dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 461 z 677
Pokaż wyniki od 9.201 do 9.220 z 13530
  1. #9201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Częstochowa Zobacz post
    Ogólnie zamówienia Perełki miniumum - Tydzień do dwóch oczekiwania. Ma podrożeć o 100zl na tonie od Listopada prawdopodobnie.

    Niestety , ale duży minus to spieki i koronki w tym węglu. Popiół idzie wytrzymać Jedynie można je zmniejszyć obniżając bardzo mocno dmuchawę do 15% i mniej.
    Udało wam się spalić na sam popiołek ten Węgiel ?
    jak podrożeje o 100zł to już żadna atrakcja cenowa nie będzie, zobaczymy jaką suspener wyliczy kaloryczność, frakcja faktycznie jest drobna...
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 14-10-2015 o 13:13

  2. #9202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Dotarły już wasze zamówione perełki?
    Paleta stoi pod domem. Po mojej interwencji na Poczcie. Ja kupiłem przez ich stronę i był adres lekko przekręcowny i ponoć nr telefonu.
    Dziś zobacze co to jest, ale narazie spalam resztki drewna z budowy. Palę od 18-22 w tem 50-60st i grzeję wtedy podłogówkę na maxa, grzejniki w łazienkach na max, pokoje na 3ke czyli tak 22stC. Dmuchawa i podajnik wyłączone.
    Jak przestwiam się na węgiel to zmieniam ustawienia ale to pewnie jak -mrozik przyjdzie.
    Jedyna niedogodnosc to to że muszę latać do kotłowni co jakis czas, ale drewno za 0 zł.
    Ostatnio edytowane przez Akrimka ; 14-10-2015 o 13:34

  3. #9203
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Częstochowa
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-221
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Paleta stoi pod domem. Po mojej interwencji na Poczcie. Ja kupiłem przez ich stronę i był adres lekko przekręcowny i ponoć nr telefonu.
    Dziś zobacze co to jest, ale narazie spalam resztki drewna z budowy. Palę od 18-22 w tem 50-60st i grzeję wtedy podłogówkę na maxa, grzejniki w łazienkach na max, pokoje na 3ke czyli tak 22stC. Dmuchawa i podajnik wyłączone.
    Jak przestwiam się na węgiel to zmieniam ustawienia ale to pewnie jak -mrozik przyjdzie.
    Jedyna niedogodnosc to to że muszę latać do kotłowni co jakis czas, ale drewno za 0 zł.
    A z jakiej miejscowości dostałeś dostawę ? Mikówiec czy warszawa według listu przewozowego?
    Ekocentr Buderus CarboRet 40kW sterownik Diko-Tech

  4. #9204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    styks

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Częstochowa Zobacz post
    Dokładnie, nie jest źle - dlatego domówilem jeszcze.
    9% nadmuch ? dlaczego tam mało ustawiłeś? duży ciąg masz komina? Zadaną temp. masz 55'C - histereza 1-2'C , a spada do jakiej temperatury w czasie pracy ?
    histereza 2C i z 53 spada do 52. Osiąga przez 6 minut 55 i rośnie do 59. Trzyma około 40 minut. Zawór 4d ustawiony na 40 stopni.


    Wydaje mi się że za duży ciąg komina. Komin 8 metrów wysokości i 14x 20cm. Nie wiem ile to wychodzi. Dom po teściach wiec już tak było.
    Klapkę przy wiatraku przysłoniłem na 3 cm i czopuch przymknąłem o 1/4


    Jak był nadmuch był na 19% -24% to miałem temperaturę spalin około 200 przy proporcjach węgla ( 1:1 pieklorz 28,5 kj z perłą 24 kj) . Przy nadmuchu 9% mam około 150 stopni a różnicy w wypalaniu tego węgla nie widzę.Piec Defro Komfort EKO, Sterownik k1v2 w wersji 2.2.8 i wentylator wpa 120
    Ostatnio edytowane przez styks ; 14-10-2015 o 14:00

  5. #9205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Mam węgiel z Wesołej i nie mogę sobie poradzić z ustawieniami pieca. Żeby w tym wątku nie śmiecić napisałem tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...76#post6962976
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  6. #9206

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    dzisiaj wrzuciłem żółtą iskrę z kareny na fajkę . wygląda nieźle, jest moc. stare ustawienia po retopale były złe i musiałem pozmieniać. ustawienia zmienione z 5/45 na 4/49 i jeszcze mi bardziej podbija na podtrzymaniu. narazie jestem zadowolony. później napisze jeszcze więcej i jakiś film.
    żółta iskra fajnie się spala , szczególnie że mam małą fajkę pancerpola.bezproblemowo, spieków nie ma , są niby białe groszki ,które po dotknięciu się rozpadają. nie przeszkadza to w paleniu i nie zalega zbytnio na retorcie. ogólnie spoko. popiołu uważam że jest mało w porównaniu do retopalu. rosa w koszu, ale to chyba norma jak na groszek co dopiero kupiony w worku plastikowym. jedno co mnie denerwuje to duża ilość kamieni , takich czerwonych łupków bo na tak drogi opał to nie powinno mieć miejsca. wydaje mi się ,że w zeszłym roku mieli lepszy opał.

  7. #9207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    styks

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    popiół doba z perły

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	perla.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	334085
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	perla2.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	334086
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	perla3.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	334087

  8. #9208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Dotarły już wasze zamówione perełki?
    Dzisiaj przyjechały 2 tony. Suchy, worki całe dobrze zapakowanie i zastrechowane na palecie.
    https://esterownik.pl/sterownik/3032
    https://esterownik.pl/statystyki/3032
    KMB-RP Plus 19 kW, palnik Ekoenergia.
    Pow. ogrzewana 180 m2. Instalacja mieszana: grzejniki + podłogówka, 3 pompy pracujące ciągle.
    Ocieplenie: Podłoga - 15 cm, ściany - 20 cm, skosy na poddaszu - 25 cm, sufit - 30 cm
    Wentylacja: grawitacyjna (jeszcze).

  9. #9209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Częstochowa Zobacz post
    Ogólnie zamówienia Perełki miniumum - Tydzień do dwóch oczekiwania. Ma podrożeć o 100zl na tonie od Listopada prawdopodobnie.

    Niestety , ale duży minus to spieki i koronki w tym węglu. Popiół idzie wytrzymać Jedynie można je zmniejszyć obniżając bardzo mocno dmuchawę do 15% i mniej.
    Udało wam się spalić na sam popiołek ten Węgiel ?
    Co ty z tymi koronkami. U mnie też jest delikatna ale sama spada do popielnika. Zmniejsz nadmuch.
    Ja mam ustawienia obecnie:
    5/100 dmuchawa 38 %
    W podtrzymaniu nie podaje prawie nic i nie dmucham bo ustawiłem 60 min. przerwę
    https://esterownik.pl/sterownik/3032
    https://esterownik.pl/statystyki/3032
    KMB-RP Plus 19 kW, palnik Ekoenergia.
    Pow. ogrzewana 180 m2. Instalacja mieszana: grzejniki + podłogówka, 3 pompy pracujące ciągle.
    Ocieplenie: Podłoga - 15 cm, ściany - 20 cm, skosy na poddaszu - 25 cm, sufit - 30 cm
    Wentylacja: grawitacyjna (jeszcze).

  10. #9210
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Częstochowa
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-221
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Co ty z tymi koronkami. U mnie też jest delikatna ale sama spada do popielnika. Zmniejsz nadmuch.
    Ja mam ustawienia obecnie:
    5/100 dmuchawa 38 %
    W podtrzymaniu nie podaje prawie nic i nie dmucham bo ustawiłem 60 min. przerwę
    Oczywiście , im więcej nadmuchu tym więcej spieków w Czarnej Perle to jest zrozumiałe. U mnie jest to 25%.
    Przy takich ustawieniach 5/100 dochodzi do zadanej szybko ?
    Ekocentr Buderus CarboRet 40kW sterownik Diko-Tech

  11. #9211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Częstochowa Zobacz post
    Oczywiście , im więcej nadmuchu tym więcej spieków w Czarnej Perle to jest zrozumiałe. U mnie jest to 25%.
    Przy takich ustawieniach 5/100 dochodzi do zadanej szybko ?
    Ponad 30 min. Cały cykl prawie 90 min.
    Mi to nie przeszkadza. Podgląd kotła mam w stopce.

  12. #9212

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Dotarły już wasze zamówione perełki?
    Kupione w środę. Wysłane we wtorek (tydzień później). Poczta w niecałą dobę pod dom. Worki pierwsza klasa.

  13. #9213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Cze, dostałeś już ten worek perły na test kaloryczności?
    Cześć,

    Niestety do tej pory nie dostałem obiecanego worka na testy - może forumowicz, który go obiecał nie ma czasu go wysłać - nie wiem, ale tony na pewno nie zamówię, więc jeśli ktoś przyśle na testy wtedy sprawdzę i podam ile czego wyszło.

    Na razie mam takie wyniki z ostatnich testów [zapotrzebowanie domu na ciepło jest dość zmienne dlatego nie wpiszę ich jako SVER choć nagrzałem już przez kilka ostatnich dni do 24*C żeby odbioru nie odcinać - poza tym żona chciała, żebym bardziej nagrzał to ma]:

    - rosyjski 25 MJ/kg który mam w ofercie - testowany jako odniesienie do wyniku innych - 17,2 MJ/kg, popiół 8,4%, tworzy spieki żużlowe tzw. koronkę [nastawy SPP - P/P 5/60 DM 28 R1]
    - Prestige Platinum 29 MJ/kg z Wyroby Węglowe.pl - 19,8 MJ/kg, popiół 6% [co ciekawe w worku 25 kg było w rzeczywistości 26,0 kg, a w kolejnym Classic, który testuję było już 24,1 kg] - nie spieka się [nastawy SPP - P/P 5/60 DM 28 R1]
    - Prestige Platinum Classic - zasypany dzisiaj, test w toku ...

    Kolejny będzie Prestige Premium 28 MJ/kg

    Takie 3 rodzaje do testów ostatnio zdobyłem [wymiana z klientem u którego uruchamiałem kocioł], jeśli ktoś chce podesłać coś ciekawego do przetestowania niech da znać to będzie więcej wyników do porównania.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 16-10-2015 o 18:37
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #9214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał Częstochowa Zobacz post
    A z jakiej miejscowości dostałeś dostawę ? Mikówiec czy warszawa według listu przewozowego?
    Z tego co czytam wg nr przesyłki to nadanie jest WER Pruszcz Gdański - czyli zaraz obok mnie - 15km. Ale to jest duża centrala Poczty. Nie wiem skad węgiel może jest z Braniewa - 60km dalej. Muszę zobaczyc czy nie ma tam jeszcze innych dokumentów pod streczem są tylko ulotki KTH. Do domu dostałem fakturę do podpisania i odesłąnia.

  15. #9215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Z tego co czytam wg nr przesyłki to nadanie jest WER Pruszcz Gdański - czyli zaraz obok mnie - 15km. Ale to jest duża centrala Poczty. Nie wiem skad węgiel może jest z Braniewa - 60km dalej. Muszę zobaczyc czy nie ma tam jeszcze innych dokumentów pod streczem są tylko ulotki KTH. Do domu dostałem fakturę do podpisania i odesłąnia.
    to jeszcze trzeba im coś odsyłać na swój koszt?

  16. #9216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrekk2000

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Szczepanek
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    41

    Domyślnie

    Czy te informacje ze czarna perła ma być o 100 droższa są potwierdzone ?

  17. #9217
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drakan83

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    chojna
    Kod pocztowy
    74-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    A czy ktoś palił ekogroszkiem "Ekogroszek 25 Plus"?
    http://superopal.com/sklep/polski-ek...romocyjna-cena
    Jak tak to jakie macie wrażenia? Zastanawiam się nad kupieniem tony tego ekogroszku i tony Czarnej Perły. Poprzednią zimę paliłem zielony ekogroszkiem z TaniOpał.pl

  18. #9218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał drakan83 Zobacz post
    A czy ktoś palił ekogroszkiem "Ekogroszek 25 Plus"?
    http://superopal.com/sklep/polski-ek...romocyjna-cena
    Jak tak to jakie macie wrażenia? Zastanawiam się nad kupieniem tony tego ekogroszku i tony Czarnej Perły. Poprzednią zimę paliłem zielony ekogroszkiem z TaniOpał.pl
    paliłem tym niebieski 2 lata temu. kupiłem 2 tony, w 2 dostawach, w każdej parti węgiel był różny.
    Wtedy kosztował chyba 830 PLN.
    Moje uwagi:
    - spiekał się, był mokry dość dużo popiołu, wtedy podawali WO 26000 ale na pewno tyle nie miał - ogólnie nie polecach
    Obecnie pale Czarną perłą - węgiel jest OK - jedyny minus to duża ilość popiołu.
    https://esterownik.pl/sterownik/3032
    https://esterownik.pl/statystyki/3032
    KMB-RP Plus 19 kW, palnik Ekoenergia.
    Pow. ogrzewana 180 m2. Instalacja mieszana: grzejniki + podłogówka, 3 pompy pracujące ciągle.
    Ocieplenie: Podłoga - 15 cm, ściany - 20 cm, skosy na poddaszu - 25 cm, sufit - 30 cm
    Wentylacja: grawitacyjna (jeszcze).

  19. #9219

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    ...
    jeśli ktoś chce podesłać coś ciekawego do przetestowania niech da znać to będzie więcej wyników do porównania.
    Jutro jestem we Wrocku okolice Bielan w godz. około 16-17 (nie wiem dokładnie) i mogę podrzucić woreczek do testów. Jeżeli byłbyś w okolicach w tych godz. to możemy się dogadać gdzie i jak.

  20. #9220

    Domyślnie

    http://allegro.pl/ekogroszek-wesola-...731487578.html Jakiś nowy sprzedawca coś ktoś próbował???
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

Strona 461 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony