dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 26
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 517
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Witam,
    zabieram się wkrótce za ocieplanie dachu i o ile do niedawna nie miałęm wątpliwości co do wełny, to ostatnio zaczynam się zastanawiać co do zastosowania pianki. Głównie ze względu na szybkość montażu i szczelność pokrycia. Jeśli chodzi o różnicę w cenie, to wydaje się być bardzo zbliżona w obu przypadkach. Do ocieplenia mam kawałek skosu i strop nad pomieszczeniami poddasza - planowałem tutaj wełnę 18cm + 10cm o wsp 0.033, oraz ocieplenie samego poddasza, gdzie będzie stał rekuperator warstwą 18cm pomiędzy krokwie (też 0,033). Dach mam odeskowany, na tym membrana, krokwie mają 20cm, a dodatkowe 10cm wełny w użytkowej części będzie w podwieszanym stelażu. Dach był robiony pod koniec czerwca, więc jest raczej słabo przeschnięty.

    Co do pianki, to dostałem propozycje, żeby zrobić 20cm (+ 'zajście' na krokwie, co ograniczy mostki) w grubszym miejscu i 15cm (+ 'zajście' na krokwie) na poddaszu. Podobno każde 10cm pianki, odpowiada 18cm wełny. Martwi mnie właśnie to kiszenie się więźby i ew rozrywanie pianki, jeśli więźba jednak będzie schła. Na strychu będzie to widać, ale pod płytami gk nie bardzo jest możliwość naprawy (i wykrycia tego) bez rozbebeszenia wszystkiego.

    Co o tym myślicie?
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na trysk na deski to złe rozwiązanie bo nie ma szczeliny wentylacyjnej. Jeżeli już natrysk to na specjalnej siatce zamocowanej pomiędzy krokwiami i zdystansowanej od desek o minimum 2 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał semcio Zobacz post
    Witam,
    Dach mam odeskowany, na tym membrana, krokwie mają 20cm, a dodatkowe 10cm wełny w użytkowej części będzie w podwieszanym stelażu. Dach był robiony pod koniec czerwca, więc jest raczej słabo przeschnięty.
    Kolego jak już napisano: NIE MOŻNA DAWAĆ PIANKI BEZPOŚREDNIO NA DESKOWANIE. Spotkałem kilku doradców od pianek i większość z nich nie miało pojęcia o fizyce budowli i dyfuzji pary wodnej przez przegrodę. Chwalili się wręcz, że piankę natryskiwano na deskowanie i to jeszcze przykryte papą.
    MUSI być szczelina (min. 2cm) między pianką a deskami. Nawet gdy na deskach leży membrana. Membrana w tym momencie służy jedynie odprowadzeniu wody z wierzchu bo deski skutecznie blokują pełne możliwości dyfuzji pary wodnej.
    Ja bym zrobił tak: na deskach zamontował listewki dystansowe (żeby uzyskać szczelinę) na to płyty styropianowe gr 5-6cm i na płyty piankę, żeby mieć szczelne poddasze - tu pianka sprawdza się rewelacyjnie.
    Oczywiście koniecznie trzeba pamiętać o wentylowaniu kalenicy i nawiewie z podsufitki.

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    skontaktuj się z porządna firmą i oni ci zaproponują rozwiązanie. U mnie jest bezpośredni natrysk na płyty OSB. U mnie robił termopian. Niestety najtańszy nie jest.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Moje zdanie jest takie; Nie ma szczeliny to nie na pary - wniosek ; nie ma skraplania. Rozumie się gdy nie dopuścimy do dyfuzji. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Sęk w tym, że w warunkach budowy nie ma takiej możliwości. A do tego jaka jest suchość drewna? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi odnośnie wentylacji. Wykonawca nie miał widocznie o tym większego pojęcia. Martwi mnie też właśnie to drewno - nadal schnie, bo pojawiają się pęknięcia I generalnie widać, ze nie jest suche. Nie wiem, czy nie wrócę do pierwotnej koncepcji izolacji dachu wełną.
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  8. #88

    Domyślnie

    czytajać wszystkie wypowiedzi powyzej jednak chyba zdecydowalbym sie na welne, jakos bardziej przekonuje mnie to rozwiazanie

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Moje zdanie jest takie; Nie ma szczeliny to nie na pary - wniosek ; nie ma skraplania. Rozumie się gdy nie dopuścimy do dyfuzji. Jan.
    Faktycznie czytając takie posty można mieć wątpliwości.
    Ogólnie to para nagle znika w przegrodzie tam gdzie nie ma szczeliny. Czarna dziura tam jest. Dyfuzję proponuję zlikwidować za pomocą magnetyzera pracującego w średniej częstotliwości.
    Oczywiście można zastosować od wewnątrz warstwę hydroizolacji - super szczelnej na każdym zakamarku. W tym drugim przypadku oczywiście może nie dotrzeć do nas swąd gnijącego drewna.
    Ostatnio edytowane przez brunoted ; 06-10-2014 o 03:44

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Amen. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #91

    Domyślnie

    no wlasnie i jak sprawdzic co z tym drewnem bo to moze byc problematyczne potem... ;/

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak masz strych nieużytkowy nad częścią mieszkalną zawsze sprawdzisz. W innym przypadku należy zlecić te prace wysoce profesjonalnej firmie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #93

    Domyślnie

    ja nawet i czesc gospodarcza polecilbym sprawdzic przy pomocy profesjonalnej firmy, bo szkoda ryzykowac zniszczenie sie pewnych elementow domu... ;/

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunoted Zobacz post
    Dlatego chętnie bym przetestował dwa identyczne budynki: jeden docieplony pianką, drugi w technologii membrany + wełna i porównał wyniki. Mogę w ciemno założyć, że ten drugi będzie wymagać poprawek żeby dociągnąć do szczelności pierwszego. Nawet jak się będą przykładać do roboty
    w wątku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...a-kontra-welna
    jest takie porównanie i wyszło dokłądnie odwrotnie niż założyłeś:
    domek całkowicie opianowany n50=1
    domek częściowo opianowany n50=0,66
    domek bez grama pianki n50=0,4

    przy okazji wyszło też że pianka chłonie wodę jak gąbka, nawet nie bardzo jest jak ją porównywać z wełną
    Cytat Napisał semcio Zobacz post
    Podobno każde 10cm pianki, odpowiada 18cm wełny
    nie ma takiej możliwości, to tylko taka bajeczka marketingowa żeby frajera złapać na 2-3 razy droższą izolację

    twój dach 18+10 wełny 0,033 to U=0,117
    pianka 20cm to U=0,195 czyli 2 razy zimniej za 2 razy drożej
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 14-12-2014 o 08:24

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ...twój dach 18+10 wełny 0,033 to U=0,117
    pianka 20cm to U=0,195 czyli 2 razy zimniej za 2 razy drożej
    Szanowny kolego trochę się mylisz żeby nie napisać, że piszesz nieprawdę. 20 cm pianki np. PIR PLUS to U = 0,12 W/m2K. Nie ma lepszej izolacji jak nakrokwiowa. Oczywiście jest droższa od wełny ale to jednorazowy wydatek. Do tego znikają wszystkie problemy z wentylacją warstwy izolacji cieplnej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #96

    Domyślnie

    ja akurat pisałem do semcio, czyli rozważamy tam izolację natryskową między krokwie z pianki OK, ale skoro mamy wejść w nad krokwiową piankę ZK to:

    Bauder PIR PLUS cenowo oscyluje w granicach 900-1000zł/m3, lub jak kto woli ~180zł/m2 za 20cm grubo albo ~135zł/m2 za 14cm grubo
    wełna 0,033 to koszt ok 130zł/m3 czyli 30cm grubo to koszt 39zł/m2

    4,5 raza drożej za to samo U, skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ??

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Różnica jest zasadnicza w jakości a tak dokładniej w funkcji. Pianka jest dla tych, którzy widzą różnicę i których na taki materiał stać. A tak dla przekory sprawdziłem ceny i wygląda to tak: np. płyta PIR PLUS (1,8 x1,2 = 2,16 m2) gruboś180 mm kosztuje brutto 160,- czyli 1 m2 74,- a w tym warstwa krycia wstępnego (papa) i paroizolacja (folia aluminiowa) i jeden montaż!. No i jak to się ma do tej taniej wełny? Należy zrobić rzetelną analizę i nie warto pisać, że to 4,5 raza różnicy. Ja uważam, że rzeczywista różnica różnica nie jest zbyt wielka więc z całą pewnością warto "przepłacić"! Izolacja natryskowa jest najgorszym rozwiązaniem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A tak dla przekory sprawdziłem ceny i wygląda to tak: np. płyta PIR PLUS (1,8 x1,2 = 2,16 m2) gruboś180 mm kosztuje brutto 160,- czyli 1 m2 74,- a w tym warstwa krycia wstępnego (papa) i paroizolacja (folia aluminiowa) i jeden montaż!
    a płyty z PIR są w cenie natrysku piany PUR ..
    a gdzie reszta ? paroizolacja? przy natrysku, trzeba zaznaczyć że nie ryzykował bym natrysku bez paroizolacji.

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A tak dla przekory sprawdziłem ceny i wygląda to tak: np. płyta PIR PLUS (1,8 x1,2 = 2,16 m2) gruboś180 mm kosztuje brutto 160,- czyli 1 m2 74
    możesz dać jakiegoś linka gdzie sprawdzałeś te ceny, bo mnie się zdaje że płyta 180mm 1,8*1,2 kosztuje bliżej ~344 zł/sztuka czyli m2 wychodzi bardziej 160zł
    http://www.icmarket.pl/bauder-plyta-poliuretanowa-bauderpir-plus-p-16651.html
    Cena brutto:159,25PLN
    Cena za m2

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A gdzie jest napisane, że to cena za 1 m2? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 5 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony