dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 232 z 677
Pokaż wyniki od 4.621 do 4.640 z 13530
  1. #4621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ścian się nie szuka tylko pokłady węgla Chwałowice mają obecnie 28-29MJ Skład, z którym współpracuje wzbogaca go pieklorzem piekarskim.
    Jak zwał tak zwał
    A co do wzbogacania to bym raczej powiedział zubożania
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #4622
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Kobra powiedziałbym że na każdej kopalni jest to "płynne"

  3. #4623
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Minertu ma rację. Chwałowice powoli sięgają ścian zawierających węgiel typu 32.2, a nawet częściowo 33 - sąsiedztwo Jankowic i Marcela.
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  4. #4624

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Coolerek, zapal sobie miałem 27D z Chwałowic - możesz się zdziwić. Na kopalni nawet taniej, niż Rokita z Czeczotta i tylko 6 dych drożej od miału 25D. Natomiast nie polecam prób z miałem 26 z Piekar - do podajnika się nie nada, jest w nim przeważnie ze 20% ziarna około 45-50 mm.
    Z chęcią bym spróbował, ale mój dostawca nie posiada takiego miału. Mój tłok nie lubi opału który spieka się. Jeśli ktoś pali miałem w kotle bez podajnika to polecam spróbować z Powstańców Śląskich z Bytomia.

    I kolejna sprawa, nie ma sensu wydawać więcej jak 600 zł/tona miału, skoro tona antracytu typu groszek kosztuje 650 zł

  5. #4625

    Domyślnie

    Oprócz 2,5 tony Wesołej po 800 luz zakupiłem 600 kg miału Piekary z lokalnego składu po 650 za tonę . Z ciekawości zachciało mi się bawić i przy pakowaniu do worków odsiałem frakcję pon. 3-4 mm, było tego 115 kg. Węgielków wątpliwej wielkości odłożyłem może z 10 sztuk. W moim krótkim teście dał ciepła tylko 2 MJ/ kg mniej jak Wesoła. Mają też miał Marcel chyba 29 MJ ponad 700 za tonę ale drobny i Bobrka 850 luz.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  6. #4626

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Miał 24 MJ bywa dostępny na Ziemowicie. W zasadzie to jest jeden pies - praktycznie ten sam węgiel co na Piaście. Wielu sprzedawców oferuje węgiel z Piasta i Ziemowita jako Piast wierząc, że ten ma lepszą markę u klientów.
    Tak dla potwierdzenia. Dwa świeże transporty miału z Piasta na wygląd inne a papiery te same. Robiłem dwa testy spalania tej samej ilości jeszcze w miałowcu, z jednego 132 kWh a drugiego 164 kWh. Część różnicy może pokryć wilgotność bo była trochę inna, ale nie tak znacząca.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  7. #4627
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    Oprócz 2,5 tony Wesołej po 800 luz zakupiłem 600 kg miału Piekary z lokalnego składu po 650 za tonę . Z ciekawości zachciało mi się bawić i przy pakowaniu do worków odsiałem frakcję pon. 3-4 mm, było tego 115 kg. Węgielków wątpliwej wielkości odłożyłem może z 10 sztuk. W moim krótkim teście dał ciepła tylko 2 MJ/ kg mniej jak Wesoła. Mają też miał Marcel chyba 29 MJ ponad 700 za tonę ale drobny i Bobrka 850 luz.
    Znaczy , że ten miał z Piekar został prawdopodobnie na składzie przesiany i większe ziarno trafiło do orzecha - dość powszechna praktyka. Jeszcze w ubiegłym roku woziłem tego dużo i zawsze było min. 20% ziarna w rozmiarze orzecha. Chyba że w tym roku zaczęli dokładniej sortować na kopalni, ale znając nastawienie pracowników z tej kopalni jakoś trudno mi w to uwierzyć.

  8. #4628
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Znaczy , że ten miał z Piekar został prawdopodobnie na składzie przesiany i większe ziarno trafiło do orzecha - dość powszechna praktyka. Jeszcze w ubiegłym roku woziłem tego dużo i zawsze było min. 20% ziarna w rozmiarze orzecha. Chyba że w tym roku zaczęli dokładniej sortować na kopalni, ale znając nastawienie pracowników z tej kopalni jakoś trudno mi w to uwierzyć.
    To nie wina pracowników kopalni ,którzy pracują na sitach.To wina właśnie tych sit widocznie z powodu oszczędności kopalni nawet na to pieniędzy nie przeznaczą.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #4629
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    To nie wina pracowników kopalni ,którzy pracują na sitach.To wina właśnie tych sit widocznie z powodu oszczędności kopalni nawet na to pieniędzy nie przeznaczą.
    Wygląda na to że będzie jeszcze gorzej .
    Nasz węgiel zaczyna zalegać na hałdach.
    Węgiel z Azji i Ameryki jest tańszy razem z transportem do nas kosztuje mniej .
    Na rynek napływa surowiec, który np. w USA został zastąpiony gazem łupkowym.
    Wszystko wskazuje na to, że podwyżek na jesieni nie będzie spółki węglowe będą musiały utrzymać poziom cen lub je obniżać .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #4630
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Wygląda na to że będzie jeszcze gorzej .
    Nasz węgiel zaczyna zalegać na hałdach.
    Węgiel z Azji i Ameryki jest tańszy razem z transportem do nas kosztuje mniej .
    Na rynek napływa surowiec, który np. w USA został zastąpiony gazem łupkowym.
    Wszystko wskazuje na to, że podwyżek na jesieni nie będzie spółki węglowe będą musiały utrzymać poziom cen lub je obniżać .
    I tu sie z toba zgodze. Cala ta sytuacja trwa juz od jakiegos czasu, i nikt w naszym kraju nie wie w jaki sposob temu zaradzic ( lub poprostu niechce ).
    Od jakiegos czasu , mniej wiecej od poltorej roku pojawiaja sie informacje o nowych scianach na kopalniach , poszukiwaniu nowych pokladow , itp....
    Wszystkie te nowinki wyplywaja zazwyczaj przed sezonem w okresie planowanych zakupow , lub w okresie przejsciowym , i dotycza towaru , ktory na dana chwile byl na topie ( BOBREK , PIEKARY , WESOLA ) wszystkie te eko byly ok do momentu kiedy na macierzystych kopalniach " WLODARZE " nie potrafili , lub nie chcieli chronic swojego towaru przed naplywem wegla ze wschodu , Czech , itd.....

    Cala ta sytuacja trwa nadal i niestety bedzie trwac dopuki nie zmieni sie podejscie ludzi odpowiedzialnych za jakosc i wizerunek towaru na kopalni lub zakladach przetworczych.

    a niestety jak mowi powiedzenie :
    NIEWDZIECZNA TA MATKA ( WLODARZE ) , KTORA NIE DBA O SWE DZIECI (WEGIEL)
    Jak ulal pasuje do Polskich wlodarzy na kopalniach.

  11. #4631
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Porównajcie ceny grubych sortów KW SA i PKW z marca do tych obecnych. A od 1 sierpnia znów będą wyższe. KHW od lat stosuje ta samą politykę cenową - 1 stycznia ustala ceny na cały rok, reguluje detal jedynie wielkością upustu dla dilerów. W ubiegłym tygodniu miałem dostać 5 patelni orzecha i 2 kostki. Przyjechało po jednej. Wasze informacje dość drastycznie różnią się od tego, co mnie spotyka na rynku. Ale może ja się nie znam...

  12. #4632

    Domyślnie

    No niestety tak to jest jak górnicy myślą że istnieje tylko polski węgiel i każdy będzie kupował nie patrząc na cenę ...
    Dodatkowo górnicy to święte krowy którym się wszystko należy (13,14,barbórki,dodatki,wcześniejsze emerytury) i mamy jaki mamy bardzo drogi polski węgiel ...

    Niestety górnicy zapomnieli że jesteśmy w UE i elektrownie i inne firmy nie są skazane na zakupy w PL ale mogą kupować towar poza Polską.
    Czesi wydobywają węgiel odkrywkowo , w Rosji w w byłych republikach węgla jest mnóstwo , węgla jest poza Polską mnóstwo a będzie jeszcze więcej bo wiele Państw rezygnuje z węgla jako paliwo ...

    Szczerze mówiąc bez niesamowitych cięć w górnictwie (pensje,dodatki,bonusy,przywileje) i obniżenia cen węgla wątpie że dalej nie będą powstawały coraz wyższe hałdy ....
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #4633
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No niestety tak to jest jak górnicy myślą że istnieje tylko polski węgiel i każdy będzie kupował nie patrząc na cenę ...
    Dodatkowo górnicy to święte krowy którym się wszystko należy (13,14,barbórki,dodatki,wcześniejsze emerytury) i mamy jaki mamy bardzo drogi polski węgiel ...

    Niestety górnicy zapomnieli że jesteśmy w UE i elektrownie i inne firmy nie są skazane na zakupy w PL ale mogą kupować towar poza Polską.
    Czesi wydobywają węgiel odkrywkowo , w Rosji w w byłych republikach węgla jest mnóstwo , węgla jest poza Polską mnóstwo a będzie jeszcze więcej bo wiele Państw rezygnuje z węgla jako paliwo ...

    Szczerze mówiąc bez niesamowitych cięć w górnictwie (pensje,dodatki,bonusy,przywileje) i obniżenia cen węgla wątpie że dalej nie będą powstawały coraz wyższe hałdy ....
    Te ciecia to dobry pomysl , ale narazie nierealny w tym kraju bo musialy by rowniez dotchnac kierownictwa , a to jest niestety u nas NIEWSKAZANE

  14. #4634
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Porównajcie ceny grubych sortów KW SA i PKW z marca do tych obecnych.
    Mogę coś na ten temat powiedzieć, bo właśnie w marcu przywiozłem opał na następny sezon. Orzech przy sprzedaży drobnicowej na Sośnicy kosztował 558 zł/t, Ziemowit parę złotych mniej. Teraz Sośnica 599 zł/t, Ziemowit 592 zł/t.
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  15. #4635
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Porównajcie ceny grubych sortów KW SA i PKW z marca do tych obecnych. A od 1 sierpnia znów będą wyższe. KHW od lat stosuje ta samą politykę cenową - 1 stycznia ustala ceny na cały rok, reguluje detal jedynie wielkością upustu dla dilerów. W ubiegłym tygodniu miałem dostać 5 patelni orzecha i 2 kostki. Przyjechało po jednej. Wasze informacje dość drastycznie różnią się od tego, co mnie spotyka na rynku. Ale może ja się nie znam...
    14 lipca mialem dostawe BOBRKA i wszystko bylo ok. Dokladnie 15 chce zlozyc zamowienie na poczatek Sierpnia i slysze:
    " Na sierpien bedzie problem bo beda trwaly poszukiwania nowych pokladow , ktore wystartuja dopiero w polowie Sierpnia"

    Przeciez to jest ewidentne robienie idioty z klienta. No bo skad dana osoba wie ze znajda poklady akurat na polowe Sierpnia

    W tamtym sezonie to samo bylo z Wesola bo byla na topie i podobno ( sam nie mialem okazji sprawdzic ) byla rewelacyjnym eko.

  16. #4636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No niestety tak to jest jak górnicy myślą że istnieje tylko polski węgiel i każdy będzie kupował nie patrząc na cenę ...
    Dodatkowo górnicy to święte krowy którym się wszystko należy (13,14,barbórki,dodatki,wcześniejsze emerytury) i mamy jaki mamy bardzo drogi polski węgiel ...

    Niestety górnicy zapomnieli że jesteśmy w UE i elektrownie i inne firmy nie są skazane na zakupy w PL ale mogą kupować towar poza Polską.
    Czesi wydobywają węgiel odkrywkowo , w Rosji w w byłych republikach węgla jest mnóstwo , węgla jest poza Polską mnóstwo a będzie jeszcze więcej bo wiele Państw rezygnuje z węgla jako paliwo ...

    Szczerze mówiąc bez niesamowitych cięć w górnictwie (pensje,dodatki,bonusy,przywileje) i obniżenia cen węgla wątpie że dalej nie będą powstawały coraz wyższe hałdy ....
    Nie obrażaj!!!
    Chcesz to załatwię ci wycieczkę choćby do ściany gdzie pracuję.
    Twoje dwa zdania pogrubiłem specjalnie.
    To nie górnicy ustalają cenę za węgiel!!! Dla przykładu podam ci koszt wydobycia 1t węgla (fakt koksującego ale to nie ma znaczenia) ze ściany gdzie pracuję za 2012r to całe 27zł.Nie wierzysz?
    Cenę robią niepotrzebni pośrednicy handlu węglem zanim wyjdzie z kopalni (spółki,holdingu) .
    Na kopalniach zarabia masa firm,sklepów,huty,producenci urządzeń górniczych i ...... nie chce mi się dalej wymieniać.
    Zamknij kopalnie i wykop sobie od razu dziurę jak Wałbrzych (to miasto umarło jak pozamykano kopalnie) bo ci nawet na " jabola "nie starczy..
    Co do premii to podam ci ile dostałem ja jako kombajnista ścianowy 3200zł (bezpośrednio urabiam węgiel).
    pracownik zajmujący się papierkową robotą w firmie pośredniczącej sprzedaży 7000zł.(siedzi i pierdzi w stołek).
    Kto tu jest świętą krową?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #4637
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    14 lipca mialem dostawe BOBRKA i wszystko bylo ok. Dokladnie 15 chce zlozyc zamowienie na poczatek Sierpnia i slysze:
    " Na sierpien bedzie problem bo beda trwaly poszukiwania nowych pokladow , ktore wystartuja dopiero w polowie Sierpnia"

    Przeciez to jest ewidentne robienie idioty z klienta. No bo skad dana osoba wie ze znajda poklady akurat na polowe Sierpnia

    W tamtym sezonie to samo bylo z Wesola bo byla na topie i podobno ( sam nie mialem okazji sprawdzic ) byla rewelacyjnym eko.
    Masz rację.Co za brednie wygadują a nie mają pojęcia Kopalnie znają pokłady na kilka lat do przodu i mają węgiel dawno zbadany.
    Ściana to pocięty pokład na kawałki i sukcesywnie wybierany.Nie dajcie się zwariować!!!
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #4638

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Nie obrażaj!!!
    Chcesz to załatwię ci wycieczkę choćby do ściany gdzie pracuję.
    Twoje dwa zdania pogrubiłem specjalnie.
    To nie górnicy ustalają cenę za węgiel!!! Dla przykładu podam ci koszt wydobycia 1t węgla (fakt koksującego ale to nie ma znaczenia) ze ściany gdzie pracuję za 2012r to całe 27zł.Nie wierzysz?
    Cenę robią niepotrzebni pośrednicy handlu węglem zanim wyjdzie z kopalni (spółki,holdingu) .
    Na kopalniach zarabia masa firm,sklepów,huty,producenci urządzeń górniczych i ...
    ... nie chce mi się dalej wymieniać.
    Zamknij kopalnie i wykop sobie od razu dziurę jak Wałbrzych (to miasto umarło jak pozamykano kopalnie) bo ci nawet na " jabola "nie starczy..
    Co do premii to podam ci ile dostałem ja jako kombajnista ścianowy 3200zł(bezpośrednio urabiam węgiel).
    pracownik zajmujący się papierkową robotą w firmie pośredniczącej sprzedaży 7000zł.(siedzi i pierdzi w stołek).
    Kto tu jest świętą krową?
    I to jest właściwe stwierdzenie dlaczego jest taki drogi.

  19. #4639
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    I to jest właściwe stwierdzenie dlaczego jest taki drogi.
    Mógłbym więcej przytoczyć ale po co .Jak ktoś ma swoją opinię na temat górników to i tak jej nie zmienisz.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #4640

    Domyślnie

    Cytat Napisał pumpaluna Zobacz post
    A u nas będzie test wesołej. Brat, do tej pory palący jaret+ , wyczyścił piec i wziął od nas 2 worki na próbę. Przerobił już kilka różnych firm i ma jako takie rozeznanie co jak się paliło (wiem że z pieklorza kupowanego w lokalnym składzie nie był zadowolony, wesołej nie miał)
    Jak przebiegły testy Wesołej u brata?
    Ciekaw jestem bo chcę zamówić i fajnie by było wiedzieć czy warty tej ceny czy nie bardzo.

Strona 232 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony