dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 677
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 13530
  1. #1281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    tego typu wypełniacze można znaleźć w marketowym "groszku ekologicznym" "ecobriko"
    granit 10x7x4 cm, do tego ok 10% piachu, który nawet nie zdążył się pobrudzić pyłem węglowym. W efekcie daje pęknę drobne szkliste kalafiorki za 700 zł/t
    ale podobna każda potwora ...
    Pół biedy kalafiorki, ale gdy kamień zablokuje ślimaka i zawleczka się zerwie tuż po zasypie do pełna to użytkownik jest przeszczęśliwy
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #1282
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    poprostu chciwość ludzka nie ma granic!
    nigdy bym nie pomyślał, że czecha w tak kosmicznej cenie można aż tak ostro ochrzcić. Już przy wsypwaniu słyszałem dziwne uderzenie o blachę, okazało się, że te kamienie były tak wielkie, że nawet nie potrafiły zejść do wnętrza podajnika.

  3. #1283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Trzeba takim robić na forum "reklamę", żeby inni forumowicze wiedzieli kogo omijać.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #1284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Tak ale ile ludzi tutaj zagląda a ile robionych jest w wała.

  5. #1285

    Domyślnie

    Ci co tu zaglądają pewnie mało kupują w marketach, sam widziałem jak ludzie brali brunatny nie opisany oczywiście i się cieszyli że niezła cena bo ok. 65ozł/t.
    Wracając do miału ja workuje do worków takich na gruz są wielokrotnego użytku i w kotłowni jest ciepło w miarę to zawsze coś dodatkowo odparuje przez takie worki, a foliowe lobią się potargać i raczej nie podeschnie więcej nic ale za to na zewnątrz można w nich trzymać.

  6. #1286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Spaliłem worek tego rosyjskiego - sprzedający niestety więcej szczegółów nie chciał podać skąd konkretnie ten węgiel jest - link do aukcji w Allegro:

    http://allegro.pl/ekogroszek-kamienny-24mj-spiekalnosc-0-2-olesnica-i2706637502.html

    Wrażenia - super

    Po kolei:
    - worki bardzo solidne z grubego polietylenu [dużo wytrzymalsze od tych z Pieklorzem, którego kupiłem niedawno], z mikroperforacją [pierwszy raz na takie trafiłem - świetnie w nich dosycha węgiel],
    - węgiel suchy, czarny, frakcja odpowiednia,
    - kaloryczność podobno >24 MJ/kg, ale dał u mnie prawie o połowę więcej ciepła niż węgiel ze skladyopalu.pl [który miał mieć 28,5 MJ/kg],
    - SVER - 17,53 MJ/kg, czyli jeśli ma 24 MJ/kg to sprawność kotła wychodzi >73%
    - spiekalność faktycznie znikoma bo chociaż próbowałem go spiec zbyt mocnym nadmuchem i rzadkim podawaniem w trybie ręcznym to nic się nie posklejało

    No i teraz zdębiałem bo albo poprzedni testowany węgiel ma dużo gorsze parametry niż podaje sprzedawca, albo ten ma dużo lepsze niż podają.

    Żeby to wyjaśnić wsypałem teraz tegorocznego Pieklorza [po wyschnięciu w garażu worki "schudły" do 24,0 kg ], a kolejny w kolejce czeka zeszłoroczny.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #1287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał 280m Zobacz post
    Ci co tu zaglądają pewnie mało kupują w marketach, sam widziałem jak ludzie brali brunatny nie opisany oczywiście i się cieszyli że niezła cena bo ok. 65ozł/t.
    A potem zimą będą szukać ratunku na forach gdy spalanie osiągnie 40-50 kg/dobę
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #1288

    Domyślnie

    Na fotce z linku palniczek obrotowy ardeo

    Po naszym spotkaniu trafiłeś na ten skład węgla, czy sobie odpuściłeś?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #1289

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    A potem zimą będą szukać ratunku na forach gdy spalanie osiągnie 40-50 kg/dobę
    NIE... będa wyzywać na producentów że złe kotły robią

  10. #1290

    Domyślnie

    Cytat Napisał czechu77 Zobacz post
    Również kupiłem trochę miału na składywęgla.pl u siebie w mieście. Ogólnie skład zrobił na mnie dobre wrażenie, do czasu jak przy płatności za zakupiony miał poprosiłem o papier z jego parametrami. Nie było problemu gość pokazał mi na monitorze. Prarmetr wydałay się całkiem przyzwoite gdyby nie jeden szczegół. Skałd podaje, że ich miał ma 26MJ i w papierach też tak było napisane, tye tylko że to jest ciepło spalania, a nie wartość opałowa.
    w tym roku w słupsku pojawiła sie filia składwegla.pl zakupiłem dla testu worek orzechII oczywiście jak zapytałem z jakiej kopalni ten wegiel
    to sprzedawca powiedział że nie może udzielić mi takiej informacji bo sam nie wie może mi tylko powiedzieć że ma 27mj/kg kaloryczności.
    wysłuchawszy takich informacji pomyślałem nie złe jaja.
    Akurat tak się stało że miałem kociołek ustawiony że nie do końca wypalił skoksowany węgiel i co się okazało że między tym węglem jest
    biały węgiel co ewidentnie wygląda na nie wypalony do końca na węgiel brunatny.
    także nie złą mieszankę robią i w sumie jak by się do końca wypalił to na pewno nie zwróciłbym uwagi że takie rzeczy są robione.

  11. #1291

    Domyślnie

    Suspenser czy to rosyjskie Eko jest Bykowa koło Oleśnicy ???

  12. #1292
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Na fotce z linku palniczek obrotowy ardeo

    Po naszym spotkaniu trafiłeś na ten skład węgla, czy sobie odpuściłeś?
    Trafiłem i już przetestowałem
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #1293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekSXS Zobacz post
    Suspenser czy to rosyjskie Eko jest Bykowa koło Oleśnicy ???
    Tak, jest ze źródła pod linkiem do Allegro, który podałem.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #1294

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Spaliłem worek tego rosyjskiego - sprzedający niestety więcej szczegółów nie chciał podać skąd konkretnie ten węgiel jest - link do aukcji w Allegro:

    http://allegro.pl/ekogroszek-kamienny-24mj-spiekalnosc-0-2-olesnica-i2706637502.html

    Wrażenia - super

    Po kolei:
    - worki bardzo solidne z grubego polietylenu [dużo wytrzymalsze od tych z Pieklorzem, którego kupiłem niedawno], z mikroperforacją [pierwszy raz na takie trafiłem - świetnie w nich dosycha węgiel],
    - węgiel suchy, czarny, frakcja odpowiednia,
    - kaloryczność podobno >24 MJ/kg, ale dał u mnie prawie o połowę więcej ciepła niż węgiel ze skladyopalu.pl [który miał mieć 28,5 MJ/kg],
    - SVER - 17,53 MJ/kg, czyli jeśli ma 24 MJ/kg to sprawność kotła wychodzi >73%
    - spiekalność faktycznie znikoma bo chociaż próbowałem go spiec zbyt mocnym nadmuchem i rzadkim podawaniem w trybie ręcznym to nic się nie posklejało

    No i teraz zdębiałem bo albo poprzedni testowany węgiel ma dużo gorsze parametry niż podaje sprzedawca, albo ten ma dużo lepsze niż podają.

    Żeby to wyjaśnić wsypałem teraz tegorocznego Pieklorza [po wyschnięciu w garażu worki "schudły" do 24,0 kg ], a kolejny w kolejce czeka zeszłoroczny.
    kurcze dokładnie taki sam mam zakupiłem za 660zł tona (tylko sort groszek)
    spiekalność w sumie zerowa ,sadzy nie mam jedynie pył ,popiół jest tak z 10% i zdarzają się łupki ale (2 do 5 sztuk na załadunek) kaloryczność 24000
    pali sie bardzo dobrze.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 26-10-2012 o 18:39

  15. #1295

    Domyślnie

    Co myślicie o tym składzie?
    http://www.wegielkamienny-katowice.p...kt-sklad-opalu

    może ktoś się zaopatrywał??

  16. #1296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    kurcze dokładnie taki sam mam zakupiłem za 660zł tona (tylko sort groszek)
    spiekalność w sumie zerowa ,sadzy nie mam jedynie pył ,popiół jest tak z 10% i zdarzają się łupki ale (2 do 5 sztuk na załadunek)
    pali sie bardzo dobrze.
    Kupiłeś po tyle workowany czy luzem ?

    W tym, który testowałem łupków nie zauważyłem - one są zwykle w Pieklorzu.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #1297

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Kupiłeś po tyle workowany czy luzem ?

    W tym, który testowałem łupków nie zauważyłem - one są zwykle w Pieklorzu.
    luzem 6ton
    ale zawiera trochę miału który wykorzystuję na uszczelnienie boków zasypu.
    i kupiłem suchy latem wygrzany który został rzucony do pomieszczenia gospodarczego.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 25-10-2012 o 21:44

  18. #1298

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Tak, jest ze źródła pod linkiem do Allegro, który podałem.
    Mówisz że warto się u nich zaopatrzyć, węgiel jest OK ???

  19. #1299

    Domyślnie

    Cytat Napisał non36 Zobacz post
    Bobek, ten cytat jest tendencyjny

    Tylko częściowo potwierdzę to, co napisał wyżej Karoka. Ja z ekolemy (z Wojkowic) miałam i spieki i sporo popiołu, dlatego szukam nadal.

    Nie wiem ile na tym forum jest osób z zachodniopomorskiego i czy w ogóle są, więc musicie uwierzyć mi na słowo, że tutaj zakup dobrego węgla na składzie jest NIEMOŻLIWY. Obdzwoniłam wiele punktów i powszechna odpowiedź brzmi: nie sprowadzamy drogiego węgla, bo nikt go nie kupi.
    I sprzedają ruskie błoto za 820zł :-/ Gdyby chcieli tyle samo zarobić na Pieklorzu czy Juliuszu musieliby za niego wołać 1600zł. A za workowany ze 2.000zł!
    może odgrzewam kotleta ale potwierdzam w 100%

  20. #1300
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    może odgrzewam kotleta ale potwierdzam w 100%
    W zeszłym sezonie kupowałem Juliusza workowany po 900zł.W zachodniopomorskim.
    Z kopalni Piast również po900Zł.
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

Strona 65 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony