w pracę kotła ze strony algorytmu? Przestawiasz na dwustawny, ustawiasz czasy, nadmuch, przedmuchy i chodzi bez żadnych samodzielnych np. zmian mocy itp? Pozdrawiam - Jacek
    Co prawda pytasz się Suspensera... ale, tak- bruli daje możliwosc pracy w czystej pracy dwustanowej bez żadnej ingerencji algorytmu...

  3. #2123
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Co prawda pytasz się Suspensera... ale, tak- bruli daje możliwosc pracy w czystej pracy dwustanowej bez żadnej ingerencji algorytmu...
    Dzięki Piotrek. W takim razie gdyby ktoś po wprowadzeniu nowego hardware chciał pozbyć się "starego" bruliego, to jestem gotów negocjować.

  4. #2124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Dzięki Piotrek. W takim razie gdyby ktoś po wprowadzeniu nowego hardware chciał pozbyć się "starego" bruliego, to jestem gotów negocjować.
    Nie liczyłbym raczej na to że ktoś będzie chciał się go pozbyć

  5. #2125
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie liczyłbym raczej na to że ktoś będzie chciał się go pozbyć
    Źle się wyraziłem - powinno być " zamienić na nowszy model". Mógłbym też przytulić jakiś potestowy czy cóś...Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku życzę - Jacek.

  6. #2126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja u siebie mam dmuchawę wbs-6a. Szczerze mówiąc jedyny minus jaki zauważyłem przy max otwartej dmuchawie jest to że jak są mrozy to polepsza mi się na tyle ciąg że w stanie wstrzymania piec dostaje tyle powietrza że opał sam się ładnie pali i temp. rośnie ...

    Zamwówiłem już klapkę i sądzę że ten problem zniknie.

    U mnie domykając klapkę zauważyłem że piec dłużej osiąga żądaną temperaturę i nie wiem czy to jest dobry pomysł aby ograniczać dmuchawie ilość powietrza , tym bardziej że moja elekttronika i tak ogranicza moc dmuchawy chyba o 50% , czyli mimo że mam max 85% to tak naprawdę jest to 42% max mocy dmuchawy , jeśli dobrze pamiętam ...

    Kiedyś pytałem się Jareckiego i powiedział mi że nie ma sensu przymykać w Skam-P dmuchawy , no chyba że jest bardzo mocny ciąg to wtedy tak , ale w większości nic się nie przymyka ...
    Ja także mam WBS-6a i to jest kwestia sterownika czy potrafi nią sterować, więc jeśli masz któryś z tych: eCOAL, Bruli, Cobra, Tatarek RT09 PID to nie będziesz miał z tym problemów - kłopoty były ze starszymi wersjami sterowników 2 stanowych [np. Tatarek RT 09], które regulowały napięcie zasilania dmuchaw co było mało skuteczne ze względów, które wcześniej opisałem.

    U mnie też ciąg kominowy jest dobry, ale klapki nie mam gdzie zamontować bo za dmuchawą mam wlot do rurki, którą część powietrza trafia do zasobnika i dosusza w nim węgiel [sam to dorobiłem odgapiając trochę od RBR-a].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #2127

    Domyślnie

    Panowie, a czy Bruli pasuje to każdego kotła? Np. do mojego 25kw http://www.seko.pl/kotly-automatyczn...e-bawaria.html
    Konieczne są jakieś zmiany w instalacji??

    Najlepszego w Nowym Roku dla wszytkich razem i każdego z osobna!!
    MARTINOS

  8. #2128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Powiem tak. Jest to drobnica. Sądzę że bryłki mają około 5-10mm max , choć znalazłem pojedyncze większe kawałki.
    Więc jedynie złudzenie optyczne. Dośc blisko dałem obiektyw i wyszły "wielkie" kawałki ,a w rzeczywistości tak nie ma ...
    ja przedstawiam swoje zdjęcia odsiewki kupionej w 2011 w firmie RESOVER. Czy to wygląda podobnie? Na zdjęciu 2 i 3 ekomiał z firmy RASTAR, jutro wrzucę jeszcze miału od lokalnego dostawcy podobno kopalnia PIAST
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0995.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	157499   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1005.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	157504   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1004.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	157505  

  9. #2129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    ja przedstawiam swoje zdjęcia odsiewki kupionej w 2011 w firmie RESOVER. Czy to wygląda podobnie? Na zdjęciu 2 i 3 ekomiał z firmy RASTAR, jutro wrzucę jeszcze miału od lokalnego dostawcy podobno kopalnia PIAST
    Przypomina odswiewkę Resovera z Twojego pierwszego zdjęcia. Jak dla mnie mój miał to 0-10mm max , ale dużo jest 0-5mm , powyżej 1cm sądzę że nikły procent tego co przypadkowo wpadło.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #2130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Panowie, a czy Bruli pasuje to każdego kotła? Np. do mojego 25kw http://www.seko.pl/kotly-automatyczne-retortowe-bawaria.html
    Konieczne są jakieś zmiany w instalacji??

    Najlepszego w Nowym Roku dla wszytkich razem i każdego z osobna!!
    Bruli będzie pasował, będziesz jedynie musiał wywiercić w czopuchu otwór na czujnik temperatury spalin.

    Ja również życzę wszystkim szczęścia i sukcesów w nadchodzącym roku
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #2131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Obecnie robię test wpływu zabrudzenia wymiennika na osiągany SVER - dam znać gdy znacząco on spadnie [palę "Pieklorzem" z Żernickiej którego średni SVER mam wyznaczony].

    Nie będę czyścił wymiennika aż kolejne 2 worki dadzą SVER poniżej 16 MJ/kg i wtedy podam wyniki [na razie spala się 8 worek i jest ok - wliczyłem w to poprzednio testowane Iskry i czeskie brunatne].
    Jest wynik [ilość węgla podaję w workach - jest to około 25 kg - spadek SVER [z około 16,5 MJ/kg] zaczął się po 8 worku:

    - 9 worek: 16,25 MJ/kg
    - 10 worek: 15,08 MJ/kg
    - 11 worek: 14,85 MJ/kg

    Jako, że poprzednie 7 worków to były różne testowane węgle to teraz powtarzam test dla "Pieklorza" z Żernickiej, po sprawdzeniu wyjmę zawirowywacze i powtórzę test - trochę to potrwa, więc pierwszy wynik powinien być za około 2-3 tygodnie [chyba, że mróz przyciśnie].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #2132
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Tak przeczytałem pobieżnie kilka ostatnich stron, i widzę, że ostro testujecie
    Tam woreczek, tam dwa, znowu tu i tam. Pamiętacie o przechowywaniu "dokumentu dostawy" który za każdym razem dostajecie?
    Ustawodawca zatroszczył się i o Was i macie niestety obowiązek przechowywać DD przez 5 lat.
    Moje doświadczenie podpowiada, że sprzedawcy o tym nie informują, tylko podpisz i kropka.

  13. #2133
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jest wynik [ilość węgla podaję w workach - jest to około 25 kg - spadek SVER [z około 16,5 MJ/kg] zaczął się po 8 worku:

    - 9 worek: 16,25 MJ/kg
    - 10 worek: 15,08 MJ/kg
    - 11 worek: 14,85 MJ/kg

    Jako, że poprzednie 7 worków to były różne testowane węgle to teraz powtarzam test dla "Pieklorza" z Żernickiej, po sprawdzeniu wyjmę zawirowywacze i powtórzę test - trochę to potrwa, więc pierwszy wynik powinien być za około 2-3 tygodnie [chyba, że mróz przyciśnie].
    Czyli po każdorazowym spaleniu 200kg wungla trza czyścic kocioła

    Najlepszego!!!!!!!!

  14. #2134

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Czyli po każdorazowym spaleniu 200kg wungla trza czyścic kocioła

    !
    Ja tam jestem nadgorliwiec i piec czyszczę przy każdym załadunku węgla (co około 100kg).
    Czyszczenie u mnie jest proste, czyste i mało męczące ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #2135

    Domyślnie

    Najlepszego w tym nadchodzącym szybkimi krokami 2013 roku. Mało spiekow , samego kalorycznego wungla. A i żeby wymyślili coś żeby żyło sie taniej bez względu na rodzaj opalania w domu.

  16. #2136

    Domyślnie

    Dla wszystkich (i tych innych też) użytkowników wungla wszystkiego co najlepsze

  17. #2137

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku!

    Tak u mnie wygląda popiół z Iskry Żółtej (Karena).

    Przy działaniu pieca do popielnika spada prawie wyłącznie mieszanka pyłu, proszku i małych drobinek.
    Jedynie kiedy piec jest w podtrzymaniu (szczególnie w nocy kiedy nie działa nawet kilka godzin) to spadają też większe bryłki 1-1,5cm. Ale raczej nie jest to niedopalony węgiel. Całość łatwo rozciera się palcami.

    Przy poprzednim węglu miałem podobnie. Ale tam bryłki były rzeczywiście trochę niedopalone. Przeważnie po prostu wrzucałem jest ponownie do pieca. Z Iskrą to raczej nie ma sensu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2180.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	157544   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2183.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	157545   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2184.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	157546  
    MARTINOS

  18. #2138

    Domyślnie

    Te rudawe bryłki o czym świadczyć??
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  19. #2139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Te rudawe bryłki o czym świadczyć??
    polska mowa byc trudny język
    Sory, ale nie mogłem sie powstrzymać
    piotr

  20. #2140

    Domyślnie

    Hehe dobre chyba jeszcze efekt sylwestrowej zabawy, przepraszam
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

Strona 107 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony