dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 438 z 677
Pokaż wyniki od 8.741 do 8.760 z 13530
  1. #8741

    Domyślnie

    Mam pytanka do tych co regularnie zamawiają ekogroszek przez neta :

    1. Rozumiem że takie firmy jak Bartex, Karena, Medex, Trust wysyłają zawsze Pocztą Polską? czy często się zdarza że palety docierają uszkodzone? worki są porozdzierane lub wręcz ginie ekogroszek?

    2. Ekoret z Bartexu za 835zł to jest na 100% oryginalny ekoret z zakładu przeróbczego? czy raczej jakaś mieszanka sądząc po cenie? bo odliczając transport (100zł) i pakowanie(30zł) to możliwe że Ekoret może na placu po za kopalnią kosztować tylko 700zł? ile kosztuje luzem Ekoret na kopalni?

    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 12-07-2015 o 09:46

  2. #8742
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post

    2. Ekoret z Bartexu za 835zł to jest na 100% oryginalny ekoret z zakładu przeróbczego? czy raczej jakaś mieszanka sądząc po cenie? bo odliczając transport (100zł) i pakowanie(30zł) to możliwe że Ekoret może na placu po za kopalnią kosztować tylko 700zł? ile kosztuje luzem Ekoret na kopalni?

    pzdr.
    Nie śledzę teraz cen tego groszku ale workowany oryginalny Ekoret na zakładzie przeróbczym kosztował coś 8 stówek z haczykiem.

  3. #8743

    Domyślnie

    Aha żeby w Bartexie mógł kosztować 835zł, to na zakładzie przeróbczym by musiał kosztować grubo poniżej 700zł za luz, bo w tych 835zł jest już workowanie i transport gratis - pewnie co najmniej 100zł sobie liczy PP? brał może ktoś EKORETA z Bartexu i podzieli się wrażeniami?
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 12-07-2015 o 10:23

  4. #8744
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał non36 Zobacz post
    Hej, a gdzie masz zamiar zamawiać Skarbka? Pytam, bom z Twojej okolicy, poniekąd.
    Właśnie pale próbką "skarbka" worek 25 kg oryginalny papierowy z Węglokoksu a sprzedaje go Imex Piechota. Pierwsze wrażenia:
    Mokry producent podaje 13% tyle ma zboże (suche jak pieprz)
    Pali się bardzo ładnie jasny mocny płomień piec szybko uzyskuje zadaną temperaturę.
    Wymaga krótkiego czasu podtrzymania bo przy 30 min gaśnie.
    Na pieklorzu (oryginalnym workowanym w Bobrku) czas podawania miałem 5/50 s skarbek 7/50 s
    Popiół jasny wygląda jak popiół z papierosa
    Zero spieków
    Nie zaglądałem do płomieniówek.
    Ostatnio edytowane przez Małkociniak ; 12-07-2015 o 20:07 Powód: uzupełnienie

  5. #8745
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar non36
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Dzięki, a możesz podać konkretny link do zakupu i cenę?

  6. #8746
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Jak masz Skarbka w 25 kg oryginalnych workach to są to Piekary. Nie porównuj ich do Bobrka bo to zupełnie inne węgle. Chociaż teraz z Bobrka to też jest Skarbek - ale oryginalnie workowany w 20 kg worki. Tak z ciekawości zapytam - po ile wychodzi tona?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  7. #8747

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Aha żeby w Bartexie mógł kosztować 835zł, to na zakładzie przeróbczym by musiał kosztować grubo poniżej 700zł za luz, bo w tych 835zł jest już workowanie i transport gratis - pewnie co najmniej 100zł sobie liczy PP? brał może ktoś EKORETA z Bartexu i podzieli się wrażeniami?
    podbijam pytanie...

  8. #8748
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    otadek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    12

    Domyślnie

    W piątek przyszła zamówiona na próbę tona z Energo 740 zł z transportem Ekogroszek ekstra, pierwsze wrażanie ok - worki jutowe, mocne nieporozrywane, sam węgiel suchy jak pieprz, czarny, twardy połyskliwy, jak skończy się opał w podajniku za około 2 dni napiszę jak się spala

  9. #8749

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosiorek2508 Zobacz post
    podbijam pytanie...
    Widać chyba nikt nie palił jeszcze Ekoretem z Bartexu... może za drogi

  10. #8750
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Widać chyba nikt nie palił jeszcze Ekoretem z Bartexu... może za drogi
    Drogi to jest Skarbek

  11. #8751

    Domyślnie

    Cytat Napisał otadek Zobacz post
    W piątek przyszła zamówiona na próbę tona z Energo 740 zł z transportem Ekogroszek ekstra, pierwsze wrażanie ok - worki jutowe, mocne nieporozrywane, sam węgiel suchy jak pieprz, czarny, twardy połyskliwy, jak skończy się opał w podajniku za około 2 dni napiszę jak się spala
    sam kupiłem tone tego cuda ale jeszcze nim nie paliłem więc czekam na Twoją relacje..

  12. #8752
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wolodi

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-321
    Posty
    22

    Domyślnie

    Ekoret z bartexu czyli ten Silver?miałem tonę w zeszłym roku przy trybie letnim często wygasł piec, zima w miarę. Gold był ok nie wiem czy w tym roku jest taki sam, bo planuję właśnie kupić

  13. #8753

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolodi Zobacz post
    Ekoret z bartexu czyli ten Silver?miałem tonę w zeszłym roku przy trybie letnim często wygasł piec, zima w miarę. Gold był ok nie wiem czy w tym roku jest taki sam, bo planuję właśnie kupić
    1. Ekoret z Bartexu to jest to :
    http://bartexwegiel.pl/sklep/index.p...roller=product
    - Silver to co innego....mi mówili że Silver to mieszanka : Wesołej, Chwałowic i Piasta
    - Mnie interesuje czy ten ich Ekoret to jest 100% zakład przeróbczy, może ktoś brał i da znać co i jak.

    2. I druga sprawa : takie firmy jak Bartex, Karena, Medex, Trust wysyłają zawsze Pocztą Polską? czy często się zdarza że palety docierają uszkodzone? worki są porozdzierane lub wręcz ginie ekogroszek?
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 13-07-2015 o 15:39

  14. #8754
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Masz tutaj cennik, dodaj VAT i będziesz wiedział co jest możliwe a co nie
    http://wegiel.katowice.pl/oferta/sortymenty_i_ceny1/
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  15. #8755

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Masz tutaj cennik, dodaj VAT i będziesz wiedział co jest możliwe a co nie
    http://wegiel.katowice.pl/oferta/sortymenty_i_ceny1/
    Czyli Ekoret luzem 725zł brutto wsio jasne w temacie = niemożliwe...
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 13-07-2015 o 17:04

  16. #8756
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    widmo555

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ostatnie 2 lata zamawiałem z Bartexu. Poczta polska to kpina. Zawsze porozwalane palety i worki. Teraz zamówiłem z innej firmy. Niestety wysyłają tylko Pocztą Polską. Jutro mija 3 dzień roboczy, więc spodziewam się dostawy, ale czy będzie, to tylko wspaniała poczta polska wie .
    Jak dojedzie groch, to powiem jak wyglądał ładunek. Jak znowu będą porozwalane worki, to nawet nie przyjmuje i niech wiozą spowrotem do sprzedawcy. Niech sobie sam z pocztą się szarpie.

  17. #8757

    Domyślnie

    Cytat Napisał widmo555 Zobacz post
    Ostatnie 2 lata zamawiałem z Bartexu. Poczta polska to kpina. Zawsze porozwalane palety i worki. Teraz zamówiłem z innej firmy. Niestety wysyłają tylko Pocztą Polską. Jutro mija 3 dzień roboczy, więc spodziewam się dostawy, ale czy będzie, to tylko wspaniała poczta polska wie .
    Jak dojedzie groch, to powiem jak wyglądał ładunek. Jak znowu będą porozwalane worki, to nawet nie przyjmuje i niech wiozą spowrotem do sprzedawcy. Niech sobie sam z pocztą się szarpie.
    Ok daj znać, może wyjściem by było brać za pobraniem niż płacić z gry przelewem - jak dojdzie rozczłonkowane to odesłać ich z kwitkiem... i niech się szarpią ze sprzedawcą...
    ps. gdzie teraz brałeś i jaki ekogroszek?

  18. #8758

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Ok daj znać, może wyjściem by było brać za pobraniem niż płacić z gry przelewem - jak dojdzie rozczłonkowane to odesłać ich z kwitkiem... i niech się szarpią ze sprzedawcą...
    ps. gdzie teraz brałeś i jaki ekogroszek?
    Taki chyba "czar" przesyłek paletowych Poczty ...

    Sam jak zamawiałem opał z Trusta to tak samo miałem rozwalone palety , rozwalone worki , z 2 palet dostałem 3 palety z opałem (jedną paletę robili na 2 palety) , część opału przepakowane.
    Tragedia.
    Dodatkowo czas dostarczenia. Normalnie po zamówieniu jednaego dnia towaru i jego wysyłce towar był następnego dnia u mnie.
    Tutaj zajęło im chyba 3 dni ...

    Za to sam kurier miły , uczynny , punktualny , pomógł towar wypakować i ustawić gdzie chce ...

    Zapewne Poczta daje najlepsze warunki (cena) i dlatego jest wybierana , ale niestety jakość usług dość niska ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #8759
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar apap5
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cena węgla (RBR) na giełdzie w Rotterdamie to ok. 58$ za tonę. Dostawa 24godz/dobę. Lada chwila będzie pakowany jak wenezuelskie jabłka w Lidlu - każdy kęs, orzech czy groszek w bibułce.
    A Wy tu o rozerwanych worach, wodzie w węglu (czy na odwrót) i cenach z kosmosu?

  20. #8760

    Domyślnie

    Podeślij link do sklepu gdzie można zamówić ten groch za 220zl w NL... gorzej jak przyślą zamiast węgla - dopalacze....heheh...
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 14-07-2015 o 15:53

Strona 438 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony