dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 487 z 677
Pokaż wyniki od 9.721 do 9.740 z 13530
  1. #9721
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adrian90

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Mrzygłód
    Kod pocztowy
    38-503
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pokemon15 Zobacz post
    Ja osobiście jestem zadowolony z Perły, palę już nią dwa miesiące. Mam jeszcze jej ponad tonę i tonę Pieklorza, to przy większych mrozach będę mieszał oba groszki...
    A co sądzicie o nowej ofercie SuperOpału, Słońce 26 ?

    http://superopal.com/sklep/ekogroszek-slonce-26-nowosc

    Może ktoś już kupował ten ekogroszek na próbę? Ja pewnikiem gdzieś pod koniec lutego jeszcze tonę będę musiał zakupić...

    Szczęśliwego 2016 roku, niech Wam się dobrze ekogroszki spalają, bez większych spieków, wszystkiego dobrego
    Czy mógłbyś podać jaki posiadasz piec i ustawienia? Mam problem z uzyskaniem temperatury zadanej na perle i nie wiem co zmienić w ustawieniach

  2. #9722

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzystek Zobacz post
    Panowie, nie chcę tu mieszać wątków ale mam prośbę, założyłem nowy temat, bo nie wiem już czy mi koksuje czy żużluje. Zerkniecie i podzielicie się spostrzeżeniami. Dzięki...
    http://forum.muratordom.pl/żuzel_czy_koks
    Wygląda na niedopały.

  3. #9723

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku,
    Pytanie do Was o ekogroszek pod nazwą Optimal Carbon Pea.
    Jest on pakowany w białe foliowe worki – zdjęcie poglądowe tutaj - https://www.google.pl/search?q=ekogr...OlS5Sd200nM%3A

    Czy warto w ogóle się nad tym zastanawiać? Palił ktoś tym?
    A tak w ogóle co to jest? Z jakiej kopani?

  4. #9724

    Domyślnie

    Cytat Napisał miet55 Zobacz post
    W moich okolicach wielu znajomych zachwyca się Ekoretem. Chyba tylko dlatego, że poza nim nic ciekawszego nie oferują lokalne składy węgla. W odległości 15km ode mnie jest jeden z dwóch składów opałowych katowickiego węgla. Cena za Ekoret kosmiczna bo 960zł + 100 za przywózkę. No ale jak ktoś przesiada się z badziewnego ruska, to jest w siódmym niebie. Poprosiłem kiedyś znajomego że jak będzie wiózł to niech weźmie dla mnie 4 worki. Nie jest to zły węgiel ale porównując z Wesołą nie ma szans ani kalorycznie ani cenowo.
    Ja nie palę rosyjskim z Mrówki po 540 za tonę luzem i 1 kWh wychodzi mnie 11 groszy. Kupiłem raz trzy worki ekoretu po 940 za tonę dla testów i 1 kWh wychodzi 16 groszy. Piekary workowany po 820 1 kWh 14 groszy. Bobrek centrum dostałem na testy i nie znam dokładnej ceny, ale licząc 800 1 kWh też 14 gr. ale ten bardzo brudzi kocioł sadzą.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  5. #9725
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrekk2000

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Szczepanek
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    41

    Domyślnie

    Koledzy jakei macie teraz ustawienia dla perly przy takich mrozach

  6. #9726

    Domyślnie

    Ja skróciłem przerwę z 4/60 na 4/45 powietrze o 1% na 23 tylko, bo dając więcej się "czapy" robią. Jak się ochłodziło to zaczął worek na dobę schodzić

  7. #9727
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrekk2000

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Szczepanek
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Ja skróciłem przerwę z 4/60 na 4/45 powietrze o 1% na 23 tylko, bo dając więcej się "czapy" robią. Jak się ochłodziło to zaczął worek na dobę schodzić
    Pytam bo ja mam teraz z 5/45 na 5/20 zmiejszone ale dmuchawe mam na 40 % i wlasnie mi skleja a nie wiem za bardzo jak z tym poradzic sobie bo jak wezme mniej to mi nie dochodzi do temp

  8. #9728

    Domyślnie

    40 to sporo za dużo dla perły. Zmniejszaj stopniowo

  9. #9729
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrekk2000

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Szczepanek
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    40 to sporo za dużo dla perły. Zmniejszaj stopniowo
    A jezeli nie chce dojsc na nizszym nadmuchu ? Nie ma innego chyba sposobu jak nie dochodzi do temp bo i tak wydaje mi sie ze 5/20 ostre ustawienia ?

  10. #9730

    Domyślnie

    Na nie dochodzenie może wpływać masa innych czynników - ocieplenie domu, zastosowane ogrzewanie, jakość pieca, komin itp.
    Czy retorta jest szczelna?

  11. #9731
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrekk2000

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Szczepanek
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Na nie dochodzenie może wpływać masa innych czynników - ocieplenie domu, zastosowane ogrzewanie, jakość pieca, komin itp.
    Czy retorta jest szczelna?
    Tak uszelniona jedynie to zastanawiam sie jaka powinna byc szczelina w dmuchawie zostawiona bo moze tu jest problem

  12. #9732
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gilead

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Gołdap
    Kod pocztowy
    19-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Koledzy możecie napisać coś na temat ekogroszku węglobud piekło pomarańczowy lub czerwony?

  13. #9733
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał micro-jr Zobacz post
    Nebieski z superopał dojechał w 24h widać, ze sezonu nie ma.
    ciut droższy od perły.
    za 2 dni zasyp to ocenię czy suchy.

    Za tydzień będę mógł napisać coś więcej
    No i jak ten niebieski eko ? , kończy mi się preła powoli i niewiem czy w niebieski czy słońce zapodać

  14. #9734

    Domyślnie

    Tak samo, zastanawiam się nad słońcem ew. niebieskim z polskiej kopalni. Micro-jr coś już możesz powiedzieć ?

  15. #9735

    Domyślnie

    Kupiliscie już eko słońce bo też nad nim zastanawiam się.

  16. #9736
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    No to czekamy na relacje ? Jak niebieski wychodzi w stosunku do perły

  17. #9737

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Ja skróciłem przerwę z 4/60 na 4/45 powietrze o 1% na 23 tylko, bo dając więcej się "czapy" robią. Jak się ochłodziło to zaczął worek na dobę schodzić
    Witam.
    Jaką szczelinę masz na dmuchawie?

  18. #9738

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Palę ekogroszkiem 7lat w piecu firmy PND Pszczyna 18kW. Od poczatku paliłem Pieklorzem ale sie popsuł lub kupuje podróbkę. Od jakiegoś czasu eksperymentuje ale kiepsko mi to wychodzi. Czytajac to forum chciałbym kupić cos dobrego i widzę że chwalicie http://www.smarttrans.eu/ekogroszek-...FRUTGwodmu4Bbw.
    Czy to jest ten ekogroszek?Ewentualnie prosze o podpowiedz gdzie mozna kupić Pieklorza
    dziekuje za odpowiedzi

  19. #9739
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    To mój pierwszy sezon palenia. Palę Wesołą i mimo, że przestrzegali mnie o trudnym spalaniu wysokokalorycznych groszków, jestem bardzo zadowolony. W miedzy czasie testowałem Ekoret, ruska z Lechpolu, Czarną Perłę, E-groszek i żaden z nich nie dawał tak zadowalającego efektu jak Wesoła. O tym groszku wyczytałem tu na forum a pisał o nim b. doświadczony forumowicz. Mój dostawca w ofercie ma również ekogroszek Skarbek [Pieklorz], ale ten jest o 40zł drozszy. Z ciekawości jak będę brał następną dostawę (20 styczeń) poproszę żeby na paletę dał 5 woreczków Skarbka.
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  20. #9740

    Domyślnie

    bartex gold i karena żółta to pewniaki, pozdr.

Strona 487 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony