dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 285 z 677
Pokaż wyniki od 5.681 do 5.700 z 13530
  1. #5681
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Panowie,

    jak tam przebiega u was w tym roku palenie Wesołą? Ja mam towar z Bykowa.
    Zupełnie nie mam problemów ze spiekami, nie mam problemów z temperaturą na piecu.
    Ale mam spore problemy z niedopałkami. W zeszłym roku też trochę tego było ale w tym roku jest tego naprawdę sporo.
    Mam wrażenie jakby część była zupełnie nie do spalenia.
    Miałem niedawno dostawę - ok 2 tygodni temu i u mnie jest wszystko ok.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #5682
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pumpaluna Zobacz post
    mam pytanie, szczególnie do osób palących wesołą - a ile teraz idzie wam ekogroszku jak zaczęły się przymrozki?
    nam w zeszłym tygodniu poszły 3 worki (wcześniej zużywaliśmy worek na 4 dni)
    no i nasz popiół zdecydowanie nie wygląda tak "klarownie" jak u mirona
    Około 12,5 kg/dobę
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #5683
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    W jutowych szybciej dosycha, ale bardzo pyli wyschnięty. W worach foliowych perforowanych dosycha dłużej, a ja u siebie otwieram zawsze z 10 worków i wszystko ładnie wyschnięte i oczywiście nie ma tyle pyłu co z jutowego.
    Mam wyschnięty w jutowych i nie pyli.

    Do tego otwieranie jest banalnie proste - wystarczy rozwiązać sznurek zintegrowany z workiem - i worek zostaje do ponownego użytku.

    Bardzo mi się te obecne worki podobają [nareszcie nie muszę dziurawić jak foliowych] - najlepsze z dotychczasowych - nawet upadek z 1,8 m ich nie wzrusza [spadł mi jeden z górki]
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #5684
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kopa1

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Olszyna
    Kod pocztowy
    59-830
    Posty
    14

    Domyślnie

    Nie ma innego wyjścia,wtedy się rozjaśni.pozdr

  5. #5685

    Domyślnie

    Cytat Napisał kopa1 Zobacz post
    Nie ma innego wyjścia,wtedy się rozjaśni.pozdr
    A jakie ceny tego groszku? Bo skoro nad nim myślisz, to musi być albo dobry albo tani. Gdzie to sprzedają - na necie czy lokalnie?

  6. #5686

    Domyślnie

    Cytat Napisał kopa1 Zobacz post
    Nie ma innego wyjścia,wtedy się rozjaśni.pozdr
    napisz gdzie ten groszek sprzedają. Ja mieszkam w Gryfowie, wiec mamy do siebie "przez miedzę"
    Suspenser, przypomnij proszę jaką powierzchnię i kubaturę grzejesz. U mnie ostatnio zużycie wzrosło do 13 kg/doba Ledvicami. Temp. nie spada poniżej 23,5 stopnia. Oczywiście w plusie
    piotr

  7. #5687
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    czy ktoś testował ekoret z bartexu? warto kupić?

  8. #5688
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kopa1

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Olszyna
    Kod pocztowy
    59-830
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    napisz gdzie ten groszek sprzedają. Ja mieszkam w Gryfowie, wiec mamy do siebie "przez miedzę"
    Suspenser, przypomnij proszę jaką powierzchnię i kubaturę grzejesz. U mnie ostatnio zużycie wzrosło do 13 kg/doba Ledvicami. Temp. nie spada poniżej 23,5 stopnia. Oczywiście w plusie
    Kupię od znajomego dwa worki i sprawdzę.Oni brali całe auto 24 tony ze śląska i wyszło im około 600 zł z transportem za tonę-transport powrotny.Cena jest zachęcająca,pytanie tylko czy jest powtarzalność w jakości?Zdziwiło mnie to,że tutaj nikt o tym nie pisał?dlatego pytałem

  9. #5689

    Domyślnie

    mojej żony kuzyn mieszka w Olszynie i latem kupował z kimś na spółę taki transport ze śląska. Mówił, ze węgiel super, ale nie pamiętam co to był za opał. Na pewno był workowany.
    piotr

  10. #5690
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kopa1

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Olszyna
    Kod pocztowy
    59-830
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    mojej żony kuzyn mieszka w Olszynie i latem kupował z kimś na spółę taki transport ze śląska. Mówił, ze węgiel super, ale nie pamiętam co to był za opał. Na pewno był workowany.
    Ten też workowany

  11. #5691
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Nie chcę się Wam nadto mieszać, ale po 6 stówek za tonę w workach i z transportem to z polskich węgli tylko Janka, Sobieski albo ewentualnie Silesia. I to od zdesperowanego dilera któremu sprzedaż wybitnie słabo idzie.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #5692
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kopa1

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Olszyna
    Kod pocztowy
    59-830
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Nie chcę się Wam nadto mieszać, ale po 6 stówek za tonę w workach i z transportem to z polskich węgli tylko Janka, Sobieski albo ewentualnie Silesia. I to od zdesperowanego dilera któremu sprzedaż wybitnie słabo idzie.
    Twoje zdanie jak najbardziej pożądane.Dla mnie Holding to coś dużego,piszą że węgiel pochodzi z polskich kopalń.Wiadomo papier wszystko przyjmuje.pozdr

  13. #5693
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał vaster Zobacz post
    A jakie ceny tego groszku? Bo skoro nad nim myślisz, to musi być albo dobry albo tani. Gdzie to sprzedają - na necie czy lokalnie?
    jest obecnie w "promocji" w Brico, po 18,50zł za worek 25kg, ten słabszy.

  14. #5694

    Domyślnie

    jak w Brico to Czech, ściślej mówiąc Ledvice. Po 18,50 za worek, to wychodzi 740zł/tona. Na składzie masz Ledvice (przynajmniej u nas) po 540-550 zł workowany.
    piotr

  15. #5695

    Domyślnie

    Dzisiaj ponownie zrobilem podejscie do Wesola Iskra z Kareny- naprawde jest różnica w porownaniu z eko ze skladu lokalnego w podobnej cenie a wszsytko dokladnie widac na schemaciebo mam bruli- przejscie ze starego eko na iskre wesola to jak podtlenek w aucie te same ustawienia , warunki itp iskra przebila temp o 10 stopni i dzie w góre
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wesoly.JPG
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	228973

  16. #5696
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    napisz gdzie ten groszek sprzedają. Ja mieszkam w Gryfowie, wiec mamy do siebie "przez miedzę"
    Suspenser, przypomnij proszę jaką powierzchnię i kubaturę grzejesz. U mnie ostatnio zużycie wzrosło do 13 kg/doba Ledvicami. Temp. nie spada poniżej 23,5 stopnia. Oczywiście w plusie
    160 m2 po podłogach [150 m2 użytkowej] + ogrzewany garaż 25 m2, w sumie 650 m3, temp. wewn. +22 C [łazienki 25 C]
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #5697
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar willy
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witam mam pytanie czy brał ktoś eko- groszek z B&E Energy Pomarańczowy albo Czerwony? Piec sztoker 25 na razie pale ekobranem ale nie wiem czy da rade w duże mrozy.Chyba że ktoś jest z okolic Torunia i powie mi gdzie dobry eko-groszek dostane.
    Ostatnio edytowane przez willy ; 08-12-2013 o 20:35

  18. #5698
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    od 4 tygodni palę czerwonym B&E w sztokerze mini. spala się dość dobrze, spieków brak, trafiają się kamienie. u mnie mankamentem jest duże spalanie: 100m2 + 25m2 garaż z kotłownią, 60m podłogówki + 6 grzejników i 120l cwu. spala mi worek 25kg na dobę. próbowałem już różnych softów i ustawień i żadnej poprawy a zimy tak naprawdę jeszcze nie ma. nie wiem, czy to kwestia "wygrzania domu", złych ustawień pieca, czy jak zasugerowali w Komizie kiepskiej jakości opału...

  19. #5699

    Domyślnie

    Tez mam mini ale większą powierzchnię , mam ustawione 50 stopni i spalam teraz tez około 23 kg Retopala.
    Jak zwiększyłem ustawienia do 55 a później do 60 to spalanie wzrosło ponad 6 kg i szybko wróciłem do 50 - miej to na uwadze.

  20. #5700
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    ja na piecu mam "tylko" 45 stopni i w większości poskręcane zawory na grzejnikach i podłodze zresztą też (brak zaworów n-drożnych i oddzielnej pompy cwu)

Strona 285 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony