dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 185 z 648
Pokaż wyniki od 3.681 do 3.700 z 12943
  1. #3681
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Piotrowski CK

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-785
    Posty
    18

    Domyślnie

    To po co inwestował w sterownik z doprowadzeniem powietrza i ma czerpać powietrze z salonu?
    Trzeba znaleźć na to rozwiązanie.

    arpek7 napisz jaki masz sterownik. Spotkałem się kiedyś z takim przypadkiem, że sterownik wskazywał otwarcie przepustnicy w 100%, a okazało się, że była zamknięta i nie pracowała poprawnie (powstał błąd w elektronice). Jeżeli jest możliwość, to wyciągnij przepustnicę i sprawdź to. Jeżeli stwierdzisz, że jest OK, to idziemy dalej - może to co opisał margod - kwestia umiejętności palenia. Bardzo ważna zależność - im wyższa temepratura tym większy ciąg kominowy. Jak porządnie nie rozpalisz, to będzie się w nim tliło i tliło, a jeszcze jak się włączą pompy i spaliny się wychłodzą, to po temacie. Zweryfikuj sposób rozpalania.
    Czekam na info czy udało się rozwiązać problem.

    pozdrawiam

  2. #3682
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BartekS
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kolonia Tomaszowice, Lublin, Poland, Poland
    Posty
    151

    Domyślnie

    arpek7 może masz coś podobnego oco wyszło u mnie. Panowie murarze zrobili mi wyczystkę w piwnicy, tylko nie wiadomo po jakiego c....a zostawili otwór pod sufitem w piwnicy, który znajdował się w tym samym kanale. I po pierwsze ciągu praktycznie nie było, po drugie dym cofał się do kratek wentylacyjnych i zadymiał dokładnie calutki dom

  3. #3683

    Domyślnie

    to raz jeszcze
    panowie, mam sprawę i liczę na Waszą pomoc....
    w jednym pokoju jest kominek - wkład jest z płaszczem,ktory podgrzewa wodę do CO, a jednocześnie zrobione jest proste rozprowadzenie ogrzewanego powietrza.
    do ogrzewania powietrza, kominek ma w obudowie dwie kratki, jedną z boku trochę nad podłogą i drugą ( jakieś 25 cm x 40cm) centralnie na obudowie - pod sufitem.
    ponadto wyprowadzona jest też jedna rura, która ciepłe powietrze transportuje do pokoju na piętrze.
    i teraz tak, sufit w pokoju kominkowym strasznie się brudzi od tej kratki wylotowej przy suficie i moja pani uparła się, że ma tego dość i mam to zlikwidować.
    no tak - ale jak ? mam w związku z tym kilka pytań....
    czy kratka na obudowie kominka, ta umieszczona centralnie, służy tylko do rozprowadzenia ogrzanego powietrza, czy może też do innych celów ? jakieś czyszczenie wnętrza ? czy remont ? inne zabiegi ?
    jednym słowem, czy mogę ją spokojnie zlikwidować ? biorąc pod uwagę, że ogrzane powietrze i tak ma ujście piętro wyżej...
    to pierwsze pytanie, ale od odpowiedzi zależy, czy zadawać mam następne.

    liczę na Waszą pomoc.

    a to skrót do zdjęć kominka:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...91b853e18.html

    widać na nich dwie kratki (małą na dole, zasysającą powietrze i centralną - wywiewną) i panel sterujący.
    BOHO
    Warszawa

  4. #3684
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PiotrŚwica

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO Zobacz post
    to raz jeszcze
    panowie, mam sprawę i liczę na Waszą pomoc....
    w jednym pokoju jest kominek - wkład jest z płaszczem,ktory podgrzewa wodę do CO, a jednocześnie zrobione jest proste rozprowadzenie ogrzewanego powietrza.
    do ogrzewania powietrza, kominek ma w obudowie dwie kratki, jedną z boku trochę nad podłogą i drugą ( jakieś 25 cm x 40cm) centralnie na obudowie - pod sufitem.
    ponadto wyprowadzona jest też jedna rura, która ciepłe powietrze transportuje do pokoju na piętrze.
    i teraz tak, sufit w pokoju kominkowym strasznie się brudzi od tej kratki wylotowej przy suficie i moja pani uparła się, że ma tego dość i mam to zlikwidować.
    no tak - ale jak ? mam w związku z tym kilka pytań....
    czy kratka na obudowie kominka, ta umieszczona centralnie, służy tylko do rozprowadzenia ogrzanego powietrza, czy może też do innych celów ? jakieś czyszczenie wnętrza ? czy remont ? inne zabiegi ?
    jednym słowem, czy mogę ją spokojnie zlikwidować ? biorąc pod uwagę, że ogrzane powietrze i tak ma ujście piętro wyżej...
    to pierwsze pytanie, ale od odpowiedzi zależy, czy zadawać mam następne.

    liczę na Waszą pomoc.

    a to skrót do zdjęć kominka:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...91b853e18.html

    widać na nich dwie kratki (małą na dole, zasysającą powietrze i centralną - wywiewną) i panel sterujący.

    Uważam , że dużym błędem będzie likwidacja kratki na okapie ponieważ grozi to wzrostem temperatury w zabudowie kominkowej co może spowodować w najlepszym przypadku pojawienie się pęknięć na okapie. Kominek jest konstrukcją , która działa na zasadzie obiegu powietrza czyli dołem zasysa " zimne" powietrze z pokoju , następnie obmywa wkład kom. i wydostaję się górną kratką tak więc ma ona również istotny wpływ zachowanie paleniska. Okopcone górne kratki , świadczą według mnie o nieumiejętności palenia. Często użytkownicy , zbyt wcześnie , tuż po rozpaleniu w kominku, otwierają palenisko chcąc dołożyć większe polana drewna. Komin nie jest jeszcze rozgrzany przez co jego ciąg jest słaby , a otwarcie drzwi paleniska (szczególnie gwałtowne), może spowodować podciśnienie cofając dym i już mamy piękny zapach w salonie .
    Proponuję odświeżyć salon, malując ściany i zwrócić większą uwagę na sam moment rozpalania i dokładania do kominka szczególnie w fazie początkowej....

  5. #3685

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrŚwica Zobacz post
    Uważam , że dużym błędem będzie likwidacja kratki na okapie ponieważ grozi to wzrostem temperatury w zabudowie kominkowej co może spowodować w najlepszym przypadku pojawienie się pęknięć na okapie. Kominek jest konstrukcją , która działa na zasadzie obiegu powietrza czyli dołem zasysa " zimne" powietrze z pokoju , następnie obmywa wkład kom. i wydostaję się górną kratką tak więc ma ona również istotny wpływ zachowanie paleniska.
    PiotrŚwica
    ale ogrzane powietrze ma jeszcze ujście rurą wyprowadzoną z obudowy, wprost do góry - do pokoju piętro wyżej.
    BOHO
    Warszawa

  6. #3686

    Domyślnie

    "Okopcenie" to efekt spalonego kurzu, który wraz z powietrzem na zasadzie konwekcji jest zasysany z dolnej kratki i wydmuchiwany kratką górną. To samo dotyczy anemostatów, wyrzutni gorącego powietrza w pokojach. Będziesz co jakiś czas odmalowywać miejsca z których wylatuje gorące powietrze, to jest jedna z wad systemu DGP.
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  7. #3687

    Domyślnie

    wkład jest z płaszczem,ktory podgrzewa wodę do CO, a jednocześnie zrobione jest proste rozprowadzenie ogrzewanego powietrza.
    nie spodziewałbym się w tym przypadku aż takich wysokich temperatur, myślę, że "okopcenie" jest właśnie okopceniem przez dym wydostający się przez otwarte drzwiczki przy dokładaniu drewna. Jeżeli tak, to należy szukać przyczyny dlaczego tak się dzieje lub uzupełniać opał po całkowitym spaleniu drewna czyli w fazie żaru. @BOHO nieodpowiedzialne byłoby radzenie Ci czegokolwiek innego bez obejrzenia Twojej instalacji DGP.

  8. #3688

    Domyślnie

    tak czy owak jestem zdecydowany na likwidację kratki na okapie.
    cz mogę to zrobić, jeśli ogrzane powietrze ma inne ujście - w pokoju piętro wyżej ?
    czy też otwór ten spełnia też jakieś inne funkcje ? czyszczenie, naprawy ? czy jest to tylko kratka wywiewu podgrzanego powietrza ?
    BOHO
    Warszawa

  9. #3689
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aslom1
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Człuchów
    Kod pocztowy
    77-300
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO Zobacz post
    tak czy owak jestem zdecydowany na likwidację kratki na okapie.
    cz mogę to zrobić, jeśli ogrzane powietrze ma inne ujście - w pokoju piętro wyżej ?
    czy też otwór ten spełnia też jakieś inne funkcje ? czyszczenie, naprawy ? czy jest to tylko kratka wywiewu podgrzanego powietrza ?
    Witam.U siebie zastosowałem dużą kratkę,tyle tylko że z żaluzjąJest ona praktycznie cały czas zamknięta,ponieważ całe ciepłe powietrze ukierunkowałem na górne pokoje.W salonie,gdzie znajduje się kominek,w zupełności wystarczy ciepło promieniujące przez szybę.No a gdy zajdzie potrzeba,np sprawdzenia szczelności rur kominowych,lub "inne funkcje"zawsze można ingerować poprzez kratkęCo do zabrudzeń na ścianie...na razie jest OK.Nie występują.Temperatura samej komory gorącego powietrza,mimo zamkniętej kratki,w normie.Mam nadzieję,że pomogłem co nie co.Powodzenia

  10. #3690
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    BOHO

    nie ułatwiasz mi życia ,ale dobra ,spróbuję teoretycznie (miałeś napisać jaki masz PW i wkleić jego foty - na zdjęciach są foty kratki a to mi do szczęścia nie jest potrzebne )
    To ,że brudzi nie jest tylko wynikiem przypalonego kurzu . Trochę dymu podczas otwierania drzwi dostaje sie do czopucha i wylatując kratką - brudzi . Jak zamkniesz (zaślepisz )na dole , wylezie u góry. Jeśli to typowy PW - którego korpus wypełnia woda ,możesz zlikwidować wszystkie kratki i czopuch zamknąć na głucho ,a w górnej kratce zrób sobie schowek na flaszkę .
    W tym celu musisz nabyć trochę przyzwoitej wełny mineralnej i opatulić nią wkład i rurę spalinową ,tak by ciepło produkowane ,głównie przez rurę spalinową ograniczyć do minimum. Głównie w trosce o rurę ,jako pierwszą warstwę użyj wełny systemowej Schiedla z Ronda Plus. Na nią 20 cm wełny zwykłej .Owiń to drutem jak baleron nie ściskając zbyt mocno , podobnie zrób z wkładem . Nawet jeśli masz wełnę założoną fabrycznie ( cienka i rachityczna ).Czopuch zamknij po tym na głucho ,ewentualnie
    zrób w nim szczelne drzwi rewizyjne ( np od starej duchówki ). Pamiętaj ,że nie z każdym PW można tak zrobić (nadstawki !).

  11. #3691

    Domyślnie

    Okopcenia przy kratkach kominkowych to najczęściej spalony kurz (jak wyżej ktoś napisał), aby nie było tego efektu należy dostarczyć do komory spalania powietrze z zewnątrz które wychładza powietrze konwencyjne. Na czopuchu kominka nie montuje się kratek z żaluzją (musi być ciągły ruch powietrza). Widzę również brak komory dekompresyjnej nad komorą grzewczą. Ta dolna kratka to raczej dojście do zaworów albo pomp. Taka kratka przydała by się pod wkładem na dole.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...91b853e18.html

  12. #3692

    Domyślnie

    Cytat Napisał filikominki Zobacz post
    Okopcenia przy kratkach kominkowych to najczęściej spalony kurz (jak wyżej ktoś napisał), aby nie było tego efektu należy dostarczyć do komory spalania powietrze z zewnątrz które wychładza powietrze konwencyjne. Na czopuchu kominka nie montuje się kratek z żaluzją (musi być ciągły ruch powietrza). Widzę również brak komory dekompresyjnej nad komorą grzewczą. Ta dolna kratka to raczej dojście do zaworów albo pomp. Taka kratka przydała by się pod wkładem na dole.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...91b853e18.html
    a po co w tym wypadku komora dekompresyjna, jeśli cała obudowa kominka to jedna,duża komora z dwoma otworami do pomieszczenia (kratką małą, przy podłodze i kratką dużą) i dodatkowo rurą wyprowadzoną do pokoju piętro wyżej ?

    zawory wszelakie i pompy są w piwnicy...
    BOHO
    Warszawa

  13. #3693
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO Zobacz post
    a po co w tym wypadku komora dekompresyjna, jeśli cała obudowa kominka to jedna,duża komora z dwoma otworami do pomieszczenia (kratką małą, przy podłodze i kratką dużą) i dodatkowo rurą wyprowadzoną do pokoju piętro wyżej ?

    zawory wszelakie i pompy są w piwnicy...
    Kominek z PW to normalny kocioł CO , taki sam jakie od ponad 100 lat montują
    ludzie w piwnicach , z tą różnica że drzwiczki ma oszklone.
    Czy tam są kratki ? Czy tam jest komora ( jest z węglem )?

    Jak się PW trochę z demonizuje , klienta zbałamuci - można nieźle dodatkowo
    skasować za "extrasy" .

  14. #3694
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Tak jest jak napisał Eniu... popatrz przyznaje racje.
    Tylko kominki z PW instaluje się w salonach, gdzie się przesiaduje, gości sąsiadów, znajomych, rodzinę. Tak więc ma być okazały, ładnie zabudowany.
    Do PW wystarczy w zupełności obudowa z płyt izolacyjnych (3 cm). Nawet wkłady z PW bez izolacji nagrzeją się maks do 90 stopni, jedynie rury dymne do wyższych temperatur.
    Zresztą izolowanie wkładów z PW znajdujących się w salonie wydaje mi się kompletnym bezsensem.
    Sytuacja by się zmieniła gdyby producenci dawali wymienniki wodne w wkładach w miejscach w których one faktycznie się najlepiejn nagrzewają i na zdrowy rozum powinny tylko być. Całe szczęście, że już się nie słyszy o wkładach PW z rusztami wodnymi.
    Komory "dekompresyjne" to nazwa naciągana w kominkach i rzecz praktycznie zbyteczna. No ale nazwa jest bardzo poważna...
    To Ci fachowiec, jak on komory dekompresyjne buduje....

  15. #3695

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Komory "dekompresyjne" to nazwa naciągana w kominkach i rzecz praktycznie zbyteczna. No ale nazwa jest bardzo poważna...
    To Ci fachowiec, jak on komory dekompresyjne buduje....
    To już było na forum czy przegapiłem? Ja mam strop drewniany i mój zdun chce ok. 30 cm u góry zabrać na komorę dekompresyjną. Obudowa kominka płytami rath'a.
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  16. #3696
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    To już było na forum czy przegapiłem? Ja mam strop drewniany i mój zdun chce ok. 30 cm u góry zabrać na komorę dekompresyjną. Obudowa kominka płytami rath'a.
    Na kłopoty - Qbelek . Taka sytuacja jak u Ciebie jest jedyną
    która uzasadnia podobną technologię . Komora dekompresyjna
    robiona przez kominkarzy w domach z betonu to "hopsium dyrdum".

    U Ciebie jest to dodatkowa , podwójna ochrona sufitu drewnianego.
    Wejście do komina powinno się odbyć poniżej tego ustrojstwa.
    Ta ochrona jest niezbędna !

  17. #3697
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    POTWIERDZAM
    Przepraszam, ZAPOMNIAŁEM opisać sytuacje w domach drewnianych.
    Tutaj trzeba zastosować zwiększoną, najlepiej kilkuwarstwową izolacje stropu i ścian.

  18. #3698

    Domyślnie

    Właśnie, nie zapominać mi się tu
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  19. #3699

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Na kłopoty - Qbelek . Taka sytuacja jak u Ciebie jest jedyną
    która uzasadnia podobną technologię . Komora dekompresyjna
    robiona przez kominkarzy w domach z betonu to "hopsium dyrdum".

    U Ciebie jest to dodatkowa , podwójna ochrona sufitu drewnianego.
    Wejście do komina powinno się odbyć poniżej tego ustrojstwa.
    Ta ochrona jest niezbędna !
    Podobną technologię stosuję w każdym kominku, który ogrzewa dom za pomocą konwekcji powietrza, tylko nie zawsze montuję kratki przewietrzające.
    Dzięki temu kratkę wywiewną mogę zamontować znacznie poniżej sufitu co w konsekwencji pozwala dłużej cieszyć się czystym sufitem.

  20. #3700
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No ale to normalne sprawy, czysto logiczne i wynikajace z myślenia I ROZUMNEGO WYKONAWSTWA KOMINKA. No ale tu na forum dowiedziałem się że to nazywa się KOMORĄ DEKOMPRESYJNĄ

Strona 185 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony