dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 145 z 677
Pokaż wyniki od 2.881 do 2.900 z 13530
  1. #2881
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Pytanie, a skąd wiesz ile uzyskałeś energii w jednym i drugim przypadku. Wyliczyłeś tylko ile spaliłeś opału.
    Skoro temperatura zadana na piecu była taka sama, takie same były też temperatury w domu i na zewnątrz to mogę przyjąć, że wytworzyłem taką samą ilość energii. Akurat dla mnie wyznacznikiem ilości wyprodukowanej energii jest temperatura na piecu i w domu bo to mogę zmierzyć.
    Skoro straty były takie same (tak zakładam) to do utrzymania takich samych temperatur potrzebowałem takiej samej ilości energii.
    Jeśli coś przeoczyłem to jestem otwarty na sugestie.

  2. #2882
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Pasiu& Moniś, dość ostro dmuchasz. Ja bym zszedł z dmuchawą na początek do 4 biegu, potem 3 bym spróbował. Jaki możesz ustawić minimalny czas podawania? .
    Wczoraj zmniejszyłem czas podawania na 10s, przerwe 55 i dmuchawa 4, popiół wygląda tak (wrzuciełm też fotki węgla bo wydaje mi się jakiś dość gruby):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5083.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	165843Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5090.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	165845Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5092.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	165846

    Chyba nic sie to nie zmieniło, ciągle i spieki i niedopalony węgiel.

    Ustawiłem czas podawania na 8 i dmuchawę na 3, jak myslisz pomoże?
    Nie będzie mnie w domu 3 dni i chciałbym ustawić jakąś sensowną nastawe

  3. #2883
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Pasiu % Moniś, odpowiedziałem Ci już w wątku o kotle Witkowskiego. Chodź tam pogadać

  4. #2884

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Skoro temperatura zadana na piecu była taka sama, takie same były też temperatury w domu i na zewnątrz to mogę przyjąć, że wytworzyłem taką samą ilość energii. ,,,,
    Idąc dalej tym tokiem myślenia, to może zamiast tych 10s podawania opału, podawać tylko np. przez 5s lub 4s. Oszczędności będą jeszcze większe.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  5. #2885

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARCHER Zobacz post
    Czytają to pewnie wszystkie firmy handlujące opałem w necie. Po kliku moich postach odnośnie opału z Kareny, nagle dzisiaj dzwoni do mnie Pani z Kareny (chociaż ja się z nimi nie kontaktowałem)i pyta czemu jestem niezadowolony i wypisuje negatywne komentarze na forum muratora . Ma teraz do mnie przyjechać jakiś Pan i ocenić czy miał jest faktycznie mokry . Zobaczymy jak sprawa się rozwinie.
    Też miałem dziś telefon...
    MARTINOS

  6. #2886
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Idąc dalej tym tokiem myślenia, to może zamiast tych 10s podawania opału, podawać tylko np. przez 5s lub 4s. Oszczędności będą jeszcze większe.
    Będą przy założeniu że piec osiągnie zadaną temperaturę a wcale nie musi tak być bo może się okazać, że przy tych 4 sekundach ciągle będzie "grzał" a i tak nie nagrzeje.
    Może się też okazać że korzystnie jest dać czas podawania 20 s, bo piec szybko sie nagrzeje i będzie długo w podtrzymaniu.

    Liczyłem czas pracy w grzaniu/podtrzymaniu dla kilku cykli dla określonych nastaw i stąd moje wyliczenia.

  7. #2887

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Też miałem dziś telefon...

    A skąd wiedzieli ze to wy akurat???
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  8. #2888

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    A skąd wiedzieli ze to wy akurat???
    W moim przypadku na pewno po kodzie pocztowym podanym w profilu.

  9. #2889

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Też miałem dziś telefon...
    A co było u Ciebie nie tak z opałem?

  10. #2890

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARCHER Zobacz post
    A co było u Ciebie nie tak z opałem?
    Tak jak pisałem wcześniej opał jest w miarę przyzwoity ale niestety wymaga długiego podsuszania, bo przyjechał do mnie mokry. Dziś np. wrzuciłem worek do zbiornika. Stał w kotłowni (a jest u mnie cieplutko) ponad tydzień i ani ziarenka kurzu przy wsypywaniu nie uświadczyłem.
    MARTINOS

  11. #2891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Będą przy założeniu że piec osiągnie zadaną temperaturę a wcale nie musi tak być bo może się okazać, że przy tych 4 sekundach ciągle będzie "grzał" a i tak nie nagrzeje. ,,,,
    I to było by najlepsze rozwiązanie.
    Widziałem ten Twój popiół, przecież to jest niedopalony opał.

    W wolnej chwili możesz sobie przeprowadzić doświadczenie. Jak kocioł będzie w trybie pracy i temperatura będzie zbliżała się do zadanej, odłącz ręcznie zasilanie podajnika. Sterownik nie zorientuje się, że go oszukujesz. Dmuchawa dalej będzie sobie pracowała a Ty obserwuj temperaturę na kotle, jak zacznie spadać (od 3*C do 5*C) to ponownie załącz podajnik. Obserwuj poziom koksu w palenisku.

    Na koniec wyciągnij wnioski z doświadczenia. Oczywiście nie kończ tylko na jednym cyklu, bo to nic nie znaczy.
    Powodzenia.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  12. #2892
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Andrzej M, chłopak ma ster jaki ma. Próbuje go ustawić ekonomicznie. Zapewne po kilku - kilkunastu próbach mu się uda. A Ty mu robisz kamuflowany wykład na temat PID. Na moim dwustawnym nie ma koksu w popielniku. Nie muszę go oszukiwać, a gdybym zrobił jak piszesz to po kilku godzinach pracy miałbym w retorcie krater do samego kolana. I taki by był wynik doświadczenia w przypadku prawidłowo dobranych nastaw.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 29-01-2013 o 21:43 Powód: dopisek

  13. #2893
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    I to było by najlepsze rozwiązanie.
    Widziałem ten Twój popiół, przecież to jest niedopalony opał.
    .
    Wiem, pracuje nad tym aby spalał się lepiej co nie zmienia sensu moich zapisków.
    Co do tego czy piec ma ciągle pracować w grzaniu czy wręcz przeciwnie była ostra dyskusja kilka stron wcześniej i zdania są podzielone.
    A twój eksperyment może kiedyś wykonam

    Pozdrawiam

  14. #2894

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    ,,,, a gdybym zrobił jak piszesz to po kilku godzinach pracy miałbym w retorcie krater do samego kolana. I taki by był wynik doświadczenia w przypadku prawidłowo dobranych nastaw.
    Wspomniałem także, że ma obserwować poziom koksu w palenisku.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  15. #2895

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Też miałem dziś telefon...
    To niech sie Karena poprawi ...

    Jak chcą mieć klientów to muszą szanować klientów ...

    Nie mogę znaleźć aukcji na Allegro ale zapewniali tam że sprzedają suchy opał a nie błoto , bez "dodatków" i itd ...

    Ja sam chce kupić u nich miał ale sie wstrzymuję ...

    Zapewne za jakiś czas kupię tonę. Jak będzie ok to zamówię następną , jak będzie ok to znów następną ...
    Bo i tak płaci sie do tony więc nie ma znaczenia ile razy kurier będzie woził , a jak przywiozą mokry to już następnej tony czy dwóch nie zamówię ...

    Ja chcę suchy. Jak są worki plastikowe to się sam nie wysuszy , a kupowanie opału pakowanego mokrego i późniejsze jego odpakowanie i suszenie mija się z celem
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #2896
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    wczoraj byłem na składzie (twojwegiel.pl) i kupiłem 25 kg groszku luzem. Sprzedawca twierdził że ma około 25Mj. Cena 800zł tona. Źródło holding katowice. Jak na mój rejon to cena super ale zobaczymy jak się będzie palił.

    Teraz pytanie, macie już większe doświadczenie z lepszymi i gorszymi grochami, co się bardziej będzie opłacało, kupować pieklorza za 990 zł tona którego spalać będzie mniej czy kupować ten za 800 zł tona i spalać go więcej, jaka może wyjść różnica w spalaniu jednego a drugiego ? Wiem że ciężko przewidzieć ale może macie jakieś doświadczenia. Policzyłem że spalając przykładowo 20 kg pieklorza na dobę lub tego z katowic 25 kg wychodzi ta sama cena za miesiąć, jak to możę wyjść w praktyce ?
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  17. #2897
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kedar13

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    132

    Domyślnie

    Też kupiłem węgiel w Karenie. Po raczej pozytywnych opiniach na forum wziąłem od razu tonę, Iskrę żółtą i trochę miału sianego. I muszę powiedzieć, że mam mieszane odczucia.
    Węgiel jest dość mocno wilgotny, może nie aż tak jak było wcześniej pisane, że zamiast miału było błoto ale jednak zbyt mokry, szczególnie miał. Worki są foliowe bez wentylacji więc nie ma szans żeby węgiel w nich dosechł. Poradziłem sobie w ten sposób, że przesypuję go do worków jutowych, wstawiam do kotłowni i o ile groszek po kilku dniach jest suchy to miał niestety nie i będzie musiał stać dłużej. I druga sprawa co do miału, znalazłem w kilku workach kilka kawałków kamieni wielkości 2-3 cm. Ciekaw jestem jak inni koledzy, którzy kupili miał, czy też mieli takie niespodzianki.
    Co do spalania Iskry to u mnie jest ok. Pali się dobrze, popiołu mało, mam trochę spieków żużlowych ale są nieduże i mi nie przeszkadzają, zużycie też zadawalające.

  18. #2898

    Domyślnie

    dzisiaj dostałem mail-a od B&E energy w którym doszło do przestępstwa ,także może to być przestrogą dla klientów.
    oto link w którym można sie więcej dowiedzieć :
    http://eko-groszek.org/
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #2899
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    ZUG
    Kupowałeś towar z B&E. W jakich workach przyjeżdża węgiel od nich?

  20. #2900

    Domyślnie

    Cytat Napisał sakus Zobacz post
    ZUG
    Kupowałeś towar z B&E. W jakich workach przyjeżdża węgiel od nich?
    tak kupowałem ,worki mają grube foliowe z firmowym nadrukiem i opisem jaki węgiel sie znajduje.
    jedynie ostatnio zakupiłem ekogroszek fioletowy który był w zastepczym czerwonym worku ale informują o takich rzeczach.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

Strona 145 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony