dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 321 z 677
Pokaż wyniki od 6.401 do 6.420 z 13530
  1. #6401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    To powodzenia
    Dzięki wszystkim
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 29-03-2014 o 07:33
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #6402
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    SUSPENSER

    Też powodzenia

  3. #6403
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Tymczasem załadowałem nowy dopiero co kupiony ekogroszek z nowej ściany na KWK Chwałowice i zobaczymy czy podobnie się pali jak ten z ubiegłego roku i jakie są różnice.

    ( ma mieć do 14 Rogi i mniej popiołu )

    Ustawienia zostawiłem te same w dwustanie - to jeszcze tylko przeczyszczę jutro kocioł aby zmiany były lepiej widoczne.

  4. #6404

    Domyślnie

    Prawdę powiedziawszy sądziłem że ten Byków jest z Tobą jakość połączony.
    Nie że mam za złe. Skoro towar uczciwy to wszystko OK.

    Pytannie, będzie wysyłaka kurierem ? No i czy oprócz wesołej, będzie coś innego?

    Powodzenia



    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Piszę, żeby nie było zaskoczenia - od Kwietnia ruszam z działalnością i oprócz normalnej pracy będę także sprzedawał ekogroszek i kotły na lokalnym rynku.

    Planuję powoli ze wszystkim ruszać, więc jeszcze nie mam strony www, choć domena już czeka, gdy będę gotowy przejdę na profil płatny i zareklamuję się także na forum.

    Nadal będę testował węgiel np. planuję sprawdzić ile MJ wyciągnę z różnych rodzajów w trybie lato przy grzaniu tylko CWU - oczywiście nie tylko ten, który będę miał w ofercie, a że nie będzie to główne źródło mojego dochodu możecie liczyć na obiektywizm, z którego dla paru złotych nie zamierzam rezygnować - oczywiście jeśli ktoś nie wierzy to jego sprawa, ważne, żeby każdy wiedział czym się będę zajmował dodatkowo.


    Ci którzy mnie znają wiedzą, że mnie trzeba przekonać argumentami, a próbować kupić nie warto bo próbującemu tylko obciachu narobię ujawniając szczegóły [to tak na wszelki wypadek piszę, żeby nie korciło kogoś].

    To tyle z nowości - miłego łykendu życzę

  5. #6405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Tymczasem załadowałem nowy dopiero co kupiony ekogroszek z nowej ściany na KWK Chwałowice i zobaczymy czy podobnie się pali jak ten z ubiegłego roku i jakie są różnice.

    ( ma mieć do 14 Rogi i mniej popiołu )

    Ustawienia zostawiłem te same w dwustanie - to jeszcze tylko przeczyszczę jutro kocioł aby zmiany były lepiej widoczne.
    Gdzie kupiłeś?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #6406
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał echelon Zobacz post
    Prawdę powiedziawszy sądziłem że ten Byków jest z Tobą jakość połączony.
    Nie że mam za złe. Skoro towar uczciwy to wszystko OK.

    Pytannie, będzie wysyłaka kurierem ? No i czy oprócz wesołej, będzie coś innego?

    Powodzenia
    Byków polecam podobnie jak kiedyś Karenę za dobry towar.

    Na pewno będę miał różne rodzaje węgla bo np. na lato Wesoła może okazać się gorsza niż inny z większą zawartością popiołu [patrz przegrzewanie kotła lub wygasanie w podtrzymaniu], a opłacalność grzania CWU różnymi rodzajami przetestuję dopiero latem.

    Na początku nie przewiduję wysyłek kurierem, może za jakiś czas taka opcja się pojawi.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #6407

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Na oko ciężko powiedzieć. Faktycznie pół na pół miał z ekogroszkiem.

    Nie jest mokry (na zdjęciach ciężko ocenić wilgotność), ale też nie jest suchy jak pieprz.

    Wczoraj wsypałem jeden woreczek, ale w zasobniku jeszcze było trochę opału dzisiaj wsypię resztę (dosuszyłem na słońcu). Zobaczymy jak się będzie spalał i jaki będzie popiół.

    I jak wrażenia z palenia tym miksem?? możesz juz coś powiedzieć. ja wsypałem miksa nie bawem zacznię sie palić, to jutro coś napiszę
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  8. #6408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    I jak wrażenia z palenia tym miksem?? możesz juz coś powiedzieć. ja wsypałem miksa nie bawem zacznię sie palić, to jutro coś napiszę
    Chłopaki..... latem eko testujecie?

  9. #6409

    Domyślnie

    Wiem ze testowanie latem nie ma sensu, ale coś można zobaczyć jak to sie spala w warunkach letnich.
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  10. #6410

    Domyślnie

    Do mnie też dotarła próbka z kareny. Miał wzbogacony ekogroszkiem.
    Szczerze mówiąc z miałem nie miałem (!) nigdy do czynienia. Zaskoczyła mnie ziarnistośc tego miału. U mnie jest to po prostu prawie drobniutki pył...
    Jak to palić w porówniau z ekogroszkiem? Co z podawaniem i nadmuchem?
    MARTINOS

  11. #6411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Chłopaki..... latem eko testujecie?
    Jakie lato ?

    U mnie faktycznie w dzien ciepło jak to na wiosnę ale w nocy mam przymrozki ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #6412

    Domyślnie

    Niestety u mnie też temp. spada do zera. Płomień z ruskiego węgla praktycznie mało widoczny, ale w popielniku ładnie wygląda.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  13. #6413
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    I jak wrażenia z palenia tym miksem?? możesz juz coś powiedzieć. ja wsypałem miksa nie bawem zacznię sie palić, to jutro coś napiszę
    Jak wrażenia ? Pozytywne !

    Hmmm, od czego tu zacząć ?
    Jaki miał przyjechał już wcześniej pokazywałem, nie był suchy jak pieprz ale po jednym dniu na słoneczku nadawał się do podajnika.

    Jako że aura jest jaka jest, moc ciężko potwierdzić. Spalanie na poziomie 9kg/dobę, a w nocy temperatura na zewnątrz około 0 stopni.
    Po spaleniu 60 kg, popiół ważył 5,2kg razem z wiaderkiem po tynku 25 kg (nie wiem ile samo wiadro waży, nie dało się zważyć na wadze elektronicznej), czyli około 8 %.
    W popiele trafiały się malutkie koksiki ale to pewnie wina dość długiego podtrzymania. Spieków jako takich nie ma, na foto to co grubsze przegarnąłem na bok wiaderka. W sumie lepszy popiół miałem tylko z "wesołej" także z Kareny.

    Zabrudzenie kotła trochę większe niż przy samym ekogroszku, więcej pyłu.

    Generalnie pozytywne zaskoczenie. Cena z dostawą to niecałe 700 zł.
    Wg mnie palenie ekogroszkiem w palnikach bruceropodobnych jest nieopłacalne, tylko taki ekomiał ma rację bytu.

    Z czystym sumieniem polecam www.karena.pl mam tylko nadzieję że przy zakupie całych ton, do klienta trafia to samo co w próbce.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2971.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	252332   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2975.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	252333   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2978.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	252334   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2982.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	252335  

  14. #6414
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    U mnie pierwsze wrażenia ze spalania ekogroszku z KWK Chwałowice ( z nowej tegorocznej ściany).

    Ogólnie mniej pyli po wymienniku i jest widoczna mniejsza ilość popiołu. Dokładnie popiół zmierzę po spaleniu nowego zasypu ekogroszku.

    Na wymienniku jest też trochę czyściej ale małe spieki na retorcie są.

    Wynika z tego, że faktycznie tegoroczny eko z Chwałowic może być lepszy od tego z 2013 roku

  15. #6415
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    U mnie pierwsze wrażenia ze spalania ekogroszku z KWK Chwałowice ( z nowej tegorocznej ściany).

    Ogólnie mniej pyli po wymienniku i jest widoczna mniejsza ilość popiołu. Dokładnie popiół zmierzę po spaleniu nowego zasypu ekogroszku.

    Na wymienniku jest też trochę czyściej ale małe spieki na retorcie są.


    Wynika z tego, że faktycznie tegoroczny eko z Chwałowic może być lepszy od tego z 2013 roku
    Bo i jest lepszy.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  16. #6416
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    No to w spokoju czekam na następny sezon grzewczy ha ha

  17. #6417

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    U mnie pierwsze wrażenia ze spalania ekogroszku z KWK Chwałowice ( z nowej tegorocznej ściany).

    Ogólnie mniej pyli po wymienniku i jest widoczna mniejsza ilość popiołu. Dokładnie popiół zmierzę po spaleniu nowego zasypu ekogroszku.

    Na wymienniku jest też trochę czyściej ale małe spieki na retorcie są.

    Wynika z tego, że faktycznie tegoroczny eko z Chwałowic może być lepszy od tego z 2013 roku
    A gdzie to brałeś i po ile?

  18. #6418
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A gdzie to brałeś i po ile?
    No ekogroszek kupiony w prost na kwk Chwałowice . W przeliczeniu wagi na na cenę to wychodzi po 659 zł za 1 tonę. Do tego 140 zł za przywóz tych 4180 kg to wyszło po 692 zł za 1 tonę ekogroszku z przywozem.

    Na fakturze z kopalni podają, że:
    - to węgiel typu 32.1
    - groszek 5-25 0320/cc
    - Kod CN 27
    - kaloryczność min. 27 MJ/kg

    Z poza faktury wiem, że groszek jest z nowej ściany i był ostatnio badany i ma spiekalność do 14 Rogi i ma mieć mniejszą zawartość popiołu ale ile to niestety nie wiem.

    Ekogroszek przywieziony luzem - już się podsuszył to zostało spakowanie go do worków

  19. #6419

    Domyślnie

    Szkoda, leń jestem i wolę w woreczkach. Raz kupiłem luzem i już więcej nie chcę, Nie chce mi się potem ważyć jak bym sypał do zasobnika. A i z workowaniem trochę roboty jest a nie mam dużo wolnego czsu.

  20. #6420

    Domyślnie

    Jak czytam , luzem ,spakowany w woreczki, Panowie jestem pełen podziwu !!!
    Ostatnio edytowane przez gregor24 ; 03-04-2014 o 00:14
    PV 9.62 kW kąt 44* dach, kierunek południe
    SOLAR EDGE SE9K
    Panele Q.CELLS Q.PEAK DUO ML-G9, 385 W

    Dom piętrowy 180 m2
    Zamieszkały 2010, ściany styropian 15 cm, poddasze 20 cm wełna
    Okna 3 szybowe
    Parter podłogówka, piętro grzejniki
    CWU 200 litrów

    Ogrzewanie PC Panasonic HP 7 kW gen. J 1F
    Bufor 120 litrów na powrocie

Strona 321 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony