dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 68
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1359
  1. #221

    Domyślnie

    Pokerface,

    tak wlasciwie to nie wiem o co chodzi jozkowi??
    pisze, ze 'za tanio',
    ze za 'grubo'

    zaraz zacznie znowu namawiac na 'oddychajaca' (bardzo popularne slowo w budowlance) piane otwarto-komorkowa
    Marcel

  2. #222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Koszt wykonania 1 m2 powinien wynosić około 125 zł m2 bo na pewno żadna firma nie montuje piany charytatywnie .
    O otwarto komorowej pianie naranie nic nie pisałem tylko o wentylacji która powinna być zachowana .
    I jak ktoś tanio wykonuje usługę w to są w tym ukryte koszty lub tanie materiały .

    Piana zamknięto komorowa materiał i montaż


    270 m2 x 0.2 = 54 m3 piany x 35 kl. = 1890 kl + około 5% odpad = 1985 kl. X 11,2 zł = 22 232 ,- zł materiał .
    Koszty dodatkowe ;
    - dostawa materiału na obiekt 10 zestawów koszt = 500,-
    - Pracownicy wykonanie 270 m2 to około 100 godzin x 40 zł = 4000,-zł
    - agregat prądotwórczy 100 godzin x 3 litrów oleju = 300 x 5.2 = 1560,- zł
    - materiały dodatkowe środki czyszczące i BHP - 1000,-
    ----------------------------------------
    Koszt wykonania bez zysku = 29 292 / 270 = 108,50 zł m2 netto bez zysku

    CENA REALNA ZA 1 m2 w granicach - 125,- zł netto
    plus koszt dojazdu i noclegu jak jest to dalej nisz 150 kl od firmy bo wykonanie tylu metrów to około 3-:-4 dni

  3. #223

    Domyślnie

    Widocznie im się opłaca skoro mogą.

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcel232 Zobacz post
    Chyba miales na mysli wartosc U.

    Lambda to lambda ujednolicona jednostka przewodnosci cieplnej - nie wplywa na jej wartosc grubosc izolacji.
    To szczegół dla prawdziwego fACHOWCA

    Cytat Napisał jozek131 Zobacz post
    Macie rację ze lambda jest stała ja podawałem współczynnik U . Lecz i tak stosować 20 cm piany jest zbędne .

    wracam do marcel232 piana EKOPRODUR S0329 ...
    Dobra, mniejsza o takie szczegóły. Lambda, współczynnik przewodzenia ciepła "U"
    Ważne żeś marcel232 rzucił planowaną kwotą na dom,
    więc fACHOWIEC kawałek z tego tortu chce wyrwać dla siebie

    A torcik całkiem, całkiem
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  5. #225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcel232 Zobacz post
    Pokerface,

    tak wlasciwie to nie wiem o co chodzi jozkowi??
    pisze, ze 'za tanio',
    ze za 'grubo'

    zaraz zacznie znowu namawiac na 'oddychajaca' (bardzo popularne slowo w budowlance) piane otwarto-komorkowa
    A ty wiesz że jak zrobisz pianą zamknięto komorową dom mieszkalny to go musisz wygłuszyć .

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jani_63 Zobacz post
    To szczegół dla prawdziwego fACHOWCA


    Dobra, mniejsza o takie szczegóły. Lambda, współczynnik przewodzenia ciepła "U"
    Ważne żeś marcel232 rzucił planowaną kwotą na dom,
    więc fACHOWIEC kawałek z tego tortu chce wyrwać dla siebie

    A torcik całkiem, całkiem
    Mnie na takim torciku nie zależy bo przy pianie zamknięto komorowej się potrzeba na machać solidnie .
    A co do cen jak cena jest za niska to to firma montująca kombinuje z produktami bo ceny w całej Polsce są jednakowe .
    W Polsce ludzie są nauczeni przetargów ( wszystkie ceny ściągnięte do minimum ) a później plącz i lament FACHOWCY Źle WYKONALI a szczegół tkwi w kasie

  7. #227

    Domyślnie

    czyli mam rozumiec, ze pianka nie nadaje sie do izolacji domkow jednorodzinnych??

    bo jest 'za tania', bo trzeba ja 'wygluszac' a jak nie 'wyglusze' to co sie stanie?

    czyli 'najlepiej' zostac przy tradycyjnej welnie??
    Marcel

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Jak znalazłeś wykonawcę co ci w tej cenie zagwarantuje montaż prawdziwą pianę o nazwie EKOPRODUR S0329 to brać .
    Piana zamknięto komorowa ma bardzo dobrą izolacyjności lecz ma jeden mankament jest twarda i w pomieszczeniach mieszkalnych powstaje głuchy dźwięk a płyty gipsowe to dodatkowo wzmacniają ( pianę twarda o gęstości 35 kg /m2 stosuje się od ponad 50 lat głównie w ociepleniach hal produkcyjnych i magazynów ) , to dlatego napisałem że pianę potrzeba wygłuszyć bo ten temat przerabiałem . Dodatkowo jak nałożysz pianę twardą na krokwie i elementy drewniane to licz się z tym że drewno będzie się skurczało i odrywało od piany ( nie miłe efekty szumów i trzasków w nocy ) gdy silne wiatry wieją to na poddaszu zgrzyty i trzaski . Ja nigdy nie odradzam piany tylko klient powinien wiedzieć o problemach które mogą wystąpić jak inwestuje w coś drogiego .

  9. #229

    Domyślnie

    Jozek131 głuchy efekt powstaje jak się puknie w płytę gk gdzie jest co najmniej 5 cm pustej przestrzeni miedzy gk a pianą Jak drewno schnie to sie kurczy hmmm to ciekawe stwierdzenie. Piana ma właściwości konstrukcyjne w wiec i wzmacnia dach. Kurczenie i odrywanie hmm ciekawe stwierdzenia tu wysuwasz ja tam wiem, że drewno potrafi się odkształcić pod wpływem schnięcia ale żeby kurczyć, że piana możne dostać skurczy to wiem przy wadliwym jej nakładaniu i proporcjach może się skurczyć po czasie. Skoro piana wypełnia wszystkie puste przestrzenie szczeliny miedzy łatami usztywnia to gdzie to drewno ma uciekać i po co wtedy stosować gdziekolwiek to pianę? Stare młyny katedry hydroizolację itp z tego co widze w aprobacie ma 28 U +/- paroprzepuszczalności czyli w zupełności wystarczy aby drewno sobie powoli schło. To mamy rozumieć ze płyty warstwowe tez przenoszą hałas drgania i trzeba je wygłuszać bo metal pod słońcem w lato się rozszerza i konstrukcja np hali pracuje? to co płyty tez się lamią i pękają. A twoje pojęcie drogiego pozostawiam inwestorowi do rozstrzygnięcia. Mnie tam się wydaje, że jesteś małym wykonawcą, który drogo kupuje surowiec ma w lisingu maszynę i nie może konkurować na runku usług natrysku piana bo na to mi wygląda. I nasłuchał się na targach jakie to ludzie kokosy pozarabiali na pianie i zęby kupić maszynę i samemu zacząć.

  10. #230

    Domyślnie

    Co do 'trzeszczenia' dachu podczas wiatorow (pracy wiezby) to pianka ma tu niewiele wspolnego.

    Mieszkam teraz w mieszkaniu dwupoziowym, sypialnia jest na poddaszu i...tez wszystko trzeszczy przy silnych wiatrach.

    a dach zaizolowany jest tradycyjnie, deskowanie, welna, stelaz, plyty g-k.

    I jozek powiedz mi jedno: skoro jak slysze zajmujesz sie wykonawstwem izolacji z pianki dlaczego ja tak odradzasz???
    Ostatnio edytowane przez marcel232 ; 23-04-2011 o 12:07
    Marcel

  11. #231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Proszę wy testować twarda pianę i dać odpowiedź po kilku latach , ja to przetestowałem .

    A czy maszyna jest w leasingu czy za gotówkę kupiona koszty amortyzacji są takie same , ja styczności z twardą pianą mam 7 lat a z miękką 2 lata i wiem gdzie dany produkt powinien być zamontowany . Drewno na dach powinno być suche lecz kto ma czas go sezonować , a gdy jest wilgotne to na pewno się skurcza .

  12. #232

    Domyślnie

    No i doszlismy do sedna sprawy...

    twarda piana jest BE natomiast otwarta jest OK.

    takie same majle dostawalem od innych firm mowiacych o tym, ze piany otwarte sa niedobre i do izolacji termicznych to tylko zamkniete.

    ile otwartej piany musialbym polozyc zeby miec U=0,12 (bo takie mam sciany w domu) ?
    Marcel

  13. #233
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    254 mm to współczynnik przenikania U =0,15 W/Km2

  14. #234

    Domyślnie

    a co z wilgocia wchodzaca w taka izolacje?
    Marcel

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    ORYGINALNA PIANA SEALECTION 500 – OPIS PRODUKTU
    SEALECTION 500 to lekka piana do natrysku hydrodynamicznego, produkcji
    DEMILEC USA LLC, wprowadzona na polski rynek w 2009 roku. Produkt wyznacza nowe
    standardy jakości i efektywności energetycznej w szeroko pojętym budownictwie.
    SEALECTION 500 to izolacja charakteryzująca się błyskawiczną aplikacją i
    stanowiąca całkowicie innowacyjny produkt w dziedzinie izolacji termicznych i akustycznych.
    Unikatowymi cechami wyróżniającymi pianę na rynku poliuretanów jest jej budowa oparta
    na strukturze otwartych komórek (98%) oraz paro-przepuszczalność - tak ważna dla
    zdrowego budownictwa mieszkalnego.
    Wyrób Demilec znacząco redukuje straty energii. W związku z tym, wykonawcy są w
    stanie dopasować systemy HVAC (Systemy Klimatyzacji i Wentylacji) większych powierzchni
    mniejszymi nakładami. W niektórych przypadkach wielkość urządzeń HVAC została zredukowana
    aż do 40%, a koszty ogrzewania i klimatyzacji aż do 50%.
    Praca z oryginalnym systemem SEALECTION 500 to jednokrotny, szybki natrysk (do 300
    m2 jednego dnia!). Pozwala uniknąć stosowania czasochłonnych i problematycznych folii
    paroizolacyjnych i paro-przepuszczalnych a także elementów mocujących. System pozwala
    dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Podczas aplikacji, SEALECTION 500 zwiększa swoją
    objętość aż 120 razy, formując w ciągu 15 sekund półsztywną barierę, wypełniającą pęknięcia,
    szczeliny, łączenia i puste przestrzenie, skutecznie niwelując niepożądane przenikanie temperatur.
    Raz zaizolowany formułą Demilec obiekt utrzymuje swoje właściwości cieplne przez
    całe ,,życie budynku”, inaczej niż w przypadku tradycyjnych izolacji, gdzie czas i temperatura
    mają wpływ na pogorszenie parametrów i obniżenie skuteczności termicznej.
    Piana jest nanoszona bezpośrednio na deskowanie, blachę, beton, płytę OSB i folię, podwyższając
    ogólną efektywność energetyczną budynków, a także:
    •Poprawia jakość powietrza wewnątrz
    •Eliminuje w dużym stopniu przepływy powietrza przez przegrody, redukując ucieczki ciepła
    podczas chłodów i napływ gorącego powietrza podczas upałów
    •Redukuje i kontroluje hałas
    •Minimalizuje zniszczenia powodowane zaciekającym deszczem i nie kumuluje wilgoci
    •Zwiększa bezpieczeństwo użytkowników poprzez znaczne zastosowanie nietoksycznych
    składników
    SEALECTION 500, jako lekką pianę otwarto komórkową, wyróżnia fakt posiadania aprobaty
    technicznej dopuszczającej do stosowania w budownictwie, nie tylko na terenie Polski,
    ale w całej Unii Europejskiej.
    Produkt posiada Europejską Aprobatę Techniczną (E.T.A.) o stopniu zgodności 3,
    stanowiącą (podobnie jak normy zharmonizowane) - dokument odniesienia w procedurze oceny
    zgodności pozwalającej na oznakowanie CE wyrobów budowlanych. Wyrób posiada także Atest
    PZH oraz klasyfikację ITB w zakresie reakcji na ogień.
    Innowacją na skalę europejską jest możliwość instalacji piany przez cały rok,
    niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych - także w ujemnych temperaturach!
    W przeciwieństwie do innych wyrobów tego typu, produkowanych zazwyczaj przy
    współudziale poliestrów (strefy klimatyczne ciepłe), SEALECTION 500 jest produkowana
    przy współudziale polieterów, zapewniających dokładną powtarzalność produkcyjną i
    stabilność parametrów termicznych bez względu na temperatury zewnętrzne i upływ czasu.
    Dlatego też autentyczna SEALECTION 500 posiada jakościową gwarancję producenta
    obejmującą okres ,,życia budynku” !
    SEALECTION 500 to miliony półsztywnych, otwartych komórek pochłaniających fale dźwiękowe
    o różnych częstotliwościach, sprawiając iż możliwe jest wykonanie ścian i sufitów według Sound
    Transmission Class, w zakresach STC 50 i więcej! Wszystkie domy, budynki i pomieszczenia
    izolowane przedmiotową pianą wykazują wysoką ochronę przed hałasem.
    Dość ciche pomieszczenia charakteryzują się wygłuszeniem pomiędzy 30-50 dB. Natomiast
    np. kina domowe emitują dźwięki do 100 dB, co oznacza, iż by zapewnić optymalne wyciszenie w
    domu, ściany potrzebują standardu STC w granicach 50 i więcej.
    Typowa konstrukcja drewniana, izolowana metodą tradycyjną, z dwóch stron obłożona płytą
    gipsowo-kartonową, posiada standard STC 27-34. System kina domowego emituje dźwięki
    przekraczające 70 dB w pomieszczeniu o typowej konstrukcji drewnianej. Natomiast ściana
    zbudowana z użyciem piany SEALECTION 500, w tych samych warunkach emituje dźwięki tylko
    na poziomie 50 dB, a więc jest o 75% ciszej.
    Ochrona środowiska
    Unikatowa formuła SEALECTION 500 jest w znacznym stopniu oparta na odnawialnych surowcach
    naturalnych. Tworzy energooszczędną bezszwową - jednolitą izolację cieplną, bez mostków
    termicznych, stanowiąc jednocześnie przyjazny środowisku produkt tej gałęzi przemysłu na rynku
    światowym, stworzony na bazie oleju sojowego i wody.
    Chroniony patentem skład zawiera ponad 20% odnawianych zasobów naturalnych, jest
    oparta na olejach warzywnych i składnikach podlegających procesom recyklingu. Pianę wyróżnia
    także brak zawartości związków rakotwórczych i alergicznych. Piana SEALECTION 500 nie
    zawiera związków typu CFC i HCFC (tradycyjna nazwa "freony"), niszczących warstwę ozonową
    w atmosferze i zakazanych w większości krajów, zgodnie z podpisanymi traktatami międzynarodowymi.
    Ewenementem na skalę światową jest fakt, że czynnikiem spieniającym nie są tu w/w
    niepożądane i szkodliwe związki chemiczne ale PARA WODNA!
    SEALECTION 500 jest wyjątkowym produktem posiadającym certyfikat LEED
    (Leadership in Environmental and Energy Design). Jest to program federalny o najwyższych wymogach
    promujący ,,zielone" i energooszczędne budownictwo w USA. Piana nie tylko spełnia,
    ale przewyższa parametry LEED.
    LEED to także amerykański system certyfikacji dla inwestycji zrównoważonych w budownictwie.
    Pod względem popularności przewyższa takie systemy jak BREEAM (Wielka Brytania)
    i DGNB (Niemcy). Systemy te nie konkurują ze sobą. Każdy z nich jest nadzorowany i administrowany
    przez Radę Zielonego Budownictwa (Green Building Council) danego kraju, która z kolei
    należy do WGBC, Światowej Rady Zielonego Budownictwa (World Green Building Council).
    Dla inwestycji rządowych w USA The Leadership in Energy & Environmental Design jest
    obowiązkowy. W Polsce Technologia Demilec stała się obiektem żywego zainteresowania
    szerokiego przekroju społeczności, począwszy od prywatnych inwestorów i właścicieli nieruchomości
    poprzez fabryki domów, deweloperów a skończywszy na konserwatorach zabytków, Akademiach
    Technicznych i mediach.
    Zebrane zalety piany SEALECTION 500:
    •znaczne podniesienie sprawności energetycznej budynków, dostrzegalne w comiesięcznych
    niższych kosztach utrzymania obiektu
    •zmniejszenie obciążenia konstrukcji dachów i ścian
    •wysoka adhezja do praktycznie wszystkich materiałów stosowanych w budownictwie
    •korzystny stosunek całkowitej ceny instalacji do najwyższej jakości
    •szybkość instalacji (jednokrotny natrysk do 300 m2 dziennie, z czasem zastygnięcia 15 s.)
    •szczelność (brak mostków termicznych) eliminująca straty ciepła spowodowane konwekcją
    •brak ograniczeń instalacyjnych w konstrukcjach o skomplikowanych kształtach
    •brak ostrego zapachu przy natrysku i bezwonność w czasie użytkowania budynku
    •zatrzymanie w budynku ciepła z jednoczesnym efektem ,,oddychania"
    •znakomite wygłuszenie (produkt stosowany w studiach nagrań, kinach domowych,
    gabinetach lekarskich, salach wykładowych),
    •usztywnienie konstrukcji budynku (szczególnie pożądane w domach szkieletowych)
    •ekologia (najbardziej przyjazny produkt tej gałęzi na rynku światowym, stworzony na bazie
    wody i oleju sojowego)
    •trwałość – właściwości fizyczne i parametry nie zanikają w wyniku utleniania lub
    czasowego zamoknięcia (spowodowanego np. miejscowym uszkodzeniem dachu)
    •parametry przeciwwilgociowe 4 razy przewyższające dane najlepszych folii
    paroizolacyjnych.
    •zabezpieczenie przed pyłkami i kurzem
    •brak zawartości substancji atrakcyjnych dla gryzoni i insektów
    •długoterminowa gwarancja jakości produktu
    •instalacja wyłącznie przez profesjonalnych autoryzowanych wykonawców grupy PGIN
    Innowacyjność i zalety piany SEALECTION 500 zostały docenione na targach
    branżowych: I Miejsce Targów Kielce 2010, I Miejsce targów Katowice 2010, II miejsce
    targów Kraków 2010 oraz wyróżnienia podczas imprez targowych w Opolu i Pietrowicach.

  16. #236

    Domyślnie

    Jozek a w d..u..p..ę sobie wsadź to twoja piane z lambda 0,037 jak nie jeszcze gorsza i klasa palności F, pewnie to ty byłeś na targach budmie w Poznaniu i lądowałeś mi te kity o tych właściwościach cudownej piany. I nie reklamuj tego swojego gówna bo to sie do niczego nie nadaje a ubezpieczalnie to trzeba błagać żeby ubezpieczyli przez was izolowany budynek. Klasę palności podajecie za płytą gk i tak samo z przenikalności cieplną. cudowna klasa palności F::

    marcel tego jego badziewia to 33 centymetry żeby osiągnąć zbliżony współczynnik
    np purinowy tym co ja mam zrobione 28 cm - E samogasnący


    Marcel przy izolacji to pytanie czy potrzebujemy miejsca czy na miejscu nam nie zależy a chcemy lepiej mieć wyizolowany. Tana otwarto komórkowa o tych samych właściwościach co zamknięto jest przeważnie 10 zl tańsza na m2.
    Ostatnio edytowane przez Pokerface ; 23-04-2011 o 14:13

  17. #237

    Domyślnie

    No wlasnie czytalem o parametrach lambda,

    na scianach domu mam 20cm styro o lambda 0,031 a na dach mialbym dawac cos o ,037?? to musialbym prawie 30cm natrysnac czyli tyle co welny.
    ale poza tym to wiadomo nie o kase chodzi.

    nie chce czegos co przepuszcza pare wodna bo jak pisalem wczesniej mam SZCZELNIE zapapowane deski. w lipcu/sierpniu mam zamiar zamknac to sztywna piana i zapomniec o problemie. a o 'oddychanie' domu zadba reku
    Marcel

  18. #238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pokerface Zobacz post
    Jozek a w d..u..p..ę sobie wsadź to twoja piane z lambda 0,037 jak nie jeszcze gorsza i klasa palności F, pewnie to ty byłeś na targach budmie w Poznaniu i lądowałeś mi te kity o tych właściwościach cudownej piany. I nie reklamuj tego swojego gówna bo to sie do niczego nie nadaje a ubezpieczalnie to trzeba błagać żeby ubezpieczyli przez was izolowany budynek. Klasę palności podajecie za płytą gk i tak samo z przenikalności cieplną. cudowna klasa palności F::

    marcel tego jego badziewia to 33 centymetry żeby osiągnąć zbliżony współczynnik
    np purinowy tym co ja mam zrobione 28 cm - E samogasnący


    Marcel przy izolacji to pytanie czy potrzebujemy miejsca czy na miejscu nam nie zależy a chcemy lepiej mieć wyizolowany. Tana otwarto komórkowa o tych samych właściwościach co zamknięto jest przeważnie 10 zl tańsza na m2.
    Widzę ze jesteś mocno wkurzony na wykonawcę który ci montował piane S-500 napisz co się dzieje jaki jest problem i po jakim czasie wystąpił . Ja wykonałem S-500* 76 domów i nie stwierdziłem żadnego problemu a cześć ich ma już po dwa sezony grzewcze jestem bardzo ciekawy co jest za problem i kto to wykonywał . Bo piana S-500 ma gwarancję dożywotnią czy ty tą gwarancję dostałeś . Na spotkaniu grupy w grudniu 2010 r w PGIN był poruszony temat że kturyś z wykonawców stosował zamiennik i został wykluczony z grupy . Podpytam i dam odpowiedź .

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Ale bełkot marketingowy
    na strukturze otwartych komórek (98%) oraz paro-przepuszczalność - tak ważna dla
    zdrowego budownictwa mieszkalnego.
    I do tego izolacja termiczna płucami domu
    Ostatnio edytowane przez Jani_63 ; 23-04-2011 o 17:01
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  20. #240

    Domyślnie

    No jest jeden belkot,

    wystarczy wejsc na stronke www.pgin.org i sprobowac znalezc w danych technicznach lambde.

    nigdzie tez nie pisza, ze ma gorsze wlasciwosci izolacyjne od....welny.

    i niech mi tez ktos wytlumaczy na czym polega ten fenomen 'oddychajacej izolacji' ???

    jakim cudem zadeskowany, zapapowany, zapiankowany dach ma oddychac??? oddychanie to wymiana powietrza zapewniona przez wentylacje.
    chyba nieporzadanym efektem jest wymiana powietrza przez przegrody??
    Marcel

Strona 12 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony