dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 580 z 677
Pokaż wyniki od 11.581 do 11.600 z 13530
  1. #11581
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisgie Zobacz post
    Retopal w ogóle się nie spieka.
    Ciekaw jestem tego Taurona, certyfikat był robiony na kotle 5klasy, sama firma coś sobą reprezentuje wiec i produkt może nie będzie zly choć nielatwy.
    Według informacji z innego forum, Tauron Ekogroszek to 50/50 Sobieskiego/Brzeszcz a Jaret Plus 60/40.
    Pewnie niedługo ktoś coś napisze, linia niedawno ruszyła i pracuje pełną parą.

    to ja juz nie rozumie, skoro linia produkcyjna niedawno ruszyla to jaki ekogroszek byl sprzedawany pod marka Taurona chociazby w tamtym roku?
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  2. #11582

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    to ja juz nie rozumie, skoro linia produkcyjna niedawno ruszyla to jaki ekogroszek byl sprzedawany pod marka Taurona chociazby w tamtym roku?
    Tauron to syf, duże spieki węgiel jak przyszedł to z worka wylewa się woda.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  3. #11583
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Znowu do góry.

    Ekogroszek znowu na KWK Chwałowice drożeje. Znajomy teraz kupował i jest już po 725 zł za tonę http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=20&t=11985 a ja w maju płaciłem po 623 zł.

  4. #11584
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    Tauron chyba urozmaicił na swojej stronie oferte o Jarret bo wcześniej nie widziałem tego groszku u nich na stronie.

    Retopal miałby spieklność mniej niż 1? jest to możliwe?
    Jaret to podstawowy produkt Taurona, pierwszy ekogroszek jaki w ogóle zaczęli robić i jest " od zawsze ". A Retopal ma RI max 1, co znaczy że nie spieka się w koks. Ale ma też bardzo niską temperaturę spiekania popiołu, co znaczy że potrafi dać spore spieki żużlowe.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  5. #11585
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Znowu do góry.

    Ekogroszek znowu na KWK Chwałowice drożeje. Znajomy teraz kupował i jest już po 725 zł za tonę http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=20&t=11985 a ja w maju płaciłem po 623 zł.
    Podwyżki ostatnie były po MB Zielnej. A następne zapowiadane są na 1 wrzesień... No ale raczej na klasyczne węgle opałowe, być może nie obejmą ekogroszków.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  6. #11586
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchlistosc Zobacz post
    Tauron to syf, duże spieki węgiel jak przyszedł to z worka wylewa się woda.
    Zgadza się. Tauron - ten Brzeszcze plus Jaret - to syf. Ciekaw jestem ogromnie na co jeszcze IChPW wyda certyfikat ...
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  7. #11587

    Domyślnie

    Retopala z PGG szarpią jak reksio szynkę, a jeszcze niedawno leżał odłogiem i w niższej cenie - szał zakupowy w pełni.......

  8. #11588
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  9. #11589
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Jaret plus z Taurona ma 17ri ścieralności. ? Tak podają na stronie.

  10. #11590
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Oczywiście że spiekalności..

  11. #11591

    Domyślnie

    Zamówiłem retopal 1,5 t. Węgiel lekko wilgotny. Palety całe. Zobaczymy jak się to będzie palić- chyba, ze ktoś już tym ma z nim doświadczenie i się wypowie ?

    Czy ktoś wie z jakiej kopalni jest Iskra Czerwona (Karena) ? Cena o 100 zł poszła w górę w porównaniu do poprzedniego sezonu.

  12. #11592
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Na stronie Kareny napisane jest że to Kopalnia KWK Piast

    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  13. #11593

    Domyślnie

    Czy retopal z PGG to jest to samo co iskra czerwona z Kareny ?

  14. #11594
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Czy retopal z PGG to jest to samo co iskra czerwona z Kareny ?
    Tak myślę. Dlatego też zakupiłem 1,5 tony Retopala bo czerwona iskra spalała mi się bardzo dobrze więc teraz sprawdzę Retopal
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  15. #11595
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Retopala z PGG szarpią jak reksio szynkę, a jeszcze niedawno leżał odłogiem i w niższej cenie - szał zakupowy w pełni.......
    Jak na początku maja pisaliśmy z Karoką że teraz to już tylko drożej będzie, to kilku "znafców tematu" twierdziło że to tylko zagrywka marketingowa ze strony sprzedawców żeby sprzedawać jak najdrożej. Mnie to nawet z lekka obraziło, bo sam jestem sprzedawcą ale na forum staram się pisać jak jest, a jakiś znafca mi zarzuca że stosuję nieuczciwe praktyki polegające na wprowadzaniu w błąd potencjalnych klientów ( chociaż handluję wyłącznie lokalnie, nie dostarczam kurierami ). Szczególnie aktywni w głoszeniu tych poglądów o marketingu i nieuchronnych obniżkach byli użytkownicy Maher i Zloty. Ciekaw jestem, jak zamierzają zrekompensować zwiększone koszty zakupu opału tym kolegom, których swą aktywnością skłonili do odłożenia zakupu opału do czasu wejścia tych zapowiadanych obniżek?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  16. #11596
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    dobra teraz mam 2 lub 3 faworytow Retopal, Bartex Silver lub Gold.

    czy jako poczatkujacy palacz z groszkiem dam rade ogarnac tego Golda bo z tego co wiem to jest to Wesola i ma tendencje do spiekania.
    a moze kupic tone tego i tego i mieszac ?

    zalezy mi na jak najmniejszym zuzyciu wegla zeby ograniczyc czas dzialania podajnika bo w nocy mi halasuje pod sypialnia.
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  17. #11597

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Jak na początku maja pisaliśmy z Karoką że teraz to już tylko drożej będzie, to kilku "znafców tematu" twierdziło że to tylko zagrywka marketingowa ze strony sprzedawców żeby sprzedawać jak najdrożej. Mnie to nawet z lekka obraziło, bo sam jestem sprzedawcą ale na forum staram się pisać jak jest, a jakiś znafca mi zarzuca że stosuję nieuczciwe praktyki polegające na wprowadzaniu w błąd potencjalnych klientów ( chociaż handluję wyłącznie lokalnie, nie dostarczam kurierami ). Szczególnie aktywni w głoszeniu tych poglądów o marketingu i nieuchronnych obniżkach byli użytkownicy Maher i Zloty. Ciekaw jestem, jak zamierzają zrekompensować zwiększone koszty zakupu opału tym kolegom, których swą aktywnością skłonili do odłożenia zakupu opału do czasu wejścia tych zapowiadanych obniżek?
    Może mi coś uciekło ale nie pamiętam , by ktoś zarzucał akurat tobie, że jesteś nieuczciwy i chcesz kogoś wprowadzić w błąd. Co do zwyżki, wegiel, który kupuję, rosyjski, zdrożał o 90 zł, na tonie w stosunku do poprzedniego roku. Do PGNIG wyslałem zapytanie o możliwość podłączenia do sieci gazowej, bo jak tak dalej pójdzie to koszty eksploatacji tych dwóch opałów będą porównywalne.

  18. #11598
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Prawdą jest że ekogroszek wraca do cen sprzed około 5 - 6 lat. Podobnie jak cała reszta węgla opałowego. Przez ostatnich kilka lat węgiel systematycznie po parę dyszek rocznie szedł sobie w dół. Tak się to odbywało, że po wiosennej obniżce kolejne podwyżki nie przywracały ceny z poprzedniego sezonu zimowego, zatrzymywały się własnie 2 - 3 dyszki poniżej. I tak co roku przez jakieś 5 - 6 lat, nie chce mi się w papiery patrzeć ile dokładnie. Ale orzech który w poprzednim sezonie sprzedawałem po 7 stówek, sprzedawałem parę lat wcześniej po 820 - 840 zeta. Dobry ekogroszek luzem też już sprzedawałem po 850 - 880 zeta. Szokiem jest, że składaną przez kilka lat obniżkę kasują podwyżki z jednego roku. Możliwe że skończył się dołek cenowy na węglu i teraz przez jakiś czas pójdziemy sobie w górę. Możliwe też, że spółki węglowe rekompensują sobie utracony zysk ze sprzedaży mułów i flotów. Jeżeli tak, to do końca roku węgiel zdrożeje jeszcze ze 100 - 150 zeta. Bo od września ze sprzedaży drobnicowej ma zniknąć również większość miałów. Według debili z alarmu antysmogowego muł to wszystko co ma więcej niż 15% ziarna poniżej 3 mm. Tak ma np. Małopolska zapisane w swojej ustawie. Praktycznie żaden miał nie może być legalnie palony, bo każdy ma powyżej 15% ziarna mniejszego niż 3 mm. Debile z alarmu antysmogowego wymyśliły sobie, że w Krakowie od lipca nie wolno palić węglem poniżej 26 MJ, powyżej 6% popiołu i bodaj 0,6 siarki. Czyli poza Piekarami - żadnym z polskich węgli typu 31 i 32. No to dilerzy oferują teraz na Kraków np. Brzeszcze, bo trzyma parametry. A że to węgiel gazowy ( 33 ) i palony w starych śmieciuchach i kaflokach metodą na dosypkę będzie syfił 3 razy bardziej od płomiennych nie trzymających parametrów wydumanych przez debili, to już ch..uj z tym.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 24-08-2017 o 18:12 Powód: pomyłka w %
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  19. #11599

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Jak na początku maja pisaliśmy z Karoką że teraz to już tylko drożej będzie, to kilku "znafców tematu" twierdziło że to tylko zagrywka marketingowa ze strony sprzedawców żeby sprzedawać jak najdrożej. Mnie to nawet z lekka obraziło, bo sam jestem sprzedawcą ale na forum staram się pisać jak jest, a jakiś znafca mi zarzuca że stosuję nieuczciwe praktyki polegające na wprowadzaniu w błąd potencjalnych klientów ( chociaż handluję wyłącznie lokalnie, nie dostarczam kurierami ). Szczególnie aktywni w głoszeniu tych poglądów o marketingu i nieuchronnych obniżkach byli użytkownicy Maher i Zloty. Ciekaw jestem, jak zamierzają zrekompensować zwiększone koszty zakupu opału tym kolegom, których swą aktywnością skłonili do odłożenia zakupu opału do czasu wejścia tych zapowiadanych obniżek?
    Jak sam napisałeś pisaliśmy w maju i pewnie jak śledzisz ceny to wiesz jak kształtowała się od tego czasu cena ekogroszku, Dla przypomnienia jest taka jak teraz, tylko w międzyczasie cena w czerwcu i lipcu spadła (wtedy zamówiłem ekogroszek dla siebie na zimę) i teraz wróciła to cen majowych. Może nie było takich obniżek jak w zeszłym roku ale ceny po maju spadły i dokładnie tak jak przewidywałem że pod dłuższej zimię ceny spadną później niż zwykle. Ciekawe czy byłbyś taki chętny zwrócić mi różnicę w cenie jakbym ciebie w maju posłuchał i zamówił ekogroszek na zimę i przepłacił do cen lipcowych.

  20. #11600
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    ....w międzyczasie cena w czerwcu i lipcu spadła .....
    Ty se jaja robisz? Gdzie niby ta cena w czerwcu albo w lipcu była niższa od majowej?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

Strona 580 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony