dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 125
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 2492
  1. #801
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Przy wieszakach blokujących Somfy do skrzynki 18cm mieści się roleta na okna 250x230cm

  2. #802
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Krispol bedzie miał inaczej portos inaczej i jeszcze inni inaczej...

  3. #803
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    Po przeczytaniu watku mam mimo wszystko spore watpliwosci jaki typ rolet wybrac i do nich sterowanie.

    Niby integro lepsze ale z tego co rozumiem musze cofnac nadproze i co za tym idzie okno o ok 10cm (sciana 24cm ocieplenie ok 18cm). Czytalem, ze najlepiej okno montowac na rowni z murem a wg nowych trendow nawet wysunac. W takim razie stosujac integro takie rozwiazania odpadaja i wtedy roleta nasadkowa wydaje mi sie lepsza. Dobrze rozumuje ?

    Sprawa sterowania co lepiej silnik z odbiornikiem czy centralka i do niej pilot ? Takie dwa rozwiazania mi przedstawiono jako sterowanie elektryczne.

  4. #804
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dolacze sie do pytania Kosgosa
    Tez utknalem przy wyborze rolet, moge jeszcze zmienic projekt przy odrobinie gimnastyki. Obecnie nad wneka na okna balkonowe (wneka wys 220cm) mam extra 20 cm dziure przeznaczona na rolety. Szerokosc to 175 cm.
    Z uwagi na 20cm styropianu, chcielismy wypchnac okna w warstwe ocieplenia (sciana 2w) by nie zrobic totalnego bunkra. teraz przebijajac sie przez tematy o roletach zaczynam sie zastanawiac jak to rozwiazac prawidlowo... wysuwajac okno 5cm w warstwe ocieplenia, wypycham rolete integro jeszcze dalej :/
    5cm izolacji +18cm skrzynka, to juz 23cm, a jeszcze trzeba ja sensownie przykryc i koncze na dodatkowym elemencie wystajacym 8-10 cm poza obecna sciane.
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  5. #805
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    no to jest ten mankament, pozostają opaski ozdobne lub rozwiązanie z 1.11min filmu http://www.youtube.com/watch?v=KwYYsqVJP48 .masz rolety standardowe których nie przykrywasz.wszystko dobrze policzone wyglada super ,sam oceń

  6. #806
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie rozumiem. PO prostu nie rozumiem tego pędu do zakrywania skrzynek za wszelką cenę. Później są takie kwiatki jak rozwalona elewacja, bo ktoś zapomniał zabrać krzesło i pancerz rozwinął się w skrzynce i ona nie wytrzymała. Takie ryzyko zawsze istnieje. A można pięknie wkomponować skrzynkę w kolor elewacji - trzeba tylko chcieć i nie ulegać modzie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #807

    Domyślnie

    ja rozumiem....i wiem że każda wystająca skrzynka.... nawet najlepiej wkomponowana zburzy koncepcję architektoniczną elewacji
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  8. #808
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    O gustach sie ponoc nie rozmawia mi akurat skrzynki na oknach sie nie podobaja. Dlatego coraz bardziej sklaniam sie do czegos w systemie jak beclever.
    Dlatego pytanie, czy idzie polaczyc toto z szerokoscia 1,7m i wysunieciem okna w strefe ocieplenia? Jakies dobre patenty na wzmocnienie mocowania ramy okna na gorze?
    Po forum krazy opcja "do 1,5m only", ale moze jest jakis sposob na poprawne zamontowanie troche wiekszego okna?
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  9. #809

    Domyślnie

    Jeśli beclever....to do 1,2 m...a 1,7 w dodatku w strefie ocieplenia....nie potrafię sobie wyobrazić,ale być może ktoś ma jakiś patent?
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  10. #810
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nie ma patentow. Dodatkowo jest to praktycznie najzimniejsze rozwiązanie. Niestety po latach wychodzą wady tego systemy tak obiecującego na początku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #811
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hm, a jakie inne rozwiazanie mi zostaje bez wystajacych skrzynek?
    zrobilem w oparciu o materialy nt. RKS lekka ich wariacje - przydalaby sie opinia jaki to ma sens...


    (na czarwono zaznaczone extra ocieplenie)

    okno wypycham 6cm w warstwe ocieplenia, skrzynke rks przesuwam takze - wymiary nanioslem na rysunek. za roleta od "wnetrza" extra izolacja, podobnie od dolu - wciskana zaslaniajaca co prawda otwor rewizyjny, ale to z mysla, ze jak bedzie trzeba to sie dojscie zrobi. W RKS drazni mnie ten przelot nad oknem poprzez puche i wejscie rewizyjne do domu, dlatego bym to odcial izolacja. No i oczywicie profil gorny okna powiekszony, by miec miejsce na ocieplenie pod roleta (wariacja powiekszenia Jareko pod integro)

    pytania - czy to jest wykonalne i sensowne?
    pozdr
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  12. #812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja temat rolet rozwiązałem tak
    dałem 25 cm ocieplenia
    nawet przy wysunieciu okien na konsolach skrzynki gubię w styropianie.
    nie robiłem nadproży okiennych tylko w to miejsce wkleję styro albo xps o przekroju około 22 cm na 30 cm i to obrobię.
    uczciwie powiem że przy beclewerach nie zakładałbym wentylacji- skoro grawitacja działa że ąż miło przy nich
    jeszcze jedno wykonałem specjalne konsole żeby górę dokrećić do wieńca
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  13. #813

    Domyślnie

    [QUOTE=lesz;5101389]hm, a jakie inne rozwiazanie mi zostaje bez wystajacych skrzynek?
    zrobilem w oparciu o materialy nt. RKS lekka ich wariacje - przydalaby sie opinia jaki to ma sens...

    Jest w tym odrobina logikii....ale raczej nie ma większego sensu. Przedstawione rozwiązanie w dalszym ciągu nie jest dobrym patentem na prawidłowe mocowanie górnej częsci ościeżnicy okna powyżej 120 cm....do czego przymocować okno? do PCV?....do styropianu?
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  14. #814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławas7 Zobacz post
    Jeśli beclever....to do 1,2 m...a 1,7 w dodatku w strefie ocieplenia....nie potrafię sobie wyobrazić,ale być może ktoś ma jakiś patent?
    No przecież już od dłuższego czasu są dostępne konsole stabilizujące do BeClever-a. Sporo zabawy z montażem ale efekt bardzo dobry.

  15. #815
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    konsole dobra rzecz ale chyba nie poprawiają symbolicznej izolacji tych skrzynek
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  16. #816
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    BeClever na swojej stronie prezentuje bardzo przyzwoite wyniki badań pod względem współczynnika przenikania ciepła i to w dodatku z Rosenheim a nie ze Zlina

  17. #817

    Domyślnie

    bwojtku....szkoda że klienci którzy zastosowali konsole stabilizujace w BeCleverze nie podzielają Twojego zdania......powiadają że zdaje to egzamin do 180 cm.....ale jest też 200... 300 cm......też się sprawdzi?
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  18. #818
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławas7 Zobacz post
    bwojtku....szkoda że klienci którzy zastosowali konsole stabilizujace w BeCleverze nie podzielają Twojego zdania......powiadają że zdaje to egzamin do 180 cm.....ale jest też 200... 300 cm......też się sprawdzi?
    Czy na pewno wiesz o czym mówię? Stabilność będzie zależała tylko od ilości konsoli. Przy 200cm nawet 1 szt. załatwi sprawę.

  19. #819

    Domyślnie

    i tu pozwolę sobie nie zgodzić się z NAJLEPSZYM DORADCĄ.......1 szt z pewnością nie załatwi
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  20. #820

    Domyślnie

    zajrzyj do wytycznych ITB.......czy jest tam że mocowanie okna w odleglości 100 cm?
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

Strona 41 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony