dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 510 z 677
Pokaż wyniki od 10.181 do 10.200 z 13530
  1. #10181
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cpawel

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Herby
    Kod pocztowy
    42-284
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Tak sobie czytam Wasze posty i niestety mnie dopadło Piec zmieniłem jakieś 3 sezony temu. Wcześniej miałem miałowca - syzyfowe prace ale to już historia. Teraz jest już o niebo lepiej i wygodniej. Piec ustawiłem według zaleceń producenta (Heiztechnik ze sterownikiem HT Tronic 520). Czytając forum oczywiście zacząłem kombinować. Od dwóch lat kupuję ekogroszek z Piekar w lokalnym składzie za ok 850zł za tonę. Pali się dobrze, popiołu mało ale w popielniku delikatne niespalone kawałki. W tym sezonie postanowiłem popróbować innych opcji. W tym samym składzie kupiłem ekomiał Rokita (620zł) - jak na razie jestem zadowolony choć palę tylko na wodę jestem ciekaw jak będzie się zachowywał przy grzaniu CO. Popróbuję też inne kopalnie mam po worku Retopal (odsiewka) i Wesoła. Kupię też worek eko z Chwałowic. Może nie warto tyle płacić za opał, może warto poszukać czegoś tańszego a częściej zaglądać i opróżniać popielnik? Jestem ciekaw Waszej opini. Po próbach napiszę krótkie zestawienie - niestety tylko przy grzaniu CWU. Pozdrawiam

  2. #10182

    Domyślnie

    retopal podrożał ale i tak szybko znika ze sklepu - pewnie jakby zrobili po 1000zł to też będą ostro szarpać

  3. #10183

    Domyślnie

    A ja dzisiaj zamówiłem w Karenie. Po rozmowie lekki rabacik. A zamówiłem groszkomiał na próbę i żółtą iskrę.
    Jak dojedzie to pokażę zdjęcia

  4. #10184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A zamówiłem groszkomiał na próbę i żółtą iskrę.
    Jak dojedzie to pokażę zdjęcia
    Kupiłem żółtą iskrę jest sucha nie palę obecnie więc nie wiem jak z jakością - problem jak zwykle z workami , zaczęli teraz stosować zgrzewane wzdłuż worka i te na spodzie palety nie wytrzymują i pękają .

  5. #10185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Kto kupił w PGG ekogroszek i jak jest z jego wilgotnością?
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  6. #10186

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Kupiłem żółtą iskrę jest sucha nie palę obecnie więc nie wiem jak z jakością - problem jak zwykle z workami , zaczęli teraz stosować zgrzewane wzdłuż worka i te na spodzie palety nie wytrzymują i pękają .
    A jak z granulacją grochu? Dużo drobnicy, miału?
    Jeszcze do mnie przyjedzie (chyba 2 lub 3) woreczki czerwonej, na próbę.
    Mam info że wyjeżdża do mnie w Piątek czyli dopiero po niedzieli będzie u mnie. Zobaczymy jak się poczta sprawi.
    Kupowałem już w Karenie i zawsze byłem zadowolony a teraźniejszy zakup dopiero się okaże

  7. #10187
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cpawel

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Herby
    Kod pocztowy
    42-284
    Posty
    5

    Domyślnie

    Trochę się Wam dziwię, że zamawiacie poprzez internet w takich cenach. Różnica taka, że mieszkam na śląsku i w pobliżu dużo składów z groszkiem. Jestem na etapie porównywania. Chociaż dzisiaj w rozmowie z właścicielem składu do wyboru miałem oryginalnie workowany skarbek z piekar po 920zł !!! lub ten sam workowany przez skład za 840zł. Cena wysoka ale towar sprawdzony i dobra kaloryczność a popiołu mało. Mają też oryginalnie pakowany retopal po 830zł lub z ich workami po 730zł. Eko miał (kupiłem z ciekawości same grudki bez drobnicy) po 620zł. Z czystym sumieniem polecam skład Jarosz w Blachowni. Ceny nie najniższe więc dzisiaj zrobiłem zakup po 1 woreczku w innych lokalnych składach dla porównania ziemowit, piekary, chwałowice, retopal i kruszony. Szczerze wolę sam podjechać i zobaczyć węgiel. Pakowane w worki jutowe, suche i bez zastrzeżeń. Zastanawiałem się nad perłą ale chyba sobie daruję. Na miejscu tyle węgla, że szkoda ryzykować. Pozdrawiam

  8. #10188

    Domyślnie

    Gdybym mieszkał tam gdzie ty i miał taki wybór to też bym tak kupował.
    Za pierwszym razem kupując w nowym miejscu każdy ryzykuje. Mamy forum i piszemy gdzie jest względnie dobrze i cena odpowiednia do tego co kupujesz. Inaczej jest to loteria.

  9. #10189

    Domyślnie

    Cytat Napisał cpawel Zobacz post
    Trochę się Wam dziwię, że zamawiacie poprzez internet w takich cenach. Różnica taka, że mieszkam na śląsku i w pobliżu dużo składów z groszkiem. Jestem na etapie porównywania. Chociaż dzisiaj w rozmowie z właścicielem składu do wyboru miałem oryginalnie workowany skarbek z piekar po 920zł !!! lub ten sam workowany przez skład za 840zł. Cena wysoka ale towar sprawdzony i dobra kaloryczność a popiołu mało. Mają też oryginalnie pakowany retopal po 830zł lub z ich workami po 730zł. Eko miał (kupiłem z ciekawości same grudki bez drobnicy) po 620zł. Z czystym sumieniem polecam skład Jarosz w Blachowni. Ceny nie najniższe więc dzisiaj zrobiłem zakup po 1 woreczku w innych lokalnych składach dla porównania ziemowit, piekary, chwałowice, retopal i kruszony. Szczerze wolę sam podjechać i zobaczyć węgiel. Pakowane w worki jutowe, suche i bez zastrzeżeń. Zastanawiałem się nad perłą ale chyba sobie daruję. Na miejscu tyle węgla, że szkoda ryzykować. Pozdrawiam
    i po reklamie !
    koniec języka za przewodnika ..!

  10. #10190
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cpawel

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Herby
    Kod pocztowy
    42-284
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak myślałem Bardzo mi się to podoba. Zapraszam do nas. W mojej okolicy jest ok 10 składów węgla i każdy proponuje workowany ekogroszek. W Blachowni kupuję od 3 lat Skarbek z Piekar workowany przez skład jest po 840zł i zxłego słowa nie powiem. Dla porównania dziś zakupiłem w Kochanowicach u Szymańskiego po jednym worku z KWK Julian (780zł tona), KWK Bobrek (760zł tona), KWK Chwałowice (720zł tona) oraz kruszony przez skład ( 700zł tona). Odwiedziłem też skład w Lisowie mają ekogroszek z Piekar 750zł workowany i eko z Ziemowita po 700zł tona. Reklamy nie mam zamiaru nikomu robić. Kto mieszka na Śląsku wie, że można wybierać jak to się mówi jak w gruszkach ulęgałkach. Na szczęście nie muszę kupować przez neta mokrego groszku w foliowych workach i mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni. Pozdrawiam i powodzenia życzę Paweł

  11. #10191
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafcioa4

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Leśno
    Kod pocztowy
    89-634
    Posty
    91

    Domyślnie

    Na szczęście nie muszę kupować przez neta mokrego groszku w foliowych workach i mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni.

    Ja kupiłem przez neta w foliowych workach eko miał rokita po 515zł z dostawą. Po otwarciu kilku worków okazało się, że eko miał jest suchy jak pieprz. Także nie wszystko co się kupuje przez neta musi być mokre. Trzeba wiedzieć w jakim okresie kupować opał.

  12. #10192

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A jak z granulacją grochu? Dużo drobnicy, miału?
    Jak pisałem na razie nie palę , ale z tego co mi wyleciało z worków nie widziałem miału - groszek był suchy .
    Cytat Napisał cpawel Zobacz post
    Trochę się Wam dziwię, że zamawiacie poprzez internet w takich cenach.
    Mieszkając nad morzem możemy co najwyżej opierać się na opinii innych kolegów. Lokalne składy sprzedają szajs za min 900 zł i to jeszcze nieworkowany. A tak przyjeżdża na paletach , kurier wstawia mi tam gdzie chcę i nie muszę szuflować jak to kiedyś robiłem.

  13. #10193
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cpawel Zobacz post
    Jestem na etapie porównywania. Chociaż dzisiaj w rozmowie z właścicielem składu do wyboru miałem oryginalnie workowany skarbek z piekar po 920zł !!! lub ten sam workowany przez skład za 840zł. Cena wysoka ale towar sprawdzony i dobra kaloryczność a popiołu mało. Mają też oryginalnie pakowany retopal po 830zł lub z ich workami po 730zł. Eko miał (kupiłem z ciekawości same grudki bez drobnicy) po 620zł. Z czystym sumieniem polecam skład Jarosz w Blachowni. Ceny nie najniższe więc dzisiaj zrobiłem zakup po 1 woreczku w innych lokalnych składach dla porównania ziemowit, piekary, chwałowice, retopal i kruszony.
    Cytat Napisał cpawel Zobacz post
    W mojej okolicy jest ok 10 składów węgla i każdy proponuje workowany ekogroszek. W Blachowni kupuję od 3 lat Skarbek z Piekar workowany przez skład jest po 840zł i zxłego słowa nie powiem. Dla porównania dziś zakupiłem w Kochanowicach u Szymańskiego po jednym worku z KWK Julian (780zł tona), KWK Bobrek (760zł tona), KWK Chwałowice (720zł tona) oraz kruszony przez skład ( 700zł tona). Odwiedziłem też skład w Lisowie mają ekogroszek z Piekar 750zł workowany i eko z Ziemowita po 700zł tona.


    Nawet gdybym mieszkał na Śląsku to są ciekawsze sposoby spędzania czasu niż zwiedzanie bardziej lub mniej okolicznych składów o ciapaniu siebie i auta węglem nie wspomnę Ale każdy ma jakieś hobby
    Śledzę forum, zamawiam przez net, towar w woreczkach podjeżdża pod garaż i tyle w temacie

  14. #10194
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cpawel

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Herby
    Kod pocztowy
    42-284
    Posty
    5

    Domyślnie

    Każdy z tych składów mijam codziennie dwa razy jadąc do i z pracy więc czasu mi to nie zajmuje a przynajmniej dobieram węgiel który mi pasuje - nie muszę brać w ciemno Ale tak jak kolega powyżej napisał co kto lubi Pozdrawiam

  15. #10195

    Domyślnie

    Panowie czy ktoś spotkał się z opałem pod nazwą TRESKOPAL?
    Mam bardzo blisko do składu gdzie podobno jako jedyni w województwie są dystrybutorem tego opału. Facet twierdzi że ludzie kupują po kilka worków i wracają po tony. Jest to niby opał robiony z wesołej. Bardzo drobna frakcja |(coś koło 5mm ale bez pyłu jak miał.
    Nazwa wzięła się z tego że firma która to robi nazywa się TRESKO.
    Wartość energetyczna 27MJ. Ma niby robić furorę na zimę

  16. #10196

    Domyślnie

    Ja trochę nie w temacie ale niestety inne fora, pasujace do mojego problemu sa w lecie prawie martwe.
    Dzisiaj uruchomilem kociołek do podgrzania ciepłej wody. W trybie recznym Podajnik troche pochodził, potem przestał. Wylaczylem i zalaczylem, zaczal chodzić, potem znów przestał. Zawleczka oczywiscie cała. Sterownik do wymiany, czy może jakieś kondensatory?
    Sterownik St48, kociol aqua duo, Staporków. W razie czego prosze to pytanie przeflancowac na inne forum.

  17. #10197
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Na 99 Procent kondensator wymontuj swój i kup deko większą pojemność koszt koło 10 PLN
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  18. #10198

    Domyślnie

    Możesz sprawdzić czy to sterownik czy kondensator. Wystarczy podłączyć podajnik bezpośrednio do prądu .

  19. #10199
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jeśli delikatnie mu pomożesz i ruszy to znaczy że kondensator.

  20. #10200

    Domyślnie

    Dobrze, że dziś tu zajrzałem Wczoraj i mój 2x wygasł. Muszę zerknąć czy to nie to samo - aby.

Strona 510 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony