dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 677
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 13530
  1. #381

    Domyślnie

    Dokładnie od tygodnia jestem posiadaczem pieca na ekogroszek.
    Ze względu na brak czasu palę groszkiem z castoramy. Nie wiem czy dobry, czy zły, bo to mój pierwszy piec w życiu, dom zimny , nieocieplony jeszcze . Ciężko wyrokować.
    Moje pytanie gdzie w okolicach wrocławia kupić dobry ekogroszek, taki który wam się sprawdza?

  2. #382

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenKor Zobacz post
    Witam,
    mam problem z piecem defro eko duo plus, caly czas zrywa mi sie zawleczka i retora(wieniec) jest dzwigniety ze strony slimaka o 2 cm. a z drugiej strony jest ok.W ratorze sä spieki, serwis do tej pory mi nie pomögl-to wina paliwa (twierdzi serwis).Po kilku zmianach paliwa-Bobrek, Piast i Chwalowice nic nie daje, caly czas to samo.Dwa razy serwis ustawial na sterowniku ustawienia .:1-czas podawania-17sek. czas przerwy 49sek. wentylator60%. Czas podawania w podtrz.20sek. przerwa w podtrz. 13min. wentylator w podtrz.10sek. przerwa wentylatora 8min..:2-gi raz-czas podawania-27sek. czas przerwy 43sek. wentylator55%. Czas podawania w podtrz.25sek. przerwa w podtrz. 10min. wentylator w podtrz.15sek. przerwa wentylatora 10min. Zadne z tych ustawien nie przynosi skutku.Co moze byc powodem zerwania zawleczki i dzwigniecie retory??? Obecnie pale na ekogroszku KWK bobrek-Pieklorz.
    Prosze o pomoc!!!
    Z tego, co kojarzę, ta firma korzysta z podróby palnika obrotowego pancerpol-a (cena czyni cuda).
    Moim zdaniem problemem jest jakaś wada ślimaka lub centrowania paleniska obrotowego.
    Wejdź na stronę pancerpola i ściągnij sobie filmik z obsługi obrotowego ppsm/duo tam jest trochę cennych informacji,.
    Bardzo ważne przy obrotowym palniku jest utrzymanie wypukłego kopczyka, aby nie przegrzewać wianka.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #383
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał jka222 Zobacz post
    Moje pytanie gdzie w okolicach wrocławia kupić dobry ekogroszek, taki który wam się sprawdza?
    Poszukaj gdzie SUSPENSER kupował swoje groszki - kilka ostatnich stron ma jego wpisy wraz ze spostrzeżeniami. Albo poczekaj aż się ujawni.

  4. #384

    Domyślnie

    Dzieki Jarecki79, zaraz zabieram sie za szukanie. Piec zostal zamontowany koniec listopada i jesli chodzil to max. przez trzy dni bez awarii.A serwis to szkoda gadac-wina paliwa möwia ale ja juz nie wiem skäd go mam brac.Jeszcze raz dzieki.Dodam jeszcze ze wszystko zostalo wczoraj wymienione przez serwisanta opröcz slimaka ktöry juz wczesniej zostal wymieniony i moja wizyta w kotlowni zakonczyla sie o 02:30 nad ranem. po zerwaniu dwöch zawleczek zrobilem ogien jeszcze raz i zamknälem drzwi z drugiej strony.
    Ostatnio edytowane przez HenKor ; 30-01-2011 o 15:07

  5. #385

    Domyślnie

    Moze zakupic jakis inny DOBRY palnik???

  6. #386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenKor Zobacz post
    Moze zakupic jakis inny DOBRY palnik???
    Przecież jak piszesz końcem listopada zapłaciłeś za nowy kocioł to dlaczego masz kupować nowy palnik. Niech robią aż zrobią. Jak masz możliwość kupienia coś z miękkich eko tzn. jaret, jaret plus bądź retopal to spróbuj zapodać kociołkowi, może faktycznie kupiłeś jakiś ruski wymieszany z kamieniem.

  7. #387

    Domyślnie

    To kłopot tej konkretnej sztuki palnika

    Znam oryginalny odpowiednik.

    Jak po zerwaniu za każdy raz wianek jest postawiony bokiem, to jest to efekt wady palnika lub złego jego programowania.
    Jak żar w obrotowym schodzi za nisko, odgazuje zbyt duża ilość węgla i skoksuje do dołu, to pod ślimakiem robią się większe opory, opał wypychanyw górę puchnie i przegrzewa wianek, który też puchnie i stawia opór.

    Można zmienić kształt łopatek obracających wianek na taka odwrócona literkę S, wówczas opór mechanizmu zabieraka w stosunku do zębów koronki będzie mniejszy.

    Generalnie jednak prosiłbym producenta o wymiane na palnik wolny od wad. Mogą wymienić na taki sam a możesz spróbować poprosić o zmianę na palnik korytowy.
    W korytowym zwanym też samoczyszczącym jest najmniejsze ryzyko zerwania zawleczki. Trochę będzie zabawy w dostosowaniu sterownika, ale problem zawleczki się skończy.

    poszukałem, Twój palnik ma w/g producenta kotła nazwę APPS PLUS
    postaraj się wymóc wymianę na APPS UNI, tu naprawdę niskie opory podawania, kłopot zawleczki zniknie. Palnik ma taką sama ramkę mocującą, identyczne mocowanie kosza, nie powinni robić większych problemów.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 30-01-2011 o 16:36
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #388

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Przecież jak piszesz końcem listopada zapłaciłeś za nowy kocioł to dlaczego masz kupować nowy palnik. Niech robią aż zrobią. Jak masz możliwość kupienia coś z miękkich eko tzn. jaret, jaret plus bądź retopal to spróbuj zapodać kociołkowi, może faktycznie kupiłeś jakiś ruski wymieszany z kamieniem.
    Ekogroszek mam z KWK Bobrek-Pieklorz, takze chyba nie jest od ruskich.

  9. #389

    Domyślnie

    Od godziny 02:30 piec jest na chodzie ale jak znowu sie to powtörzy to dzwonie do serwisu po nowy palnik.
    Wielkie dzieki Jarecki79

  10. #390
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenKor Zobacz post
    Od godziny 02:30 piec jest na chodzie ale jak znowu sie to powtörzy to dzwonie do serwisu po nowy palnik.
    Wielkie dzieki Jarecki79
    I niech robią do skutku a ty chcesz lekką ręką wybulić ze 2 tysie za drugi palnik.
    Zawsze co pierwsze mówią to złe nastawy sterownika albo zły opał.

  11. #391
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    Poszukaj gdzie SUSPENSER kupował swoje groszki - kilka ostatnich stron ma jego wpisy wraz ze spostrzeżeniami. Albo poczekaj aż się ujawni.
    Ujawniam się

    Polecam to co napisał Trociu - poczytaj wcześniejsze wpisy.

    Gdy będę miał coś nowego dam znać.

    Ten z Castoramy w żółtych workach spala się całkiem dobrze, ale jak na 26 MJ jest drogi - za jego cenę kupisz Pieklorza 28 MJ.

  12. #392

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ujawniam się

    Polecam to co napisał Trociu - poczytaj wcześniejsze wpisy.

    Gdy będę miał coś nowego dam znać.

    Ten z Castoramy w żółtych workach spala się całkiem dobrze, ale jak na 26 MJ jest drogi - za jego cenę kupisz Pieklorza 28 MJ.
    Tez miałem okazje sprawdzić. Odkopałem w necie ta firmę i opisują to jako węgiel z Chwałowic. Karoka jak to wreszcie z tym jest, jest ekogroszek z Chwałowic czy nie ma?

  13. #393
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Tu też piszą, że mają Chwałowicki:
    http://allegro.pl/workowany-ekogrosz...430223698.html

    Znajoma pali takim na zwykłej retorcie i ma sporo spieków (przy dużym wykorzystaniu mocy kotła).

  14. #394

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Tu też piszą, że mają Chwałowicki:
    http://allegro.pl/workowany-ekogrosz...430223698.html

    Znajoma pali takim na zwykłej retorcie i ma sporo spieków (przy dużym wykorzystaniu mocy kotła).
    To wlasnie ten eko z palenia ktorym robilem fotki i zamieszczalem na rankng..... Powiem tylko ze to masakra i na pewno to nie jest to co z castoramy..

  15. #395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maciej_H

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem zwrot pieniążków od firmy RESOVER. Nie wiem co pomogło, może interwencja Karoka65, może wysłanie przedsądowego wezwania do zapłaty (tak się składa, że odebrali polecony 21-go, termin w wezwaniu był 7 dni, a 28.01 dostałem na maila informację, że przelew poszedł). Ciekawe, czy pozostałe osoby też dostały zwroty. Zostałem również przeproszony mailowo i telefonicznie za zaistniałą sytuację. Opinię o firmie RESOVER niech każdy sobie wyrobi na własną rękę. Jeśli o mnie chodzi, to zabrakło zwykłej informacji, że są problemy z dostawami, że są problemy ze zwrotami pieniędzmi i że wszystko zostanie załatwione do tego i tego dnia. W każdym razie ja drugi raz nie zaryzykuję.

    BTW. Pisałem wcześniej, że kupiłem ostatecznie oryginalnie workowanego Pieklorza, a nie napisałem gdzie - hurtownia Kosmet-Hurt przy al.Solidarności w Białej Podlaskiej http://www.kosmethurt.pl/ (mieli też Retopal). Tak, to nie jest skład opału (i może lepiej, że nie jest)
    Ostatnio edytowane przez Maciej_H ; 31-01-2011 o 13:36

  16. #396
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    O kurcze - może i u mnie sklepy z kosmetykami zaczną sprzedawać oryginalnego Pieklorza - jak tyś ich wyczaił z tym węglem

    Jeśli ktoś wie gdzie we Wrocławiu można kupić taki węgiel pakowany przez kopalnię to niech da znać (może być nawet od krawcowej, byle oryginał, nie mieszany i w rozsądnej cenie)

  17. #397
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prawy

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    też dostałem kasę od RESOVER 28 01 2011 chyba było jakieś większe zasilenie i podejrzewam że wszyscy dostali zwrot bo nagle na ich stronie wróciła możliwośc wpisywania opini i są wszystkie pozytywne poza oczywiście czasem realizacji.Zgadzam sie z Tobą MACIEJ_H że podstawowy marketing leży u nich na cyc... wystarczyłoby kilka telefonów emaili z wyjaśnieniami z konkretnymi terminami i byłoby po sprawie co do eko to nabrałem przekonanie iż 700pln a 1000 za T nie ma znaczenia i to zaledwie 2 do 5 l spieków ze 100 kg mniej lub więcej

  18. #398
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Jesteś w głównym Manu. Aby wybrać rodzaj węgla zaznacz krzyżyk/ptaszek...
    To worki u klienta, dwa dni pełen popielnik i nie tylko popiołu, koszt koło 1000zł...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wungiel.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	41241  
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  19. #399
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maciej_H

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    O kurcze - może i u mnie sklepy z kosmetykami zaczną sprzedawać oryginalnego Pieklorza - jak tyś ich wyczaił z tym węglem

    Jeśli ktoś wie gdzie we Wrocławiu można kupić taki węgiel pakowany przez kopalnię to niech da znać (może być nawet od krawcowej, byle oryginał, nie mieszany i w rozsądnej cenie)
    Ogłosili się, jeśli mnie pamięć nie myli w lokalnej prasie. Ale jestem w delikatnym szoku, bo myślałem, że w dużych miastach nie powinno być takich problemów.

  20. #400

    Domyślnie

    Pröbowal ktos z Was ekogroszku firmy ekoret???

Strona 20 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony