dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 598 z 648
Pokaż wyniki od 11.941 do 11.960 z 12943
  1. #11941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał marjucha Zobacz post
    Dziękuję za konkrety.
    A czy rura stalowa schodzi do samego dołu czy opiera się na trójniku ceramicznym?
    Jeśli do dołu to co z wyczystką?
    Myślałem że montaż trójnika odbywa się poprzez wycięcie w trójniku ceramicznym tej odchodzącej w bok, wklejonej części i dzięki temu powstaje całkiem spory otwór aby można było przez niego wyprowadzić trójnik stalowy.
    Nie wiem tylko jaki ma to wpływ na trwałość całej części ceramicznej komina , bo jednak trochę elementów na tym się opiera.
    No cóż....Trzeba to zrobić umiejętnie i z wyczuciem. Zwykle poniżej przyłącza nie ma potrzeby instalacji stali. Pozostała część rur ceramicznych z wyczystką spełni swoją rolę. Trzeba tylko uszczelnić miejsce przejścia: stal / ceramika.

  2. #11942
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A jak ktoś nie ma.
    Albo ma przeczucie, że część ceramiczna było kiepsko murowana/łączona to jakie ma wyjścia?
    - używać? wkładać stal? uszczelnić jakoś magicznie "natryskowo"? wyspać się?
    Cytat Napisał marjucha Zobacz post
    Co do jakości wykonania kominów to akurat wiem że są zrobione dokładnie i według instrukcji producenta, bo robiłem je sam. Jak zresztą większość prac przy budowie domu.
    Bardziej się obawiam, że uległem marketingowi producenta, którego pracownik jak gdzieś, czytałem potwierdził, że wkład powinien wytrzymać 1 (jeden) pożar sadzy w kominie, o ile jest naprawdę dobrze wykonany. Widziałem też zdjęcia kominów systemowych po pożarach udostępnione przez kominiarzy.
    Stąd też moje rozważania czy nie wydać więcej i spać spokojnie.
    Z drugiej strony nie sztuką wydać więcej, tylko czy ma to sens.
    Podpiąłem się pod temat i pisałem o własnym kominie.
    Mam złe przeczucia.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #11943
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ligolka

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Szlędaki
    Kod pocztowy
    05-282
    Posty
    4

    Domyślnie

    mam problem od końca zeszłego sezonu z kominkiem. kominek ogrzewa cały dom (parter + poddasze) dom 120m2. kominek to Jotul Harmony. palę w tym kominku od 8 lat więc siłą rzeczy trochę nauczyłam się jak się pali w kominku. do tej pory nie miałam żadnych problemów kominek palił jak smok duże kawałki drewna nie stanowiły też problemu. problem jest w rozpaleniu udaje się tylko rozpalić z pomocą większej ilości drobnej rozpałki ale nie pali się dobrze a po zamknięciu drzwiczek gaśnie a przynajmniej przygasa, drewno robi się czarne. to nie jest normalne palenie czystym ogniem tylko się smędzi i tyle. sprawdzałam wszystko co przyszło mi do głowy czyli komin przeczyszczony od góry i od strony kominka nie wiem jak z dopływem powietrza czy tam coś mogło się popsuć drewno suche proszę pomóżcie

  4. #11944

    Domyślnie

    Sprawdz czy kanał dolotowy do komory spalania jest drożny . Masz do niego dostęp ? Masz na nim dodatkową przepustnicę ? Daj się drewnu solidnie rozpalić na uchylonych dzwiczkach i potem zamknij - jaka będzie reakcja ?

  5. #11945
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ligolka

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Szlędaki
    Kod pocztowy
    05-282
    Posty
    4

    Domyślnie

    Starałam się sprawdzić kanał dolotowy ale jak mam to zrobić zaglądałam tam z zewnątrz odkurzyłam jakieś drobne śmieci ale to nie daje mi odpowiedzi czy jest on drożny

  6. #11946
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ligolka

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Szlędaki
    Kod pocztowy
    05-282
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jest przepustnica przy kominku jest otwarta

  7. #11947

    Domyślnie

    Rozpal porządnie na uchylonych drzwiczkach , zamknij drzwiczki i zamykaj i otwieraj przepustnice . Jeśli nie będzie reakcji znaczy że coś po stronie dolotu .Drewno piszesz ,że suche ale czy takie same gatunki jak poprzednio ? Spróbuj innym drewnem albo brykietem co się będzie działo ? Powodzenia

  8. #11948
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ligolka

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Szlędaki
    Kod pocztowy
    05-282
    Posty
    4

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedź spróbuję z brykietem powinien być suchy na 100% chociaż drzewo które mam do palenia to ciągle grab i buk w dodatku sezonowane u mnie czyli pewne a nawet sprawdzałam wilgotnościomierzem i ma od 13 do 15 % jedyne z czym mogłam przesadzić to grubość tego drzewa jest naprawdę grube

  9. #11949

  10. #11950
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja_Jacek, jeszcze jak się buduje Piotr Batura (i nie tylko on) wiele razy pokazywał tu na forum piece, pieco-kominki budowane metodą zduńską. Zajrzyj na jego blog albo na facebook.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #11951
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wamp75@wp.pl

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Sieniawa
    Kod pocztowy
    73-220
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam mam kominek Firmy CTM... I NA PANELU sterującym jest przycisk GRILL i uruchamia on jakaś pompke w kominku lub coś innego... chciałbym zrozumieć co to wogole jest. Pisałem już wiele razy do firmy na mail szukałem na innych forach i i nic
    A mi chodzi tylko o wyjaśnienie co to jest i do czego służy... nie wiem jak dodać zdjęcie na forum

  12. #11952
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wamp, nad okienkiem, w ktorym piszesz są różne ikonki. Po lewej od taśmy filmowej jest ikona „Dodaj zdjęcie”.To jest jeden sposób.

    Drugi jest w „Zaawansowana edycja” obok „Wyślij odpowiedź” poniżej okienka postu. Tego ja używam, bo jest niezależny od różnych fotosików i żadne zdjęcia nie zginą z forum, chyba, że ja lub admin usuniemy.

    Klikasz „Zaawansowana edycja” / przeskroluj na dół aż zobaczysz „Zarządzaj załącznikami” / klik i wyskoczy nowe okienko – po prawej u góry jest „Dodaj pliki” / klik i rozwinie się okienko z „Browse...” / klik i otwiera się dostęp do plików na twoim komputerze, więc szukasz i dodajesz co chcesz (możesz 5 sztuk, powtarzając proces od „Browse...”) / teraz klikasz „Wgraj” (u mnie, mam Appla, jest to czarny prostokąt ze słabo widocznym szarym napisem) / Pliki pojawią się w dolnej części okna / klikasz „Insert Inline” / zatwierdzasz koniecznie „Done”
    Pliki w postaci małych ikon pojawią się w tekscie postu. Możesz je teraz przesuwać chwytając kursorem i ustawiając w takiej kolejności jak ci odpowiada.
    Możesz też zmienić ich wielkość z małych znaczków do rozmiaru okna postu – klikasz 2 razy na ikonkę zdjęcia. Wyskoczy okienko, w którym są 3 opcje wielkości. Trzeba ten proces powtarzać osobno dla każdego wklejanego zdjęcia.

    ALE... pamiętaj, że każde zdjęcie nie może być większe niż 2 MB. Takie jest ograniczenie na forum i żaden plik nie wejdzie jeśli jest większy.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 01-10-2019 o 19:29
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #11953

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Ja_Jacek, jeszcze jak się buduje Piotr Batura (i nie tylko on) wiele razy pokazywał tu na forum piece, pieco-kominki budowane metodą zduńską. Zajrzyj na jego blog albo na facebook.
    Nie lepiej od razu zapierniczyć kocioł z parowozu w nowym salonie? Będzie na pewno eko i tanio.

  14. #11954
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Masz świadomość wg39070, że to nawet nie jest śmieszne co napisałeś. Nic nie wiesz, jak sądzę po twojej wypowiedzi, o urządzeniach ogniowych. Może najpierw dowiedz się czegoś, zamiast gadać głupstwa.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #11955

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Masz świadomość wg39070, że to nawet nie jest śmieszne co napisałeś. Nic nie wiesz, jak sądzę po twojej wypowiedzi, o urządzeniach ogniowych. Może najpierw dowiedz się czegoś, zamiast gadać głupstwa.
    Posiadam kominek i wyobraź sobie, że nawet go używam. Wkurza mnie ta wieczna kryptoreklama klocowatych piecokominków.

  16. #11956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tak myślałam, że nic na ten temat nie wiesz Są wkłady kominkowe i kominki. To pierwsza i zasadnicza różnica. Naprawdę poczytaj i popatrz. Mogę ci pokazać masę zdjęć kominków zduńskich, które nie są klocowate.
    A jeśli chodzi o reklamę... no, cóż tu chodzi o to jak palimy i co wtedy puszczamy w niebo. W tej kwestii wkłady są niestety niezbyt ekologiczne w przeciwieństwie do kominków budowanych metodą zduńską.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #11957

    Domyślnie

    Pytałem jakiś czas temu w tym temacie o płaski kominek, temat ucichł aż zrobiło się chłodno a nadal nie mam ogrzewania (czekam do ok połowy listopada na pompę). Kominek i tak chcę założyć więc kupno nie jest podyktowane 2-miesięcznym brakiem ogrzewania (bo to można by chociażby samą elektryką jakoś przeboleć za ~1200zł)

    Kominek ma być nieduży mocowo 5-10kW (znalazłem jaśia ale jego cena a tym samym wykonanie odpada) potem trafiłem na:
    1) LUCY 12 SLIM z kratki.pl (super mały ale jakiś taki płaski/ gładki bez radiatorów)
    2) wkład kominkowy AL 9 SH HITZE ALBERO (trochę większa bryła niż 1) ale w moim laicznym odczuci dużo solidniejszy kominek i ma radiatory...)
    3) ROMOTOP EVORA 01 - ceramika 92360 kość słoniowa (zupełnie inne podejście do tematu, nie wiem czy to mi się spodoba ale cena i szybkość wykonania instalacji kusi

    Co możecie mi polecić albo wybić z głowy? Dom ma wentylacje mechaniczną (i tu mam jeszcze jedno pytanie, co zrobić z kratką do wentylacji komina systemowego a konkretniej jego wełny, która jest na samym dole komina pięknie wypadając na salon - da się to zabudować ale po coś ona jest. Jak to połączyć z domem z WM?)



    Pozdrawiam
    Karol

  18. #11958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Karster, a ja ci czegoś nie podpowiadałam? Jakiejś THORMY np., Valencja, Landscape albo Alicante. Chyba by pasowały w to miejsce
    http://sklep.wentor.pl/kominki/Komin...ucent+Thorma=1
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #11959
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Obudowa ciepła, wykończona tynkiem zduńskim.
    Czy są jakieś ograniczenia co do gruntowania (ew. malowania).
    Jaki typ gruntu stosować a jaki nie, itp.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #11960
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Obudowa ciepła, wykończona tynkiem zduńskim.
    Czy są jakieś ograniczenia co do gruntowania (ew. malowania).
    Jaki typ gruntu stosować a jaki nie, itp.
    A po co Ci ta chemia z gruntów Farby najtańsze tak radził Batura i miał rację.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 598 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony