dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 234 z 677
Pokaż wyniki od 4.661 do 4.680 z 13530
  1. #4661
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    W przeciętnych warunkach technologicznych eksploatacji kotłów węglowych kwasowy punkt rosy może osiągać wartości do 140⁰C, przy zawartości siarki w węglu 1% (według M.Kwestarz, M.Pronobis – „Modernizacja kotłów energetycznych”, WNT, Warszawa 2002). Przy większej zawartości siarki w węglu te temperatury mogą być jeszcze wyższe.
    zobacz: http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/temperatury-krytyczne/
    Dziękuję za ciekawy komentarz.

    Przy 2% i wilgoci zawartej w czeskim, brunatnym węglu + to, że sporo jego popiołu trafia do wymiennika ciepła po kilku sezonach letnich można się spodziewać nieciekawych efektów korozji
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #4662
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    sprawa dotyczy "bezruchu"

    w czasie wymiany i ruchu spalin oraz wody po drugiej stronie wymiennika jest zupełnie inaczej

    "odnoszą się do gazów zamkniętych w naczyniu (będących w bezruchu). W kotle odpowiadałoby to sytuacji, kiedy kocioł stoi w podtrzymaniu a wlot powietrza z dmuchawy do palnika jest zamknięty przysłoną. "

    mam nadzieję że autor się za cytowanie nie obrazi
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  3. #4663

    Domyślnie

    Witam!

    Dojechały "tony" z Bartexu- Wesoła wygląda ok na folii zabezpieczającej wokół palety minimalne skropliny parę worków na z każdej z palet na dole pękniętych ale się węgiel nie wysypywał-Kormorany też bo w jutowych workach-niestety Ledvice w foliowych workach parę pękło i syf się zrobił w transporcie do garażu...-ale jak się wysypał lekko wilgotny był nie to aby mokry...Tyle bo kociołek jeszcze nie zamontowany...Jawrob

  4. #4664

    Domyślnie

    Do mnie też dojechały "tony" z Bartexu.
    1 tona Wesołej + 1 tona Pieklorza w jutowych workach.
    Palety owinięte folią streczową na której po jakimś czasie było widać wilgoć.
    Co niektóre worki delikatnie zawilgocone. Dwa worki na jednej palecie na samym dole były pęknięte.
    Opał wygląda całkiem nieźle. Ciekawe jak się będzie palił.

  5. #4665

    Domyślnie

    zaopatrzyłem się w 3 tony eko ze składywęgla.pl - niestety szef składu nie potrafił powiedzieć z jakiej kopalni jest dostawa ale zapewniał że wartość opałowa to 28MJ Optycznie łady, dość drobny i suchy (pierwszy raz mam suchy groszek ). Cena 799 za tonę luzem.

  6. #4666

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    sprawa dotyczy "bezruchu"

    w czasie wymiany i ruchu spalin oraz wody po drugiej stronie wymiennika jest zupełnie inaczej

    "odnoszą się do gazów zamkniętych w naczyniu (będących w bezruchu). W kotle odpowiadałoby to sytuacji, kiedy kocioł stoi w podtrzymaniu a wlot powietrza z dmuchawy do palnika jest zamknięty przysłoną. "

    mam nadzieję że autor się za cytowanie nie obrazi
    Nie obrazi się.
    Powie jednak, że te zacytowane zdania nie świadczą o tym, że w tym przypadku problemy z korozją będą "zerowe". Świadczą tylko o tym, że nie znalazłem wyników badań punktu rosy w takich warunkach. Z pewnością będzie on niższy, niż przy "bezruchu", ale nie wiadomo jednak, jaki będzie.
    Kto chce - niech uważa. Kto nie chce - nie musi.
    Ukłony dla Redakcji

  7. #4667
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No i na fali przewidywanych obniżek cen węgla KW SA oraz PKW SA po raz kolejny w tym roku podniosły ceny grubych sortów ( około 5PLN netto na tonie ). Z kolei w reakcji na rosnącą " górkę węglową " kopalnie, które jeszcze w ubiegłym roku ładowały drobnice i awizacje 24h na dobę w tym ładują tylko na 2 zmiany - może mają ambicję sobie tą górkę wyższą usypać. Bobrek zaś już oficjalnie wycofał z oferty Pieklorza luzem. Chodzą słuchy, że od przyszłego miesiąca pojawi się w ofercie Bobrka groszek 5 - 25 zamiast Pieklorza. Spiekalność mają już równą Centrum - kolegom kupującym Jaret Plus doradzam ostrożność. Przy zachowaniu przez producentów mieszających Bobrek z Janką dotychczasowej proporcji może zacząć trochę spiekać. Jeżeli zdecydują się na zwiększenie udziału w mieszance Jareta, eko będzie słabsze. Zapowiada się dość trudny rok dla ekogroszkowców, szczególnie tych z retortami pierwszej generacji. Kto ma kasę i miejsce na zrobienie zimowego zapasu, powinien chyba się o niego postarać już teraz.

  8. #4668

    Domyślnie

    Witam! A ja tak podłączę się pod temat i zapytam. Czym bardziej opłaca się palić? Ekogorszkiem czy pelletem? Sąsiad mi ostatnio mówił, że idzie w to bo tańsze niby i wydajniejsze. Ktoś ma może doświadczenie w tym zakresie?

  9. #4669
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotos Zobacz post
    Witam! A ja tak podłączę się pod temat i zapytam. Czym bardziej opłaca się palić? Ekogorszkiem czy pelletem? Sąsiad mi ostatnio mówił, że idzie w to bo tańsze niby i wydajniejsze. Ktoś ma może doświadczenie w tym zakresie?
    Zdecydowanie ekogroszkiem bo przy podobnej cenie ma dużo większą wartość opałową.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #4670
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    sprawa dotyczy "bezruchu"

    w czasie wymiany i ruchu spalin oraz wody po drugiej stronie wymiennika jest zupełnie inaczej
    Przez większość czasu latem "ruch" jest znikomy
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #4671

    Domyślnie

    Cytat Napisał artecki Zobacz post
    zaopatrzyłem się w 3 tony eko ze składywęgla.pl - niestety szef składu nie potrafił powiedzieć z jakiej kopalni jest dostawa ale zapewniał że wartość opałowa to 28MJ Optycznie łady, dość drobny i suchy (pierwszy raz mam suchy groszek ). Cena 799 za tonę luzem.
    Ja ze skladów miałem opał w poprzednim sezonie ...Tyle że brałem od nich ruski za 699zł za tonę luzem z bezpłatnym dowozem.
    Niby Polski mieli za 869zł. Kumpel brał i nie był do końca zadowolony z kaloryczności ...

    Ja miałem ruski , wiec nie był on super kaloryczny , ale tańszy

    Teraz niby sprzedają tylko polski , ale czy to prawda , bo w tamtym roku była afery że sprzedają idealnie ten sam węgiel w różnej cenie i różnej kaloryczności mimo że był to ten sam węgiel

    Dodatkowo mają "zabezpieczenie" bo podają np. , że opał ma do 28MJ , czyli i może być czeski 18MJ i tak nie da się im podskoczyć bo w opisie jest "do"
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #4672
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał artecki Zobacz post
    zaopatrzyłem się w 3 tony eko ze składywęgla.pl - niestety szef składu nie potrafił powiedzieć z jakiej kopalni jest dostawa ale zapewniał że wartość opałowa to 28MJ Optycznie łady, dość drobny i suchy (pierwszy raz mam suchy groszek ). Cena 799 za tonę luzem.
    Ja bym go sprawdził - zobacz ile zeszłoroczny był wart - link do testów jest w stopce.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #4673
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Aretcki, taki najprostszy test - rozsyp trochę ( choćby garść ) gdzieś w nasłonecznionym miejscu. Jak po kilku dniach zrobi się szarawy i będzie się go dało rozkruszyć w palcach - rusek albo zleżała Janka.

  14. #4674
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Przez większość czasu latem "ruch" jest znikomy
    ale nikt nie zbadał jak ten "znikomy" ruch wpływa na zmianę punktu roszenia choćby na jednym rodzaju węgla


    ale jedno jest pewne
    dzięki temu "znikomemu ruchowi" łatwiej chyba upolować Yeti latem niż zimą
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  15. #4675
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    ale jedno jest pewne
    dzięki temu "znikomemu ruchowi" łatwiej chyba upolować Yeti latem niż zimą
    Tak, w tym przypadku lato jest sezonem na Yeti
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #4676

    Domyślnie

    Chce zamówić Wesołą z Bykowa teraz i moje pytanie brał ktoś ostatnio?? Towar suchy jak z jakością??? Dowiedziałem sie ze zaczeli juz pakować w worki Jutowe-Prawda to ??
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  17. #4677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Chce zamówić Wesołą z Bykowa teraz i moje pytanie brał ktoś ostatnio?? Towar suchy jak z jakością??? Dowiedziałem sie ze zaczeli juz pakować w worki Jutowe-Prawda to ??
    A cofnij się 4 strony do tyłu to zobaczysz Co prawda nie byków ale ...

  18. #4678

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A cofnij się 4 strony do tyłu to zobaczysz Co prawda nie byków ale ...
    myślisz o bartexe. Mam przecież od nich. Teraz dla porównania chce zamówić z bykowa.

  19. #4679
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Chce zamówić Wesołą z Bykowa teraz i moje pytanie brał ktoś ostatnio?? Towar suchy jak z jakością??? Dowiedziałem sie ze zaczeli juz pakować w worki Jutowe-Prawda to ??
    Sąsiad niedawno [z 3 tyg temu] wziął 3 tony i węgiel jest ok, ale on brał w foliowych workach.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #4680

    Domyślnie

    W Karenie pojawiła się opcja dostawy ich transportem zamiast kurierem. Cena do 50 do 110 w zależności do miejsca dostawy, tyle że czas realizacji wynosi do 45 dni.

Strona 234 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony