dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 27
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 536
  1. #21

    Domyślnie

    jestem bardzo ciekawa kolejnych etapów

  2. #22

    Domyślnie

    Widzę że domek ma ten sam wiejski styl z lat siedemdziesiątych jak mój.
    Powodzonka

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olivka09

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Powodzenia, fajny domek, bede zagladac do Was

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    zdjęć z aparatu jak nie było, tak nie ma.

    komin w kuchni już otynkowany
    kable do prądu w salonie prawie do końca położone
    ja zajęłam się ogrodem - spaliłam drobne gałązki tego co obcieliśmy, spaliłam maliny które skosiłam, na dziś przymierzam się na kolejne ognisko - znalazłam duużo gałęzi, trzeba się ich pozbyć. co będzie się nadawało do spalenia w piecu zostawiam

    mam pomysł jak zrobić pierwszy korytarzyk (wiatrołap) - może dzisiaj zacznę sobie przygotowywać ściany - będzie prawie tapeta...
    mam też pomysł na stół do kuchni, ale to raczej nie dzisiaj, może w przyszły weekend - męża muszę przekonać

    jest nadzieja że to się kiedyś wreszcie skończy

    pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    1) niemodna, a stropy wytrzymaja te duże akwarium?, w nowych domach buduje się często wzmocnione specjalne stropy pod ciężkie kominki i akwaria
    2) sprawdzał wam kominiarz drożność kominów przed otynkowaniem? pamiętajcie o czadzie, który jest tak popularny w starych domach...
    3) nie wyrzucajcie kredensu w kuchni, odnów go, bo to obecnie hit i marzenie wielu babeczek...
    4) I uważajcie na siebie nie przemęczajcie się.... Macie piękny i klimatyczny domek....
    Dacie radę, co was nie zabije to was wzmocni....

  6. #26

    Domyślnie

    powodzenia w remoncie, będę obserwować i zbierać uwagi jako, że my będziemy ruszać z remontem szeregowca jakoś wiosną przyszłego roku

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar romanek11
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Widzę, że szalony elektryk też wam już wlazł na ściany... To w sumie bardzo dobrze - prądzik musi być elegancki i już.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    1) niemodna, a stropy wytrzymaja te duże akwarium?, w nowych domach buduje się często wzmocnione specjalne stropy pod ciężkie kominki i akwaria
    mąż ma w planie wzmocnić strop pod to akwarium, a po 2 będzie ono przy ścianie nośnej...

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    2) sprawdzał wam kominiarz drożność kominów przed otynkowaniem? pamiętajcie o czadzie, który jest tak popularny w starych domach...
    kominiarza nie było, ale kominy są poprawione i drożne, a kaflaki fajnie nagrzewają

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    3) nie wyrzucajcie kredensu w kuchni, odnów go, bo to obecnie hit i marzenie wielu babeczek...
    Moda zmienną jest, ja wole to co wygodne. Ten kredens jest teraz hitem, ale nie znaczy to iż ja też chcę go mieć, zastanawiam się tylko nad odnowieniem go w celu sprzedania za jakieś pieniądze przyzwoite...


    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    4) I uważajcie na siebie nie przemęczajcie się.... Macie piękny i klimatyczny domek....
    wiem, dlatego go kupiliśmy

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    Dacie radę, co was nie zabije to was wzmocni....
    wiem

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    powodzenia w remoncie, będę obserwować i zbierać uwagi jako, że my będziemy ruszać z remontem szeregowca jakoś wiosną przyszłego roku
    mam nadzieję iż będą pomocne

    Cytat Napisał romanek11 Zobacz post
    Widzę, że szalony elektryk też wam już wlazł na ściany... To w sumie bardzo dobrze - prądzik musi być elegancki i już.
    Po pierwsze elektryk wcale nie jest szalony
    Po drugie elektryk wcale jak pająk po ścianach nie chodzi
    Po trzecie elektryk = mąż, kolega tylko później przyjdzie skrzynkę zasznurować

    A wracając do naszej historii, zdjęć znów nie ma, ale może dzisiaj porobie bo ładawarka do baterii aparatu jest chyba u mojej mamy, a przy okazji zabierania kilku potrzebnych rzeczy od niej, postaram się o niej (ładowarce) nie zapomnieć.

    Mąż dalej produkował wczoraj prąd... zrobił wtopę, bo wpadł na pomysł przyłączenia kabli inną drogą (przez sypialnię) i troszkę mu to nie wyszło, bo poszedł 20 cm od podłogi w linii prostej, w miejscu gdzie będą drzwi tarasowe... eh - skleroza -musi poprawić górą

    Ja za to zajęłam się korytarzykiem - rzeczy wyniosłam, ściany wyczyściłam i zagruntowałam, dzisiaj przeprowadzę akcję pod kryptonimem "szpachla, szpachla, szpachla", a jutro może skończę korytarzyk i zajmę się meblem... zobaczymy...

    pozdrawiam

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Przemyś jeszcze sprzedaż tego kredensu. Prawdą jest to co napisała Aleksandryta niejedna babeczka taki by chciała.
    A swoją drogą zawsze możesz go schować do piwnicy, na kiedyś tam...
    Powiem tak jak byłam w wieku zbliżonym do Twojego ( teraz to już dwie trójki mam) to też bardzo chciałam mieć wszystko nowoczesne i nawet nie chciałam słyszeć o niczym innym. Przez lata nabywaliśmy tylko nowiuśkie rzeczy z mężem. Nie mówię,że to jest passe nie o to chodzi , jednak z czasem chętnie patrzę na jakieś starocie , które można odnowić. I przechodząc do setna sprawy to taki kredensik za jakieś 10-15 lat może badzo Ci się spodobać na nowo .Przemyśl może warto
    Powodzonka i dzięki za odwiedzinki. Właśnie mąż mój jedyny dostał trochę urlopu- to troszkę z łomem będziemy się bawić

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ale ja wcale nie mówię starociom nie!

    do salonu mam już 3 świetne szafki i kredens... nie wiem tylko, jak postawię obok tego lcd, ale jakoś dam radę
    w sypialni będą odnawiane te meble, które nam zostawiono

    ja nie chcę mieć błyszczących szafek - chcę fronty proste, drewniane, ale nijak nie jestem w stanie nigdzie tego kredensu postawić, dom chyba jest za mały... na razie pójdzie na górę, tyle tylko że górę też kiedyś będziemy adaptować, wtedy zaczną się schody...

    stare meble tak, ale nie kosztem mojej wygody.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    zdjęcia są, tyle że w aparacie, w domu, a ja w pracy jestem... postaram się wrzucić wieczorem/jutro...

    w ramach weekendu dom nasz przemienił się w willę... nad basenem, były też parasole, leżaczki, grill...

    ponadto przeprowadziliśmy się do pewnego stopnia na budowę, a to za sprawą takiego jednego czworonożnego szczekającego stworka - przyszedł do nas jakiś szczeniak - jeśli nie zgłosi się właściciel to psiak zostanie

    z rzeczy wykonanych przez weekend - ściany w salonie czekają na szpachlowanie może w tym tygodniu skończymy salon
    ja niestety nadal nie miałam czasu na zajęcie się korytarzykiem... ale to i tak kiedyś nastąpi

    pozdrawiam

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    oj daawno mnie tu nie było, ale czasu nie ma...

    przyszły salon skończony poza malowaniem i montażem gniazdek.
    aktualnie robi się hydraulika, a ja zbieram oferty na okienka...
    w przyszłym tygodniu planujemy montaż co - robimy konkurs na piec...
    konkurs na spawacza gazowego ogłoszony... jak na razie zgłosił się jeden kandydat i tak średnio na to patrzymy, rozumiem że jesteśmy młodzi, ale żeby ignorować to, co mówimy - wchodząc zapytał mnie czy jest ktoś w domu...

    w łazience skuta wylewka, zamontowany pseudo-geberit (firmy cersanit)
    prawie wszędzie wycięte stare kaloryfery i rury ze starego co...

    no i można powiedzieć że mieszkamy - mamy materac i śpimy już w tym domu...

    pozdrawiam wszystkich którzy coś z tego chaosu wyczytają

  13. #33

    Domyślnie

    wow mieszkacie!

    rozumiem że jesteśmy młodzi, ale żeby ignorować to, co mówimy - wchodząc zapytał mnie czy jest ktoś w domu...
    To ile wy macie lat...bo się usmiałam

    U nas wygrał buderus z wyjściem na przyszle kolektory i chyba dobrze zrobiliśmy (na razie nie narzekamy)...

    Dajcie kilka nowych zdjęć, bo mnie ciekawość zeżre
    Ostatnio edytowane przez alladyn71 ; 07-09-2010 o 15:10
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    mamy po 20 lat...

    zdjęć nie ma kiedy porobić...
    gaz zrobiony, woda zrobiona, kanalizacja zrobiona, okna zamówione, kupujemy piec do centralnego i grzejniki (w tym tygodniu), w przyszłym zakup miedzi, montaż centralnego a także montaż okien (w piątek?)

    tymczasem mieszkamy w Naszym domu i dogrzewamy się korzystając z jakże cudownych piecy kaflowych - boski wynalazek... rozpalić raz i do rana ciepło

    ale za to zaszalałam, bo zakupiony jest zlew... o taki:
    kupiona jest też:
    bateria zlewowa (tania, ale tylko chwilowo, przesadziłam ze zlewem, ale nie żałuję)
    bateria wannowa z prysznicem (też tania, będzie można później zmienić )
    mamy też płytę gazową, taką:

    w łazience działa stara wanna i nowy kibelek
    łazienka będzie jasna - biała z szarościami... prawdopodobnie

    no i najgorsze - zastanawiamy się cały czas co dać w kuchni na podłogę, czy płytki (brr - zimne), czy też drewno... (jakieś ale?)

    acha, zakupiliśmy też w leroyu okienka do piwnicy, prawie za darmo... a początkowo nie myśleliśmy nad wymianą ich w tym roku...

    koszty rosną, ale warto

    ponadto dostaliśmy też lampę
    kupiliśmy przejściowo 2 tanie kinkiety do niej, a także będąc już w sklepie 4 lampy na zewnątrz... w końcu nie będzie drażniła mnie ta żarówka...
    no i jeszcze nabyliśmy drogą kupna dzwonek bezprzewodowy, celem założenia na bramce... dopóki domofonu albo czegoś pochodnego nie będziemy mieć...

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez niemodna ; 07-09-2010 o 12:33

  15. #35

    Domyślnie

    Sliczny zlew a z opisu wynika, ze prace u was mocno do przodu idą. Super!

    O dzwonku bezprzewodowym też myślimy, bo za cholery nie słychać jak toś do nas przyjdzie (za dzwonek robią teraz telefony...a jak ktoś nieznajomy to po prostu nie wchodzi ) Także to świetny pomysł.
    A piecy to wam zazdroszczę. U nas niby centralne ale trochę to kosztowne więc jeszcze nie włączyliśmy....chciałabym mieć piecyk, a najlepiej moją kozę.

    Czekam na zdjęcia, bo uwielbiam je oglądać ( i robić)
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Głowa do góry ,wiek wiekim czas szybko leci, nie przejmuj się tym. Bardzo piękny zlew- pewnie wart swoje ceny.
    Super , że już zamieszaliście też już bym chciała , ale przed nami daleka droga.
    Powodzonka

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a nam się dziwią że mieszkamy... z rzeczy robionych:

    mąż prawie skończył szpachlowanie salonu - jeszcze tylko okno zmienić i będzie już niedługo jeden pokój gotowy
    zakupiliśmy piec do co - sas nwt 17 kW

    w środę będziemy mieć wstawione okna (teraz na nich czekamy, mieli być w piątek)
    w środę też (albo w czwartek) powinniśmy mieć internet w domu, wtedy ruszę z akcją "zdjęcia"

    co myślicie o łazience w kolorze białym? ma ktoś? jak się sprawdza?

    ponadto odkryliśmy dlaczego woda z rynny wylewała się w połowie (ktoś wkopał piłeczkę, taką małą na dach i nie spadła)
    no i nie mamy już 70-letnich drzew owocowych - czekają na lepsze czasy w drewutni (którą mąż zbudował własnymi rękami oczywiście)
    a 2 tony węgla czekają w prawie kotłowni (jeszcze nie ma pieca) na czasy, kiedy będą wrzucane do naszego pieca... teraz czasem podbieramy troszkę do kaflaczka

    pozdrawiam

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    My w domu będziemy mieć dwie łazienki, jedną szarą z dodatkiem drewna a drugą właśnie bardzo jasną białą lub beż jaśniutki,przełamaną brązem lub drewnem.
    Nad tą jasną to długo się zastanawiam i sama do końca jeszcze nie mam koncepcji. Nie chcę by wyszła za mdła, a dużych kontrastów nie lubię. Poszukaj we wnętrzach tam jest post nasze łazienki to może wpadnie Ci coś ładnego. Lepiej podpatrzeć coś realnego a nie tylko katalowego. W moim poście wkleiłam łazienkę szarą .

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    mamy okna, od środy, niedługo będzie skończony salon...
    mamy miedź na co
    mamy piec
    mamy grzejniki
    mamy rozłożone podłogowe w łazience - wylewka się robi...

    poza tym...
    okna są piękne, nawet psom się spodobały tyle tylko że mąż teraz jeszcze musi je powykańczać, bo nie zamawialiśmy wykańczania.
    jeśli ktoś będzie szukał firmy na podkarpaciu, oferującej dobry montaż (mąż latał z poziomicą i nic nie znalazł) i przyzwoite ceny... zapraszam na pv

    acha - nadal nie mamy internetu, a obsługi przez Panie w Multimedia Polska nie polecam... po pierwsze wg tego co mówiła to internet powinien już być (a nie ma)
    podobno nie da się także założyć nic więcej niż 2 Mb... podobno - wniosek już został poprawiony na 6 Mb, a możliwe jest nawet 20 - interwencja kolegi...
    Ostatnio edytowane przez niemodna ; 28-09-2010 o 12:53

  20. #40

    Domyślnie

    Zdjęcia prosimy
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

Strona 2 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony