dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 222 z 677
Pokaż wyniki od 4.421 do 4.440 z 13530
  1. #4421
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Piekary nie robią takiego miału. To co jest w tej ofercie może być wysiewką z miału I Piekary 26D, teoretycznie 0 - 35 mm, w praktyce można z niego uzyskać nawet ziarno sortymentu orzech. Znam ludzi rozsiewających ten miał na 3 sorty - miał, ekogroszek i orzech. To by pasowało.

  2. #4422

    Domyślnie

    U mnie na lokalnym składzie jest miał Piekary niby 27 MJ po 650 zł i ma w sobie bardzo mało drobnicy. Czy początkujący palacz z palnikiem obrotowym ARDEO może sobie z tym poradzić?
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  3. #4423

    Domyślnie

    Z transportem 760zł więc niesamowicie drogo za 1 tonę ...

    Drożej nawet od Kareny

    Chyba czekam na odzew Kareny , bo u nich jednak 690zł z transportem (zakup grupowy) więc taniej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4424
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    a nie możesz kupić normalnego dobrego miału ? za 600-650 zł dostaniesz w lokalnym składzie lepsze paliwo, niż te "zmiotki"

  5. #4425
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Też pisałem do Kareny w sprawie zakupu grupowego ale cisza....
    Fokus 2

  6. #4426
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.822

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    a nie możesz kupić normalnego dobrego miału ? za 600-650 zł dostaniesz w lokalnym składzie lepsze paliwo, niż te "zmiotki"
    U nas teraz poza sezonem miał jest po 500 zł/T
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #4427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    a nie możesz kupić normalnego dobrego miału ? za 600-650 zł dostaniesz w lokalnym składzie lepsze paliwo, niż te "zmiotki"
    Żaden lokalny u mnie (Toruń) nie ma miału pakowanego a jedyne luzem ...
    No jest jeden (żwirowa) ale oni handlują opałem czeskim głównie i mają miał pakowany , tyle że miałem od nich ekogroszek to było to błoto i jedyne co pamiętam z palenia tym opałem to mega smród (żółty dym w komina) ...

    Więc szczerze mówiąc nie wiem kto ma miał pakowany i to suchy i nie oszukany
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #4428
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    ja mieszkam w 10 tyś mieście też nikt miału nie ma w sprzedaży workowanego, ale jak sie zapytałem czy poworkują to wszyscy byli bardzo chętni, oczywiście nie za darmo z reguły biorą ok 30 zł od tony lub 50gr za 1 worek. Nie wierzę, że w Toruniu nikt tego nie zrobi

  9. #4429
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.822

    Domyślnie

    U mnie osiłki za 40 złoty za tonę w woreczki ładują miał suchy pod dachem .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #4430

    Domyślnie

    Trzeba się powoli szykować na sezon i mam do was pytanie.
    Ktoś palił Pieklorzem z kwk Piekary Julian ??
    Dzwoniłem dzisiaj na skład i mają Pieklorza z Juliana 27MJ po 790
    Nie paliłem jeszcze z Juliana i zastanawiam się jaki on jest, czy warto zamawiać?
    Ostatnio edytowane przez knz ; 02-07-2013 o 10:46

  11. #4431

    Domyślnie

    Dobry węgiel. Nie wiem jak w tym roku ale w zeszłym był jak najbardziej OK.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  12. #4432

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz, już myślałem że nikt tym nie palił
    a jak ze spiekalnością i kalorycznością, jak byś mógł coś więcej powiedzieć.

  13. #4433

    Domyślnie

    Cytat Napisał knz Zobacz post
    dzięki za odpowiedz, już myślałem że nikt tym nie palił
    a jak ze spiekalnością i kalorycznością, jak byś mógł coś więcej powiedzieć.
    Kaloryczność jest jak najbardziej coś koło tego co podają, tu by się przydał test. Co do spiekalności to u mnie się nie spiekał, bardzo ładny popiołek. Cały zasobnik spalony a ilościowo to około 10 L wiaderko. I zaznaczam niepełne
    Na lato się nie nadaje, wypala dziurę w podtrzymaniu i trzeba wtedy podawać większą dawkę. W zimnie jeszcze nim nie paliłem. Kupiłem na próbę
    Tylko u mnie workowany kosztuje 920zł/T , worki po 30kg., workowany na miejscu.

  14. #4434
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowal1978

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    w Mielcu ekogroszek z Wesołej jest w cenie 780zł za tonę( workowany). W przyszłym tygodniu przychodzą hydraulicy aby zamontować mi calą instalację więc na próbę kupię około 50kg. Cena coś mi nie pasuje porównując do innych składów. Nie wydaje Wam się ona podejrzanie niska?

  15. #4435

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal1978 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    w Mielcu ekogroszek z Wesołej jest w cenie 780zł za tonę( workowany). W przyszłym tygodniu przychodzą hydraulicy aby zamontować mi calą instalację więc na próbę kupię około 50kg. Cena coś mi nie pasuje porównując do innych składów. Nie wydaje Wam się ona podejrzanie niska?
    Ja kupowałem po 760 w bartexie przez allegro. I raczej jest to wesoła. Daj namiary na ten skład w Mielcu, jestem z Twoich okolic, potrzebuję jeszcze ok 2 tony, może skorzystam. Na tym składzie mają jeszcze inny węgiel?

  16. #4436
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowal1978

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Tutaj masz stronę internetową:
    http://www.wegieldul.pl/index.php?content=homepage

  17. #4437
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał knz Zobacz post
    Trzeba się powoli szykować na sezon i mam do was pytanie.
    Ktoś palił Pieklorzem z kwk Piekary Julian ??
    Dzwoniłem dzisiaj na skład i mają Pieklorza z Juliana 27MJ po 790
    Nie paliłem jeszcze z Juliana i zastanawiam się jaki on jest, czy warto zamawiać?
    ZG Piekary - czyli dawniej KWK Julian - mają węgiel o kaloryczności 26MJ. Dobry ekogroszek, ale po tej cenie to coś mi się nie widzi. 7 stówek to na kopalni kosztuje i trzeba sporo odstać, żeby kupić. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że sporo składów sprzedaje jako Piekary np. groszek 5-25 z Chwałowic, a ostatnio także i z Centrum. A tutaj już nie jest tak różowo, szczególnie w wypadku Centrum. Radzę wziąć parę worków na próbę przed ewentualnym zakupem większej ilości

  18. #4438

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    ZG Piekary - czyli dawniej KWK Julian - mają węgiel o kaloryczności 26MJ. Dobry ekogroszek, ale po tej cenie to coś mi się nie widzi. 7 stówek to na kopalni kosztuje i trzeba sporo odstać, żeby kupić. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że sporo składów sprzedaje jako Piekary np. groszek 5-25 z Chwałowic, a ostatnio także i z Centrum. A tutaj już nie jest tak różowo, szczególnie w wypadku Centrum. Radzę wziąć parę worków na próbę przed ewentualnym zakupem większej ilości
    Dzięki za opinie.
    Brałem od nich wcześniej w tej samej cenie pieklorza z boberka mieli i się nie zawiodłem, mówili że będzie dobry i jest.

  19. #4439

    Domyślnie

    Kontaktowała się ze mną Karena i moje zamówienie jest aktualne ,ale muszę czekać na skompletowanie zamówienia całotirowego i zamówiony opał może być w lipcu lub na początku sierpnia.
    Dzwoniłem też do skladywegla.pl i mają miał luzem za 549zł , a za pakowany chcą 60zł za tonę. Pakują jednak "manualnie" do worków polipropylenowych. Fajne bo przewiewne , sam do takich pakowałem , ale niesamowicie się z nich brudzi , a dodatkowo do miału bym ich chyba nigdy nie użył.
    Dodatkowo pakują w worki ile tam wejdzie , a nie na wagę ...

    Więc chyba zostanę przy Karenie. Będzie drożej ale mam nadzieję że opał będzie pierwsza klasa i że warto będzie dopłacić

    Chciałbym po prostu suchutki opał , bez "śmieci" i w szczelnych workach aby się nie syfiło ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #4440
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    miałem okazję palić takim mikromiałem jeszcze w piecu zasypowym miałowym i jedyne co mogę powiedzieć to to, że była to ponad półtora roczna gehenna .

Strona 222 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony