dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 612 z 677
Pokaż wyniki od 12.221 do 12.240 z 13530
  1. #12221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lesiu681
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Okolice Żor i Jastrzębia-Zdroju
    Dzielnica
    Śląsk,blisko granicy czeskiej
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Obecnie polecam Bobrka i Varmo - te mają najmniej popiołu z testowanych przeze mnie w tym roku ekogroszków.
    Suspenser możesz coś więcej napisać o Varmo, ile popiołu i jak z kalorycznością? Mam niedaleko do producenta, cena 840 zł/tona tylko jakoś do tej pory przekonania nie miałem.

  2. #12222
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Może w przyszłości nie będzie dylematu z której kopalni kupić opał. Będzie jeden wielki mix.

  3. #12223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesiu681 Zobacz post
    Suspenser możesz coś więcej napisać o Varmo, ile popiołu i jak z kalorycznością? Mam niedaleko do producenta, cena 840 zł/tona tylko jakoś do tej pory przekonania nie miałem.
    Wszystko masz na mojej stronie na dole zakładki Ekogroszek gdzie podaję na bieżąco wyniki testów tego czym palę.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #12224
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Klopotek

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Siemiatycze
    Kod pocztowy
    17-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam. Pierwszy sezon zacząlem palic eko groszkiem. Wychodzi mi okolo 20 kg na dobe teraz troche wiecej. Ustawienia to 8 sekund podawania i 53 przerwy.Temp zadana to 60 stopni nadmuch okolo 35 procent. co sadzicie o ustawieniach?

  5. #12225

  6. #12226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    Ruszt-szerokość szczeliny
    Witam,
    Jaka powinna być szerokość szczeliny w ruszcie awaryjnym?25mm, 32mm czy 35mm? a może szersza lub węższa?
    Wymiar całego rusztu to 30x35cm ale nie wiem jaka powinna być szerokość szczeliny. A chcę takowy ruszt zrobić. Pomoże ktoś?

  7. #12227
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    turboludek

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie!

    Czy ktoś może wie co się dzieje z firmą B&E Energy (eko-groszek.org)? Zamówiłem w sierpniu 2017 4 tony, zrobiłem przelew (jak zawsze, to nie był mój 1 zakup u nich) i do dziś nie mam węgla, nie odpowiadają na maile, nie odbierają telefonów, parę razy przysłali maila, że mają opóźnienia, ale teraz zupełna cisza. Mam się martwić?

    Oczywiście najbardziej zależy mi na realizacji zamówienia, bo węgiel był (jest?) niezły, a "kupiłem" po jeszcze w miarę normalnych cenach.

    Jeśli ktoś coś wie niech da znać, 3,5 k nie chodzi piechotą.

    A może zamówienia po obecnych cenach idą na bieżąco i zwlekają jedynie z zaległymi, których nie opłaca się wysyłać?

    Pozdrawiam

  8. #12228

    Domyślnie

    Żartujesz, prawda? Od sierpnia ?????

  9. #12229

    Domyślnie

    Klopotek
    Dla jednego będą dobre, dla innego złe. Jak nie masz spieków żużlowych i koksowych, spaliny nie za gorace, nie smołuje i nie smoli, jest kopczyk, dobija do zadanej temperatury przed alarmem, to ustawienia masz dobre.

  10. #12230
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    turboludek

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Niestety nie żartuję, szczęśliwie jadę na uzbieranym zapasie sprzed roku, ale ten nie jest nieskończony....

    Kupowałeś u nich?

  11. #12231

    Domyślnie

    Nie kupowałem. Gdybym chcial być złośliwy to bym powiedział, że pewnie wiedzą, że jeszcze masz stare zapasy to ci nie wysyłają. Ale sam wierzę (staram się jeszcze) w ludzi i cię trochę rozumiem.
    Niedlugo minie pół roku, wyślij do nich pismo, policja, prawnik, cokolwiek, bo nie wygląda to dobrze.

  12. #12232

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    Ruszt-szerokość szczeliny
    Witam,
    Jaka powinna być szerokość szczeliny w ruszcie awaryjnym?25mm, 32mm czy 35mm? a może szersza lub węższa?
    Wymiar całego rusztu to 30x35cm ale nie wiem jaka powinna być szerokość szczeliny. A chcę takowy ruszt zrobić. Pomoże ktoś?
    Taki szeroki by drzewo nie wypadało na dół. Ja kupiłem gotowy z żeliwa w sklepie i tylko dociąłem do rozmiaru - jakie szerokie żeberka nie wiem ale powietrze od dołu krąży a popiół swobodnie opada na dół ....

  13. #12233
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Klopotek

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Siemiatycze
    Kod pocztowy
    17-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzieki jasiek11 spiekow nie mam wcale czopucha dotykam spokojnie. To chyban jest ok. Widziałem zdjecie na ktorym jest cegła polożona na retorcie ciekawe czy cos to daje.

  14. #12234

    Domyślnie

    turboludek martwić to się powinieneś już we wrześniu, chyba że zapomniałeś,,,

  15. #12235

    Domyślnie

    Cegła położona jest po to (w większości wypadków) by dopalić węgiel. U siebie mam położone dwie, od strony podajnika i przeciwległej stronie. Dodatkowo cegły ograniczają mi powierzchnię palnika, który jak na moje potrzeby jest za duży.

  16. #12236
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Cegła położona jest po to (w większości wypadków) by dopalić węgiel. U siebie mam położone dwie, od strony podajnika i przeciwległej stronie. Dodatkowo cegły ograniczają mi powierzchnię palnika, który jak na moje potrzeby jest za duży.
    A podajnik jak podaje groszek to nie podnosi Ci tych cegieł do góry ??

  17. #12237
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    turboludek

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    No martwiłem się, ale zapewniali że to tylko przejściowe opóźnienia wynikające z ilości zamówień, wcześniej kupowałem u nich nie raz i nigdy nie miałem problemu zarówno z jakością opału jak i terminami.

  18. #12238

    Domyślnie

    Trochę podnosi tę od strony podajnika. Ale ładnie się dopala, spieki żużlowe kruche i co najwyżej wielkości dużej śliwki, więc to mi pasuje. Byle do wiosny panowie

  19. #12239

    Domyślnie

    Bez złosliwości, to teraz musisz włączyć turbo, jak na turboludka przystało i pogonić towarzystwo.

  20. #12240
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał turboludek Zobacz post
    No martwiłem się, ale zapewniali że to tylko przejściowe opóźnienia wynikające z ilości zamówień, wcześniej kupowałem u nich nie raz i nigdy nie miałem problemu zarówno z jakością opału jak i terminami.
    Ładne mi opóźnienie od sierpnia ubiegłego roku ja bym pertraktował jakąś rekompensatę za tak duże opóźnienie w dostawie albo bym poprosił o zwrot gotówki z tytułu niewywiązania się z umowy jaka było dostarczenie węgla a abstrahując od tematu to ładne miałeś zapasy jak do teraz ci starcza opału

Strona 612 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony