dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 233 z 677
Pokaż wyniki od 4.641 do 4.660 z 13530
  1. #4641
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Nie obrażaj!!!
    Chcesz to załatwię ci wycieczkę choćby do ściany gdzie pracuję.
    Twoje dwa zdania pogrubiłem specjalnie.
    To nie górnicy ustalają cenę za węgiel!!! Dla przykładu podam ci koszt wydobycia 1t węgla (fakt koksującego ale to nie ma znaczenia) ze ściany gdzie pracuję za 2012r to całe 27zł.Nie wierzysz?
    Cenę robią niepotrzebni pośrednicy handlu węglem zanim wyjdzie z kopalni (spółki,holdingu) .
    Na kopalniach zarabia masa firm,sklepów,huty,producenci urządzeń górniczych i ...... nie chce mi się dalej wymieniać.
    Zamknij kopalnie i wykop sobie od razu dziurę jak Wałbrzych (to miasto umarło jak pozamykano kopalnie) bo ci nawet na " jabola "nie starczy..
    Co do premii to podam ci ile dostałem ja jako kombajnista ścianowy 3200zł (bezpośrednio urabiam węgiel).
    pracownik zajmujący się papierkową robotą w firmie pośredniczącej sprzedaży 7000zł.(siedzi i pierdzi w stołek).
    Kto tu jest świętą krową?
    To jest prawda o naszym węglu, a najgorsze jeszcze przed nami bo górnicy ciężko pracują na dole i oni będą musieli płacić cenę za nadchodzące obniżki węgla ,to odbije się na ich zarobkach ,na sprzęcie, zabezpieczeniach zapłacą krwią .Tamci na górze nie zrezygnują z kasy nie zmniejszą sobie opasłych portfeli będą siedzieć aż nasze górnictwo padnie na mordę.
    "Górka węglowa" jest dużo wyższa niż w zeszłym roku ,zakłady produkcyjne rezygnują z naszego węgla ,bo na rynku paliw pojawił się węgiel z importu po 70 dolarów za tonę już z transportem do polski, a nasz wychodzi przy nim blado bo około 100 dolarów za tonę.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 29-07-2013 o 11:16
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #4642

    Domyślnie

    @minertu
    Niestety masz rację.
    Przeciętny Polak uważa, że każdy na śląsku to górnik. Prawdziwy górnik to ten co pod ziemią. Niewielu bierze to pod uwagę. Swoją drogą może gdyby kopalnie były prywatne usunięto by 3/4 tego co nad ziemią i zyski by były i węgiel tańszy. Może też bardziej doceniono by tych prawdziwych górników. I wtedy górnik byłby górnikiem. Dużo się mówi o przywilejach grup społecznych, niestety bardzo się uogólnia. Strażak jeżdżący do pożarów/wypadków po 15 latach może iść na emeryturę. Ale strażak co ogień "na szkole widział" nie bardzo.

  3. #4643
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał vaster Zobacz post
    @minertu
    Niestety masz rację.
    Przeciętny Polak uważa, że każdy na śląsku to górnik. Prawdziwy górnik to ten co pod ziemią. Niewielu bierze to pod uwagę. Swoją drogą może gdyby kopalnie były prywatne usunięto by 3/4 tego co nad ziemią i zyski by były i węgiel tańszy. Może też bardziej doceniono by tych prawdziwych górników. I wtedy górnik byłby górnikiem. Dużo się mówi o przywilejach grup społecznych, niestety bardzo się uogólnia. Strażak jeżdżący do pożarów/wypadków po 15 latach może iść na emeryturę. Ale strażak co ogień "na szkole widział" nie bardzo.
    W górnictwie jest trochę inaczej. Bo jest wykaz stanowisk sporządzony przez ministra, które umożliwiają odejście na wcześniejszą emeryturę. Np. "Pani Wiesia" która pracuje w kopalni w administracji, odbiera Barbórkę, ale na wcześniejszą emeryturę nie pójdzie.
    A jeśli chodzi o prywatyzację to,
    ja też pracuję w kopalni, co prawda odkrywkowej, którą dokładnie rok temu sprywatyzowali. Nowy właściciel (prywatny), stwierdził, że kopalnia nie przynosi zysków i na tą chwilę chce zwolnić 280 osób a do 2016 roku w kopalni ma pozostać około 1000 osób (z 3100 obecnie). Reszta przejdzie do spółek zależnych, bez prawa do wcześniejszej emerytury, bez barbórki i karty górnika.

  4. #4644
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Panowie każda kopalnia przyniesie zysk jeżeli będziemy nią dobrze zarządzać.
    Dla przykładu w naszej spółce pracuje 1 górnik (ten pod ziemią) na trzech pracowników powierzchni (głównie biurowiec a to u nas nazywają firmami rodzinnymi) . To tak w skrócie jak ktoś jest kumaty to może sobie to wyobrazić.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  5. #4645
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Wstępnie tak, bo dojechał
    Reszta okaże się w praniu
    Coś już możesz więcej powiedzieć?
    Muszę w okolicach sierpnia zorganizować jeszcze tonę i nie wiem na co postawić. Mam 500kg czecha, 500kg retopalu (bartex) i 2t ode mnie ze wsi-chyba to kazek juliusz czy coś takiego. Na testy nie ma czasu, zresztą reaktor jeszcze nie dojechał. Póki pogoda to jeszcze można osuszyć więc wolałbym nie czekać do np. listopada

  6. #4646
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kedar13

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    Coś już możesz więcej powiedzieć?
    Muszę w okolicach sierpnia zorganizować jeszcze tonę i nie wiem na co postawić. Mam 500kg czecha, 500kg retopalu (bartex) i 2t ode mnie ze wsi-chyba to kazek juliusz czy coś takiego. Na testy nie ma czasu, zresztą reaktor jeszcze nie dojechał. Póki pogoda to jeszcze można osuszyć więc wolałbym nie czekać do np. listopada
    I jak ten Retopal z Bartexu? Muszę jeszcze zamówić tonę i właśnie zastanawiam się nad nim. Paliłeś już nim i mógłbyś coś powiedzieć jak się pali?

  7. #4647
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    je nie, ale usilnie pytam kol. zbigmaz01
    Tak, jak pisałem, będę musiał jeszcze kupić około 1t i cenowo wygląda dobrze Retopal właśnie, ( chociaż bardziej podoba mi sie cena czecha )ale nie wiem co kupić.

  8. #4648

    Domyślnie

    Ja kupiłem Retopal z Baretexu pali sie ok. wilgotność względna tylko co mi sie nie podoba to ze razem z groszkiem trafia sie miał. nie wiem może tak zawsze jest jak sie groszek kupuje, uziarnienie róznorodne od drobnicy p spore kawałki jak ktoś zainteresowany może wrzucić foto jak wygląda
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  9. #4649
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    Ciekawi mnie czeski - Komorany z Bartex'u - czy ktoś próbował palić ostatnim sortem ?
    Cena mi się podoba, trochę poszukałem na forum opinii i są różne ( jedni mówią, że ok, tylko mocy mniej, inni piszą że brudzi kocioł jakimś nalotem ) Podzielicie się informacjami ?

  10. #4650

    Domyślnie

    Kormorany na lato bardzo dobry. Nie wiem jak ten z bartexu, bo tam nigdy nie kupowałem.
    Mocy, owszem trochę mniej, ale bajki o nadmiernym brudzeniu to mity. Brudzi tak samo jak każdy inny.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  11. #4651
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    ktoś pisał, że siarki dużo, co nie jest 'smaczne', ale w/w opinia skłania mnie do myślenia o czeskim groszku w większych ilościach.
    Ktoś się jeszcze podzieli opinią ?

  12. #4652
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kedar13

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    je nie, ale usilnie pytam kol. zbigmaz01
    Tak, jak pisałem, będę musiał jeszcze kupić około 1t i cenowo wygląda dobrze Retopal właśnie, ( chociaż bardziej podoba mi sie cena czecha )ale nie wiem co kupić.
    Wziąłem już 2 tony Wesołej w Bartexie to wezmę jeszcze tonę Retopala na cieplejsze dni i zobaczymy jak się sprawuje.

  13. #4653
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Kormorany na lato bardzo dobry. Nie wiem jak ten z bartexu, bo tam nigdy nie kupowałem.
    Mocy, owszem trochę mniej, ale bajki o nadmiernym brudzeniu to mity. Brudzi tak samo jak każdy inny.
    Nie wiem jak latem, ale zimą brudzi bardziej od kamiennego - widziałem to u sąsiada osobiście - po prostu ma więcej lotnych popiołów, które zamiast spaść grzecznie do popielnika bezczelnie osiadają w wymienniku.

    Siarki oczywiście sporo więcej, lecz czy ma to znaczący wpływ na żywotność kotła i czy skróci ją na tyle, że nie wymieni się go na inne źródło ciepła to już inna bajka.

    Na pewno bardziej też kurzy się przy wsypywaniu i zawiera więcej wilgoci od kamiennego [nawet w stanie powietrzno - suchym] co też wzmaga korozję.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #4654

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Siarki oczywiście sporo więcej, lecz czy ma to znaczący wpływ na żywotność kotła i czy skróci ją na tyle, że nie wymieni się go na inne źródło ciepła to już inna bajka.
    W przeciętnych warunkach technologicznych eksploatacji kotłów węglowych kwasowy punkt rosy może osiągać wartości do 140⁰C, przy zawartości siarki w węglu 1% (według M.Kwestarz, M.Pronobis – „Modernizacja kotłów energetycznych”, WNT, Warszawa 2002). Przy większej zawartości siarki w węglu te temperatury mogą być jeszcze wyższe.
    zobacz: http://zawijan.wordpress.com/poradni...ury-krytyczne/
    Ukłony dla Redakcji

  15. #4655

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    je nie, ale usilnie pytam kol. zbigmaz01
    Tak, jak pisałem, będę musiał jeszcze kupić około 1t i cenowo wygląda dobrze Retopal właśnie, ( chociaż bardziej podoba mi sie cena czecha )ale nie wiem co kupić.
    Czekam aż to co mam w zasobniku się skończy i wtedy zasypię. Dam znać jak coś będę wiedział.
    Teraz walczę z zasilaniem bo zabrało u mnie na wsi dwie fazy i od przedwczoraj od 22 ich nie mam. Ponad 30 drzew w gminie położyło.
    Dlatego mam trudności z odpisywaniem.

  16. #4656

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw jak to się będzie palić.
    Chętnie się dowiem od kolegi czegoś na temat tego opału.
    Właśnie dostałem informację z domu że dojechała 1 tona Pieklorza i 1 tona Wesołej.
    Pewnie trzeba będzie dokupić trochę ale jeszcze nie teraz. Zobaczę ile to zajmie miejsca.

  17. #4657

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Też jestem ciekaw jak to się będzie palić.
    Chętnie się dowiem od kolegi czegoś na temat tego opału.
    Właśnie dostałem informację z domu że dojechała 1 tona Pieklorza i 1 tona Wesołej.
    Pewnie trzeba będzie dokupić trochę ale jeszcze nie teraz. Zobaczę ile to zajmie miejsca.
    Woreczki wystają trochę poza paletę a sama paleta ma wymiar 80x120cm. ale jak przyjmiesz wymiar 100x140 dla jednej palety to wejdzie.

  18. #4658

    Domyślnie

    Teraz trzeba to wszystko przenieść do kotłowni.
    No przyszłość muszę pomyśleć o jakimś wózku. To by było wygodniejsze.

  19. #4659

    Domyślnie

    Zasypalem wieksza ilosc retopala z bartexu i delikatnie ścianki podajnika od srodka mam wilgotne.

  20. #4660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    dlatego bez sensu worki foliowe.
    Czeski groch kupiłem w foliowych, stały otwarte przed domem w te największe upały ( ponad tydzień ) i suchy tak do końca nie jest.
    Część Retopala mam w jutowych, nie dość że suchy to gdyby nie był doschnie sobie spokojnie w piwnicy.

Strona 233 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony