dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 525 z 648
Pokaż wyniki od 10.481 do 10.500 z 12943
  1. #10481
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz127

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Łomianek
    Posty
    38

    Domyślnie

    tzn nie wiem jak to naprawić i te drzwiczki ze wzlędu na to , że widze przednikorpus skręcony na śruby a po stronie zawiasów też te śruby mają dlatego taki pomysł

    pisząc o cegłach rozumiem , że naprawa była od paleniska? czy jak inaczej??


    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Mateusz naciśnij ich, wymyślić jakiś bajer, że koniecznie musisz mieć to zrobione jak najszybciej. Może któryś serwisant ma zlecenie blisko ciebie.
    Żona niech zadzwoni i pod włos po babsku weźmie.
    To szybka robota. Widziałam u znajomych, zajęło pół godziny od wyjęcia płyt szamotowych do włożenia z powrotem na miejsce.

    Po co chcesz drzwiczki wymontowywać?

  2. #10482
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz127

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Łomianek
    Posty
    38

    Domyślnie

    tak mi facet w kratkach powiedział , że mają 7dni roboczych na rozpatrzenie czy to w ramach gwarancji czy poza gwarancją a serwis ma 14 dni roboczych na przyjazd a ostatnio mają dużo pracy i wychodzi , że serwis bywał po 10-12dniach od info jak będzie to robione - sam uważam że to praca na 20-30 min ale ja jestem laikiem

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Miesiąc na przyjazd serwisu firmowego z KRATKI ? Przecież tak niektórzy sprzedawcy ich zachwalają że podobno robią następnego dnia.... Możliwe że mają bardzo dużo pracy dla grup serwisantów

  3. #10483
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz127 Zobacz post
    tzn nie wiem jak to naprawić i te drzwiczki ze wzlędu na to , że widze przednikorpus skręcony na śruby a po stronie zawiasów też te śruby mają dlatego taki pomysł

    pisząc o cegłach rozumiem , że naprawa była od paleniska? czy jak inaczej??
    Zgadza się, od paleniska. Po wyjęciu szamotu z podłogi paleniska jest dostęp do miejsca gdzie znajduje się cięgło od dolnego szybru. Dokładnie jak to jest tam nie wiem. Nie przyglądałam się z bliska niestety.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #10484
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz127

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Łomianek
    Posty
    38

    Domyślnie

    super miałem włąsnie nadzieje , że dostęp będzie przez te szamoty na palenisku, tylko musze dobrze się przyjrzeć jak je zdemontować czy trzeba boki wyjąć czy jakoś inaczej zacząć...

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Zgadza się, od paleniska. Po wyjęciu szamotu z podłogi paleniska jest dostęp do miejsca gdzie znajduje się cięgło od dolnego szybru. Dokładnie jak to jest tam nie wiem. Nie przyglądałam się z bliska niestety.

  5. #10485
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz127 Zobacz post
    super miałem włąsnie nadzieje , że dostęp będzie przez te szamoty na palenisku, tylko musze dobrze się przyjrzeć jak je zdemontować czy trzeba boki wyjąć czy jakoś inaczej zacząć...
    Nie znam Zibi z autopsji, ale raczej musisz wyjąć najpierw boki i tył, a dopiero potem dno.

    Może rysunek schematu przepływu powietrza w czymś ci pomoże
    http://sklep.ekoklimat.com.pl/produkt/zibi-12/
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 07-10-2017 o 21:40
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #10486

    Domyślnie

    Witam Panowie i Panie,
    Piszę do Was Specjalistów w dziedzinie z pytaniem o dolot powietrza.
    Mianowicie w internecie jest pełno obrazków ilustrujących dolot tylko ciekawe czy to ktoś do końca przestudiował czy np poziom czerpni na elewacji jeśli jest wyżej niż poziom paleniska może występować zakłócenie spalania w kominku spowodowane zbyt małą ilością czerpanego powietrza. Otóż mam właśnie taką ciekawą sytuację że ciąg w kominie jest ok, a właśnie ilość doprowadzonego powietrza jest nie wystarczająca i strzelam tutaj na dolot świeżego powietrza, że coś z nim jest nie tak. mam rurę 110 gdzie właśnie na zewnątrz fachowcy zostawili mi ją jakieś 40 cm wyżej niż poziom paleniska i w kominku dosłownie dymi zamiast spalać. Myślałem że może jakiś zapchany, zalany. Sprawdzałem ale nieee wszystko OK. przyłożyłem do czerpni dmuchawę do liści ustawioną na minimum mocy i kominek dopiero dostał kopa Przymierzam się właśnie do kolejnego testu i wykonam osobny przyłącz do kominka tą samą rurą przez okno przesuwne ale dolot na zewnątrz ciut poniżej poziomu paleniska. 3majcie kciuki bo jak nie wypali będę bił do Was drzwiami i oknami z pytaniem czy ktoś zakładał już wentylator kanałowy żeby wymusić obieg powietrza z czerpni ewentualnie za każdym razem będę odpalał tą dmuchawe

  7. #10487
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Rav20 - Sprawdź też potrzebną, minimalną średnicę dolotu do swojego wkładu - w instrukcji lub "u źródła" (producenta).
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 09-10-2017 o 13:46
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #10488

    Domyślnie

    Za późno na sprawdzanie, muszę ogarnąć to tak żeby rurą 110 było dobrze. Szwagier ma kominek i mówi że nie ma takiej możliwości żeby tak słabo zasysało powietrze tą 110 jak u mnie i strzela właśnie w tą różnicę poziomu czerpni a paleniska, będę robił test jak się trochu podlecze. Mogę jeszcze przerobić dolot na zewnątrz i dać go niżej jeśli to ma znaczenie ale pod ziemią już nic nie zrobię chyba że przewiert sterowany .
    Producent kratki.pl kominek Nadia 14 narożna - instrukcja słaba

  9. #10489
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Rav20, sprawdź 2 rzeczy:
    • Jaka jest średnica dolotu powietrza wymagana przez producenta wkładu (Przemo dobrze radzi). Jeśli masz zbyt mały, ale rażąco małą srednicę rury, to może to przeszkadzać i do rozpałki zawsze będziesz musiał lekko uchylić drzwiczki. Długość tej rury i jej miejsce wylotu na zewnątrz budynku nie ma znaczenia, chyba, że śnieg zasypie. Powietrze to powietze po prostu jest wszędzie, gdzie nie ma próżni. Jakie może mieć znaczenie, że pobór jest wyżej niż dolot w kominku. U mnie tak jest i znam kilka innych kominków, gdzie tak jest, a działają jak burza.Dolot powietrza w Nadia 14 to 123 mm. Ty masz śednicę rury doprowadzającej mniejszą o 13 mm. Sam pomyśl, jakie to może mieć znaczenie
    • Czy szyber na doprowadzeniu powietrza do wnętrza wkładu nie jest zamknięty. Mógł się zablokować w pozycji zamknięte, a cięgło np. spadło.


    Nadia czyli kratki – ich słaba strona, to te cięgła od dolotu. Sprawdź jak chodzi to pociągadło poniżej szyby. Ma opór lekki, czy mocny, albo w ogóle luźno lata.
    Popatrz sobie tu na rysunki. Trochę widać jak to jest zrobione. Ma prawo spadać jeśli się zbyt zdecydowanie porusza dźwignią.
    http://www.kominek-kominki.pl/kominki-kratki-wklady-kominkowe-kratki/wklad-kominkowy-kratki-nadia-14-kw-kominek-kratki
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 09-10-2017 o 14:17
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #10490

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Rav20, sprawdź 2 rzeczy:
    • Jaka jest średnica dolotu powietrza wymagana przez producenta wkładu (Przemo dobrze radzi). Jeśli masz zbyt mały, ale rażąco małą srednicę rury, to może to przeszkadzać i do rozpałki zawsze będziesz musiał lekko uchylić drzwiczki. Długość tej rury i jej miejsce wylotu na zewnątrz budynku nie ma znaczenia, chyba, że śnieg zasypie.
    • Czy szyber na doprowadzeniu powietrza do wnętrza wkładu nie jest zamknięty. Mógł się zablokować w pozycji zamknięte, a cięgło np. spadło.
    wg Pana z infolinii z kratki.pl minimum fi 125 ja mam rure 110 a wygląda to tak jakby kompletnie powietrza nie zasysało
    z szybrem wszystko OK

  11. #10491

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Rav20, sprawdź 2 rzeczy:
    • Jaka jest średnica dolotu powietrza wymagana przez producenta wkładu (Przemo dobrze radzi). Jeśli masz zbyt mały, ale rażąco małą srednicę rury, to może to przeszkadzać i do rozpałki zawsze będziesz musiał lekko uchylić drzwiczki. Długość tej rury i jej miejsce wylotu na zewnątrz budynku nie ma znaczenia, chyba, że śnieg zasypie. Powietrze to powietze po prostu jest wszędzie, gdzie nie ma próżni. Jakie może mieć znaczenie, że pobór jest wyżej niż dolot w kominku. U mnie tak jest i znam kilka innych kominków, gdzie tak jest, a działają jak burza.Dolot powietrza w Nadia 14 to 123 mm. Ty masz śednicę ryru doprowadzającej mniejszą o 13 mm. Sam pomyśl, jakie to może mieć znaczenie.
    • Czy szyber na doprowadzeniu powietrza do wnętrza wkładu nie jest zamknięty. Mógł się zablokować w pozycji zamknięte, a cięgło np. spadło.


    Nadia czyli kratki – ich słaba strona, to te cięgła od dolotu. Sprawdź jak chodzi to pociągadło poniżej szyby. Ma opór lekki, czy mocny, albo w ogóle luźno lata.
    Popatrz sobie tu na rysunki. Trochę widać jak to jest zrobione. Ma prawo spadać jeśli się zbyt zdecydowanie porusza dźwignią.
    http://www.kominek-kominki.pl/kominki-kratki-wklady-kominkowe-kratki/wklad-kominkowy-kratki-nadia-14-kw-kominek-kratki
    Szwagier mówił że z szybrem raczej wszystko ok oprócz tego ze mógłby się bardziej otwierać

  12. #10492
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rav20 Zobacz post
    Szwagier mówił że z szybrem raczej wszystko ok oprócz tego ze mógłby się bardziej otwierać
    I tu może być przyczyna - zwężenie przekroju ze 125mm (tyle też jest podane na schemacie ze strony Kratek-link od Pestki) do 110 oraz niepełne otwarcie szybra.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #10493
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A jak się rozpala? Masz zamknięte drzwiczki, czy uchylone przy rozpalaniu?

    Zrób eksperyment:
    Rozpal – szyber owarty na max, a drzwiczki zamknięte. Co dzieje się z ogniem? Jest ciąg, dym w palenisku się nie zbiera?
    Jeśli rozpala się dobrze i nie ma dymu, a potem płomień zaczyna zanikać, to możesz mieć problem nie koniecznie dolotem, ale z kominem.

    Nie wiem, jak długo masz ten wkład, jaki masz komin. Gorzej, bo nie wiem, czy masz szyber na rurze dymowej
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #10494

    Domyślnie

    Cześć wszystkim i proszę o pomoc w kwestii doprowadzenia ciepłego powietrza z wkładu kominka do turbiny. Problem polega na tym, że turbina nie załącza się automatycznie, chyba nie dociera do niej ciepłe powietrze, aby ją załączyć. Odległość pomiędzy wkładem kominkowym, a turbiną na strychu to ok 4,5m. Wcześniej było dobrze. Instalacja wykonana była na rurach 120mm. Wkład z turbiną 400 połączony był rurą flex. Zadana temperatura na turbinie, załączała ją po osiągnięciu temperatury i wyłączała po jej utraceniu. Postanowiłem zmienić turbinę na 600, aby zwiększyć przepływ powietrza. Wraz z turbiną powstał nowy problem, przekroju rur 150. Rura 150 nie weszła do komina 140x140. Założyłem rurę alufol (pompowana w kominie, aby dopasować się do jego rozmiaru). Jeden jej koniec znajduje się nad wkładem kominowym, aby zasysać ciepłe powietrze, drugi kończy się na strychu i połączony jest flexem z turbiną w odległości ok 30cm. Jaki może być powód nie załączania się turbiny po ustawieniu startu na ok 30stopni C. Oczywiście jak zmniejszę termostat do 20stopni C, turbina się załącza i pompuje powietrze, ale co z tego, jak w nocy kominek przestaje grzać, a turbina nadal dmucha, tyle że zimnym powietrzem. Z góry dziękuję za pomoc. Wojtek

  15. #10495
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rav20 Zobacz post
    Piszę do Was Specjalistów w dziedzinie z pytaniem o dolot powietrza.
    A komin jaki? Średnica, wysokość, producent/model?

  16. #10496
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rav20 Zobacz post
    Za późno na sprawdzanie, muszę ogarnąć to tak żeby rurą 110 było dobrze. Szwagier ma kominek i mówi że nie ma takiej możliwości żeby tak słabo zasysało powietrze tą 110 jak u mnie i strzela właśnie w tą różnicę poziomu czerpni a paleniska, będę robił test jak się trochu podlecze. Mogę jeszcze przerobić dolot na zewnątrz i dać go niżej jeśli to ma znaczenie ale pod ziemią już nic nie zrobię chyba że przewiert sterowany .
    Producent kratki.pl kominek Nadia 14 narożna - instrukcja słaba
    Trudno mi uwierzyć, by dolot 110 był przyczyną opisanych problemów, z dymieniem włącznie. Teoria o różnicy poziomów to bzdura....Wykonaj prosty test. Spróbuj napalić nie zamykając drzwi wkładu. Mają być uchylone. Klamka jak na zamkniętym i dopchnięta do futryny. Po tym teście opisz wrażenia, powiem Ci jak wykonać następny.

  17. #10497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojciog Zobacz post
    Cześć wszystkim i proszę o pomoc w kwestii doprowadzenia ciepłego powietrza z wkładu kominka do turbiny. Problem polega na tym, że turbina nie załącza się automatycznie, chyba nie dociera do niej ciepłe powietrze, aby ją załączyć. Odległość pomiędzy wkładem kominkowym, a turbiną na strychu to ok 4,5m. Wcześniej było dobrze. Instalacja wykonana była na rurach 120mm. Wkład z turbiną 400 połączony był rurą flex. Zadana temperatura na turbinie, załączała ją po osiągnięciu temperatury i wyłączała po jej utraceniu. Postanowiłem zmienić turbinę na 600, aby zwiększyć przepływ powietrza. Wraz z turbiną powstał nowy problem, przekroju rur 150. Rura 150 nie weszła do komina 140x140. Założyłem rurę alufol (pompowana w kominie, aby dopasować się do jego rozmiaru). Jeden jej koniec znajduje się nad wkładem kominowym, aby zasysać ciepłe powietrze, drugi kończy się na strychu i połączony jest flexem z turbiną w odległości ok 30cm. Jaki może być powód nie załączania się turbiny po ustawieniu startu na ok 30stopni C. Oczywiście jak zmniejszę termostat do 20stopni C, turbina się załącza i pompuje powietrze, ale co z tego, jak w nocy kominek przestaje grzać, a turbina nadal dmucha, tyle że zimnym powietrzem. Z góry dziękuję za pomoc. Wojtek
    Alufol nie nadaje się do DGP. Pod wpływem temperatury, wydziela toksyny, którymi oddychasz.

  18. #10498

    Domyślnie

    Mam pytanie: jak przyciąć rurę czarną do odprowadzania spalin? Grubość tej blachy to ok 2mm. Gumówka będzie odpowiednia?
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  19. #10499
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Tak - szlifierka kątowa da radę
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  20. #10500

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Tak - szlifierka kątowa da radę
    Ok dzięki
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

Strona 525 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony