dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 677
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 13530
  1. #2181
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Witam. Zagoj, już parę razy pisałem w tym wątku, że Wesoła nie lubi manewrów przysłoną dmuchawy. Jak ma za mało powietrza to spieka, bez względu na szybkość jego podawania.Tak ma i już. Z 300 kg.ekogroszku Wesoła to powinieneś mieć 10 - 12 kg. popiołu. Jeżeli założyć, że naprawdę jest to Wesoła, to odsłoń dmuchawę całkowicie i wyłącz ją z automatu ( on u Ciebie tylko zwalnia bieg dmuchawy przed dojściem do zadanej, a nie reguluje w trakcie całego cyklu pracy i nie dobiera podawania ). Nadmuch daj na 50%, czas podania 10sekund czas przerwy 40 sekund. U Ciebie powinno być chyba w procentach, jak tak to daj czas powtarzania cyklu ( F ) na 50s i procent czasu podawania ( Fn) na 20. Czas pracy podajnika w podtrzymaniu daj na 5s, czas postoju w podtrzymaniu na 15 min. Czas przedmuchu w podtrzymaniu daj na 15s, czas przerwy przedmuchów daj na 14 min. Histerezę CWU daj na 5 stopni, histerezę kotła na 2 . Rozpal i zostaw na jakąś godzinkę - dwie, potem sprawdź, czy kopiec prawidłowy, czy nie chce przerzucać i czy temp. ładnie rośnie. Jak nie wiesz, jak to poustawiać - pisz na priv, za 2 godziny będę znowu przy kompie.

  2. #2182

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. Zagoj, już parę razy pisałem w tym wątku, że Wesoła nie lubi manewrów przysłoną dmuchawy. Jak ma za mało powietrza to spieka, bez względu na szybkość jego podawania.Tak ma i już. Z 300 kg.ekogroszku Wesoła to powinieneś mieć 10 - 12 kg. popiołu. Jeżeli założyć, że naprawdę jest to Wesoła, to odsłoń dmuchawę całkowicie i wyłącz ją z automatu ( on u Ciebie tylko zwalnia bieg dmuchawy przed dojściem do zadanej, a nie reguluje w trakcie całego cyklu pracy i nie dobiera podawania ). Nadmuch daj na 50%, czas podania 10sekund czas przerwy 40 sekund. U Ciebie powinno być chyba w procentach, jak tak to daj czas powtarzania cyklu ( F ) na 50s i procent czasu podawania ( Fn) na 20. Czas pracy podajnika w podtrzymaniu daj na 5s, czas postoju w podtrzymaniu na 15 min. Czas przedmuchu w podtrzymaniu daj na 15s, czas przerwy przedmuchów daj na 14 min. Histerezę CWU daj na 5 stopni, histerezę kotła na 2 . Rozpal i zostaw na jakąś godzinkę - dwie, potem sprawdź, czy kopiec prawidłowy, czy nie chce przerzucać i czy temp. ładnie rośnie. Jak nie wiesz, jak to poustawiać - pisz na priv, za 2 godziny będę znowu przy kompie.
    Dzięki bardzo idę sprawdzić i poustawiam jak mi napisałeś.

    Pytanie z innej beczki. Co to jest sterownik e-bruli, czy e-coal, czy to jest sterownik rzeczywisty który się montuje na kotle z możliwością zdalnego sterowania przez internet? Czy ten sterownik potrafi dobrać sobie automatycznie parametry w zależności od jakości spalanego eko (czy w ogóle taki bezobsługowy sterownik istnieje)? Gdzie można taki kupić i ile kosztuje? Czy każdy może go sobie zamontować?

    Pozdrawiam
    Piec Buderus Funke Econo Mini 21kW, sterownik RK2006

  3. #2183

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagoj Zobacz post
    . Co to jest sterownik e-bruli, czy e-coal, czy to jest sterownik rzeczywisty który się montuje na kotle z możliwością zdalnego sterowania przez internet?
    .
    Tak
    Cytat Napisał zagoj Zobacz post
    .Czy ten sterownik potrafi dobrać sobie automatycznie parametry w zależności od jakości spalanego eko (czy w ogóle taki bezobsługowy sterownik istnieje)?
    Tak
    Cytat Napisał zagoj Zobacz post
    .
    Gdzie można taki kupić i ile kosztuje?
    Spytaj karoki lub Minertu
    Cytat Napisał zagoj Zobacz post
    .
    Czy każdy może go sobie zamontować?
    Tak

    Sterownik Bruli,pl kupisz osobno a już eCoal.pl tylko z niektórymi kotłami.

  4. #2184

    Domyślnie

    Życzę wszystkim forumowiczom dużo zdrowia w Nowym 2013 roku

  5. #2185

    Domyślnie

    A ja wam powiem że trochę sie u mnie poprawiło ze spalaniem. Obecnie mogę tylko pochwalić karene i ich żółtą iskre. Jak do tej pory najlepszy opał jak widzil u mnie palnik brucer. Dodam że wkońcu mam mniej spiekow i samego popiołu oraz opał wystarczył na dłużej. Ale to akurat za sprawą dodatnich temperatur . Ogólnie w workach iskra jest lekko wilgotna, po zwarzeniu wszystkie worki mają ponad 20kg gdzieś koło 0.5kg więcej. Po otwarciu jest mało pyłu. Frakcja jest bardzo gruba i wymiarowa. Po wysuszeniu otwartych worków waga spada, ale dalej trzyma lekko ponad 20kg. I teraz uwaga: zasypalem 140kg, i wkońcu chciałem sprawdzić brucera jak sobie poradzi na niskim kopczyku wewnątrz palnika. Ustawienia 10s podawanie. 55s przerwa.Podawanie w podtrzymaniu 15s co 10min. Temperatura zadana 50st a jak termostat pokojowy zadziała to 47st. Na zaworze 4D ustawilem 5. Pompka od co zalacza sie co 10min jak jest zalaczony termostat pokojowy. I tak opału starczyło mi na 4doby i 6godzin. Co jak dla mnie jest wynikiem dobrym. Ale za to zwarzylem popiół z tych 140kg dało go 8,5kg. Co daje wynik 6% więc jest ok. Do tego jeszcze tak spalonego ładnie groszku nie miałem u mnie w brucerze.

  6. #2186

    Domyślnie

    teodor2424

    nie pamietam jaki masz domek ale przy temp. dodatnich średnia 33kg to wydje mi sie dużo
    przecież żółta iskara to chyba chwałowice 27kj/kg
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 03-01-2013 o 13:40
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  7. #2187

    Domyślnie

    Też mam pytanie odnośnie sterownika Bruli, gdyby kol. SUSPENSER wyraził swoją opinię będę wdzięczny. Czy dużo stracę decydując się teraz na zakup kotła z brulim w porównaniu do tego co będzie on miał kiedyś. Chodzi o współpracę z ciepłomierzem i łatwość obsługi np. częste notowanie czasu pracy podajnika, podgląd temp. spalin, zmiana softu itp. Mój miałowiec 13 sezon pracuje i niechciałbym dłużej zwlekać, chociaż spisuje się całkiem dobrze, ale za nowym kotłem trzeba trochę poczekać.

  8. #2188

    Domyślnie

    Na dom 330m to spoko. Gorzej jak w mrozy bedzie spalal 50kg. Chciałbym przy minus 15 zejść do tych 40kg ale bedzie słabo. Planuje na wiosnę ocieplenie elewacji styropianem 15cm. Bo na razie mam tylko 5cm wewnątrz murów.

  9. #2189

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    Na dom 330m to spoko. Gorzej jak w mrozy bedzie spalal 50kg. Chciałbym przy minus 15 zejść do tych 40kg ale bedzie słabo. Planuje na wiosnę ocieplenie elewacji styropianem 15cm. Bo na razie mam tylko 5cm wewnątrz murów.
    330m2 to już duży dom i z tego co piszesz to żadne to ocieplenie także chyba faktycznie nie zmniejszysz konsumpcji węgla.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 03-01-2013 o 14:21
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  10. #2190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    Też mam pytanie odnośnie sterownika Bruli, gdyby kol. SUSPENSER wyraził swoją opinię będę wdzięczny. Czy dużo stracę decydując się teraz na zakup kotła z brulim w porównaniu do tego co będzie on miał kiedyś. Chodzi o współpracę z ciepłomierzem i łatwość obsługi np. częste notowanie czasu pracy podajnika, podgląd temp. spalin, zmiana softu itp. Mój miałowiec 13 sezon pracuje i niechciałbym dłużej zwlekać, chociaż spisuje się całkiem dobrze, ale za nowym kotłem trzeba trochę poczekać.
    Niewiele stracisz bo statystyki w Bruli już są a dane z ciepłomierza i tak trzeba spisywać samemu [mało kto ma ciepłomierz i dlatego producentowi Brulego nie opłaca się robić modułu współpracującego z nim] - o ile pamiętam ma zostać dodane aktualizowanie softu przez internet - chyba jedynie to masz do stracenia jeśli kupisz go szybciej.

    Może Karoka65 lub minertu wiedzą więcej [mają stały kontakt z producentem Brulich] jakie zmiany będą w Brulim - najlepiej ich spytaj
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #2191

    Domyślnie

    Dzięki SUSPENSER.
    Mówi się o nowym panelu sterowania i tu mogą być dodatkowe funkcje.

    Na forum e sterownik ktoś pytał co z dotychczasowymi użytkownikami po zmianach, ale odpowiedzi nie było.
    Ostatnio edytowane przez wojtek65 ; 03-01-2013 o 16:05

  12. #2192

    Domyślnie

    Suspenser, testowałeś może eko z Leroy Marlin?
    Widziałem tam ostatnio 3 rodzaje. Kilka worków spaliłem latem, ale wiadomo latem to wszystko tak samo się pali.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  13. #2193

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    Dzięki SUSPENSER.
    Mówi się o nowym panelu sterowania i tu mogą być dodatkowe funkcje.

    Na forum e sterownik ktoś pytał co z dotychczasowymi użytkownikami po zmianach, ale odpowiedzi nie było.
    Na obecna chwilę mamy obecny sterownik.
    Plany firma ma, ale poczekajmy co z tego wyjdzie. Była mowa o niby kolorowym wyświetlaczu dotykowym, może wyjdzie koło czerwca, płytka ma być zminiaturyzowana, to dla mnie plus, jak poprawi się do tego obudowa, to będzie gitara. Uważam,że trzeba poczekac na finalną wersje produktu i dopiero wówczas możemy rozmawiać.

    Cena raczej tez pójdzie w górę przy zapowiadanych zmianach, zobaczymy o ile.

    Sporo osób jest z Bruli zadowolonych, musze powiedzieć,że w ostatnim czasie ze względu na internet oraz to spalanie grupowe grono tych uzytkowników z naszymi kotłami rośnie. Z całą pewnością jest to zasługa chłopaków z forum, zasługa fajnej i rozwijanej wizualizacji on-line, zasługa nowego algorytmu spalania grupowego, na który firma stawia.

    Życzyłbym sobie przy tej okazji, aby bardziej zdecydowane i dynamiczne byly prace Włodka nad cobrą, jej nowymi rozwiązaniami w sposobie pracy oraz przede wszystkim nad obiecywanym od długiego czasu modułem internetowym. To takie moje noworoczne życzenia, mam nadzieję,że zadziałaja dopingująco!
    Cieszę się,że cobra dobrze pracuje, cieszę się,że jest taki wyświetlacz, ciesze się,że jest obsługa zaworu, ale na dzisiejszy czas już bardzo brakuje osobom zainteresowanym obsługi przez internet.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  14. #2194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Suspenser, testowałeś może eko z Leroy Marlin?
    Widziałem tam ostatnio 3 rodzaje. Kilka worków spaliłem latem, ale wiadomo latem to wszystko tak samo się pali.
    Nie, ale jeszcze żaden węgiel z marketu [a kilka już testowałem] nie był wart zakupu, więc nie planuję zakupu kolejnych chyba, że pojawi się coś nowego w atrakcyjnej cenie.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #2195

    Domyślnie

    Dzięki Jarecki97. Ja to mogę czekać, tylko co na to mój stary kocioł. Latem wyjechał z kotłowni, myjka ciśnieniowa w ruch i potem pomiar gr. blachy. najcieńsze miejsce jakie znalazłem 2,8 mm, ale spawy i ruszta wodne nie wiadomo. Przez te lata kilka ton wody poszło z miałem w komin.

  16. #2196

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagoj Zobacz post
    Co to jest sterownik e-bruli, czy e-coal...
    Zaglądnij pod linki podane w mojej stopce.
    Szczegolnie tutaj: http://zawijan.wordpress.com/forum-uzytkownikow/
    Ukłony dla Redakcji

  17. #2197
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    blaste

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kotlina Kłodzka
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Mój kociołek po 4 dniach od czyszczenia, Chyba powoduje to ten dym?? jak sadzicie

    Załącznik 157681Załącznik 157682Załącznik 157683Załącznik 157684Załącznik 157685
    witam,
    ja mam tak samo, co 4 dni muszę czyścic.
    Kombinowałem już wiele z ustawieniami i jakoś nic nie pomogło

  18. #2198

    Domyślnie

    Cytat Napisał blaste Zobacz post
    witam,
    ja mam tak samo, co 4 dni muszę czyścic.
    Kombinowałem już wiele z ustawieniami i jakoś nic nie pomogło
    ale przecież Ty palisz czekim grochem. Jednym z minusów tego opału jest konieczność częstszego czyszczenia kociołka
    piotr

  19. #2199
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    blaste

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kotlina Kłodzka
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    ale przecież Ty palisz czekim grochem. Jednym z minusów tego opału jest konieczność częstszego czyszczenia kociołka
    pionan
    no tak, ale że aż tak się osadza ???
    u innej osoby która pali w większym kotle (50kw) tez czeskim grochem, że nie ma aż tyle tego.

  20. #2200

    Domyślnie

    ja też co 3-4 dni czyszczę, tzn biore skrobak metalowy i szuram po ściankach kotła. pewnie aż tyle tego nie mam. Może zwieksz moc dmuchawy?? Choc myślę, ze z tym tez już kombinowałeś
    Coś mi się wydaje, że jak zawitam do Nowej Rudy z dostawą Ledvic, to przysiądziemy chwilkę nad tym Twoim kociołkiem i oblookamy sprawę
    piotr

Strona 110 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony