dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 133
  1. #1

    Domyślnie Kasjopea MG Projekt - Nasz klocuszek :)

    Czas zacząć realizować swoje marzenia.

    Od zawsze marzył mi się dom- koniecznie piętrowy, własny ogródek (choć ogrodniczka ze mnie kiepska jak na razie). Jako dziecko mówiłam sobie "jak cudownie byłoby biegać po schodach: góra, dół, góra, dół" i na starość pewnie będę kląć ile wlezie na te schody hehe

    Zapadła decyzja, że wynosimy się z blokowiska.. szukamy działki i rozpoczynamy pewien ciąg zdarzeń: budujemy dom, sadzimy drzewo i płodzimy dziecko

    I tak oto w marcu znaleźliśmy działkę (nie za dużą, taką w sam raz- dla leniuszków co nie chcą dużo kosić i grzebać się w ziemi), w idealnej lokalizacji i ze wszystkimi mediami Jedyny minus to istniejące fundamenty - koleś zaczął budowę i się wycofał. Tak czy siak- bierzemy.

    A już w kwietniu mieliśmy akt notarialny w łapkach
    Ostatnio edytowane przez Luminda ; 08-05-2011 o 10:08

  2. #2

    Domyślnie

    Jako szczęśliwi posiadacze ziemscy... z aktem notarialnym w ręku pomknęliśmy załatwiać formalności czyli przepisywanie liczników, podatku od nieruchomości w Urzędzie Miasta etc. Oczywiście na wszystko trzeba czekać: począwszy od przepisania istniejącej umowy na dostawę prądu do wydania decyzji o wysokości podatku od nieruchomości za bieżący rok. Istna MASAKRA!!

    Teraz tylko czekać na warunku zabudowy.. w międzyczasie wybierać projekt i trzeba koniecznie zadecydować co z tymi fundamentami: wyburzamy czy na ile się da adaptujemy do nowego budynku... To będzie niezła zagwozdka ale mamy na to jakieś 2 miesiące pffff.
    Ostatnio edytowane przez Luminda ; 01-05-2011 o 09:10
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

  3. #3

    Domyślnie

    Na początku czerwca wydali warunki zabudowy, wyglądające mniej więcej tak:
    - nieprzekraczalna linia zabudowy: 9m (fuck- liczyliśmy, że będzie ciut mniej)
    - powierzchnia zabudowy budynku: do 162m2 (powierzchnia działki to 634m2)
    - szerokość elewacji frontowej: do 10m (tolerancja 20%)
    - powierzchnia biologicznie czynna: 50% powierzchni działki (czyli 317m2)
    - dach dwuspadowy lub wielospadowy: w granicach 30-45 stopni
    - wysokość do kalenicy: 9,5m

    Ogólnie to wszystko jest SUUPPPEERRRR, bo i tak nie zakładaliśmy budować jakiegoś kolosa. Wydaje mi się, że na 2 osoby dorosłe + kot (aktualnie) wystarczy.. a nawet jak dojdzie max 2 dzieci to też się pomieścimy

    Dodatkowo rodzice wiercą dziurę w brzuchu aby kontynuować budowę, która jest już zaczęta. ABSOLUTNIE nam się to nie podoba i nawet nie przemawiają za nami fakt, że oszczędzimy kasę na tym co jest aktualnie zrobione a są to fundamenty do stanu zero, działka zagospodarowana, zaopatrzona w media etc.


    Po kilku dniach burzliwych rozmów podjęliśmy decyzję: budujemy od zera. Wyszliśmy z założenia, że to decyzja na całe życie a mieszkać w domu, który nie podoba nam się wizualnie i na dodatek brakuje w nim pewnej funkcjonalności. Rozkład pomieszczeń taki sobie, brakuje np. pralni czy dodatkowego pokoju na górze (do wykorzystania na jakiś gabinet).

    Zabieramy się do przeglądania projektów domów- zakładam, że uda nam się znaleźć jakiegoś gotowca bo nie ma czasu na projekt indywidualny, który i tak nie mało kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Na początku lipca udało nam się wybrać projekt, który spełniałby oczekiwania moje i Małża.

    Na początku było kilka założeń- tak miało być i basta! W tak zwanym międzyczasie wszystko się pozmieniało i nie ma np. dwustanowiskowego garażu czy wielkiego tarasu. Najbardziej żałuję garażu, bo mimo że nie posiadamy aktualnie dwóch aut to na przyszłość by się przydało. Warunki na działce nie pozwoliły dopasować domu z garażem w jednej bryle tak aby zmieścił się na działce. Nie wiem czy o tym pisałam ale działka ma taki minus, że jest na 18m szeroka i długa na ok. 35m.

    W trakcie się wszystko pozmieniało- postawiliśmy na dom wygodny i komfortowy, bez uciążliwych skosów i wyszedł taki oto klocuszek - KASJOPEA z pracowni MG Projekt

    Przód


    Tył


    Wygląd ma typowo klockowy, lubię takie domy- szczególnie jak mają fajną elewację: tutaj oprócz tynku mamy klinkier, deski co zdecydowanie cieszy oko Jedyna zmiana jaka będzie konieczna to wybór projektu z 30 stopniowym dachem, ponieważ podstawowa wersja projektu zakłada dach 25 stopniowy.

    Jeżeli chodzi o plany wnętrza to jestem zadowolona, nawet bardzo - wszystko jest tak jakbym chciała dlatego praktycznie żadnych zmian nie nanosimy. Poniżej rzuty:

    Parter


    Piętro




    W następnej notce opiszę zmagania z dokonaniem ewentualnych przeróbek

  5. #5

    Domyślnie

    Zimowa pora nastała, więc i robota odłożona do wiosny.

    Na szczęście mamy już pozwolenie na budowę i jak tylko stopnieją śniegi to ruszamy z budową. Choć nie wiem jak.. bo ekipy brak Czas goni.. zanim się obejrzymy to pewnie będzie koniec zimy.. i jak zwykle wszystko będzie na łapu capu.
    Ostatnio edytowane przez Luminda ; 30-11-2010 o 12:27

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    hej, nie widze komentarzy do watku
    sama bede budowala, jak to mowisz klocuszka, ale w projekcie indywidualnym
    kasjopee swojego czasu tez ogladalam, dla mnie jednym minusem byl brak pokoju na dole, dla gosci badz do opieki nad mama, ale byl jednym z moich faworytow, niestety moja dialka momentami jest wezsza niz Twoja i jednak projekt indywidualny w moim przypadku to najsluszniejsza decyzja

    czemu piszesz o braku mozliwosci tarasu ?

    zacznij szukac ekip, rozsylas mailowo, a masz projekt w wersji elektronicznej ?

    trzymam kciuki, bede zagladac

  7. #7

    Domyślnie

    Komentarzy osobno nie ma- na razie będzie wszystko w jednym kotle

    Wiadomo, mam takie same myśli jak Ty- pokój na dole by się przydał. Szukaliśmy takiego projektu ale niestety jak był pokój to coś innego było nie tak. Projekt indywidualny też rozważaliśmy ale doszliśmy do wniosku, że za długo by to trwało.. no i finansowo dużo więcej.

    Pisząc duży taras miałam na myśli taki na piętrze- coś w stylu wielkiego balkonu. Mężowi zawsze się coś takiego marzyło- udało mi się mu przetłumaczyć, że będzie wolał siedzieć w ogrodzie niż na tarasie

    Co do ekip- wolałabym kogoś sprawdzonego.. z polecenia. Nie mam czasu na wybieranie i przebieranie w necie- poza tym- nie wiadomo czy dobrze trafię.. a na zmiany w trakcie budowy też nie mam ochoty. Sama nie wiem

    Pozdrawiam

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    nie no spoko, rozumiem Cie, ale moze po prostu poszukaj w necie, daj do wyceny i popros o mozliwosc pogadania z wczesniejszymi inwestorami tak sprzed 2-3 lat, kiedy ewentualne bledy mogly juz wyjsc
    widze, ze slabo jestes zmotywowana ja tez mialam okres stagnacji zainteresowania budowa, ale juz mnie odblokowalo
    moj projekt indywidualny wychodzi na to samo co projekt plus adaptacja go na mapke
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Chyba nie o motywacje tu chodzi- należę do tych co lubią mieć wszystko na gotowo poza tym, nie mam czasu na przepytywanki wcześniejszych inwestorów. Wolę kogoś z polecenia, nawet za większą kasę niż tracić czas na wysyłanie maili, oczekiwanie na wyceny etc.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Luminda ; 01-05-2011 o 09:13

  10. #10

    Domyślnie

    Intensywnie myślimy jakich przeróbek wewnątrz dokonać... Nurtuje mnie sprawa dwóch górnych łazienek i pralni. Pewne jest jedno- dwie łazienki muszą być tym bardziej, że w dolnej łazience nie zmieści się prysznic. Mąż z kolei nie daje się namówić na lekkie zmniejszenie garażu kosztem umiejscowienia kabiny. Z drugiej strony potrzebuję też pralnie.. ale bardziej jako pomieszczenie na max.2 pralni + suszarkę. Wiadomo- przydałoby się pomieszczenie, które będzie wykorzystywane jako typowa suszarnia.. ale chyba trzeba by było wybudować dom o powierzchni 200m2 albo i lepiej

    No i teraz pytanie co zrobić:
    1. zostawić 2 łazienki i pralnie z tym, że pralnie przesunąć pomiędzy dwie łazienki. To ustawienie wydaję się bardziej praktyczne ze względu na ustawienie łazienki ogólnodostępnej. Pralnia z tego co pamiętam jest bardzo wąska (ma tylko 1m)- powiększyłabym ją do powiedzmy 1,5-2m kosztem jednej z łazienek. Taka zmiana wiązałaby się z przesunięciem okna.
    2. zlikwidować pralnię na górze a pralki i suszarkę wstawić do kotłowni. Raczej na 95% zdecydujemy się na ogrzewanie gazowe, więc nie byłoby przeszkód aby prać w kotłowni. Tylko druga rzecz.. z praniem musiałabym latać na góre aby je rozwiesić.

    MASAKRA- tak źle i tak niedobrze

    Kolejna rzecz to likwidacja wykuszu aby wydłużyć trochę salon- wydaje się on dość mały a likwidacja podcienia na pewno go trochę powiększy.


    Koniecznie muszę wybrać się do wybudowanej Kasjopei aby zobaczyć to na żywo i wprowadzać ewentualne zmiany na budowie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    niestety wszelkie zmiany wymagaja zgody obydwu stron a z tym czasem ciezko
    pralnia przyda sie na pietrze,tam beda Wasze pokoje, rzeczy itd. ja osobiscie bede miala pralke i suszarke mechaniczna, do niewielu rzeczy bede potrzebowala zwyklej suszarki, to minimalizuje u mnie wymiary pralni
    po co chcesz miec pralnie miedzy lazienkami ? docen prywatnosc lazienki z sypialni rodzicow, zadnych dodatkowych drzwi z zewnatrz
    na moje potrzeby wielkosc pralni mi by wystarczyla, ale ewentualnie idzie ja poszerzyc kosztem jednej z lazienek

    pralnia w kotlowni to w Twoim przypadku zbieranie prania na pietrze, znoszenie go na dol pranie i gdzie chcialas rozwieszac je ? znowu na pietrze ale gdzie w gabinecie albo w jadalni na parterze ?
    moja znajoma wykorzystuje schowek pod schodami na pralnie, miesci sie jej pralka i jedna rozkladana suszarka, czasem jest jej ciezko cos wiecej rozwiesic

    na dole sam wcecik nie wystarczy ? pokoju goscinnego na dole nie masz, kiedy korzystalabys z prysznica ?

    w tej chwili ile ma salon ?
    faktycznie wydaje sie byc maly w porownaniu z jadalnia, jesli jest za maly dla Was, to nie wahaj sie


    bylam w kasjopei, ale na etapie zalania stropu, zgrabna prosta bryla, Ci inwestorzy wyprostowali kuchnie z jadalnie i zlikwidowali podcien, powstal prosty prostokat w przekroju z wystajacym garazem
    Ostatnio edytowane przez kjuta ; 01-12-2010 o 13:11

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki za rady..
    Ostatnio edytowane przez Luminda ; 01-05-2011 o 09:14

  13. #13

    Domyślnie

    Wiosnę mamy za oknem.. a to dobrze wróży Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to 10 maja powinniśmy ruszyć. Tfu tfu nie zapeszam
    Im bliżej budowy tym więcej pytań i wątpliwości.. głowa pełna pomysłów- a może to zrobimy tak.. a to tak... i weź się człowieku zdecyduj

  14. #14

    Domyślnie

    kredyt przyznany- najpóźniej w maju zaczynamy
    teraz tylko cd formalności- wniosek o dziennik budowy i zawiadomienie o rozpoczęciu robót budowlanych.
    _________________________________________

    w sobotę spotkanie z kierownikiem budowy. Mamy jeszcze kilka pytań odnośnie przeróbek, które nie zostały uwzględnione we wniosku o PnB. Mam nadzieję, że uda się je zrobić w trakcie budowy, uwzględniając to w dzienniku budowy. Chodzi przede wszystkim o:
    - obniżeniu poziomu podłogi w schowku pod schodami, zmiana ułatwi korzystanie z tego pomieszczenia. Da możliwość wstawienia np. pralki czy suszarki elektrycznej a jednocześnie likwidacje pralni na piętrze.
    - zmniejszenie balkonu na piętrze w dużej sypialni, przez co zwiększy się powierzchnia sypialni. Widzieliśmy ten domek na żywo (dzięki Hoffi za umożliwienie obejrzenia) i zdecydowanie ten kawałek (wg planów to ok 1,37m x 1,0 m) zabiera sporo miejsca. Wtedy sypialnia będzie bardziej ustawna. Dodatkowo zmiana okna- zdecydowanie okno od podłogi uniemożliwi dobre wykorzystanie tej wnęki. Myśle tu o jakiejś toaletce czy lampie podłogowej. Zrobiłabym je wymiarowo takie same jak te w łazience, aby z zewnątrz miało to ręce i nogi.
    - likwidacja podcienia w salonie to już pewnie duża sprawa, ale warto zapytać
    Ostatnio edytowane przez Luminda ; 08-05-2011 o 19:47

  15. #15

    Domyślnie

    Zawiadomienie złożone- można startować 26 kwietnia

    Wstępnie planujemy wywieźć gruz i zrobić wykop pod fundamenty przed weekendem majowym. Ekipa może wejść 4 maja, więc wszystko dobrze by się zgrało. Jak na razie to najcięższą operacją będzie wywiezienie gruzu po starych fundamentach. Przewiduję, że potrzeba będzie min. 10 wywrotek

    Spotkanie z kierownikiem owocne- okazuje się, że zmiany o których mowa powyżej są możliwe do realizacji na budowie huuuurrra

  16. #16

    Domyślnie

    No to zaczynamy działać... machinę czas ruszyć

    W czwartek - 28 kwietnia wchodzi Pan koparkowy wywalić stare fundamenty i ogólnie przygotować teren pod budowę Będzie się działo hihi Murarze zaczną dopiero 4 maja. Chciałam, aby koparkowy przyjechał dopiero po weekendzie majowym, ale nie miał terminu bóóóó. Jednym słowem z weekendu majowego na działce nici bo jak zaczną się wykopki to raczej nie będzie tam fajnie

    Geodeta pojawi się pewnie dopiero po wywiezieniu fundamentów, wcześniej myślę że to nie ma sensu.. Ale muszę to potwierdzić z kierownikiem.

    Dziś zamówione:
    - drewno do szalunku
    - stal

    Kupione:
    - tablica informacyjna

  17. #17

    Domyślnie Roboty ziemne

    Początek budowy i pierwsza obsuwa - najpierw zamówiony koparkowy zadzwonił dzień przed, że jednak nie przyjmuje roboty bo ma inną... lepiej płatną... Czad- nie ma to jak dobrze rozpocząć!!! Zaczęliśmy na gwałt szukać innej ekipy, która praktycznie od zaraz przystąpi do pracy. I udało się, bo już w piątek (29 kwietnia) wjechał swoim sprzętem Pan koparkowy Miało być miło, szybko i przyjemnie... a się trochę przeciągnęło. Zaczęliśmy od zrównania istniejących fundamentów z ziemią aby zabrać za ostateczny wykop pod naszą Kasjopeę... i w tym momencie.. na nasze nieszczęście zaczęły się schody Poza obrysem fundamentów odkopali 2 zasypane piwnice... z zawartością przeróżną- począwszy od stalowych garnków (niestety nie były pełne złota) aż po starą wersalkę. W między czasie wpadł Kierbud i groźnym głosem kazał wykopywać wszystko wraz z ławami fundamentowymi A jak przyszło do rwania do dziura zrobiła się taka:

    najpierw mniejsza:



    potem coraz większa...




    Prace trwały 4 dni... licząc całodzienną przerwę bo awarii uległa wywrotka, która pod naporem gruzu wywaliła się podczas opróżniania.

    Reasumując:
    - wywieźliśmy 19 wywrotek gruzu a zgodnie z ustaleniami 1 wywrotkę mieliśmy w gratisie. Zapłaciliśmy za 18 wywrotek, więc tak czy siak wywóz gruzu + odsypanie piachu uszczupliło nasz budżet o 8.000 zł


    I optymistyczny akcent na koniec- zakończenie robót zwieńczyliśmy puszczeniem dymka
    Ostatnio edytowane przez Luminda ; 06-05-2011 o 18:24

  18. #18

    Domyślnie Wytyczenie budynku

    Wczoraj był geodeta, żeby wytyczyć budynek... Niestety nie mogliśmy osobiście tam być, więc wysłaliśmy ojca jako delegacje... i gdyby nie moja telefoniczna interwencja mielibyśmy studnie w salonie a dlaczego? A no dlatego, że Szanowny Pan Geodetmistrz walnął się o 1m i po skończeniu zainkasował 400 zł.

    Wieczorem, jako Inwestorzy pojechaliśmy na miejsce i zrobiliśmy oględziny Kołeczki są pięknie, różowiutkie i wygląda na to, że będzie dobrze


    W poniedziałek wchodzą murarze jupi
    Ostatnio edytowane przez Luminda ; 06-05-2011 o 10:54

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spoko, u nas też się ktoś walnął i mieliśmy mieć słup przy schodach w salonie, a został postawiony w odległości 40 cm od schodów ku środkowi salonu) Trzeba było rozwalać beton pod słupem i go przeteleportować. Zdarza się.... heh.

  20. #20

    Domyślnie

    Witaj Luminda
    nie zaglądałam tu do Ciebie bo się nie pochwaliłaś, że coś piszesz! ale teraz będę Cię często podglądała hihi trzymam kciuki za budowę i pamiętaj, ze murarze wchodzą w środy hihi taki zwyczaj!
    pozdrowionka
    Hoffi

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony