dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 140
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2791

Temat: Juszczakówka

  1. #201

    Domyślnie

    googulek ta listwa jest właśnie w kuchni, a jeśli chodzi o bliższy szczegół to jest zabudowana lodówka....

    Dorfi po blacie kuchennym i na lodówkę myk... tam ma spokój przed dziećmi, bardzo dobry punk obserwacyjny i może się wyspać

    agawi74 mów do mnie mów
    Bardzo proszę robótek ręcznych nie wspominać POLEGŁAM NA CAŁEJ LINI a mówiłam ,że nie lubię szyć...... (jutro jeszcze raz ....przeszyłam tylko troki i dwa serduszka.....nici się plątają....buuuuuuu oj jak dobrze ,że teściową mam kochaną i pomoże z tym paskudztwem...)
    U Ciebie też jest bardzo piękni i łazienki mamy w tym samym stylu....
    Z barierką to naprawdę się rozumiemy strzał w dziesiątkę

  2. #202

    Domyślnie

    Maszyny poległy.....odmówiły współpracy... zostały zawiezione do naprawy ....i na poniedziałek będą gotowe....zasłony muszą poczekać
    Dzisiejszy dzień nie poszedł na marne.....zarządziliśmy dzień piernikowy.......i oto takie cudeńka nam powychodziły.....



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    Pozostały nam do zrobienia ozdoby z masy solnej i jeszcze jedna partia pierniczków, ale to za tydzień...

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Mniam mniam. A rzucisz przepisem na pierniczki? Nigdy nie piekłam a z roku na rok coraz bardziej mam na nie ochotę.

  4. #204

    Domyślnie

    Piszesz i masz
    Pierniczki drobne

    50dkg mąki, 20dkg miodu,20dkg cukru-pudru,12dkg margaryny,2dkg tłuszczu do formy,1 jajo,1dkg sody oczyszczonej, 1 paczka przypraw korzennych

    Mąkę przesiać razem z sodą na stolnice, zrobić w niej wgłębienie, wlać miód, nożem wymieszać z częścią mąki, aby się nie rozlewał. Dodać przyprawy korzenne, cukier-puder, tłuszcz oraz wbić jajo. Zagnieść ciasto jak na pierogi. Wyrabiać dokładnie tak długo, dopóki nie będzie lśniące i na przekroju jednolite. Blachę posmarować tłuszczem, oprószyć mąką albo przykryć papierem do pieczenia. Ciasto wywałkować do grubości ½ cm. Wykrawać foremką krążki, układać na blasze i piec w dobrze nagrzanym piekarniku około 10 minut. Pierniczki przechowywać w słoju lub szczelnie zamkniętym pudle. Po 2-3 dniach, gdy skruszeją, są doskonałe. Pierniczki można lukrować lukrem surowym z białek lub z cukru-pudru.

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Dzięki za przepis. Wszystkie składniki mam w domu to może jutro zrobimy
    A dobrze nagrzany piekarnik to jaką powinien mieć temperaturę?

  6. #206

    Domyślnie

    Okło 180 stopni w przepisie napisane jest ,że pieką się 10 minut... zdecydowanie starcza im 7 min.....przygotuj sobie dwie blaszki i piecz na przemian.... powodzenia... i co najważniejsze dzieci mają ubaw..... potem schowaj do pojemnika i czekają na święta.....

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Ale u Was już się w zrobiło świątecznie ! U mnie córka też przymierza się do pieczenia pierniczków.Co roku musimy je głęboko chować , ale panowie i tak zawsze wyniuchali kryjówkę.W tym roku może uda nam się schować je skuteczniej .W większym domu to i o schowek łatwiej...

    Zasłony wyszły Ci odlotowo.Mam nadzieję ,że sprzęt szybciutko naprawisz i ochoczo zabierzesz się za szycie kolejnych.

  8. #208

    Domyślnie

    Poszukuję plafonu do tego kinkietu może ktoś widział...???



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with

    Uploaded with ImageShack.us

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Piękny !!! wiesz, co ten mój plafon chyba nie bardzo pasuje. Ten Twój mosiądz jest trochę jak brąz i końcówka kinkietu jest z drewna, tak? A można wiedzieć gdzie go kupiłaś? Bo jeżeli jest to cudo typu "targ staroci", to może znajdziesz coś na Allegro. Widziałam tam tego trochę...

  10. #210

    Domyślnie

    Aga to jest mosiądz, który zaśniedział..... chodzi mi o zakończenie górne ( taki wypierdek ).....kupiłam go w antykwariacie w Krakowie i mam duży orzech do zgryzienia ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć podobnego.... na allegro już szukałam i szukam nadal....

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    A patrzyłaś na targach staroci?

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Tak myślałam, że albo antykwariat albo targ staroci Takie cuda to tylko tam. Jak coś wpadnie mi w oko to dam Ci znać. Szukam teraz fajnej lampy do kuchni, więc może coś zobaczę

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Wygląda mi to na taki styl holenderski. Może masz znajomych w Holandii, albo znasz kogoś, kto tam często jezdzi?

  14. #214

    Domyślnie

    Dofijuż wszędzie szukam....
    Aga mam Andżelika ......

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    To musimy się kiedyś na krakowskich starociach umówić Będę przynajmniej wreszcie miała pretekst, żeby tam podjechać.

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Masz na myśli googulka? Ona jest z Francji, z tego co doczytałam...

  17. #217

    Domyślnie

    [B]Dorfi[/B już wszędzie szukam....
    Aga mam Andżelika ......
    Niestety nie mam nikogo kto jeździ do Holandii....jak możesz to szukaj i dla mnie
    Masakra cały czas mnie coś wyłącza i muszę się logować 10000 x
    I dlatego tak długo trwają moje odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Juszczakówka ; 24-06-2011 o 21:02

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Mnie też dzisiaj parę razy z netu wywaliło- może przez te śnieżyce???
    Obawiam się, żę trudno Ci będzie o taką lampę- podobne są tylko okrętowe, ale nie wiem czy bardziej nie pasują do kuchni...


    http://allegro.pl/wiszaca-lampa-zyra...344203930.html
    http://allegro.pl/lampa-jak-naftowa-...341171874.html
    http://allegro.pl/unikatowa-lampa-ja...347087366.html
    http://allegro.pl/unikatowa-lampa-ja...347652256.html

  19. #219

    Domyślnie

    [B]Dorfi[/B jedziemy tylko kiedy są???? wiem ,że codziennie stoją na Kazimierzy i w lecie są na Rynku Głównym, ale tam nie ma co szukać bo drożyzna jak cholera.....
    Ostatnio edytowane przez Juszczakówka ; 24-06-2011 o 21:02

  20. #220

    Domyślnie

    Aga znam je wszystkie faktycznie bardziej do kuchni pasują, ale dzięki za miłe chęci... ( zdecydowanie plafon szukam )a Ty jakiej lampy do kuchni szukasz ( widziałaś moją kuchenną, mosiądz z ceramiką ) jest podobna na allegro koszt 360 zł albo 350 ? nie wklejam bo mnie wywala

Strona 11 z 140

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony