dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 224 z 677
Pokaż wyniki od 4.461 do 4.480 z 13530
  1. #4461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja mam jeśli dobrze pamiętam palnik APM-1 czyli małą "ekoenergię" czyli palnik bruceropodobny , czy jakoś tak
    Masz zapewne APPM-1 Ewmara, jest z brucerowatych ale to nie mała Ekoenergia.

  2. #4462
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Miałem oczywiście można w nim palić bez problemu

  3. #4463
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARCHER Zobacz post
    Workowany czy luzem?
    To była cena luzu do tego workowanie w worki 30 kg 50 groszy worek i 50 groszy workowanie . Ładnie się to paliło mało popiołu, sporo grubszego sortu 5-20, mało "mąki"

  4. #4464

    Domyślnie

    U mnie znowu idzie woda z bojlera w kanalizację żeby wygenerować stały odbiór ciepła ok. 3,5 kW jak przedwczoraj dla Wesołej ( która w podtrzymaniu mi wygasła ) ale ja jeszcze za cienki jestem w te klocki. Dzisiaj leci jakiś eko po 660 zł 24-25 MJ , który ładnie idzie latem, a ja stworzyłem mu warunki jesienne. Wcześniej był miał Piekary którego zakupiłem 600 kg bo ciepła dawał w porównaniu do Wesołej przyzwoicie tylko więcej popiołu. Pewnie nie byłoby tych wszystkich testów, gdyby jak wiosną brałem na próbę po worku Bobrka i Wesołej to były pomylone worki. U mnie niby Wesoła paliła się niewesoło tzn. kopciła i spiekała jak u kolegi Bobrek. Ta nowa pali się dobrze.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  5. #4465
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kedar13

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ktoś tu wspominał o czasochłonnym workowaniu http://www.youtube.com/watch?v=jDxTB00ioII
    Gdzieś Ty to wynalazł...przecież to u mnie w mieście jest. Brałem parę razy węgiel na tym składzie i faktycznie stało tam coś takiego, ale nie zastanawiałem się do czego to jest. To teraz już wiem

  6. #4466

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Masz zapewne APPM-1 Ewmara, jest z brucerowatych ale to nie mała Ekoenergia.
    Poszedłem sprawdzić co tam mam i jest napisane APM-1
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #4467
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

  8. #4468
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kedar13 Zobacz post
    Gdzieś Ty to wynalazł...przecież to u mnie w mieście jest. Brałem parę razy węgiel na tym składzie i faktycznie stało tam coś takiego, ale nie zastanawiałem się do czego to jest. To teraz już wiem
    Szperało się po necie i znalazło
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #4469
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    logan_x

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Rypin
    Kod pocztowy
    87-500
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy ktoś palił węglem ekobran ?
    Czy 850 złotych za tonę z dostawą to dobra cena za węgiel o wartości opałowej (w stanie roboczym) ~24 000 kJ/kg ?

    Może SUSPENSER mógł by go przebadać w swojej kotłowni ?

  10. #4470
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mauer111

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-533
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał logan_x Zobacz post
    Czy ktoś palił węglem ekobran ?
    Czy 850 złotych za tonę z dostawą to dobra cena za węgiel o wartości opałowej (w stanie roboczym) ~24 000 kJ/kg ?

    Może SUSPENSER mógł by go przebadać w swojej kotłowni ?
    palę ekobranem. Nie jest źle ale szału też nie ma. Węgiel nie spieka ale popiół już tak więc trzeba się chwilę pobawić. Mam porównanie do zeszłorocznego ekoreta i na cwu starcza podobnie długo - 100 kg na trzy tygodnie zbiornik 300l.

  11. #4471
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    logan_x

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Rypin
    Kod pocztowy
    87-500
    Posty
    7

    Domyślnie

    Znalazłem na lokalnym składzie węgla Pieklorza z Piekar za 969 złotych/tona, podobno oryginalne worki.
    Trzeba się będzie wybrać przed zakupem i samemu obejrzeć.
    Transport do mojego miasta 50 złotych, niezależnie od ilości zakupionego węgla.
    Cena chyba przyzwoita jak na kujawsko-pomorskie .
    Poprzednio miałem z tego samego składu Pieklorza z Bobrek w oryginalnych workach, fajnie się palił, ale trochę się spiekał gdy było większe zapotrzebowanie na ciepło.

  12. #4472
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowal1978

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam,
    ta zima będzie moja pierwszą w nowym domu i samodzielnie ogrzewana. Stoję przed wyborem ekogroszku. Który byście mi polecili do kotła RBR Ekouniwersal 11kW? Zastanawiam się między ekogroszkiem z Wesołej, Pieklorzem lub Juliusz. Któy byście polecili jako dośwadczenie "palacze"? Kupował ktoś w firmie Bartex?
    Dziękuję za wszelkie sugestie.

  13. #4473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal1978 Zobacz post
    Witam,
    ta zima będzie moja pierwszą w nowym domu i samodzielnie ogrzewana. Stoję przed wyborem ekogroszku. Który byście mi polecili do kotła RBR Ekouniwersal 11kW? Zastanawiam się między ekogroszkiem z Wesołej, Pieklorzem lub Juliusz. Któy byście polecili jako dośwadczenie "palacze"? Kupował ktoś w firmie Bartex?
    Dziękuję za wszelkie sugestie.
    Ja bym brał Wesołą - będziesz wtedy zadowolony i nie będziesz wiedział o co chodzi tym, którzy narzekają na problemy z kotłami, nadmiar popiołu, duże zużycie opału itp. itd.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #4474

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal1978 Zobacz post
    Witam,
    ta zima będzie moja pierwszą w nowym domu i samodzielnie ogrzewana. Stoję przed wyborem ekogroszku. Który byście mi polecili do kotła RBR Ekouniwersal 11kW? Zastanawiam się między ekogroszkiem z Wesołej, Pieklorzem lub Juliusz. Któy byście polecili jako dośwadczenie "palacze"? Kupował ktoś w firmie Bartex?
    Dziękuję za wszelkie sugestie.
    Tylko zastanów się czy jest w Twoim przypadku sens brania z bartexu, jak swój skład masz pod nosem. Bo ja resztę domówię z Twojego chyba

  15. #4475
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ja bym brał Wesołą - będziesz wtedy zadowolony i nie będziesz wiedział o co chodzi tym, którzy narzekają na problemy z kotłami, nadmiar popiołu, duże zużycie opału itp. itd.
    Hej ,rozumiem że piszesz ciągle o wesołej z Bykowa?Kiedy ostatni ktoś kupował ten opał?To wciąż "ten sam" opał?Chcę zamówić z 5 ton ale nie wiem czy nie zaszła zmiana w jakości -jak to zwykle u nas bywa

  16. #4476
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał logan_x Zobacz post
    Znalazłem na lokalnym składzie węgla Pieklorza z Piekar za 969 złotych/tona, podobno oryginalne worki.
    Trzeba się będzie wybrać przed zakupem i samemu obejrzeć.
    Transport do mojego miasta 50 złotych, niezależnie od ilości zakupionego węgla.
    Cena chyba przyzwoita jak na kujawsko-pomorskie .
    Poprzednio miałem z tego samego składu Pieklorza z Bobrek w oryginalnych workach, fajnie się palił, ale trochę się spiekał gdy było większe zapotrzebowanie na ciepło.
    Z Pieklorzem uważaj,w ubiegłym roku zamówiłem 2 tony.Po 1 tonie się poddałem,dobrze że mam takiego dostawcę że chciał go zabrać. Nie było sposobu by utrzymać go na retorcie,sam spiek i żar.Nadmuch w dół to dym,do góry to spieki itd.Zrób próbę przed zakupem choć to i tak może niczego nie zmienić.Dostaniesz na próbę zupełnie inny opał,chyba że nic nie powiesz na składzie i weźmiesz wprost z palety

  17. #4477
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    logan_x

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Rypin
    Kod pocztowy
    87-500
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Z Pieklorzem uważaj,w ubiegłym roku zamówiłem 2 tony.Po 1 tonie się poddałem,dobrze że mam takiego dostawcę że chciał go zabrać. Nie było sposobu by utrzymać go na retorcie,sam spiek i żar.Nadmuch w dół to dym,do góry to spieki itd.Zrób próbę przed zakupem choć to i tak może niczego nie zmienić.Dostaniesz na próbę zupełnie inny opał,chyba że nic nie powiesz na składzie i weźmiesz wprost z palety
    Podobno to ma być Pieklorz z Piekar, czyli ten niespiekający.

    http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/...adectwoNR8.pdf
    stan z 2007 roku, ciekawe jak jest teraz

  18. #4478

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Z Pieklorzem uważaj,w ubiegłym roku zamówiłem 2 tony.Po 1 tonie się poddałem,dobrze że mam takiego dostawcę że chciał go zabrać. Nie było sposobu by utrzymać go na retorcie,sam spiek i żar.Nadmuch w dół to dym,do góry to spieki itd.Zrób próbę przed zakupem choć to i tak może niczego nie zmienić.Dostaniesz na próbę zupełnie inny opał,chyba że nic nie powiesz na składzie i weźmiesz wprost z palety
    Ale miałeś inny kocioł

  19. #4479

    Domyślnie

    Ja zastanawiam sie nad zamówieniem Eko. Albo byków albo bartex. Gdzie bardziej polecacie. Jak akualnie przedstawiają sie ceny wesolej w bykowie. W bartexie wesola 900 w każde miejsce w kraju

  20. #4480
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowal1978

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał vaster Zobacz post
    Tylko zastanów się czy jest w Twoim przypadku sens brania z bartexu, jak swój skład masz pod nosem. Bo ja resztę domówię z Twojego chyba
    Popytałem trochę i skład ma różne opinie dlatego mam pewne wątpliwości...

Strona 224 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony