dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 26
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 517
  1. #261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stexxil Zobacz post
    Piana tak - ale nakrokwiowo ! Lambda 0,022 !

    Dlaczego ?
    1. Struktura zamknięta (komory) - nasiąkliwość < 2%
    2. Pewne parametry - skąd wiesz,że piana którą Ci "natrysną" będzie miała założoną gęstość która przekłada się na izolacyjność ?
    3. 50% lepsza lambda w/g do tej co podałeś 0,022 vs 0,037
    4. Brak mostków cieplnych

    Jest ze 3 importerów i jeden producent w PL.
    Przykładowe parametry techniczne: http://www.thermano.eu/pub/pl/upload...o-20140505.pdf

    S.
    My tu mówimy o pianie OK, nie słyszałem by komuś przez jej natrysk zgniła więźba.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Najlepszym rozwiązaniem jest montaż izolacji cieplnej na zewnątrz konstrukcji bo tzw. "Punkt Rosy" zawsze wystąpi za konstrukcją. Wentylując przestrzeń nad izolacją cieplną montowaną pomiędzy konstrukcja tak naprawdę wentylujemy konstrukcję. W przypadku montażu izolacji cieplnej nakrokwiowo nie ma czego wentylować. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Najlepszym rozwiązaniem jest montaż izolacji cieplnej na zewnątrz konstrukcji bo tzw. "Punkt Rosy" zawsze wystąpi za konstrukcją. Wentylując przestrzeń nad izolacją cieplną montowaną pomiędzy konstrukcja tak naprawdę wentylujemy konstrukcję. W przypadku montażu izolacji cieplnej nakrokwiowo nie ma czego wentylować. Pozdrawiam.
    Andrzeju - a co sądzisz o konstrukcji mieszanej ?

    Wersja 1
    Można kupić płyty poliuretanowe w okładzinie z papieru aluminiowanego w mniejszym formacie (1200x600) lub większym (1200x2400) i pociąć je za pomocą noża tapicerskiego na wymiar między krokwie (łatwy temat - ciąłem go w ten sposób docieplając fundamenty). Zostawić 1 cm dookoła po czym wtrysnąć tam pianę pistoletową - na końcu wyciąć nadmiar.
    Zalety:
    - 50% lepszy parametr lambda
    - możliwość lepszego docieplenia - więcej się zmieści

    Wersja 2
    Pomiędzy krokwie wkładamy wełnę i _dodatkowo_ od środka zamiast zwyczajowo stosowanej folii paroszczelnej dajemy 4-5 cm poliuretanu w płytach.
    Oczywiście zmniejszamy tym poddasze - ale zyskujemy dodatkowe ocieplenie i to odpowiednik prawie dwukrotnie grubszej wełny>
    Zalety - podobnie jak na górze. Wady - zmniejszenie poddasza o te 4-5 cm.

    S.
    Ostatnio edytowane przez Stexxil ; 25-03-2016 o 15:07

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Jestem po rozmowie z lokalnym wykonawcą. Upiera się by otwarto-komórkową tryskać bezpośrednio na deskowanie. Bez żadnej membrany pomiędzy deskowaniem a pianką a także bez żadnej pomiędzy pianką a kartongipsem. Jest tu jakaś polecana na forum firma od natrysku pianki?
    NIech się upiera nadal.... tłumaczyłem to tym ludziom od piany wiele razy, niektórzy zrozumieli że paroizolację dać trzeba! Opisywałem tu już niejeden przypadek zresztą.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Najlepszym rozwiązaniem jest montaż izolacji cieplnej na zewnątrz konstrukcji bo tzw. "Punkt Rosy" zawsze wystąpi za konstrukcją. Wentylując przestrzeń nad izolacją cieplną montowaną pomiędzy konstrukcja tak naprawdę wentylujemy konstrukcję. W przypadku montażu izolacji cieplnej nakrokwiowo nie ma czego wentylować. Pozdrawiam.
    Dobrze, proszę w takim razie o odniesienie się do tego czy pianę o strukturze otwartej należy zabezpieczać paroizolacją...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Każdą izolację cieplną należy zabezpieczyć paroizolacją. W ten sposób znacznie ograniczamy dostęp pary wodnej do tej izolacji a co zatem idzie minimalizujemy skutki kondensacji przez co chronimy konstrukcję. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stexxil Zobacz post
    Andrzeju - a co sądzisz o konstrukcji mieszanej ?
    Użycie dwóch czy kilku różnych materiałów izolacyjnych w danym sposobie izolacji nie jest "konstrukcją mieszaną". Jest to jak najbardziej poprawne rozwiązanie pod warunkiem, że materiały o większym oporze dla pary wodnej (większym Sd) stosujemy od środka a te o mniejszym na zewnątrz. Natomiast "konstrukcją mieszaną" jest stosowanie dwóch różnych sposobów izolacji cieplnej np. nakrokwiowej razem z izolacją pomiędzy krokwiami. Takie wykonania wymagają dużej wiedzy, doświadczenia i staranności. W związku z faktem, że przy izolacji nakrokwiowej nie występuje wentylowanie warstwy konstrukcyjnej trzeba bardzo precyzyjnie dobrać grubości warstw odpowiednio do rodzaju stosowanych materiałów. Chodzi o to aby zawsze tzw. "Punkt Rosy" występował w warstwie nakrokwiowej. Jest to bardzo trudne stąd odradzam stosowanie tego sposobu izolacji cieplnej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Każdą izolację cieplną należy zabezpieczyć paroizolacją. W ten sposób znacznie ograniczamy dostęp pary wodnej do tej izolacji a co zatem idzie minimalizujemy skutki kondensacji przez co chronimy konstrukcję. Pozdrawiam.
    Dziękuję za potwierdzenie mojego uporu względem paroziolacji na piankę otwartokomórkową . Są też izolacje dyfuzyjnie otwarte ale to inna bajka...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Użycie dwóch czy kilku różnych materiałów izolacyjnych w danym sposobie izolacji nie jest "konstrukcją mieszaną". Jest to jak najbardziej poprawne rozwiązanie pod warunkiem, że materiały o większym oporze dla pary wodnej (większym Sd) stosujemy od środka a te o mniejszym na zewnątrz. Natomiast "konstrukcją mieszaną" jest stosowanie dwóch różnych sposobów izolacji cieplnej np. nakrokwiowej razem z izolacją pomiędzy krokwiami. Takie wykonania wymagają dużej wiedzy, doświadczenia i staranności. W związku z faktem, że przy izolacji nakrokwiowej nie występuje wentylowanie warstwy konstrukcyjnej trzeba bardzo precyzyjnie dobrać grubości warstw odpowiednio do rodzaju stosowanych materiałów. Chodzi o to aby zawsze tzw. "Punkt Rosy" występował w warstwie nakrokwiowej. Jest to bardzo trudne stąd odradzam stosowanie tego sposobu izolacji cieplnej. Pozdrawiam.
    Robi się czasem tak że daje się grubszą warstwę pianki o strukturze otwartej a na nią cienką warstwę zamkniętokomórkowej. Generalnie ja fanem piany nie jestem. Ale zupełna racja i niech każdy do głowy sobie wbije że od środka dajemy materiały o jak największym oporze dyfuzyjnym!
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #270

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Generalnie ja fanem piany nie jestem. Ale zupełna racja i niech każdy do głowy sobie wbije że od środka dajemy materiały o jak największym oporze dyfuzyjnym!
    Jaki więc materiał Twoim zdaniem jest najlepszym izolatorem ? Oczywiście mam na myśli ogólnie dostępne materiały - a nie laboratoryjne wynalazki.
    Prócz tego że PUR/PIR ma znacznie lepszą lambdę i w związku z nim parametry izolacji - 60mm piany to ~ 100mm styropianu czy wełny to też ma dużo lepszy bilans ekologiczny.
    Sam byłem w szoku jak to usłyszałem. Chodzi całkowite oddziaływanie ekologiczne produktu na środowisko.
    Czyli koszty wytworzenia materiału (energia,transport,substraty) przez koszt życia po koszt utylizacji.
    Wbrew pozorom jest dużo bardziej EKO od wełny :>

    S

  11. #271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pianka PU jest materiałem najlepszym. Pozostaje jednak kwestia miejsca jej zastosowania. Najlepszym jest montaż płyt na krokwiach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Pianka PU jest materiałem najlepszym. Pozostaje jednak kwestia miejsca jej zastosowania. Najlepszym jest montaż płyt na krokwiach. Pozdrawiam.
    Mądrego to i mądrze posłuchać

    S.

  13. #273

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Pianka PU jest materiałem najlepszym. Pozostaje jednak kwestia miejsca jej zastosowania. Najlepszym jest montaż płyt na krokwiach. Pozdrawiam.
    A czy nie jest tak, że ta metoda izolacji na krokwiach, od zewnątrz jest dobra ale tylko w przypadku dachów skośnych? W przypadku płaskich czy kopertowych już nieszczególnie??
    pozdr

  14. #274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A co ma do rzeczy kształt dachu? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #275
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piolaz

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Tuszyn
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    26

    Domyślnie

    Czyli jak powinno wyglądać poprawne ocieplenie pianą przy pełnym deskowaniu (płyta MFP) z papą?

    - dachówka
    - papa
    - płyta
    - przestrzeń wentylacyjna 3-5cm?
    - folia paroprzepuszczalna?
    - piana
    - filia paroizolacyjna?
    - KG

    czyli w zasadzie tak samo jak w przypadku wełny?

  16. #276

    Domyślnie

    ja dokładnie w taki sposób u siebie właśnie robię.

  17. #277

    Domyślnie

    Cytat Napisał piolaz Zobacz post
    Czyli jak powinno wyglądać poprawne ocieplenie pianą przy pełnym deskowaniu (płyta MFP) z papą?

    - dachówka
    - papa
    - płyta
    - przestrzeń wentylacyjna 3-5cm?
    - folia paroprzepuszczalna?
    - piana
    - filia paroizolacyjna?
    - KG

    czyli w zasadzie tak samo jak w przypadku wełny?
    Tak jak z wełną, chyba że idzie warstwa pianki zamknietokomórkowej to paroizolacja jest nie potrzebna.

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał marlowe Zobacz post
    A czy nie jest tak, że ta metoda izolacji na krokwiach, od zewnątrz jest dobra ale tylko w przypadku dachów skośnych? W przypadku płaskich czy kopertowych już nieszczególnie??
    W przypadku właśnie dachów płaskich sztywna pianka poliuretanowa PIR jest najlepszą opcją - wynika to z twardości materiału która z kolei wynika wprost z gęstości (~30kg/m3)
    Jakoś dwukrotnie gęstsze od styropianu..
    W przypadku dachów kopertowych dla laika problemem może być kształt/dopasowanie płyt do dachu - ale to tnie się jak masło

    Największą jednak zaletą jest to, że w zasadzie nie da się tego sp*[cenzored]ć - nie musimy się bawić w jakieś warstwy: wentylacje, paroizolacje i oczywiście parametry i skuteczność docieplenia (brak mostków cieplnych).


    S.

  19. #279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dach pod wpływem różnych czynników pracuje. W przypadku płyt pur-jak to się ma w przypadku np dachu kopertowego? Położyć płyty na takiej konstrukcji bez mostków to sztuka. Dochodzi do tego praca więżby choćby pod wpływem nacisku wiatru może takie mostki potęgować. Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, odpuściłem gdy otrzymałem wycenę.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 07-04-2016 o 07:26
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #280

    Domyślnie

    Przymierzam się do ocieplenia pianką stropu betonowego nad poddaszem, odrzuciłem pomysły z wełną, która z czasem pewnie zjechałaby ze stromego skosu, jak i ze styropianem ze względu na niepewną szczelność takiej izolacji. Plan to ok. 20 cm natryśniętej na beton warstwy, pod krokwie i między nie. Czy takie rozwiązanie ma szansę się sprawdzić?

Strona 14 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony